Sú síce partneri, ale nemohli by byť rozdielnejší - losangeleskí policajti Martin Riggs (Mel Gibson), výbušný bitkár s dušou romantika, a jeho partner Roger Murtaugh (Danny Glover), vyrovnaný otec rodiny s jediným prianím - dožiť sa v pokoji dôchodku... To však s Riggsom nie je vôbec jednoduché. Keď sa jedného dňa dostanú k náloži v podzemí jednej z mnohých luxusných kancelárskych budov, výsledkom Riggsovej horkokrvnosti je kopa trosiek a vzápätí degradácia na obyčajných pochôdzkárov. Tak si Murtaugh určite posledný týždeň pred dôchodkom rozhodne nepredstavoval... S Riggsom sa však ani na ulici nenudí. Hneď v prvý deň sa stanú svedkami prepadnutia banky. Obaja detektívi dostanú šancu prípad vyšetriť a okamžite sa dostanú do konfliktu s temperamentnou agentkou Lornou Coleovou (Rene Russo), ktorá má s nimi spolupracovať. Kým sa hádajú, je ich jediný zdroj informácií zavraždený bývalým policajtom Jackom Travisom (Stuart Wilson). Do prípadu sa samozrejme zapletie aj starý známy Leo Getz (Joe Pesci), živiaci sa teraz ako realitný agent. Dvojici detektívov prezradí, že Travisovi zaobstaral permanentku na hokej a vydá sa spoločne s nimi na štadión. Tu Travisa skutočne objavia, ale ten im utečie. Vzťahy medzi sebavedomou Lornou a oboma kolegami sa pomaly otepľujú, a to nielen pri vyšetrovaní - ale pokiaľ ide o Riggsa, i v súkromí... Pátranie sprevádzané množstvom dramatických naháňačiek a prestreliek zavedie detektívov až na Travisom financovanú stavbu domu v Mesa Verde, kde sa rozpúta finálna prestrelka, pri ktorej musia Riggs, Murtaugh i Coleová dokázať nielen odvahu a presnú mušku... (TV Markíza)

Terva

Tady už to trochu haprovalo. CITÁT - Mám osm dní do důchodu a neudělám žádnou blbost............ Scénář: Shane Black, Jeffrey Boam a Robert Mark Kamen. CITÁT - Stop! Stop! Co je to sakra za pitomce?! Může ho někdo odnést ze scény, prosím?.......... Kamera: Jan de Bont. CITÁT - No nazdar. Tady je víc plastiky, než má Cher. Režie - Richard Donnel. Hudba - Michael Kamen a Eric Clapton. Kamera - Jan de Bont. Úvodní scénka "který drát přestřihnout" je jasné klišé, ale v rukách těchto dvou odborníků je to prostě zábava. CITÁT - Ale před chvilkou jsi říkal modrý!!....... Však už víme, že jeden je Zkáza a druhý Chaos. Ne on je Zkáza, já jsem Chaos. Povídá Riggs (Mel Gibson). Roger (Danny Glover) má šest dní do důchodu a chce už mít klid. Jenže jsou nalezeny průbojné náboje tak zvané zabijáci policajtů. To však není vše, tento případ bude složitý. CITÁT - Dostanu bouchačku?.......... Hlavní aktéři maj sice spoustu vtipných dialogů, ale obsahově je to smutný příběh. CITÁT - Pozor Riggsi, je z vnitřního......... Scéna se psem okolo 55 minuty je úžasná. To je pánská záležitost. CITÁT - Lehni! Jeď! Šlápni na to!........... Na dvojku to nemá, ale úspěšně to šlape na paty jedničce. Chybí tomu ta originalita a je to trochu přeakčněné. A jak jsem již napsal dialogy jsou super. DIAOL: RIGGS na Rogera - Budeš řídit! ROGER na Riggse - Ne. Já budu řídit! RIGGS na Rogera - Ne, ty řídíš, já nemůžu! ROGER - Tak dobře, řídím............ CITÁT - Na tři? Ne na dvě? Tři! Policie vzdejte se!!!!!........ Závěrečná scéna je hodně demoliční a výbušná. Je to prostě super akce o kterou se ještě postará Lorna (Rene Russo) a Leo (Joe Pesci) CITÁT - Romantický večer u ohně........ Příběh vlastně končí tam, kde začal, ale pozor, nevypínejte své videopřehravače, film ještě nekončí. CITÁT - Kouření mi pomáhá zbavit se závislosti na psích sušenkách............ ()

Marek1991

Prvý diel bol celkom originálny, bol zaujímavý, druhý mi už skvelý nepripadal, ale ešte sem tam zaujal, tento bol však pre mňa jednou veľkou nudnou a nevtipnou hlúposťou. Scénka z hokeja bola mierny zážitok, ale inak je to len taký chlapácky brutálny a pomýlený film s ďalším výrazným komerčným dopadom, ktorý do sveta filmu nič zvláštneho a inovatívneho nepriniesol, ale ťažil z charizmy a zvyku na hlavnú dvojicu, ktorá svojho času podľa mňa prekonávala popularitou aj také dvojice ako Tango a Cash. Viete tento štýl, táto forma ide pomimo mňa, neviem či je to len spracovaním alebo celkovo touto formou, ale pri sledovaní tohto cítim skôr prázdno, hlášky zaujímavé pre staršiu generáciu mi zaujímavé nepripadali, skôr sú často pochybné, skrátka pre mňa prázdny film. ()

corpsy

Starí známi parťáci v príbehu plnom ešte zbesilejšej akcie a humoru. Všetko je to prvotriedne vyvážené, bez nejakej samoúčelnosti. Dokonalé. ()

