Martin Riggs a Roger Murtaugh majú chrániť korunného svedka Lea. Popri tom však vedú neľútostný boj s Ruddym, juhoafrickým konzulom, ktorý stojí za drogovým syndikátom a praním špinavých peňazí. Obaja detektívi majú dostatok dôkazov, ale Rudd a jeho zabijáci pod rúškom diplomatickej imunity nerušene pracujú ďalej. Riggs, prezývaný Smrtonosná zbraň, sa uchýli k nevyberaným metódam a využije proti Ruddovi aj jeho príťažlivú sekretárku. Medzi gangstrami a obidvoma policajtmi vypukne nevyhlásená vojna. Murtaugh so šťastím unikne nastraženej bombe a Riggsov karavan sa po stretnutí s Ruddovými mužmi zmení v rozstrieľanú trosku. Nezničiteľní detektívi však pomaly získavajú prevahu a Rudd sa chystá na ústup. Schyľuje sa k rozhodujúcemu stretnutiu v priestoroch losangelského prístavu. (TV Markíza)

Feacher

Stejné jako jednička (možná že dvojka je i o ždibec lepší a vtipnější) - z mého pohledu jasných 5 hvězd, ale 87% je pro mě vzhledem ke zkušenosti s csfd hodnotiteli překvapením. Opět velmi dobře udělaný akční film, kterých jsem ale viděl vícero a ani zdaleka nemají 87%. Záhada! ()

macisek

Málo kdy se stává že druhý díl býva lepší než první, ale tomuhle filmu se to povedlo. Z blbých klišé na které se bolí dívat, se stal docela zajímavý vtipný a dobrý film. Konečně jsem se na to dokázal dívat aniž bych si nemusel pokládat dlané na obličej a říkat na co se to kruci dívám. 4 hvězdy ()

Hixx

Pokračovanie úspešnej krimi akčnej komédie z 80 rokov kde pribudne Joe Pesci a tak tu sú situácie kedy sa všetci prekrikujú až z toho bolia uši. Nebolo to zlé, ale jednotka sa mi zdala trošku lepšia. ()

BONOBON

Snad po všech stránkách lepší než jednička. Zajímavější, akčnější, vtipnější a vynalézavější (scéna s bombou na záchodku Dannyho Glovera je nezapomenutelná). ()

CrazyWolf

Dost dobré pokračování skvělého filmu. Tihle dva prostě vědí, jak se odvázat. A když se do toho dají, lítají kulky, vybuchují auta, domy se řítí... nádhera. ()

-rooney-

Ve druhém díle se k Murtovi a Riggsovi, „připojuje“ Leo Gecc v podání Joe Pesci. Film nabírá na intenzitě humorných scének. ´=D ()

-ETIENNE-

No neviem, ale zrejme som už z tohoto druhu humornej akcie vyrástol. Zato štvrté pokračovanie série sa mi celkom pozdávalo - asi kráčam z dobou. ()

Xiras

* * * * * + (*) (*) (*) (*) (*)........najlepšie pokračovanie filmu aké bolo kedy natočené. S pravdepodobnosťou na 99,9% najlepší akčný film na svete, mimo sci-fi žánru, tam totiž kraľuje T2. Najlepšie hlášky, najlepší koniec, najlepší scénar, najlepšia buddy dvojica E-V-E-R. ()

CrashHP

Parádne pokračovanie po vynikajúcej jednotke a vôbec neuberá z plynu ako to pri pokračovaniach býva. Akčná film s veľkou dávkou humoru opäť so skvelým Melom Gibsonom a Dannym Gloverom a k tomu zábavný Joe Pesci. ()

Fujin

Druhý díl o poznání akčnější a méně temný, ale zábava je to prvotřídní. Kvalitnější policatský duo v akčních komediích neznám. Leo Getz se taky vyvedl, ty jeho žvásty jsou nekompromisní. ()

gaucak

Hlášky jsou opět naprosto bravůrní, když se chci srdečně zasmát pustím si tohle místo nějaké komedie a zaručeně se válim po zemi. Díky tomu malému skřetovi, jménem Pesci je pro mě dvojka o trošku lepší než jednička. ()

Slavusko

Uspesne pokracovanie druhej smrtonostnej zbrane, myslim, ze to nebola typicky horsia dvojka, ak tak len pol hviezdicky.... : )) Kazdopadne tiez super dej, dobre tempo filmu, pekna Gibsonova baba, jasny zaver... Aj ked som na 10s ostal zarazeny... Este ze... Jednoducho treba vidiet. ()

Vindemiatrix

Scénář snad ještě jednodušší a postavy padouchů snad ještě odbytější než u jedničky, ale více akce a výborná situační komika (hlavně památná scénka na záchodě či Gloverova kulišárna se žádostí o imigraci). ()

papinak

Smrtonosná zbraň 2 se řadí po bok takových filmů, jako Terminator 2, nebo Vetřelci, kde je druhý díl stejně kvalitní jako jednička. Zároveň má s těmito filmy společný i fakt, že jedničky byly temnější a komornější, kdežto dvojky akčnější, velkolepější, nebo vtipnější. A právě vtip, je to, co dvojce dodává správný šmrnc a nemalý podíl na tom má samozřejmě i Joe Pesci. Vidíme tu skvělou práci s vývojem postav, které můžeme zase o něco více poznat a dostat se jim pod kůži. Scénář je opět skvělý a nabízí drsnou zápletku. Clkově prostě není co vytknout a jízda pokračuje šíleným tempem dál. ()

Pattrick

Už o něco slabší, ohledně vtipnosti.. I když dcerka v reklamě na šprcky a poté šprcgumovník, na tohle nezapomenu.. A Adolf a Árijec, kurevsky nechutní záporáci, jen prostě milostná vsuvka totálně k ničemu a závěr byl až moc natahovaný. ()