Hačikó: Príbeh psa

• Česko Hačikó - příběh psa (viac)
všetky plagáty

Americký profesor Parker Wilson dochádza denne vlakom do práce. Jedného dňa nájde na stanici opustené šteňa japonskej rasy akita inu. Aj keď je manželka Cate najskôr proti tomu, aby si ho ponechal, láska jej manžela k psovi ju nakoniec presvedčí. Hači, ako psíka pomenujú, denne sprevádza svojho pána na stanicu a večer ho tu opäť víta. Jedného dňa však Parker zomrie a na stanicu sa už nikdy nevráti. Hačikó však verne čaká na svojho pána deň čo deň, celých deväť rokov na rovnakom mieste. Až do svojej vlastnej smrti... Legenda o nesmrteľnom pute a vernej oddanosti psa k svojmu pánovi sa v Japonsku traduje dodnes. Je dôkazom, že aj ten najobyčajnejší rituál sa môže stať najväčším a najčistejším vyznaním lásky. (TV JOJ)

kajas

Asi žádný film mě takto emocionálně nezasáhl, proplakala jsem půlku stopáže, titulky a ještě teď (cca hodinu po skončení filmu) mě pálí oči. Gere se pro role usměvavých sympaťáků narodil, pro jeho psího kolegu nenacházím slov. Akita Inu je úchvatné plemeno a možná se jednou takového zvířecího přítele také dočkám. Hudba skvěle dokresluje atmosféru celého filmu. Jsem ráda, že jsem v obchodě s DVD na toto dílo narazila, i když si ho z jistých důvodů asi pěkně dlouho nepustím znovu. ()

Dont

Filmy se zvířecími miláčky (Lassie, Beethoven atd.) mě většinou nechávají celkem chladným, tenhle se mi k srdci dostal daleko blíž, i když jsem si plně vědom tohoto tvůrcova záměru a tak trochu i kalkulu s emocemi diváka. Hezky to na nás Lasse Hallström narafičil, ale nakonec se musí nechat, že to byla docela příjemná, i když hodně smutná podívaná. Ovšem nějaké velké umělecké ambice bych snímku nepřikládal, je to prostě jen takový obyčejně zpracovaný, ale jinak neobyčejný příběh o poutu mezi člověkem a psem. Richard Gere někdy bývá trochu křečovitý, což je mu taky často vytýkáno, mně ale nevadí. A tentokrát se snažil, to se zase musí uznat. I když hlavním hereckým esem snímku byla pro mne vynikající Joan Allen. Celkově slabší čtyři hvězdy. ()

L_O_U_S

Zasmušilé preludování na klavír mě nedojímá (vlastně by se dalo říct, že mi po všech těch profláklých Améliích už leze na nervy) a na to, abych plně docenil vztah člověka a psa, bych sám musel nějakého mít, nicméně mě Hačikó rozhodně nijak neurážel, byť toho typicky amerického patosu by tam mohlo být snad i méně. Navíc nemám rád, když je deset minut dopředu jasné, že se stane něco špatného. (822., 30. VII. 2013) ()

Aleee89

Přesně takový film jsem dneska potřebovala. Věděla jsem, co mě zhruba čeká, a má očekávání byla naplněna. Neobyčejně silný a dojemný snímek, který přesto nikdy (jako například jeho kolega Marley) nesklouzne ke kýči. Milé dílo, sympatické postavy a hlavně pes, příjemné a hřejivé barvy, hudba ladící k příběhu... Jsem chycena na udičku a emočně uspokojena, takže co více si přát? ()

Gereth

Tak nějak mi pořád přišlo, že celý film je čistý útok na emoce. Pak jsem se kouknul na režiséra a bylo mi vše jasné. Specialista na slzní kanálky ve spolupráci se smutným psím kukučem a "based on a true story" scénářem. Toto nemohlo dopadnout jinak. Tisíce dojmutých diváků, kteří skrze svůj vodnatý pohled nevidí, jak ve skutečnosti je ten film slabý. Vzhledem k tomu, že děj se dá shrnout ve třech větách, není víceméně z čeho vařit. Takže se nám dostává stále dokola dlouhých cyklických záběrů na to, jak jde páníček se psem do školy, pániček se psem ze školy, pes do školy, pes ze školy a tak dále a tak podobně až do úplného konce. Je to mimořádný příběh o věrnosti, ale ambice na zaplnění celých 93 minut byly přehnané. // 60% ()

kalap

Päť hviezdičiek pre Hačika, kto by nezatúžil po toľkej ľudskej viere a oddanosti, ktoré nám tu predviedol tento výnimočny pes. ()

