Prianie smrti

• Slovensko Túžba smrti (viac)

Lekár Paul Kersey (Bruce Willis) má všetko, čo si len človek môže želať - zaujímavú prácu, krásnu rodinu a nádherný domov. S násilím sa stretáva iba na operačnej sále pohotovosti, kde pracuje ako chirurg. Jedného dňa sa však všetko zmení. Po brutálnom napadnutí v ich vlastnom dome jeho manželka (Elisabeth Shue) zomiera a dcéra (Camila Morrone) zostane v nemocnici ležať v kóme. Rúca sa mu celý svet a policajti len bezmocne krčia plecami, pretože podobných prípadov riešia denne desiatky. Hnaný túžbou po pomste, Paul berie zákon do vlastných rúk a ozbrojený vyráža do ulíc, aby nevinným životy zachraňoval a zločincom ich bral. Chicago má nového hrdinu, ktorý verí, že spravodlivosť ešte existuje. (Cinemart SK)

agentmiky

Nečekal jsem skoro nic, dostal jsem víc. Dobře, nebudu tady moc básnit, ale Přání smrti mě rozhodně kladně překvapilo. Originál s Bronsonem jsem neviděl, takže porovnávání není na místě, ale Bruce Willis po dlouhé době podal nadprůměrný výkon. Ono v posledních letech se upisoval k takovým těm céčkovým snímkům, kde to nemohl ani on zachránit. Tady se ale jedná sice o béčkový námět, který je ale dokořeněný špičkovou akcí jako z těch nejdražších blockbusterů. Jedná se o Rko, tudíž se s nějakou krví zachází jako s nějakým džusem, pořád někde vyprskne. Příběh o pomstě jednodušší, možná někdy spíše až komický, když se zaměřím na následné jednání postav. Ale toto není Počátek, Přání smrti prostě nabídne zábavu na odpoledne, u které vypnete mozek. Willis pořád umí, přerod z doktora na zabijáka sice není tak uvěřitelný, ale po stránce herecké to zvládá na jedničku. Jak jsem již zmínil, tak akce libová, pár drsných scén se zde najde (scéna s autem, moment pádu v baráku z druhého patra). Konec skoro až pohádkový, ale tentokrát to filmařům odpustím. Bavil jsem se. Za mě dávám 74 % ()

MartinezZ

Šlo to. Bruce to v sobě stále má, ačkoliv tak první půlhodinka, než došlo k setkání v domě, byla hrozně nudná, trapná a měla mít tak maximálně pět minut. Bylo z toho prostě znát, že bylo nutné stopáž jakkoliv natáhnout, aby to mělo alespoň těch 100 minut + závěrečné titulky. Pak to ale šlo o něco lépe a divák se necítil v sedadle trapně. Takže svým způsobem překvapení, čekal jsem totiž něco, co se, s Brucem v hlavní roli, omylem dostalo na plátna, namísto rovnou na BR. Bruce ale umí i hrát a má to skutečně nějaký smysl a sem tam i humor, byť mi do vyznění postavy a děje ne zas úplně 2x seděl, ale kino se smálo. Několik scén by zasloužilo návštěvu raději před jídlem než po jídel. A konec zlouna jsem taky čekal, že bude lehce epičtější. --- 2,5* ()

Korbitch

Eli Roth nikdy nebyl, není a nebude ničím vyjímečný režisér, ale jedno se mu povedlo. Vrátit Bruce Willise tam, kam patří. Ne sice hned do první ligy, ale tam, kde se za něj nestydí jeho fanoušci. Po LETECH konečně stravitelný film s mým oblíbeným plešounem, který jich už bohužel moc nenatočí. To je realita. Takže jsem moc rád, že jsem si ještě jednou, a snad ne naposled, mohl zaplesat nad čirou radostí. Radostí ze zabíjení té největší lidské spodiny. Takovou radostí, kterou umí snad jen Bruce Willis. 7/10 ()

Praxis

Tak nevím, jestli to mělo být drama, akčňák, nebo komedie... Jako těžké výplachové béčko ok. Opravdu od toho nic nečekejte a pak se možná pobavíte. 60% ()

Ellmariachi

Jestli tenhle snímek má na první ligu? Určitě ne. Vrátí se Willis díky Přání smrti do první ligy? Rád bych tomu věřil, ale optimista nejsem. Pravdou ale je, že v té druhé lize Bruce i s ne 100 procentním nasazením dominuje a když ho to baví maže si to na chleba. . Je vidět, že když se chce, tak to jde. BW roli zvládá v rámci scénáře na výbornou. Minimálně co se béčkových vod týče. Jeho postavě se dá vytknout jen to, že bych ji rád viděl dopadnout někam ke dnu kde by se odrazila k tomu co následovalo. Celkově film funguje. Osobně mi nepřijde, že by si na něco hrál a drží se přesně toho ranku kam patří. Smrti jednotlivých padouchů jsou pěkně krvavé, ale ne samoúčelné. Mé hodnocení sráží pouze to, že bych si u filmu představoval mírně mrazivější atmosféru a taky to, že si holky problémy způsobily tak trochu samy. Pokud se BW bude vracet takto, já to beru všema 10ti. 75 procent. ()

