Sú síce partneri, ale nemohli by byť rozdielnejší - losangeleskí policajti Martin Riggs (Mel Gibson), výbušný bitkár s dušou romantika, a jeho partner Roger Murtaugh (Danny Glover), vyrovnaný otec rodiny s jediným prianím - dožiť sa v pokoji dôchodku... To však s Riggsom nie je vôbec jednoduché. Keď sa jedného dňa dostanú k náloži v podzemí jednej z mnohých luxusných kancelárskych budov, výsledkom Riggsovej horkokrvnosti je kopa trosiek a vzápätí degradácia na obyčajných pochôdzkárov. Tak si Murtaugh určite posledný týždeň pred dôchodkom rozhodne nepredstavoval... S Riggsom sa však ani na ulici nenudí. Hneď v prvý deň sa stanú svedkami prepadnutia banky. Obaja detektívi dostanú šancu prípad vyšetriť a okamžite sa dostanú do konfliktu s temperamentnou agentkou Lornou Coleovou (Rene Russo), ktorá má s nimi spolupracovať. Kým sa hádajú, je ich jediný zdroj informácií zavraždený bývalým policajtom Jackom Travisom (Stuart Wilson). Do prípadu sa samozrejme zapletie aj starý známy Leo Getz (Joe Pesci), živiaci sa teraz ako realitný agent. Dvojici detektívov prezradí, že Travisovi zaobstaral permanentku na hokej a vydá sa spoločne s nimi na štadión. Tu Travisa skutočne objavia, ale ten im utečie. Vzťahy medzi sebavedomou Lornou a oboma kolegami sa pomaly otepľujú, a to nielen pri vyšetrovaní - ale pokiaľ ide o Riggsa, i v súkromí... Pátranie sprevádzané množstvom dramatických naháňačiek a prestreliek zavedie detektívov až na Travisom financovanú stavbu domu v Mesa Verde, kde sa rozpúta finálna prestrelka, pri ktorej musia Riggs, Murtaugh i Coleová dokázať nielen odvahu a presnú mušku... (TV Markíza)

Mr.FreeZer

O trochu slabší leč neustále smrtící díl, který nenechá nikoho na pochybách, že Melovi s Dannym to stále jde. A Joe Pesci - to je prostě paráda. ()

Stíba

Skvělé završení trilogie, kde Donner jen opět potvrdil, jak výborný je režisér. Povedlo se mu totiž vytvořit tři díly, kde je každý jedinečný a od ostatních odlišný, každý má svůj styl a vyniká v nějakém ohledu. Zatímco jednička na mě působí nejladněji, dvojka u mě zase vévodí s akcí a trojka je pro mě především v první polovině nejzábavnější. Duo Riggs - Murtaugh tady u mě definitivně vstoupilo do nebe filmových dvojic. ()

Kingjiri

Krasojízda započatá druhym dílem pokračuje. Humoru, akce i hlášek stále přibývá a pojetí blížící se akční buddy komedii Smrtonosný zbrani svědčí rozhodně víc než vážnějc míněná, byť nahláškovaná, kriminálka. Rene Russo se stala sympatickou posilou ústřední dvojice. Záporák dobrej, jen bych mu dal víc prostoru, čtyři silnější hvězdy. ()

tranquill

"Podle toho, co jsem viděl v jejich záznamech, je jeden Zkáza a druhej Chaos.. Ne, já jsem Chaos a on je Zkáza!" Vtipná akce naší dvojice pokračuje, tentokrát i s rovnocennou policejní partnerkou. "Toto je osmatřicítka!" ()

Torgal

Viem, že tieto akčné klasiky majú v mojich očiach oproti súčasnej produkcii výhodu v nostalgii, ale sakra, skoro všetko čo dnes vzniká im nesiaha ani po členky. Snáď každá scéna je pamätná a čo veta, to legenda. Trojka sériu posunula viac do akčnej komédie, ale aj táto poloha jej náramne sedí. Film humorom priam preteká, ale nikdy ním nedevalvuje svoje postavy, čo je dnes málo vídaný mix. Rene Russo osviežila herecký ansámbel a s Gibsonom si skvele notujú, o skvelej chémii Gibsona s Glover ani netreba hovoriť. A samozrejme je tu aj nezabudnuteľný Leo Getz v podaní Joea Pesciho. Áno, záporák aj zápletka nie je nič extra a saxofónový soundtrack ma vždy skôr iritoval ako bavil, ale aj tak je to ohromná pecka, ktorá vo mne s rokmi rastie. 9/10 ()

Odpadlik

Podle mého nejlepší z celé série. Perfektní hudba (skvělá skladba E.Claptona během úvodních titulků), dobrá kamera (Jan de Bont), výkony obou hlavních protagonistů jako vždy výborné, Gibsonovi to tady opravdu sluší. Příjemná je Rene Rusoo, nezapomenutelná pak scéna kdy se Mel Gibson snaží skamarádit s rotvajlerem. ()

Arequipa

Po dle mého názoru nejlepší dvojce je tohle očekávaný ústup ze slávy. Naštěstí ne moc strmý. Dobrá komedie, kterou si ale sám od sebe znovu nepustím. ()

jda23

Existuje len velmi mala hrstka ludi,ktora sa k tomuto nedostala, bud su prilis stari alebo primladi a z toho ešte všetky televizie, ktore to pomaly zacnu púšťať v sobotu poobede na siestu pohodu, alebo zajazdy autobusom alebo aj VIDEOpožičovne. Povinná romantika platí aj pre nich. Len do toho. Ich opačnou skupinou sme my.( zrejme všerky časti) ()

mogul01

Vždycky se bavím, když Riggs něco škodolibě provede Murtaughovi a přijde mi, že s každým dílem si dovolí víc. Pro mě další vynikající pokračování, které se vyrovná předchozím dvoum dílům. ()

greigor

Trojka je stále místy nesmírně vtipná a zábavná, ale je vidět, že již tvůrcům pomalu dochází dech. Přesto je to pořád velmi dobré pokračování skvělé serie, rozhodně stojí za to vidět. Už jen kvůli Gbsonovi:). ()

Sign

Už v druhém díle Joe ukázal že umí hrát i pořádné malé hajzlíky a ne jen vraždící mafiány, pana Rickse a Murtaugha skvěle doplňuje, hned úvodní scéna s bombou se jen tak nezapomíná, mne osobně velice dobře rozesmívá i teď a patří mezi nejlepší komediální scénku v této nabité jízdě. ()

Borda01

Trojka jen o maličko ztrácí na předchozí díly, možná až zbytečně moc výbuchů ale i tak si drží tempo po celou dobu. 79% PS: Všimněte si poměrně humorné dodatkové scény po skončení titulků. ()

Mik_e

Na jednu stranu už chybí ta nekompromisnost a syrovost prvních dvou dílů, na druhou stranu...Rene Russo. Což je docela fér.:) Asi i proto mám tenhle díl nejraději, je to pohodovější podívaná. Nicméně kvalitativně se jedná o malinký krůček dolů. ()