Prianie smrti

• Slovensko Túžba smrti (viac)

Lekár Paul Kersey (Bruce Willis) má všetko, čo si len človek môže želať - zaujímavú prácu, krásnu rodinu a nádherný domov. S násilím sa stretáva iba na operačnej sále pohotovosti, kde pracuje ako chirurg. Jedného dňa sa však všetko zmení. Po brutálnom napadnutí v ich vlastnom dome jeho manželka (Elisabeth Shue) zomiera a dcéra (Camila Morrone) zostane v nemocnici ležať v kóme. Rúca sa mu celý svet a policajti len bezmocne krčia plecami, pretože podobných prípadov riešia denne desiatky. Hnaný túžbou po pomste, Paul berie zákon do vlastných rúk a ozbrojený vyráža do ulíc, aby nevinným životy zachraňoval a zločincom ich bral. Chicago má nového hrdinu, ktorý verí, že spravodlivosť ešte existuje. (Cinemart SK)

Clark_Kent

Děda Willisů opět na scéně, ovšem už to netáhne. Eli Roth podle mě točit filmy prostě neumí, nemělo to dostatečný žár jako původní snímek s Bronsonem. Jednoduše to nedává dostatečný a velký koule, takový blbinky umí kdejakej amatér. Bože a jěště ty trapný dialogy, tohle fakt netáhlo a hlavně došli dobrý nápady na pestřejší akci. Willis zklamává a dost silně a taky přesně od tý doby kdy mu vypadaly vlasy. ()

Knor

Já věděl, že ty spíš podprůměrný hodnocení nejsou pravdivý. S originálem bych to nesrovnával, tohle je trochu o něčem jiným. Originál byl vážnější a syrovej thriller. Tady je příběh víceméňe totožnej, ale Eli Roth to pojal s velkou nadsázkou, oddychově a prošpikoval to svým černým humorem. Přesně tak jsem to očekával, i když se Roth podle mě držel ještě zkrátka, čekal jsem o trochu krvavější vybíječku, ale je pravda, že nic se nemá přehánět. Já jsem spokojenej, chtěl jsem si užít jednoduchou krvavou cestu za pomstou s legendárním drsňákem Willisem a toho se mi dostalo. ()

tlesk

Ačkoli může mé hodnocení vyznívat spíše negativně, je tomu tak hlavně díky tomu, že projekt měl mnohem větší potenciál, který bohužel nenaplnil. Tedy- není to žádný zázrak a řada věcí šla jistě udělat lépe. Přesto se ale jedná o slušné akční béčko, u kterého nemusíte moc přemýšlet a ku spokojenosti stačí prostě sledovat akci a vývoj děje. Jeho vyústění je sice přímočaré, nicméně se filmu nedá upřít slušné, nenudící tempo (tedy až na poněkud zdlouhavý úvod, ukazující Chicago jako město hříchu a zločinu) a několik bezesporu povedených, ba i celkem silných momentů. Willis v hlavní úloze je navíc stále dostatečný sympaťák. Ono vůbec celkově sympatické obsazení potěší zrovna tak (minimálně fanoušky seriálu Breaking Bad Dean Norris v roli policisty). Jen je škoda námětu, ze kterého se dalo vytěžit mnohem víc. Zkrátka vezmeme-li si Přání smrti jako celek, funguje mnohem lépe, než by se z některých zahraničních recenzí mohlo zdát. Samozřejmě ve filmu, který slouží pouze pro pobavení (byť v některých momentech je situační humor, související s náhodnými zabitími jednotlivých záporáků nepříliš funkční) nesmíte hledat podtexty, nabádající k tomu, že zabíjení a braní zákona do vlastních rukou je za určitých okolností správné. Ale to je snad jasné každému. Přání smrti je zkrátka jednoduchou jednohubkou s rockovým hudebním podkresem (minimálně i „stopové množství“ AC/DC potěší snad vždy), s pár zajímavými nápady, která napoprvé rozhodně zabaví, byť nikterak výrazně nenadchne. Více zde: http://nafilmu.cz/2018/03/recenze-prani-smrti-2018-kdyz-bruce-willis-bere-zakon-do-vlastnich-rukou/ ()