Tony.cs

Death Sentence s Baconem v hlavní roli a pod Wanovou režií je o dva stupně lepší a stylovější. Ale i tohle se dá celkem dobře skousnout. ()

suicide

Sice už Bruce není mladíček,ale pořád se ještě umí chopit glocka a pořádně si zastřílet. Ochránce práva a pořádku,který s vtipem a lehkou ironií v obličeji neváhá. Tyhle postavy se mu hrají jedna báseň. Protože je to možná trochu on? Těžko říct,ale bez něho by ten film asi nebyl ono. Původní film jsem neviděl, takže nemohu srovnávat,ale to je asi dobře. Tenhle film je nedotažený ve vyznění a věrohodnost také pokulhává v závěsu? Hádám ale, že do současné debaty v USA o zbraních zapadne přímo dokonale. V dílčích věcech jde ale o vypiplaný film - co do vtipu tak i do schválně provedených klišé. Včetně párků dvou policajtů poflakujících se po okolí jako kdyby vypadli z devadesátek, kteří vždycky přijdou poslední ,ale svoji stopu sledují. K dokonalosti chybí jen ta kobliha v ruce jednoho z nich. Jen nebýt té diety. Ale bez Bruce bych to vidět asi nechtěl. ()

Rakosnicek77

Remake, je obecně velké riziko, už jenom s ohledem na fakt, že ten měl důvod vůbec vzniknout. Nikdo nenatočí dvojče něčemu, co u diváka propadlo a co nestojí ani za tu námahu ani ty náklady. Ale pokud se takový klon objeví, tak je jisté, že originál nasadil laťku pořádně vysoko. Navíc Bronsonova série, je faktická kvalita, alespoň v úvodních dílech a tak to měl Bruce moc a moc těžké. Zázrak se nekonal, na druhou stranu pokud člověk původní verzi nikdy neviděl, tak se tenhle film, může klidně pasovat do role, výplně deštivého večera doma. Nic zásadního, ani překvapivého, jednoduše průměrný průměr. ()

Trevor

V úvode filmu som sa z chuti rozosmial, pretože Bruce Willis ako chirurg....Bol to však asi jediný moment, ktorý mi vyvolal ironický úškrn na tvári, nakoľko film pod taktovkou Eliho Rotha mal nadpriemernú úroveň. A presne, ako už v jednom z komentárov zaznelo, podobných filmov bolo veľa a aj pôvodná verzia Priania smrti mala rovnaký dej, napriek tomu išlo o skvelý remake. Veď kto iný by tak dobre nahradil Charlesa Bronsona ako práve Willis. A kedže som definitívne prestal čítať komentáre zakomplexovanej nuly Verbala tak mi pôžitok z tohto filmu nemalo čo pokaziť. ()

kajas

Bruce je kabrňák, to všichni víme. Každý z vás má jistě v oblibě aspoň jeden film s tímhle drsňákem s pleškou (u mě vede "Armageddon" a "Smrtonosná past 3"). Začátek tohoto filmu vám tedy nejspíš nebude na Bruceův charakter sedět. Jeho postava je uznávaný chirurg, který se vzorně stará o manželku a dceru, nemluví sprostě a rozhodně nerozdává rány na potkání. Když je ale jeho žena zavražděna a dcera skončí polomrtvá v nemocnici (žádný spoiler, toto se dočtete i v oficiální synopsi filmu), Bruce se rozhodne nenechat to jen tak. Podle internetových videí se naučí manipulovat s pistolí, pak nasadí kapuci a vyrazí čistit chicagské ulice. A mě to šíleně bavilo (i když jsem musela několikrát odvrátit zrak od plátna - lití brzdové kapaliny na obnažený nerv je fakt lahůdka). ()

IceQueen

Dnes tuším dajú lekársky diplom už hocikomu. Škoda, že Bruceovej postave vložili do ruky pištol a iné strieľajúce zariadenia, mohli vymyslieť onakvejší spôsob, ako by sa vysporadúval so záškodníkmi, keď už teda bol ten M. D.. Teraz neviem, či si Eli nedokázal pomôcť a pokúsil sa do akčného krimidrámovitého thrilleru vopchať nejakú tú rádoby hustovtipnú vložku, alebo je proste len prirodzene trápny ako obyčajne. Suma sumárum, dalo sa na to pozerať bez väčšej ujmy, aj keď teda Willis mohol aj trochu hrať. ()

dyfur odpad!

