Hačikó: Príbeh psa

• Česko Hačikó - příběh psa (viac)
všetky plagáty

Americký profesor Parker Wilson dochádza denne vlakom do práce. Jedného dňa nájde na stanici opustené šteňa japonskej rasy akita inu. Aj keď je manželka Cate najskôr proti tomu, aby si ho ponechal, láska jej manžela k psovi ju nakoniec presvedčí. Hači, ako psíka pomenujú, denne sprevádza svojho pána na stanicu a večer ho tu opäť víta. Jedného dňa však Parker zomrie a na stanicu sa už nikdy nevráti. Hačikó však verne čaká na svojho pána deň čo deň, celých deväť rokov na rovnakom mieste. Až do svojej vlastnej smrti... Legenda o nesmrteľnom pute a vernej oddanosti psa k svojmu pánovi sa v Japonsku traduje dodnes. Je dôkazom, že aj ten najobyčajnejší rituál sa môže stať najväčším a najčistejším vyznaním lásky. (TV JOJ)

croxika

:( ... ďalší film, ktorý som od polovice kompletne preplakala...a to, že je to podľa skutočnej udalosti ma dojíma najviac....je až neuveriteľné, aká vrúcna, hlboká, silná a verná dokáže byť láska psíka k jeho majiteľovi....Richard Gere ma rolou v tomto filme veľmi prekvapil, ale zahral ju úžasne...úplne som mu verila tú vzájomnú lásku....veľmi emotívny zážitok, určite na toto dielo nikdy nezabudnem... Hači, Hači ♥ ()

nopud

Dlouho jsem nechápal, o čem ten film je, asi v posledních 5 minutách mi to došlo. Není to totiž nijak dějově nabitý film, ale po celou dobu hraje pěkná hudba a jsou záběry na roztomilého psa. Je to takový ten doják, ale pěkný doják. ()

animario

Komorní film se skromným, ale hodně silným příběhem. Sám fakt, že se v Tokiu opravdu odehrál je víc než dojemnej (a nepopírám, že jsem měl v závěru knedlík v krku). Významnou roli hraje Kaczmarekovo piano, který se celým filmem prolíná, dokážu si to představit jako krátkometrážní snímek beze slov, jen za hudebního doprovodu. ()

Rockerman

Další z celé řady filmů o lásce a oddanosti psa a člověka. Je to natočeno velmi dobře a citlivě. Film je plný lásky, smutku a emocí, tedy o tom, co nás provází celý život. Příjemně jsem se dojal příběhem Hačika a jeho páníčka. ()

SidneyP

Jako joooo, je to smutné, pěkné, dojemné,... ale nejsem si jistý, jestli byl dobrý nápad o tom natočit film. Tak či tak, byl bych nelida, kdybych tomu dal menší hodnocení, než si tento příběh zaslouží. 70%. ()

Eluin

Takovéto smutné filmy bych si měl napříště zakázat :). Krásný příběh o věrnosti a vztahu mezi člověkem a psem. ()

Ombak▼Penari

Lasse Hallström, kýčař století! Ano, i tak by se dal nazvat. Jeho filmy jsou pohádky pro dospělé. Ani svatý Petr to nemá za nebeskou bránou tak přesně rozškatulkované jako Hallström ve svých filmech. To mu prostě nikdo neodpáře. A tak se to taky musí brát. Já bych ho nazval cíťou a romantikem a je mi to na něm značně sympatické. Hačikó je jeden z jeho nejlépe hodnocených filmů tady, ale tentokrát si myslím, že je to hodně přeceněné. Je to totiž ryzí ždímačka na city a nic jiného ani nemůže nabídnout. Děj je jinak nekonečně plytký, první polovina filmu je jen obyčejné čekání na něco, co stále ne a ne přijít. Vem to čert. Mnohem horší je fakt, že veškeré city produkuje rozkošný pejsek a jinak nikdo. Ani ten Richard Gere mi nepřipadal, že by k psovi měl tak hluboký vztah, aby člověk pochopil, proč ho pes zbožňuje až za hrob. Zbytek rodiny se omezil na občasné "drby drby za ouško" a to je celý citový základ příběhu. A to mě připadá jako naprosto promarněný potenciál. Samozřejmě, když se snímek překlopí do druhé poloviny, tak by slzu neuronil snad jen verbal. Ale to není s tak věrným psem v popředí a klavírním doprovodem na pozadí absolutně žádný problém a spíš mi to přijde neskutečně laciné. Hallström umí chytit za srdce mnohem důmyslněji a lépe než tady. Film se nedá odkopnout jako špatný a psa musí všichni zbožňovat, ale chválit to kvůli tomu nebudu. Škoda. ()

