Martin Riggs a Roger Murtaugh majú chrániť korunného svedka Lea. Popri tom však vedú neľútostný boj s Ruddym, juhoafrickým konzulom, ktorý stojí za drogovým syndikátom a praním špinavých peňazí. Obaja detektívi majú dostatok dôkazov, ale Rudd a jeho zabijáci pod rúškom diplomatickej imunity nerušene pracujú ďalej. Riggs, prezývaný Smrtonosná zbraň, sa uchýli k nevyberaným metódam a využije proti Ruddovi aj jeho príťažlivú sekretárku. Medzi gangstrami a obidvoma policajtmi vypukne nevyhlásená vojna. Murtaugh so šťastím unikne nastraženej bombe a Riggsov karavan sa po stretnutí s Ruddovými mužmi zmení v rozstrieľanú trosku. Nezničiteľní detektívi však pomaly získavajú prevahu a Rudd sa chystá na ústup. Schyľuje sa k rozhodujúcemu stretnutiu v priestoroch losangelského prístavu. (TV Markíza)

Jaro.Krafcik

Opäť sa potvrdilo že druhé časti sú vždy slabšie. Vianočná jednotka sa mi o dosť viac páčila. Dvojka Mel Gibson a Danny Glover môže byť. Na svoje roky ale podarený film , no chýbalo jingle bells a viac akcie. 3* ()

mirec88

Skvelé pokračovanie minimálne vyrovnané prvému dielu. Joe Pesci je skvelý a o ostatných ani nehovorím. Je tu naviac aj výborný humor, ale thrillerová a akčná časť je takisto vynikajúca. ()

orionn12

Asi doposud nejlepší díl ságy Smrtonosná zbraň. Perfektní akce, perfektní humor, perfektní hlášky a naše oblíbené duo, které je opět více než perfektní. Jeden z mála filmů, kde je pokračování lepší než první díl. 10/10 ()

BloodMax

Ty dva patří k sobě jako Tom a Jerry, Bonnie a Clyde nebo Bart a Millhouse........prostě suprová dvojka, která si dokáže udělat srandu snad ze všeho.....i z politiky :-) ()

ssfan

Zřejmě nejlepší z celé série. Akce je zde sice celkem málo - pouze dva souboje a jen stříléní, ale velmi se mi líbila komická stánka, která filmu hodně pomohla. Příběh nebyl špatný, a tak dám pět hvězd. ()

P1tr

Pokračování stejně povedené jako první díl. Ústřední dvojice neztratila nic z přesné střelby ani humoru. Navíc přibyl Joe Pesci! ()

blixadovan

Důvod, proč je některými diváky tento film (koneckonců vlastně celá série) považován za "kultovní" a proč má tak vysoké hodnocení, moc nechápu. Já mám z filmu ten pocit, že se jedná o naprosto průměrnou akční detektivku s komediálními prvky. Příběh a zápletka nejsou nic moc originální a ani nijak moc srozumitelné. Ale fakt je, že některé průpovídky obou hlavních protagonistů byly docela vtipné a i situační komiky zde bylo vcelku dost. Pro mě teda kvalitní průměr. ()

BuryGol

Díky za těch pár filmů, kde dvojka dosahuje, neřku-li převyšuje kvality jedničky. Lethal Weapon 2 je jedním z nich. Joe Pesci to oživil a ztvárnění pravicovejch Holanďanů bylo taky zajímavý. Tři pr.ele hlášek, akční scény, urvání baráku, diplomatická imunita a desítky mrtvejch. Snad si trojka a čtyřka udržej stejnou úroveň..ty si pustim hned jako další. ()

Wlck

Daleko lepší než jednička! Daleko vtipnější, zhruba stejně akční, přibyla skvělá postava Joea Pesciho a kráska. Prostě radost pohledět. ()

Norfice

O chloupek lepší než jednička! Mám pocit, že tenhle díl je akčnější a zábavnější. Ta bomba na záchodě... výborný! :-D Nádherná ukázka toho jak se z krimi žánru dá udělat pořádná "zábava". ()

jefff

Ještě o kus lepší než první díl. Zábavnější, napínavější, lepší záporák a výrazné akce. Vrchol akčního žánru. ()

solskjaer

Jednička nastavila laťku hodně vysoko, což ovšem nebyl žádný problém,neboť druhý díl ji minimálně vyrovnal. Stále skvělé, stále vtipné a stále napínavé! ()

core.2

Jednička nastavila vysokou laťku ;-). A druhý díl nasleduje jedničku :)) zaslouží si být v v TOP 200. Opravdu více než výborné pokračování. Ty jsi černý a já bílý ! Bude legrace. ()

Ferinka

Akční filmy osmdesátých let, i přelomu let devadesátých, považuju za vrchol nevkusu a ne že je nevyhledávám, já se jim dokonce vyhýbám! No ale stalo se a já viděla, nutno dodat, že asi ještě ten ne úplně nejhorší počin tehdejší doby. ()

Maynard.

To prostě nejde tomuhle kousku dát jiné, než plné hodnocení... Kdybych se někdy dostal do maléru, tak bych chtěl, aby mě z něj vytáhla tahle dvojice, která má pro strach uděláno a která rozesmívá takovým způsobem, až to není hezký :o). Ve dvojce navíc doplněná skvěle užvaněným a potrhlým Jeom Pescim, který všem ukázal, že umí zahrát jakýkoli charakter, klóbrc dolů pane Pesci. Teď se hodí jedna stará pravda : Joe Pesci, to je teda hezky :o). No nic. Je málokterých pokračování, co si udrží kvalitu z jedničky, tady to neplatí do posledního puntíku . Dvojka má stejné tempo, stejný smysl pro humor, stejnou koukatelnost a upřímnost jako jednička. Asi nejlepší zásek se povedl Meloj : Ty seš černej, já sem šílenej, bude sranda... :o) Tyhle dava poldy mám čím dál tím víc rači. Nezbejvá, než se těšit na trojku... ()

upson

Nevím jestli se v osmdesátých a devadesátých letech bralo točení filmů vážněji a navazovalo se na předchozí snímky s větší láskou, bez zakalené mysli a pouhé vidiny zisku peněz díky úspěchu předchozího dílu, ale ty pokračování v té době mají něco do sebe. Jsou prakticky na stejné úrovni a jejich drive neztrácí dech, ba naopak nabírá nový a pokračuje v běhu. Co do míry oblíbenosti u mě o nanosekundu v tomto běhu popularity vítězí druhý díl série nad všemi třemi ostatními závodníky (díly), a to už jen při pohledu na to, jak těžké to musel druhý díl před uvedením mít, když sekundoval prvotině z roku 1987, která je opravdu excelentní. Dvojka za to může poděkovat dnes již legendární a geniální záchodové scéně. ()