Mission: Impossible 4

• USA Mission: Impossible - Ghost Protocol (viac)

Špionážna agentúra IMF má obrovský problém. Práve keď jej eso, Ethan Hunt (Tom Cruise), vykonávalo tajnú operáciu v Moskve, spáchal ktosi úspešný bombový útok na Kremeľ. Ruskí predstavitelia sú nahnevaní a hovoria dokonca o vojnovom akte. A pretože sa všetky nitky zbiehajú práve v IMF, americký prezident dá pre istotu od agentúry oficiálne ruky preč vyhlásením "Ghost Protocol", čím ju odreže od zdrojov, zázemia, podpory a z jej členov urobí ľudí na odstrel. Krátko po tomto byrokratickom údere zomiera násilnou smrťou jej oficiálny šéf (Tom Wilkinson). Ethan Hunt sa preto pokúsi o nemožné. Spoločne s trojicou verných a odhodlaných kolegov (Simon Pegg, Paula Patton a Jeremy Renner) sa pokúsi nájsť páchateľa útoku a zmyť tak zo seba všetku vinu. Ako bolo povedané už v úvode, táto misia bude skutočne nesplniteľná. (TV Markíza)

SpaceOdyseus

Dost mozna nejlepsi M:I. Birdovi se povedlo namichat opravdu vybusny koktejl zabavnych heistu, cool akci, Peggovych vtipku a spionskeho napeti. Film na minutku nevydechne, stale se neco deje, skvele se na to kouka a Cruisovi se neda nez nefandit. Kreml je super, Burj Khalifa je bomba a Hlavak potesil. ()

Hanys_

Teď se mi GP líbil asi o chlup víc než napoprvé. Kreml boží, Dubaj to samé, pak přijde fainová Indie a nakonec závěr. Tempo je fakt vražedné, Cruise pořád ve formě a ikdyž má Hunt zase jiný tým, tak chemie tady funguje zase na jedna. Navíc mě pokaždé rozseká scéna kdy jsou vedle sebe Sawyer a básník Šafránek. ()

Apanatschi

Pozreli sme si počas lockdownu ako maratón: každý deň jedna Mission. A každej sme priradili atribúty: 4 – tá je najtímovejšia. Ethan je samozrejme super, ale svedčí mu aj spolupráca. Skvelé, že zatiahli do akcie aj Benjiho – a vôbec – celej partii to klape výborne. ()

FARGO

Bird trochu zklamal, děj byl relativně slabý a i když akce střídala akci, chybělo ve filmu větší napětí. Slabší díl serie. ()

Xavi6

Opravdu parádní podívaná, čekal jsem nářez, ale až tak velký návrat ke staré dobré jedničce jsem opravdu nečekal. Po pravdě jsem nevěřil Bradu Birdovi, ale zvládl to na skoro výbornou. Nechyběli staré nemožné mise, smysl pro humor (zvláště smysl pro humor Simona Pegga :)), ale i dobré herecké výkony a pořádně tajemný a skrz naskrz promyšlený záporňák. První polovinu jsem se hodně bavil, samá akce, ale po městě Dubaji měl film radši končit, protože tak slabý finiš jsem nečekal. I přes tohle malé klopýtnutí, stojí za to se podívat na tento film! Očekávám pokračování. :) ()

airwolfis

Klasická žánrová akční honička. A tohle já mám rád. Akorát bych film očesal o klišovité řeči typu "jsme nyní jediní, kdo může zachránit tento svět..." a rozhodně se mi nelíbilo, že Pražský hrad lidem ve světě ukazují pod pseudonymem ruského Kremlu. Tohle možná fungovalo v osmdesátých možná i v devadesátých letech, ale tipuju, že to v dnešní době bude hodně lidem lézt krkem. Jinak jsem se poměrně dobře bavil a ani bych neřekl, že jsem v kině strávil přes 2 hodiny. Scenérie různých míst světa - bomba. Hodnotím 4 minus. ()

ondrula

Hned úvodní titulky ve mně vyvolaly dojem, že je zde snaha udělat z MI Jamese Bonda. V průběhu filmu pak ve mně ten pocit sílil, zvlášť když ženský element fungoval skutečně tak trochu jako Bondgirl. Z celého filmu je znát, jak moc se tvůrci snažili (nejvíce z nich však producent Cruise), přičemž obzvlášť originálně působí motivy písečné bouře a lezení po mrakodrapu. Simon Pegg v roli šaška byl totální krok vedle a dost mi tam vadil. Poměrně k smíchu je moskevská mise, v jejímž rámci agenti, místo toho aby uspali stráž, tahají sebou nějakou hypermoderní falešnou zeď, která snímá obličeje a mění tak iluzi úhlu pohledu; každýmu hned musí být jasný, že je to efekt pro diváka a s realitou to nemá nic společnýho. No a taky bych řekl, že Cruise ve svých 50 letech je na podobný akční veletoče starej a měl by si jít pomalu užívat penzi. ()

iampatrik

60% Neskutečně průměrný akční film většinou vychvalovaný, pro mě ale s nepochopením... Určitě to nejsou zbytečné 2 hodiny, na druhou stranu bych volil z jiných akčních filmů stejné škatulky (nebo volil starší díly). ()