Rathalos

Tak tento film ma uplne polozil na kolena,nadherne vykresleny vztah medzi psom a clovekom,dojemne,smutne,krasne a ten psik bol ako plysovy,hned by som si ho vzal domov...:-) ()

brumbrum

Pekne, ale trocha "malo psie".. Pes sa tesi ovela viac, bezi so zapalom, ak chce sam, smeje sa, smuti atd... - tento tuna to hral dobre, ale bolo dost vidno, ze to hra.. Tak dako medzi 3-4*, hadam skor 4*, ze sa dnes toci malo peknych filmov.. ()

figliar

Aj napriek tomu, že sa nepovažujem za žiadneho psíčkara, vzťah medzi Gerom a Hačim je neuveriteľný. Romantická dráma ako má byť, chytí za srdce a hraje na city. Malomestská idylka tu funguje na 200% a na konci filmu Vám zostane ten horko-sladký pocit, či film pozeráte prvý, alebo desiaty krát. ()

GOREGASM

Hachiko dojme přirozenou cestou a Lasse Hallstrom umí vyždímat z tématu věrnosti psího přítele absolutní maximum a přitom nepůsobit jako přeslazená limonáda. Přitom k tomu má všechny ingredience, od Richarda Gerea až po superplyšáka Hachiho. Kaczmarkův klavír už jen dotáhne nevyhnutelné slzobití ke zdárnému konci. Ano, budete brečet a neuděláte s tím nic :-). 100% ()

NormadSoul

Silný příběh toho psa. Heslo: "Pes, věrný přítel pána". Tento film přesně přímo vystihuje. Slzy jsem neudržel. Jednoduchý příběh, ale emotivní film to je dost. Úspěch remake. ()

Verner

krásnej a dojemnej film o oddanosti psa ke člověku... nevěřil bych že je to podle skutečný události... to dojem z filmu ještě víc umocňuje... ()

Meiers

Ani nepamatuju, kdy jsem měl naposledy tak na krajíčku. Emocionálně mě to ždímlo a v průběhu titulí jsem byl doslova vyřízenej a nějakou dobu i potom. Příběh je to opravdu dojemný a hlavně smutný. Taky ho minimálně o třídu výš zvedá reálný základ, ALE prostě nejde přehlédnout, že 70 procent stopáže jsou 4 opakující se scény a ve výsledku 93 minut totálního vzduchoprázdna. Mám tady i japonskou verzi z 87. roku, tajně doufajíce v její komplexnější obsah. ()

Pasifae

Podařilo se mi zlikvidovat veškerou zásobu mých kapesníků, kapesníků mých dětí a manžela a kapesníků náhodných kolemjdoucích, což mluví samo za sebe, takže řeknu jen tolik: moje dlouholetá spolupracovnice a kamarádka má fenku stejné rasy jako Hachi a jednou přišla do práce a povídá: "Tak ten můj si včera zničehonic usmyslel, že se začne lísat." "A co jsi dělala?" ptám se. "Naštěstí vedle mě ležela Heidi a jak to viděla, tak vstala a zavrčela na něj, holčička moje zlatá, a on vypadnul." Konečně nikdo nemůže pochybovat o tom, kdo je skutečně nejlepším přítelem člověka, a navíc mám jasno o případném svatebním daru pro dcery. ()