Brooks

Roth nevie viesť hercov a psychológia postáv mu tiež nič nehovorí. A to čo mohlo zarezonovať najviac, teda dramatické jadro celého príbehu, ho zaujíma najmenej. Pritom ten scenár má potenciál a volá po hlbšom spracovaní, akého sa dostalo napríklad podobne koncipovanému, jedenásť rokov starému filmu Niet návratu od Neila Jordana. Ale to by ho musel spracovať niekto iný ako fušer Roth, ktorého jedinou režijnou devízou je trošku šťavnatejšia brutalita. Spod jeho rúk vzišlo len naivné, občas veľmi nelogické, lacne pôsobiace béčko s maximálne nevhodne obsadeným Willisom. Keď už nič iné tak by filmu veľmi prospelo, keby jeho postavu stvárnil skôr, v zbytočnej, vedľajšej úlohe utopený D'Onofrio, ktorý tu ako jediný zvláda emocionálne scény, alebo ak producenti vyžadovali zvučnejšie meno, tak pôvodne zamýšlaný Neeson. ()

JimDeNiro

Tak myslím, že očekávání nebyly bůhví jak velké, už vzhledem k tomu, že originál s Bronsonem z roku 1974 je pořád nářez. Navíc Eli Roth je nic moc režisér. A taky filmografie Bruce Willise se posledních pár let řadí k těm horším. Tzv. Seagalovky. Zas taková hrůza to nebyla. Bylo to fajn, bylo pěkné vidět Willise v kině po dlouhé době a vcelku to dobře utíkalo. Akorát násilí bych si v podání Eliho představoval trochu více tlačením na pilu. Čistý průměr, nic víc, nic míň. Každopádně to originálu nedosahuje ani z vlaku... 50% ()

john.h

Konečně. Konečně Willis neúčinkuje v nějaké odpadní produkci 50 Centa, kde se mihne na 20 minut v nějaké trapné roli. Evidentně umí pořád zahrát badasse, pořád mu to jde věřit a pořád je to zábava. Skoro jako bych koukal na něco lepšího od Willise z devadesátek. Já doufám, že zůstane na této správné koleji a natočí pár dalších brutálních badass náloží, kde bude hlavní výraznou postavou. Byla by škoda, kdyby na další roky zapadl zase někam do DVDček v trafikách, která se dostávají zdarma k novinám. Co se mi ještě líbilo bylo, že se film na začátku tvářil jako nějaká gun control agitka, aby to všem podobnejm agitkám na konci ukázalo roztaženou prdel pomocí zlevněného army stolečku s vyskakovacím samopalem za 199 dolarů a několikrát nás přímo pomocí dialogu i nepřímo pomocí policejních houkaček upozornilo, že na reakci na nebezpečí máme jen pár vteřin a policie to nebezpečí na rozdíl od zbraní neodvrátí, protože se k vám dostane až za pár minut. ()

GameboyNES

v záplavě rýmejků, je tohle relativně povedené. Původní filmy s Bronsonem jsem viděl před více než 20. lety. Jako taková jednohubka tohle ujde 80% ()

