Mission: Impossible 4

• USA Mission: Impossible - Ghost Protocol (viac)

Špionážna agentúra IMF má obrovský problém. Práve keď jej eso, Ethan Hunt (Tom Cruise), vykonávalo tajnú operáciu v Moskve, spáchal ktosi úspešný bombový útok na Kremeľ. Ruskí predstavitelia sú nahnevaní a hovoria dokonca o vojnovom akte. A pretože sa všetky nitky zbiehajú práve v IMF, americký prezident dá pre istotu od agentúry oficiálne ruky preč vyhlásením "Ghost Protocol", čím ju odreže od zdrojov, zázemia, podpory a z jej členov urobí ľudí na odstrel. Krátko po tomto byrokratickom údere zomiera násilnou smrťou jej oficiálny šéf (Tom Wilkinson). Ethan Hunt sa preto pokúsi o nemožné. Spoločne s trojicou verných a odhodlaných kolegov (Simon Pegg, Paula Patton a Jeremy Renner) sa pokúsi nájsť páchateľa útoku a zmyť tak zo seba všetku vinu. Ako bolo povedané už v úvode, táto misia bude skutočne nesplniteľná. (TV Markíza)

RomeroIsGod

Jasný, ta pátá * je asi díky kinu, ale i tak si za ní stojim. Protože čtvrtá mise je správně nabitá akční popkornovka v perfektních exteriérech. Ať už jde o první "level" v ruským krimu (nejstylovější útěk široko daleko), nebo o další eskapády v Moskvě( aka Praze), Dubaji nebo Indii. K tomu perfektní obsazení (Renner, Edelmann, Pegg a Ving Rhames:-)) a dobrý (to je za tři) přechody mezi jednotlivejma akčníma pasážema. Já byl prostě spokojenej, zvlášť když přihlídnu ke stopáži. 85% PS: Už ani ty samovzněcovací strojky nejsou co bejvaly ()

VencaS

Musím říci, že v součtu celkem zklamání. Originálních nápadů tam už moc k vidění nebylo. Huntovy přednosti byly opět v podobě skákající poletuchy a scénáristi se na nás snažili vybalit co nejvíc technických udělátek, až jsem si chvílemi myslel, že nekoukám na M:I, ale na agenta jejího veličenstva - 007... Koukám, že ve vyjmenovaných žánrech chybí titul komedie, protože s těmi hláškami a "úseměvnými" scénami, které celý film doprovází, by si jej Ghost protocol jistě zasloužil. Do kina mě však táhl chuť vidět BMW i8, a i když to bylo jen na pár okamžiků, nebylo to zlé. Zlá ale byla ta spousta rozmlácených BMW kousků, počínaje 1er řadou a konče Xovou řadou. PS: Fandům baworáků tento snímek nedoporučuji, protože by mohli přijít o nervy :D ()

raky5

Klasické Mission Impossible. Tento film nám neklame, už samotný názov nás utvrdzuje v tom, že väčšina vecí, ktoré sa vo filme dejú, má od reality naozaj ďaleko. Ale je to príjemný high-tech akčný film, ktorý zabaví, rovnako ako predchádzajúce diely. ()

JK-Stinger

V první řadě chci upozornit, že se na čtvrté MI opravdu nedá koukat jako na vážný snímek. Pokud tenhle fakt hodíte za hlavu, dostanete výbornou hi-tech komedii, kde se při některých scénách téměř potrháte smíchy. Všechny akční scény přehnané do absurdna a děj příběhově děravý jak řešeto pro mě nějaký ten bodík ztrácí, ale uznávám, že jsem se celkem dost bavil, tak proč ne. Stárnoucí Cruise to přeci jen v této sérii balí na dobré úrovni. ()

tragicus

Paradoxně, ačkoliv to není typ filmu zrovna pro mne, protože nad většinou těch hi-tech serepetiček si spíše než "Wow!" říkám "Ach jo..." (nikoliv z nějaké přihlouplé profesionální deformace či "realismu", přijde mi to prostě jen otravné - jsem spíše na ten old school - Bourne aspol., i v Bondovi ty vynálezy většinou nebyly tak over the top), jsem se bavil výborně, Jeremyho mám rád od jeho punkáče v Housovi, od Pegga jsem čekal, že si típne každou chvíli cigaretu o dlaň a všechny tři ženské představitelky byly správně roztomilé (škoda že ta nejlepší se mihla jen na chvíli na konci)... A BMW mám také rád. Scéna s písečnou bouří byla parádní. ()

rotel

Niektoré scény sú fakt podarené a aj keď nepatrím k priaznivcom M:I užil som si dosť dobrú zábavu pri sledovaní tohto filmu. ()