Hanes88

Myslím, že takových 75% k této akční podívané naprosto sluší. To, že je u série Mission Impossible dost nereálných scén, jsme už zvyklí. Tudíž na to člověk kouká trochu s rezervou. Skvěle zde zahrál Jeremy Renner, kterého taktéž poslední dobou ve filmech rád vidím. Jinak celkově hlavní čtyřka zahrála super....Jsem rád, že na konci se vyskytl i můj oblíbenec Ving Rhames. ()

jasiska

Tieto Mission Impossible sa v takých kravinách vytešujú zo superkomplikovaností... Ghost Protocol samozrejme v tomto dodržal tradíciu, ale po istom čase (od 1996) aspoň konečne dával zmysel. Keď na začiatku povedali, že to, čo ukradli z Kremľa boli spúšťacie kódy ruských nukleárnych zbraní, normálne som si musela dať pauzu a zamyslieť sa, v ktorom roku sa to má akože odohrávať, pretože len máločo je otrepanejšie ako hrozba nukleárnej vojny medzi Ruskom a USA. A prirodzene, človek by si myslel, že to už je za nami. Napriek tomu to celkom dobre napasovali do deja, a keď k tomu pripočítam všetky tie technické a akčné parádičky, ktoré veľmi napínavo neustále zlyhávali, musím uznať, že MI4 bola nadpriemerne dobrý film. ()

Haymar

M:I série má vzestupnou tendenci (jednička byla tak trochu kravina, dvojka taky - ale aspoň zábavná, s trojkou přišel přerod do chytré-akční-spy podívaný a čtyřka drží se svým předchůdcem zodpovědně krok). Narvaný k prasknutí nápadama i akcí... potěšilo rozhodně castingové oživení v podobě Rennera i Pegga... a nechybí ani kulervoucí nezapomenutelná scéna - vlastně hned DVĚ: Cruise jako "spiderman" + finále "na běžícím pásu" v automobilce... (jinak hezkej applovskej produkt placement: iPhone 4, iPad, MacBook Air atd... :-)) ()

Paldiny

Ghost Protocol má síce štyridsaťminútový úvod čo je 2x dlhšie než by bolo vhodné, ale s nasledujúcim Dubajským vyrovnaním prináša snáď najlepšie chvíle série. Scéna na mrakodrape a následná piesková búrka sú hotová báseň, až si človek povie, že lepšie to už snáď nemôže byť a asi má pravdu. A aj napriek tomu, že vtip ani hi-tech hračky neprestávajú baviť, Dubaj nezatieni už žiadna svetová lokalita. Zápletka tento krát na tému "záchrana sveta" nijak zvlášť nepotrápi závity, zato obsadenie drží laťku. Vracia sa Simon Pegg čoby špecialista a miestny komik plus najväčšia posila tímu Jeremy Renner ako možný nástupca po prípadnom odchode Cruisa zo série. Štvrtý MI kráča v stopách fantastickej trojky a potvrdzuje, že momentálne s Bourneom diktuje tempo špionážnym filmom. ()

Prochy38

Tak MI jde díl co díl nahoru. Prosím ještě o jeden a už budu muset dát 5*. T. Cruise super, nové tváře v podání nádherné P. Patton a skvělého J. Rennera. S. Pegg drží svou klasickou nadlehčující roli a je výborný. Akce je vymakaná, prostředí originální, nová situace a zase je to trochu jiné, lepší. Paráda. Za zmíňku stojí nádherná L. Seydoux. Ghost protocol parádní! ()

derryl

Byla to skvělá jízda od začátku do konce, Ethan Hunt opět v akci, potěšilo mě, že se točilo v Praze, i když představuje naše hlavní město ruskou metropoli Moskvu... Těším se na další díl série. ()

buzzwoody

Odlehčený vymezení proti syrový trojce. Film je ze začátku trochu uhnanej, pak nabere výborný tempo a na konci už to tlačí jenom scéna na stopatrovým parkovišti. Profláklej stunt na Burž Khalifě dobrý, ale mnohem lepší je pak heist s kufrotiskárnou. Novej tým má příjemnou chemii, jen zamrzí absolutní degradace hlavního záporáka. Postava tuctovýho nácka v pozadí Michaela Nyqvista je tam asi tak pět minut a působí, jako kdyby na něj prostě zapomněli - což je po vyšinutým Philipu Seymouru Hoffmanovi fakt cejtit. ()

