Prianie smrti

• Slovensko Túžba smrti (viac)

Lekár Paul Kersey (Bruce Willis) má všetko, čo si len človek môže želať - zaujímavú prácu, krásnu rodinu a nádherný domov. S násilím sa stretáva iba na operačnej sále pohotovosti, kde pracuje ako chirurg. Jedného dňa sa však všetko zmení. Po brutálnom napadnutí v ich vlastnom dome jeho manželka (Elisabeth Shue) zomiera a dcéra (Camila Morrone) zostane v nemocnici ležať v kóme. Rúca sa mu celý svet a policajti len bezmocne krčia plecami, pretože podobných prípadov riešia denne desiatky. Hnaný túžbou po pomste, Paul berie zákon do vlastných rúk a ozbrojený vyráža do ulíc, aby nevinným životy zachraňoval a zločincom ich bral. Chicago má nového hrdinu, ktorý verí, že spravodlivosť ešte existuje. (Cinemart SK)

JenYu

Já nevím, přišlo mi to takové nijaké. Umolousané. Nedomrlé. Motiv útočníků nevysvětlen (pouhá loupež?). Smrt manželky dle mě zbytečná. Nepřesvědčivé emoce. Nesympatický bratr hlavního hrdiny. Detektivové k smíchu. Styl filmů "vezmu zákon do svých rukou" mám ráda, ale tohle moc dobře nevyšlo. ()

vodkasesemte

No fucking games! Pyče blbý! Kdyby spolupracovali, tak se to nestalo. To už je mohli ojet, než je zabili. We did everything we could. Se docela drží na to, že právě ztratil ženu a dceru. Česká svině vyváděla víc, když přišla o jorkšírka. How is this part of His plan? How is this of any plan? Tady plánuje Satan. Ppl rely on the police to keep them safe. Thats the problem. The police will arive after the crime has taken place. Thats like trapping the fox as hes coming out of the hen house. If a man really wants to protect what his, he has to do it for himself. Kdyby ty pytláky nechal, tak tu srnu mohli zpracovat. Kripl. Essays in Positive Econimics by Milton Friedman. I m not sure its gonna help her wake up. CCA (Cleared Closed by arrest). One guy shoots 14 ppl, no one sees anything. I have seen guys turn in their own mother. So theres nothing that I can do? You can have faith. And you are cocked, locked and ready to rock. Gun safe. If someone ever steals that gun, those bullets can be traced right back to you (vlastně proč ne). This is Glock 17, arguably the most iconic pistol of all time. Then put it together simply by reversing the steps. Her odds get less every day. White guy in a hoodie. They called him a guardian angel. More like a Grim Peaper. Natasha, listen, we are gonna need you to keep this video confidential. Bo posting on social media and all that stuff you guys do. I uploaded that shit hours ago. I m geting hits like a motherfucker. Hero or a zero? Who the fuck yre you? Your last suctomer. You look much better. Thank you. I feel much better. You excercising? I do my push-ups. Getting out? Socializing? Its like you said. Its a process. Takes time. Well, whatever you are doing, keep it up. Okay, I will. I know this kid. Tendle tě vybral. Trochu jsem si myslel, že je tam poslal Frank. Hes a career burglar. The Fish. We will run through his priors, see who hes liked to work with. Subpoena his cell phone records, his texts. I told you to have faith. Pod autem, předtím Willis (11/17). Trust me, I know where to cut. I m that doctor. But right now I m your doctor. This is the most painful experience that a person can endure without possibly going into cardiac arrest. Break fluid. Knox. Tak nakonec to bude on. Napadlo mě to od první chvíle. Ale to by ho nemusel tipovat. A real do-it-himself kind of guy. Was killed while trying to commit vigilate justice. Police believe this was a copycat of so called Chicago Grim Reaper. A guy who went out tried to fight crime and ended up a victim himself. Tak to je uplně ideální, až na tu jizvu. A male, 40s or 50s (spíš 60s). if it isnt Chicago finest. We want to help. Thats so sweet. I appreciate your concern, detective. [STAMMERS] What happened to you? I got shot. Oh, well, I m glad you are okay. Welcome to Jolly Rogers. How can i help you? I want to buy a gun. Co koupil? XDM. Je to podobný. Todle je strej dobrej Bruce Willis, jak ho známe. Nebo snad mám napsat McClain? To XD má odemčenej závěr, vážně z něj střílel - slepými. () (menej) (viac)

walkingdead

Jeden z mnoha revenge filmů, které se zase dostaly do módy, možná trochu zbytečný remake, ale zároveň taky poslední dobrý akční film s Willisem v hlavní roli. Sice je to taková soft verze Bronsona (i když i ten už byl o těch 44 let dřív trochu za zenitem), ale jsem rád, že si to Bruce mohl pár let před svým nuceným odchodem do důchodu ještě zahrát. ()