ANTYCHRYST

Klasická Willisovka devadesátých let :) já jsem spokojen.. narozdíl třeba od Arnyho kterej hraje v žumpách poslední filmy..tohle je poctivej akčnak.. úmrtí v rodině a následná vendeta .. scénka v autodílně je krutá..:) tohle je sedící nerv ..uuuaaaaa dobře mu dal... 75% mám rád tenhle styl filmů o pomstě.. ()

mac000

Jistě, filmů o mírumilovném občanovi, který vezme spravdlnost do svých rukou poté, co policie nemůže vypátrat pachatele (popř. jej vypátrá, ale soud jej nemůže odsoudit pro nedostatek důkazů) je hodně, ale přesto je Bruce Willis v roli chirurga z traumatologie hodnověrnou postavou a vnáší (alespoň v první polovině filmu) do tohoto "subžánru" něco nového. Potom je to trochu obyčějnější střílečka... Pro Charlese Bronsona znamenal film průlom v kariéře, pro Willise možné comback j lepším rolím (že by snad sequel?) ()

misar3

Je škoda, že nedošlo na pěstní souboje a z Bruce se rychle stane špičkový ostrostřelec, který je stejně nezranitelný jako Chuck Norris. Ale je to brutální, zkousnutelné a ne tolik otravné jako některé z aktulních Willisových filmů. ()

RedRose

Bruce fakt prekvapil !! Dalsi remake Death Wish, takze jsem to cekal mnohem horsi, ale fakt se to povedlo. Jen tu bowlingovou kouli si mohli odpustit, jinak spokojenost. 74% ()

elimS

70% - komentář 20ti slovy: Nic originálního, ale atmosféra dokázala vtáhnout a Bruce to zvedl na lepší úrověň. Byla radost se dívat, jak to tam likvidoval. ()

Najt

Bruce v jednom z posledních filmů a zahrál si to tady perfektně. Od začátku až do závěrečných titulků mě film bavil a čekal jsem, jak to skončí. Příběh mě zaujal, přitom je naprosto jednoduchý. Scény jak se mstí byly fajn, vše působilo přiměřeně, pěkně se na to koukalo a hlavně to bylo skvělé zahrané. Tady je přesně vidět to, že příběh není až tak důležitý. Stačí jednoduchá zápletka, ale pokud je film kvalitně vytvořen s dobrými herci, tak to úplně stačí. I když to bylo smutné a depresivní, tak přes to je ten film příjemný. Scény jak si Bruce kupuje zbraně, jak se učí, scéna s heverem i přestřelka na hajzlu a spoustu dalších, na všechno se prostě dobře koukalo. ()

HEED

Zato já jsem byl spokojený. Srovnání s filmem Rozsudek smrti se přímo nabízí. Solidní gore a spoustu zbraní k mání dává přímý odkaz na zašlé staré časy akčních filmů. Jo, narazil jsem asi jen na jednu likvidaci nepřítele, která byla až moc přepáleně náhodná. Ale co už, u takového filmu nikdo hloubku a dokonalý psychologický rozbor postav dělat nebude. Jde jen o starou dobrou pomstu. Zatím to funguje. Hvězdička navíc za poslední song AC/DC. Fakt jako nevím proč tomu filmu tolik uživatelů/kritiků vytýká tam to a tuhle to. Zbraně se zasekávají a zásobníky se mění. Byl jsem spokojen. Jo a mám dojem, že jak přijde na scénu v klubu, ten stejný klub byl už i v prvním filmu John Wick. ()

otilrak

Vůbec nechápu, proč všichni dávají tak nízké hodnocení. Proč tenhle film srovnávat se 40 let starou předlohou?! Je to sice remake, ale lidi, zkuste na předlohu zapomenout a koukejte na film úplně čerstvýma očima. Bruce si zahrál v parádním béčkovém filmu. Od začátku je jisté co se stane, jaký bude děj a jak film skončí. Ale komu to vadí? Film má spád, je skvěle natočený a Bruce se v roli doktora skvěle od začátku vyvíjí z pacifisty do pomalu milovníka zbraní. Za mě prostě film, který nezklame a člověk od něj dostane přesně co očekává. Lidi, proberte se! Začněte hodnotit podle toho co se vám líbí a ne podle toho, co na váš názor řeknou ostatní. ()

Katka232

One man show s Willdou v hlavní roli. Bavila jsem se u tohoto filmu víc, než u těch dnešních oskarových snímků. Jo, tohle Willdovi sedí. ()