majec4

Na rovinu, musim uznat, ze som ockaval ovela horsi film. Ghost Protocol je velmi svizne natoceny, tie dve hodky aj nieco ubelhi velmi rychlo, ani celu flasu vina som nestihol dopit. Jedine co mi vadilo boli dost prepisknute sceny, ktore nebrali ohlad na fyziku (skok do okna v hotely Burj Khalifa, pady v nadzemnej garazi, atd, atd) Ocenujem vsak vsetky tie hracky pre agentov, ktore nam tvorcovia predviedli. V tomto smere urcite jeden z naj filmov, aky som za posledne obdbobie videl. Dokonca ani scenar mi velmi nevadil, aj ked podobynch zapletok sme tu uz mali viacero. Myslim, ze to zachranil Crusie. Bez neho by to nebolo ani z daleka ono. Taktiez Paula Palton mi tam velmi sadla, bola nadherna a jej postava mi bola velmi sympaticka. Dostali ma taktiez sceny s konceptom i8 od BMW. Poriadne promo. A este nieco co by som filmu vytkol, ja osobne by som nevybral Pegga do ulohy agenta. Mam ho rad ako komika, a nie ako komickeho agenta. Ked uz,, tak mozno v nejakej parodii. Tot vse, som zvedavy kolko rokov vydrzi Crusie bez Mission Impossible. Ak bude nieco dalsie, urcite sa budem tesit :). ()

Stanley619

Bože, kdo měl za úkol vybrat do filmu hláškujícího agenta a rozhodl se obsadit dementa Simona Pegga, který je trapnost sama skoro po celou dobu filmy. Jinak film, jak se říká, nic nového pod sluncem. Za zmínku stojí snad jenom bitka na "pohyblivém" parkovišti, která bohužel skončila dalším esem z rukávu nesmrtelného agenta Hunta. Nový koncept BMW byl ovšem luxusní. 61% ()

Lachvos

Chvalitebné, na výborné to stále ještě nemá, ale rozhodně se to tomu blíží (ano, to je dva jako ve škole, šikovnej :D). Jinak se to ničím co se týče této série nevymyká, snad je že jsem od "budoucího Ethana Hunta" Williama Brandta (Jeremy Renner) čekal trochu více akce a o něco méně keců ;) ()

Flopik

Tak zvyšujem hodnotenie po pozretí predošlých dielov to inak ani nejde, teda nechápem prečo som tomu minule dal 4* nakoľko to je skvelé a chyby nenachádzam. Nový tým je bomba , tá chémia funguje ako má a ešte k tomu sú to mená ako Pegg, Renner no a nádherná Paula, Cruise je samozrejme bez debaty. Akcia skvelá, bojové scény oveľa lepšie ako v minulých častiach a lozenie po mrakodrape či napínavé finále ma bavili. U mňa za 5* bez pochýb, možno lepší záporák, tento mi prišiel málo predstavený a málo nebezpečný. ()

Hepy13

MI4GP a Ethan Hunt je tu zpět, tentokrát není sám a má sebou pěkně vymazlenou partičku, a i nějakou tu IT věcičku. Scéna na Burdž Chalífa v Dubaji, to byla pro fanoušky pořádné akce naprostá extáze. Asi jsem nebyl jedinej kdo sledoval každou scénu, jestli je právě ona natáčena v praze, jelikož se tam pár scén opravdu točilo. Film tak trochu vypadá jako reklama na BMW, jakmile má přijít do akce nějaké auto, je tu vždy bavorák. Pro mě ale nejlepší ''MIčko'' zůstává stále trojka. "Pokud selžete, tak vláda spojených států amerických se bude od všeho distancovat a popře jakoukoliv spojitost s vaší akcí..." na takovou práci jako dělá Ethan Hunt bych se z vysoka vysral! Pořád někde v ohrožení života a když náhodou potřebuješ pomoct, každej na tebe s... ()