r007

Po přečtení několika komentářů, veskrze záporných, jsem nabyla dojmu, že to zase tak špatné být nemusí a že se třeba Bruce vzepjal k lepšímu výkonu, když už několik jeho posledních filmů stálo za prd... Ale pak mi došlo, že jít na tenhle film do kina byla blbost. Možná by to snesl počítač nebo televize, ale na plátně to bylo dost ubohé. A přitom úvodní scéna byla dobrá. Pak jsem se modlila, ať skončí ta idylická americká rodinná slaďárna a začne nějaká akce. Ale to jsem ještě netušila, že ta druhá půlka bude horší než ta první...Takhle děravý a hloupý scénář napsalo snad nějaké dítě. A pokud už chtěli ten scénář realizovat, chtělo to rozhodně víc vtipu nebo lepší kameru, aby divák na příběh zapomněl. Jediná vtipná hláška, která stála za to, byla ve scéně se zmrzlinářem, všechny akční scény působily moc strojeně a scéna v garáži byla nechutná. Kdy už konečně někdo napíše Brucovi jinou roli než donekonečna se opakující mstitel ? Stýská se mi po Davidovi z Moonlightingu...Bylo by mi lto, kdyby skončil takhle na béčkových filmech. Doufám , že si příště vybere líp... ()

bmx6

Přesně tak,jak už tu někdo psal.Nic od toho nečekejte a pak se možná pobavíte.Já se tedy pobavil dost.Hláškující Bruce Willis,krev,sem tam nějaká střílečka,nějaká sranda,dobrá muzika,prostě já se rozhodně bavil.Nelituju,že jsem byl v kině. ()

Franki69

Bruce Willis se pod vedením Eli Rotha pokouší o restart kultovního dramatu z osmdesátých let. Jeho lékař (ne architekt) je fakt uvěřitelný, ale od snímku s titulem Death Wish nečekáte taková rozervaná a rozvleklá vnitřní dramata. Všechna čest, Willis je zahrát umí, ale musel to dokazovat zrovna v tomhle filmu? Odpovím si sám že ne a hodnocení se tak zastavilo na 60%. …Zkouknete jednou a myslím, že začnete hledat průvodní bronsonovku. Z ní je totiž zřejmé, proč se Death Wish dočkal remaku po víc jak třiceti letech. ()

Saxos

Víc jak 40 let uplynulo od akce pana herce Charlese Bronsona v roli slušného architekta Paula Kerseyho v několika Přáních smrti. Současná novinka přinesla dobré oživení stálého tématu rodinné revange. Pokračování se určitě dočkáme. Vždyť dcerka s kamarádkou vyrazila do vzdáleného N.Y., plného očekávajících sexuálních násilníků. Klady: Willis mi sedí. ()

CAR0DEJ

Veľmi ma zasiahol tento snímok, pretože som z Bratislavy a zhliadol som ho tesno po udalostiach na obchodnej, kde jedna tupá holá hlava na smrť ubila hrdinu, ktorý sa zastal dievčat.... Mohol som to byť ja, ty, hocikto. Popraviť takúto tupú hlavu!!! ()

Markeee

//Pokiaľ chce muž skutočne ochrániť, čo je jeho, musí sa o to postarať sám...// Zaujímavý snímok, páčila sa mi hlavne myšlienka, s ktorou sa aktuálne dosť stotožňujem, keďže polícia vás neochráni ak sa na vás pácha zločin, väčšinou sa objaví až po a vy sa stávate už iba súčasťou štatistiky... ()

misiaq

skoda, mohlo to dopadnut omnoho lepsie. Zial Bruceovi to uz nehra ako kedysi, dokonca by som povedal ze to prehrava. Vidno ze uz berie vazne vsetko len kvoli honoraru. K rezii a scenaru tazko nieco dodat. Ked robim remake klasiky tak mam hlavnu liniu danu a mozem iba vylepsit vsetko co je okolo a tu to zial nezvladli. Asi si povedali ze emocie dame bokom a ideme priamo na vec. ()

Ace.A.T.L.

Nečekal jsem hodně, ikdyž Willis je v jistý míře zárukou nadprůměru, ale byl jsem mile překvapenej. Nenáročnej děj, nenáročný vyhrocování, ale celkově to funguje. Je to dost věrohodný. Jen holt, při scénách, kdy Bruce neumí se zbraní nebo střílí všelijak, musí každej z nás prostě hodit koutek nahoru, páč je jasný, že s jeho minulostí, by semlel vrahouny i vidličkou na kuře. Neni to kdovíjakej trhák, ale na druhou stranu je to takovej příjemnej akčňáček a u mě si zaslouží zůstat ve filmotéce. Je to nadprůměr, takže silný 3* a DOPORUČUJU ()

hony23

Tento remake ve mně od začátku vzbuzoval pochybnosti, přece jen syrový Bronson byl v roli Kerseyho nepřekonatelný. Navíc policejní metody se za těch 50 let dost změnili, v dnešní době pouličních kamerových systémů, DNA a mobilů s GPS by osamělý mstitel moc dlouho neunikal. Dlouho to také byla docela pruda, zábavná scéna z autoservisu ale nakonec odšpuntovala do té doby prkenného Willise a dala vzpomenout na doby, kdy ještě točil dobré filmy. ()

hrdygay

stary dobry bruce willis je spat, po dlhej dobe nehral znudeneho zaporaka, miestami som si myslel, ze sa pozeram na prequel vyvoleneho, bruce willis v kapucni 8/10 ()

taibrek

Tipický americký film. Z chlapíka sa zrazu stane Zoro pomstitel a naivny detektiv mu skoci na jeho príbeh starostliveho otecka. Najlepsia scena je na konci, ked sedi v naruci svojej dcery s prestrelenym ramenom, akoby nic a život ide ďalej. Kiež by to bolo aj tak v skutocnosti. ()