Prianie smrti

• Slovensko Túžba smrti (viac)

Lekár Paul Kersey (Bruce Willis) má všetko, čo si len človek môže želať - zaujímavú prácu, krásnu rodinu a nádherný domov. S násilím sa stretáva iba na operačnej sále pohotovosti, kde pracuje ako chirurg. Jedného dňa sa však všetko zmení. Po brutálnom napadnutí v ich vlastnom dome jeho manželka (Elisabeth Shue) zomiera a dcéra (Camila Morrone) zostane v nemocnici ležať v kóme. Rúca sa mu celý svet a policajti len bezmocne krčia plecami, pretože podobných prípadov riešia denne desiatky. Hnaný túžbou po pomste, Paul berie zákon do vlastných rúk a ozbrojený vyráža do ulíc, aby nevinným životy zachraňoval a zločincom ich bral. Chicago má nového hrdinu, ktorý verí, že spravodlivosť ešte existuje. (Cinemart SK)

HH

O hodně slabší, než původní film s Charlesem Bronsonem. Nezachrání to ani Bruce Willis, který je tentokráte ještě o poznání koženější, než je tomu v jiných filmech...Ta jedna hvězda je za muziku AC/DC :-) ()

Faila

Hlavní myšlenka se mi dost líbila, stejně jako otázky, které film nabízí. Jenže to, jak si s nimi tvůrci poradili, mi moc nesedí, stejně jako finální vyústění. Nakonec mi to totiž zas až takový smysl nedává. ()

GOREGASM

Eli Roth je živým důkazem, že i když prachbídný ve své práci, může se vám přihodit, že natočíte film s Brucem Willisem. Roth točí sračky, a i když je Death Wish z jeho dosavadní tvorby zatím nejstravitelnější, je film nudný a to i přes snahu o nějaký ten "šokézní" gore. Dějově totální blbost, Bruce Willis jako lékař pobaví a Rothovi darujte nějaký karibský strov, odstěhujte ho tam a ť už prosím nic netočí a neprzní. Děkuji, 40% ()

MickeyStuma

Remake stejnojmenného snímku z roku 1974 s Charlesem Bronsonem bohužel, jak už to většinou bývá, budí spíše rozčarování, než alespoň zlomek nadšení. Tvůrci se nesnažili původní koncept myšlenky příběhu, který ve své době kvůli své výpovědi dokonce rozvířil debatu i na politické úrovni, nijak kopírovat a vydáním svou vlastní cestou spíše vytvořili zmatek. Charlese Bronsona vystřídal Bruce Willis a takřka v každé své scéně jakoby trpěl nedostatkem scénáristické příležitosti se pořádně projevit. Těžko říct, jestli zrovna tohle mělo nějaký vliv, ale přesvědčivý, jako Charles Bronson, prostě ani omylem není. Emoce a počínání postavy zkrátka tentokrát již nelze plnohodnotně pojmout. Postava Paula Kerseyho zůstala, jen už není architekt, ale lékař. Zásadní otázka. Dokáže i tentokrát snímek dramaticky vyobrazit myšlenky člověka, kterého k činu dohnalo zoufalství a beznaděj touhy po zákonné spravedlnosti? Tak to ani omylem. Remake kašle na vážnost situace, na který původní film striktně poukazoval, mající k realitě hodně blízko, a přináší ryze popcornový thriller, který má problém ve svém žánru alespoň něčím ohromit.. ()

helloween93

Eli Roth pojal remake bronsonoviny Death Wish ve stejném duchu jako byla stará klasika, tedy béčko, kde se krví nešetří. Sice se z Paula Kerseyho stal chirurg místo architekta, ale jinak vše zůstalo při starém, hodně akce, revenge motiv. A bylo příjemné po delší době vidět Willise v nějakém kinofilmu, ačkoliv šlo o béčko. 3* ()

Rathalos

Tak Eli Roth nie je len fanusikom hororov,ale i zaner ako thriller ci akcia mu idu fajn,lebo tento film s legendarnym Bruceom Willisom sa mu vydaril na jednotku,pribeh je uplne jednoduchy,v hre je samozrejme pomsta,obcas je to aj pekne drsne,co je plusom,herecky je to zvladnute v pohode a aj to rychlo utecie,spokojnost...:-) ()

Cinematrix

Za mě je to pecka. Bruce Willis už těžko překoná své smrtonosné pasti, do karet mu nehraje ani to, že je to remake, kdy musel vědět, že ho všichni budou srovnávat s Charlesem Bronsonem, ale oba tyto herci mají natolik rozdílné charisma i herecký projev, že ve výsledku se jedná o zcela nový film. Trošku jsem si pohrával s myšlenkou, že by Paula Kersyho mohl hrát Harrison Ford, ale s tou myšlenkou si očividně nepohrávali ani producenti, ani Ford, kterej ostatně poslední dobou tak sešel, že kdyby se svlíknul, tak je celej na věšáku. Willis na to stále má a ve filmu působí dojmem, že opradu udrží nejen moč, ale i zbraň a jediné, co neudrží, to je vztek, takže divák si přijde na své. Akce není nikterak přehnaná, není jí ani moc, filmu dominují spíš pohnutky hlavního hrdiny, proč jedná tak, jak jedná. Ale když začne jednat, tak se s ním naprosto ztotožníte a o tom to je. ()

