Martin Riggs a Roger Murtaugh majú chrániť korunného svedka Lea. Popri tom však vedú neľútostný boj s Ruddym, juhoafrickým konzulom, ktorý stojí za drogovým syndikátom a praním špinavých peňazí. Obaja detektívi majú dostatok dôkazov, ale Rudd a jeho zabijáci pod rúškom diplomatickej imunity nerušene pracujú ďalej. Riggs, prezývaný Smrtonosná zbraň, sa uchýli k nevyberaným metódam a využije proti Ruddovi aj jeho príťažlivú sekretárku. Medzi gangstrami a obidvoma policajtmi vypukne nevyhlásená vojna. Murtaugh so šťastím unikne nastraženej bombe a Riggsov karavan sa po stretnutí s Ruddovými mužmi zmení v rozstrieľanú trosku. Nezničiteľní detektívi však pomaly získavajú prevahu a Rudd sa chystá na ústup. Schyľuje sa k rozhodujúcemu stretnutiu v priestoroch losangelského prístavu. (TV Markíza)

Sosak

Hodně povedený mix akčního filmu a komedie, ze kterého stojí za to hlavně ta komediální část. Hlášek je tam plno až po okraj a spousta situací je až nebezpečně silná. Ústřední duo po klidu toužícího smolaře Glovera a pošahaného Gibsona sedí do příběhu jako ulité a jejich souhra pobaví většinu diváků. Akorát film občas trochu zabíhá do akčního klišé, ale to je jenom menší kaz. ()

jda23

Existuje len velmi mala hrstka ludi,ktora sa k tomuto nedostala, bud su prilis stari alebo primladi a z toho ešte všetky televizie, ktore to pomaly zacnu púšťať v sobotu poobede na siestu pohodu, alebo zajazdy autobusom alebo aj VIDEOpožičovne. Povinná romantika platí aj pre nich. Len do toho. Ich opačnou skupinou sme my.( zrejme všerky časti) ()

zberatel

Uspesne pokracovanie ktore pritlacilo nohu na plynovy pedal nielen akciou ale aj humorom. Pribudli nove postavy, hlavne nadherna Patsy Kensit :P,utarany Joe Pesci a takmer nedotknutelny zaporak ktore davaju pribehu novy rozmer. Ale ako to uz byva kto nasere Riggsa a Murtaugha ma to spocitane... Diplomaticka imunita, PRASK, prave byla zrusena ()

mogul01

Jako dítě jsem si říkal, co je to ta smrtonostná zbraň. Teď už chápu, že otázka měla znít né co, ale kdo? Výborné pokračování. ()

LabySo69

Tohle je důkaz, že pokračování může být lepší než původní film. Dvojka srší vtipem hned po úvodních titulcích a ustává až při závěrečných :). ()

ER

Krugery a krajně odporný Rudd.To jsou silné atributy filmu, který jinak nabízí vše, co nabídla jednička. ()

greigor

Jestli byla jednička výborná, tak 2 se jí minimálně vyrovnala. Když jsem ji viděl poprvé, tak jsem se velmi dobře bavil, ale tentokrát jsem si to opravdu užil. Výborný humor, skvělá akce, nepřekonatelné hlášky. Prostě magor a negr:D.. Plný počet. ()

Varney

Jednoznačne najlepší film z celej série. Gibsonova postava sa posunula výrazne dopredu, zameriava sa viacej na psychickú stránku (ale keď sa vyskytne grázel, ktorého treba zabiť, neváha ani chvíľu). Za to na druhej strane, Glover postupne pritvrdzuje a jeho postava je bohatšia na hlášky. Plus dej je doplnený o kočku Patsy Kensit a malého ukecaného podvodníka Joea Pesciho. A záverečné vyvrcholenie s masovou prestrelkou a k tomu perfektný soundtrack. ()

Sign

Je to tady, výborné ba možná i snad lepší pokračování než první díl, to se jen tak nestává, no v podstatě vůbec, scéna s bombou na záchodě nezapomenutelná :-) ()

Ceberus

Dcera v reklamě, toaleta nebo žhavé rande v přívěsu (Patsy Kensit je kus) jsou jistě zapamatovatelné scény, přesto mi film neutkví v paměti jako něco výjimečného, co by si zasloužilo plné hodnocení. Pro mě v porovnání s jedničkou mírné zlepšení. ()

007.

Jedno z mála pokračování, které je lepší než to první. Scéna v obýváku na začátku filmu mi hned napověděla, že tento díl bude ještě lepší, ukecaný svědek a hlavně scéna na záchodě, to vše mě ohromně pobavilo a Gibson a Glover jsou perfektní dvojka.95% ()

Borda01

Z mého pohledu dvojka překonala první díl a osobně jsem nezaregistroval (i přes to,že jsem sledoval director's cut) jedinou nudnější scénku. "Všechny jsem je vodnegroval." 93% ()

Mouchal

Hodnotit toto pokračování v době jeho vzniku, asi by to bylo bezkonkurenční, ale doba pokročila a už nám naservírovala příliš skvělých filmů. Nicméně je to stejně výborná podívaná a pro filmové fandy je to prostě povinnost. Martin a Roger, legendární dvojice oficírů místní policie, nám opět polechtají bránice svými výžblepty či vylomeninami a přidá se k nim ještě do party jeden komediální výrostek - Leo (ten mrňous ze Sám doma). Co z toho tedy asi tak můžeme jakožto diváci dostat? Kupu švandy, skvělou akci a nespočet nezapomenutelných scének, mezi které patří zejména záchodová scénka (jako vážně? Co to je za padouchy, že dají bombu na mísu, která se aktivuje poté, co se z ní zvednete... Zvrácenci a hovada to jsou!). Dalším pozitivem je, že jsem se díky tomuto filmu naučil poznávat jeden velmi vzácný druh stromečku - Gumovník (který je sice celý vyroben jen ze šprcek, ale i tak se do pokoje hodí a navíc je i praktický). Zatím jedinou vadou na této sérii vidím pouze to, že padouši celkově nestojí za nic a i stěžejní případy by šly vymyslet lepší. Ale co na tom sejde, když si člověk stejnak užívá nejvíc scénky, jak do sebe Martin s Rogerem rejou. Pro mě osobně je to pokračování, které se velmi natěsno přiblížilo i ke kvalitě prvního dílu. A to se dá říci pouze o špetce pokračování. Prostě tenhle film většinu ostatních akčních filmů jaksepatří "vodnegroval". 80% ()

Demonic189

Perfektné a vtipné scény (reklama, záchod), vyborny Pesci, ale aj krásne ženy a silné emocie. Na druhej strane ma trocha sklamal slabší záver a nemastný záporak. ()

Sweat55

Lepší než první díl a to je co říct. Chemie opět funguje na jedničku a tentokrát se na plyn šlape už od první vteřiny filmu. Scéna na záchodě geniální. ()