kamil.i

Aby som vysvetlil prečo sa mi najnovšie Mission Impossible nepáči tak ako niektoré jeho predošlé diely je potrebné pobabrať sa v sérii. Najväčším problémom je prekvapivo samotný Ethan Hunt. V prvej nemožnej misii bol Ethan Hunt prenasledovaný, lovený agent, ktorý sa strachoval o svoju existenciu a musel očistiť svoje meno, povesť svojich rodičov a pomstiť sa. Dá sa takémuto ustráchanému, utekajúcemu a vynaliezavému hrdinovi nefandiť? Navyše v inteligentom šate s pôsobivou akciou. V druhom filme si John Woo evidentne pomýlil Hunta s nezraniteľným kung-fu bojovníkom z ázijských filmov v šialenej bum-bum one man show a celé to bolo vrátane romantickej zápletky o ničom. Tretia misia sa vrátila ku svojim vynaliezavým a premysleným agentským počiatkom, Abrams dal Huntovi team, čím zatraktívnil dej, zrýchlil tempo, pridal počítačové efekty, charizmatického záporáka a Ethanovi som držal palce od začiatku do konca. V Ghost Protocol som si úprimne želal, aby ho konečne zastrelili. Ako šli roky silnela pozícia Toma Cruisea vo filmovom biznise a enormne narástlo i jeho ego. Celá cruiseovská charizma zabíja postavu, ktorú som mal rád. Je to film viac o tom ako Cruise zachraňuje svet a nie ako Hunt čelí teroristom s pomocou zaujímavého teamu. Záporáka si ani nepamätám. Zaujme hlavne Jeremy Renner. Birdova réžia je taktiež skvelá, akciu zvláda na úrovni a v podstate je to dobrý akčňák len sa to bohužial celé topí v Cruiseovom egoizme. ()

Nolanofil

Poradové číslo 2. hneď za výbornou trojkou. Má to skoro všetko, skvelú akciu, charizmatického zaporáka, vtipného Pegga, sexi agentky a skvelé lokality a nadhľad. No má to predčasné finále, charizmatický záporák ma málo priestoru a po skončení som mal pocit neuspokojenia. ()

TheSpearCZ

Společně s pětkou nejlepší díl celé série. Konečně jsme se dočkaly nabušené akce s neuvěřitelnými "impossible" momenty, které jsou okořeněné dokonalým humorem a parádními hlavními postavami a vidět Toma Cruise s Jeremy Rennerem je opravdu dream come true. Bylo by to za pět, avšak je pravda, že hlavní záporák nebyl dostatečně výrazný a samotné finále nebylo vyloženě odfláknuté, ale mohlo být delší. Lepší 4* ()

Cartmof

Dost by mě zajímalo, jak se Mission Impossible zapsalo jako kultovní akční film. První 3 díly byli minimálně slabší nadprůměr a člověk by mě musel svázat řetezi a páratkem mi držet oči, aby mě donutil se znovu podívat na 2. díl. Ghost Protocol prý už patří mezi ty lepší díly a pro některé je to i nejlepší film z celé série. Já z něho byl ale částečně zklamaný. Film má tak 2-3 zapamatovatelné scény, přičemž zbytek není nijak moc záživný a zajímavý. Hlavní zápletka je taky dost nezajímavá a místy předvídatelná a zkrátka mě příběh dá se říct ničím nezaujal. Rád bych tu ale i tak vyzdvihl akční scénu na Burj Khalifě a hudbu, která mi dost sedla a příjemně atmosféricky podporovala určité scény. Mission Impossible je pro mne zatím velké zklamání. Když mi lidi říkali, že je to lepší jak Bondovky, nikdy bych nevěřil, jak moc se mohou mýlit. ()

Chundys

Já dávám plný počet :-) Nenudil jsem se. Pravda záporák byl trošku slabší, ale takto sestavený tým mi všechno vynahrazoval :-) a akční scény byly také nádherné. Bird to má ještě pořád v malíku, i když je spíš animákovej ;-)... ()

Tred2

Vesměs je to už ohraná písnička, ale pořád to funguje. Logika, či kvalitní závěr tu jdou stranou, ale v žánru akce je to pecka. Krom vpádu jiných hráčů na pole zlobí i technika, což přidává na dynamičnosti a napětí. Ve výsledku dostanete přesně to, co očekáváte - šílenou neřízenou střelu, která se sem tam snaží vybočit z cest klišé a sem tam si z nich dělá srandu, ačkoliv je sama podává. 70% ()

blazenka

Poctivé čtyři hvězdičky za poctivě udělaný akčňák. Děj velmi svižný, mladistvý, Cruise překvapivě ve výborném stavu, Léa Seydoux vražedně krásná. Pro mě 85% ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

04.03.2020

Chad Stahelski má momentálně plné ruce práce s přípravou čtyřky Johna Wicka, jakmile ji však dokončí, je zřejmě připraven zkusit něco nového. A podle všeho už si dokonce i vybral, co to bude. Server… (viac)

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Režisér Brad Bird se proslavil zejména svými animovanými filmy Železný obr nebo Úžasňákovi, má na kontě ale třeba i čtvrtou Mission: Impossible – Ghost Protocol či dnes již zapomenutý Tomorrowland.… (viac)

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

28.06.2017

V pouhých 56 letech nás v úterý opustil Michael Nyqvist, švédský herec, jenž se v poslední dekádě dočkal mezinárodní slávy. Ačkoliv vám jeho jméno možná nic neříká, tvář určitě znáte. Nyqvist se… (viac)