Dogfish

Slušný film. Paul Kersey je zpět, ale už to není Charles Bronson. Tentokrát Bruce jako slušný otec a chirurg, který souboje moc nevyhledává a zbraň nemá. Zápletka podobná jak u originálu z 1974. Zabitá a přizabitá dcera, nasraný pan doktor se přichomejtne ke braní, cvičí s ní a v půli filmu už dokáže zastřelit řidiče za jízdy přes přední sklo a pálit po dalším lumpovi, i když mu kulky sviští nad hlavou. Následují další přestřelky mixnuté lehkým mučeníčkem. Pořád je to ale slušný pán. Když ale z nemocnice pustí hlavního lumpa, je tu starý dobrý John Mclane, který vystřeluje mozek z hlavy a pohotově samopalem udělá do borce řešeto. Ale proč ne. Za mě dobrý průměr. ()

Charlie84

Stoletý Willis po většinu stopáže vypadá jako chlapík, co se snaží hrát Bruce Willise. A moc mu to nejde. Jakmile ale dostane do ruky bouchačku, překvapivě to šlape a jeden poměrně rychle zapomene na ukecané céčkové sekvence, které tomu předcházeli. Roth není špatný řemeslník, překvapí několik slušných herců v sice zábavných, ale zcela zbytečných rolích zcela zbytečných postav (D´Onofrie, Norris). Nestihl jsem se nudit, až mě to překvapuje. I přes závažnost tématu je to ale hodně oddechová zábava, takže pokud potřebujete u něčeho vypnout, nové Death Wish není úplně špatná cesta. ()

Kubeska

Eli Roth se nám po všech těch hostelech, hotelech, motelech, botelech, nebo co to vlastně bylo, rozhodl, že nám předělá klasiku s Charlesem Bronsonem. Do hlavní role obsadil akční hvězdu Bruce Wayna Willise, který namísto černého pláště nosí bílý. Během honby za pomstou postava Paula Kerseyho několikrát zažije štěstí jako z Kokury, tvůrci filmu by měli poslat část svých zisků do města Nagasaki, ale na to nejsou asi dost „Fat Man“ jako ona bomba. Kdybych měl resumovat, tak „Little Boy“ Eli Roth natočil svůj nejlepší film. ()

DAPDO

Bruce mám rád, ale za poslední tři roky byl obsazenej jenom do jednoho filmu, kterej mě zaujal a to byl Rozpolcený. Zbytek prostě hrozný. Přání smrti ukázalo, že Willis na to pořád má, dostal konečně roli, která k němu seděla a i když i k tomuhle filmu můžu mít spoustu výhrad, budu jenom rád, když takovejch snímků bude víc. ()

tomik99

Bruce Willis má za sebou zajímavou kariéru, ovšem několik let už hraje stále stejné role pořád dokola. Je docela překvapením, že ve filmu „Přání smrti“ hraje poměrně komplexní postavu a „pouze“ obyčejného doktora. Zápletka se pěkně rozjela a úvod je myslím skutečně slušný a silný. Posléze to trochu sklouzne, kdy si Bruce hraje na superhrdinu s kapucí v Chicagu. Místy je ovšem ten film stejně dobrý jako na začátku. Myšlenka toho, že policie nikdy nic nevyšetří, a že doktor si vezme vyšetřování pod svá křídla, je velice zajímavá, přesto trošku ve filmu blbě provedená. Právě onoho vyšetřování jsme se moc nedočkali, tady to chtělo více promyslet děj, jak by se Bruce mohl zapojit do příběhu a přijít na to, kdo je tím záhadným vrahem a dostat se alespoň k první stopě. Takto spíše Bruceovi všechno spadne v obrovském městě náhodou do klína a on se vydává na svou vlastní cestu. Ve finále to není špatný film, ale od lepšího hodnocení ho dělí právě ta promyšlenost a trochu uvěřitelnější zápletka, jak by se Willis do vyšetřování zapojil. Jinak se ovšem jedná o celkem slušné dílo. ()

tranquill

"Ty jsi zmrzlinář? .. Kdo jsi ty? .. Poslední zákazník!" Jasně Willis není Bronson a Roth není Winner (no to už je jasné, kdo je vítěz :-) Ale ne, že bych se nebavil, akce a hlášky nechyběly. ()

Torgal

Podobných filmov tu už bola hromada - hrdinovi zabijú blízkeho a keďže polícia je neschopná berie zákon do vlastných rúk. Preto je čudné, že takto omletý béčkový koncept v dnešnej dobe niekto uchopil ako serióznu kritiku systému v ktorej na konci aj policajti pokrčili ramenom nad tým, že si niekto zobral kvér a išiel si zastrieľať na drogových dílerov. Vymletým republikánom to určite urobilo radosť, no propagácia takéhoto uvažovania mi príde dosť na hlavu. Film samotný nie je žiadne terno, ale ani žiadna tragédia. Akčné scény sú drsné, i keď záporáci sú matní a katarzia nemá tie správne gule. Willis to má síce už dávno za sebou, no tentokrát zo seba vymačkal niečo ako herecký výkon a s búchačkou v ruke mu to ešte tiež svedčí. Kvôli toxickému odkazu ale nakoniec zaokrúhľujem hodnotenie smerom nadol. 5/10 ()

kluzo

Původní film s Bronsonem měl tu výhodu, že byl jeden z prvních revandžovek, takže vytvořit etalon. Navíc Willis nema, alespoň v tomto remake Bronsonovo charisma. Málo kdy se povede remake lepší, nebo alespoň stejně dobré, než originál. Ani tohle není ten případ. ()

phoenixer

Zena mu umre, dceru poslou do komatu. Policie je neschopna, tak to doktor vezme do vlastnich rukou. Krasnej devadesatkovej akcnak, kterej me bavil, ackoliv je ten scenar ohrany stejne jako Man in Black od AC/DC ()