Tyckin

Fakt zoufalost tenhle "remake"! Za normálních okolností bych snad i dal 3*, ale právě protože je k dispozici tak úžasná předloha, budu vážně pes a jednu ubírám za totální neschopnost! Z původního filmu si to víceméně vezme jen základní téma, jinak si to natočili tradičně totálně po svém a pochopitelně naprosto špatně (včetně úplně odlišného začátku). Oproti originálu dvě třetiny filmu stojí z 90% na primitivně roztomilých a komických scénkách se štěňátkem či již dospělým psem. Mezi to se vloží nějaké ty dějové vycpávky či někonečné množství keců typu "Miluji tě zlato/drahoušku/srdíčko" apod. Poté přijde zlomový moment a v dalších cca 20 minutách se divákovi dá pár příležitostí se patřičně vybrečet. Snad ani nemusím dodávat, že jsem neuronil ani slzu, styl jakým to celé bylo podané mne k tomu jednoduše nedokázal přinutit. Uf, originál a tenhle "remake", to je opravdu jako srovnávat nebe a peklo, společná je tu akorát nadpřirozenost obou světů. Vřele nedoporučuji si tuhle komediální tragédii pouštět - pokud chcete opravdu dojemný a hlavně působivý příběh, pak je tu japonský originál, v původním znění samozřejmě. ()

OG_Swifty

Jedna o jeden z nejsmutnejsich a zaroven nejobdivuhodnejsich pribehu, ktere napsal sam zivot. Kdo u toho (= puvodniho filmoveho zpracovani, popularnejsiho americkyho remaku nebo jenom u skutecnym pribehu psa Hachiko) neuroni slzu nebo neciti urcitou litost je bezcitna kurva. ()

ilemas

Dojemný, působivý, pěkný, ale také dost nudný snímek o velmi krásném psovi čekajícího 9 let! na stále stejném místě na svého pána. Dívat se polovinu filmu, jak Hačiko sedí a civí na dveře dokáží jen opravdoví pejskaři. Rád bych hodnotil víc a film si i vyšší hodnocení zaslouží, ale spíš kvůli silnému příběhu než po filmařské stránce, bohužel se to jinak nedá zfilmovat. I když jsem sám pejskař a film mě také dojal k slzám, pro mne dost nudné i na jedno shlédnutí. ()

Fíla

Proč koukáme na filmy? Aby v nás vyvolávaly ty nejsilnější emoce. Tenhle film vám je přinese, takže o nějakou tu slzu příjdete. Nádherný film, s náporem na emoce. ()

Katarine

Pokud jde o dojemné příběhy s domácími mazlíčky, vždycky mě na ně dostanete. Ale to plné hodnocení nedávám jen za tu emocionální smršť a uroněné slzy, musím také pochválit skvělé filmařské zpracování skutečného příběhu, jenž mi i po pouhém přečtení zapůsobil na city. Richardovi jsem věřila každé slovo, každý pohyb i pohled. Vždy mě u takových filmů udivuje, jak tvůrci dokážou přimět ta zvířátka spolupracovat tak, aby vše působilo naprosto věrohodně. I tady mi připadalo, že nesleduji jen film, ale skutečnost odehrávající se třeba v naší ulici. Mám další důkaz, že i úplně jednoduché může být dokonalé. ()

applause

Podle toho, co mi o tomto filmu říkala kamarádka, tak jsem teda čekala víc. Samozřejmě jeho hodnotu zvýšil roztomilý pejsek, který pořád čekal na svého páníčka, což bylo dojemné. Ohromně to hrálo na city a u mě to zabralo. Ale nic víc, tam nebylo, proto si u mě film nezaslouží plné hodnocení. Ale i tak vřele doporučuji. :) ()

easaque

-3* po úspěchu režisérova filmu Psí poslání jsem se rozhodl zkouknout i jeho starší film, který tu vévodí v obou TOP300. Očekával jsem nějaký doják, když je tak úspěšný a taky že jo. V tomto však chyběl nějaký zajímavý nosný příběh a je jen o vytváření pouta mezi psem a jeho pánem, a to snad všichni vědí, že psi věrní jsou. Sice ne každý jako Hači, ale asi to k úspěchu filmu stačilo. Pro mě je to dost málo a víc než 3 hvězdy nedostane - navíc když se jedná jen o remake. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Hees

Tento film ukazuje krásu lojality psa k človeku.Kiež by to človek tiež dokázal.V tomto filme je teda vidieť ako niekedy alebo aj dosť často zviera predčí v niečom človeka.Hudba je kvalitou na vysokej úrovni.Netreba sa na to tento film pozerať len očami oni nás chcú dojať a nič viac.Treba hľadať krásu vo vernosti.(Hodnotenie 4,5) ()

SallyZen

Věrnost. Celý film je o věrnosti. Krásně napsaný, odehraný a natočený. Hallstrom ukázal, že nepatří do starého železa. Je to opravdu silný snímek u které emoce podstupujou velkou zkoušku. Herecky sympatické obsazení, celou dobu panuje nádherná atmosféra, do toho náramně uvolněná a procítěná hudba. Tady nemám jedinej důvod dávat nižší hodnocení než plný počet. A komu se to zdá jako komerce hrající na city, tak je mi ho líto. Věrný film. 100% ()