Ant_Antony

Čtvrtá M:I má jedinou, leč bohužel zásadní vadu na nablýskané kráse. Padoucha. To co by mělo film hnát kupředu, což znamená motiv jeho konání tu zásadně chybí a až teprve při odchodu z kina si uvědomíte, že vlastně ani nevíte, proč to celý dělal (opomenu kratičkou vysvětlivku, že se prostě zbláznil - na to má málo času, aby nám to dokázal) a následně vlastně zjistíte, kolik bylo nelogičnosti v některých akčních scénách (honička v písečné bouři či závěrečná bitka na parkovišti - někdo to tu označoval za továrnu na auta, je vidět, že tento sofistikovaný způsob parkování zůstane našemu národu ještě nějakou dobu utajen). Pokud ovšem odmyslíme padoucha, který jako by nebyl, tak nám zůstane slušně vykalkulovaná akce pro efekt, propletená skvělým humorem a energií animovaných Pixar filmů. Režie na 1-. Praha jako obvykle spíš vyvolá letmý náznak úsměvu, obzvlášť když je pouze převlečena za Moskvu či Budapešť. Řeknu to takhle, bavil jsem se, to jako jo a to co většina označuje jako uslzený konec, u kterého já se spíš pousmál a poděkoval scénáristům za to, že dokázali vedlejší linku příběhu dokonale uzavřít s grácií velkého J.Je u mě naopak film o deset procent zvedlo. Takže čistých 70% ()

lareinna

Rozhodne som vedela, do čoho idem. Tento film je na efekty ako stvorený a v kine si ich možno vychutnať o to viac. Nečakala som prevratný dej a neviem čo ešte, samozrejme na takéto filmy ako je tento má divák už automaticky vyššie nároky a očakáva viac. Z toho mrakodrapu mám ešte teraz „husiu kožu“ , keď sa kamera pohla smerom von, zakrútilo sa mi v hlave. Už len kvôli tejto scéne hviezda na viac. Koniec sa mohol o zopár minút v pohode skrátiť, ale očakávania boli vcelku naplnené. ()

sona123

Nečekaně skvěle poskládaná akční podívaná. Z traileru to až tak nevypadalo, ale samotný film nemá chybu (možná lehce stárnoucí Cruise, sebevědomý a nad věcí, trochu ubrat z plynu). Je to dokonce i vtipné! Některé scény byly vyloženě infarktové (hotel v Dubaji), triky zdařilé, akční scény místy až neotřelé. Hodně tomu mohl Simon Pegg, i když v roli počítačového nerda bych ho úplně nečekala a musela jsem si trochu zvyknout. No, sečteno a podtrženo, velmi příjemné překvapení. ()

MkSallam

V Imaxu téměř ultimátní zážitek. Jako film to není čistých pět, chtělo by to zlepšit tempo zkrácením části s Indem a odstraněním dovětku, ale jinak neuvěřitelný nářez, který má nápadů na rozdávání (špiónská výbava je tu boží) a nabízí neskutečně namakanou akci. A navíc je to celé tak fajnově old-schoolové, zápletce stačí jen jednoduché načrtnutí cool záporáka a jeho plánu (chtělo by ho to víc, navíc mě velmi potěšilo že byl pro svému plánu naplno oddaný a udělal... vy víte co) a zbytek je čistá jízda. Imax části neuvěřitelné, prvně co jsem v kině zažil závrať. Pro mě osobně ještě lepší zážitek než Avatar. P.S: Čtvrtek 22.12, 16:40, v sále i se mnou tři lidi. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

04.03.2020

Chad Stahelski má momentálně plné ruce práce s přípravou čtyřky Johna Wicka, jakmile ji však dokončí, je zřejmě připraven zkusit něco nového. A podle všeho už si dokonce i vybral, co to bude. Server… (viac)

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Režisér Brad Bird se proslavil zejména svými animovanými filmy Železný obr nebo Úžasňákovi, má na kontě ale třeba i čtvrtou Mission: Impossible – Ghost Protocol či dnes již zapomenutý Tomorrowland.… (viac)

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

28.06.2017

V pouhých 56 letech nás v úterý opustil Michael Nyqvist, švédský herec, jenž se v poslední dekádě dočkal mezinárodní slávy. Ačkoliv vám jeho jméno možná nic neříká, tvář určitě znáte. Nyqvist se… (viac)