...nepodarený remake filmu s Charlesom Bronsonom z roku 1974 -a aj to mi prišlo také...nič moc....vyzerá to,že Bruce Willis ide definitivne do filmového dôchodku ...meno režiséra Eli Roth tiež vypovedá o ne-kvalitách filmu.... ()

ilemas

Naprosto zbytečné remake, které se dá ale skouknout. Nebýt původního filmu, byl by to docela dobrý film, ale Charles Bronson byl lepší. Velmi špatné nepřesvědčivé herecké výkony. Líbit se to bude těm, kdo neznají originál, já už to podruhé vidět nemusím. Bruce Willis mě tentokrát nesedl. ()

Figu

Poslední dobou se zas už tak tolik nerozepisuju, jako kdysi, ovšem dnes udělám zase jednou vyjímku. Důvod je jasnej! Film v kině s Brucem po pěti letech od Smrtonosné pasti 5ce. Pro mě jasná volba jít do kina a děkuji i Ellmariachimu, že se jakožto borec drsné akce a staré školy přidal k Figuskovi. Bruce Willis!? Velký téma velikána, kterej má asi určitě už vše nejlepší za sebou... Nicméně je to frajer, kterej byl, je a vždy bude moje jasná jednička! Přání smrti pro mě určitě není geniální film a nemá ani nic novýho co by mohl nabídnou. Na druhou stranu to není film na dvě hvězdy a míň! Kdo dal odpad je debžot, nic víc! Neviděl jsem původní filmek s panem Bronsonem, což určitě napravím, nicméně nemám tu nevýhodu něco srovnávat... Pro mě to byl famózní zážitek, kdy jsem zase viděl starýho známýho Willise zabíjet a zachraňovat nevinný, k tomu jeho grimasy drsoně i společně s jeho univerzálním herectvím, v tomto případě i namísto vtipnýho playboye zahrát nešťastnýho otce napadené dcery a truchlícího manžela své zavražděné ženy. V tomhle ohledu měl vždycky výhodu, než jeho kolegové akčních filmů našeho dětství! Líbila se mi na filmu nekompromisnost a oddělávání zmrdů, líbila se mi scénka z garáže (trochu něco jako Ctihodnej občan), líbila se mi hudba ve filmu (AC-DC SUPER), výborně hrál Vincent D'Onofrio!, paráda se vším všudy! Moje topka z filmu je určitě ta se "zmrzlinářem"! To se asi lekli i ti zbylý čtyři frajeři v sále kina kolem nás :D Každopádně použiju slova Ellmariachiho a tím to ukončím - " hele film úplně v pohodě na čtyři a kdyby pod tou kapucí byl SLY, dám pět, takže tě Figusku chápu!" A to je ono, pro mě pod ní stál BRUCE WILLIS, borec díky němuž jsem aspoň coby malej capart věřil na HRDINY! Díky!!! Za (snad) návrat Bruce a za supr akční kousek 90% ()

M.i.k.e

standardní akční jednohubka,která ničím nepřekvapí,má spoustu multi-kulti záporáků a skrývá poselství,že kdo nemá doma zbraň špatně skončí.Originální Bronsonovku sem neviděl,ale je fajn zase vidět Willise v nečem za co se nemusí stydět...60% ()

Caminzind

Pokud je v tomhle snímku někde nějaká přidaná hodnota, pak je to v akčních scénách. Akce, Willis, případně ještě D'Onofrio dokázali film utáhnout. Ve všech ostatních aspektech je to velká bída. Scénář je jak cedník, postavy jsou plytké a šablonovité, což sice na béčkovou zábavu stačí, ovšem námět slibuje více emocí. O to více lze docenit hloubku postavy v původním podání Charlese Bronsona. Nic proti Willisovi. 🎬 64% ()

Martin741

Zatial najlepsi film od Eli Rotha bol pre mna Hostel, tuna sa zas vratil do podpriemeru. Willisovi herecke vykony neverim, to skor verim 160 kilovemu Wellesovi brutalnu akcnu kondicku a poriadne naslapany akcny film. No nic, s5 k filmu : kulisy plane, Willis tam len chodi z miesta na miesto, par krat vystreli. Rozbeh je slaby, tempo tiez, v strede sa to trochu rozbehne, ale pre mna rezisersky nic moc, to uz fakt mohol radsej natocit povedzme McTiernan : 30 % ()

Streeper

Tak tohle pro mě bylo velké překvapení. Docela mě i překvapilo kolik lidí bylo s námi v sále, je vidět, že Bruce Willis stále dokáže přitáhnout do kina davy lidí, aby se podívali, jak akčně zabíjí zloduchy a zachraňuje nevinné lidi. Začátek filmu je malinko pomalejší, ale aspoň se seznámíme s postavami, po vloupání je to super. Z Bruce se stane zabiják, líbí se mi jaký klidně ve filmu vypadá, i když zabíjí lidi kvůli pomstě. Neustále se tam něco dělo ať už v akčním nebo v emotivním smyslu. Vždycky jsem byla napjatá, vzrušená a nebo ubrečená. Takže za mě velké překvapení. ()