ConanVJ

Třetí díl série je opět stejně kvalitní, jako předchozí filmy. Vedle skvělé akce, výborných hlášek a povedeného příběhu zde najdeme i nějaké ty emotivní scény, které u předchozích dílů nebyly. Zde je i víc vtipných scén než v předchozích dílech. Za mě jednoznačně 100% :) ()

mis-ko

Viem si tento film predstaviť aj bez J. Pesciho, našťastie Rene Russo zachraňuje situáciu."Milostná" scéna prezentácie utŕžených zranení je nezabudnuteľná. Film však, žiaľ, ustupuje z temných pozícií a humor získava nadvládu. ()

Kubick

Červenej nebo modrej?Je to rutina, nebudeme na ně čekat, když zbývá jen 8 minut do konce.. Ups... Bum... A je to. Když dáte tyhle dva dohromady, problémy se jen pohrnou, ale s nima taky pěkné množství grázlů, překupníků a drogových dealerů. Podle mě nejlepší akční filmová dvojice i ve třetím dílu dokazuje, jak skvěle se doplňují a zároveň vám ukazuje, že o nudu tady nebude nouze. A do toho všeho ten ztřeštěný Leo Getz.. ()

havLord

Dokonalá parodie na skutečnej život. V Americe je za každym rohem nebezpečí, střelba, autonaháněčka, "cop killers", Pesci, výbuchy a hodný poldové, který naprosto porušujou všechny svoje směrnice a zlý poldové, který je taky nedodržujou, ale škoděj tim lidem, takže ty hodný co po nich jdou pak můžou beztrestně mlátit lidi, havarovat přibližovadla, padat z mostů, ničit novostavby a jiné državy... SONOFABITCH ()

mysiak

Skvelé ako celá séria Lethal Weapon...dosť vtipné, akčné a Mel Gibson je stvorený pre túto rolu...čo viacej dodať o tejto legendárnej sérii úžasných filmov? ()

Ellmariachi

To co fungovalo ve dvojce najdeme i zde. 3ka toho jak jen zvykem maličko přidá.Takže víc akce a výbuchů, víc hlášek, víc bláznivýho Riggse a víc ubrblanýho Murtaugha. Přidá navíc sympatickou postavu agentky a nevezme Pesciho. Čeho je ale přeci jen trošku méně je příběhu. Jak tu zmiňují kolegové, tak ten je slabší než v předchozích dílech. Vzhledem k vývoji série se to ale dá pochopit. Vše je namícháno do poctivé akční komedie. Stránka humoru tu je ještě o fous víc než v předchozím díle. A je to dobře. Všem postavám to s hláškami na rtech sekne a když se zvážní, tak to působí stejně dobře. Jsem rád, že jsem si k sérii našel cestu až teď a že díky tomu na mě zbyla nějaká ta 90ková poctivost i v roce 2019. 79 procent. ()

aluna

Je to pořád dobrý, ale tý srandy je tam už trochu moc, až to působí trošku jako parodie na Lethal Weapon. A z Lea taky nemuseli udělat takovýho šaška. I když střela od dum dum může bejt fakt nebezpečná. ()

Laxik

Tohle je nejlepší akční komedie a nejlepší komediální akčňák. A to s tím, že humor tu není na úkor akce a akce tu není na úkor humoru. Samozřejmě mluvím o celé sérii. Ale pojďme k trojce. Když funguje chemie mezi hlavními postavami, máte vyhráno, povede se vám natočit jeden nebo dva dobré filmy a dalších pár kasově úspěšných filmů. Ale co teprve, když ten styl, vztahy postav a všechno možný dál vydrží i do dalších pokračování? Pak jste sakra dobrej autor a vaše jméno nesmí nikdy zestárnout. A to se povedlo Richardu Donnerovi. Ten totiž natočil čtyři parádní filmy o dvou policajtech, z nichž jeden je chaos a druhý zkáza. Přerod z osmdesátek na devadesátky neuškodil. Sice se trochu přidalo na reálnosti (i když jen maličko) a hodně se ubralo na nekorektnosti. Tentam je šprckovník, záporák není cizinec, ... A taky se stala hlavním žánrem filmu komedie, akční je v těsném závěsu. Ale čert to vem, byla to jízda jako všechny Zbraně. ()

GodComplex

Prechod z 80's na 90's je trosku znat, ale herecke duo as tejny produkcni tym to stale tahne a prekvapive si to stale drzi dobrou kvalitu serie. 6/10 ()

buldock

Tento třetí díl smrtonosné zbraně už trošku postrádá lesk a glanc dílů předchozích a závěr filmu jej degraduje o třídu níže a když se k tomu přičtou některé do očí bíjcí nelogičnosti , vychází mi z toho jen lehce nadprůměrná podívaná , kterou ovšem velkou měrou zachraňuje Rene Russo , která vnáší svěží vánek mezi oba hlavní představitele a nakope zadek každému zloduchovi , který se jí jen byť jen trošku znelíbí a nechová se k ní s úctou a jako k dámě. A mel Gibson si konečně najde v této sérii svojí vyvolenou , která je stejně bláznivá , razantní a jde do všeho po hlavě jako on sám. Stále se jedná o slušnou oddychovku s dobrou akcí a tentokráte už trojící detektivů , kteří se s tím prostě a jednoduše nepárají. ;-) 75% ()