Robert Rath (Sylvester Stallone) je profesionálny zabijak. Keď dostane zaujímavý kšeft - zabiť mafiánskeho bossa Alana Brancha (Steve Kahan) - pri plnení zákazky narazí na mladého ambiciózneho zabijaka Miguela Baina (Antonio Banderas), ktorý má „záujem“ o tú istú obeť. Od tej chvíle sa s Bainom stretáva všade - akoby ho jeho mladý kolega vyzval na súboj o toho najlepšieho zabijaka! Ďalšou Rathovou zákazkou je mladá počítačová hackerka Electra (Julianne Moore), ktorá ukradla prísne tajné dáta a má v pláne ich výhodne predať. V hoteli, kde má dôjsť k transakcii, je ale opäť Bain, ktorý postrieľa nielen agentov Interpolu, ale aj všetkých štyroch obchodníkov. Electre sa podarí ujsť, no nie na dlho. Nájde ju totiž Rath, ktorý jej pomôže. Čoskoro ich vyhľadá i Bain, z prostého dôvodu - Rath sa má stať jeho ďalšou obeťou... (TV Markíza)

PROCESOR

Když je ti dobře tak máš držet zobák! Geniální bajka od Julianne Moore a vedlejší zápletka od nájemních vrahů Sly a Banderase co si měřej ...jakože kdo je větší vrahounek. Víte že jí letos bude 55? Sem nezdvořilák a v metru bych jí rozhodně nepustil sednout, Některý ženský to v sobě prostě maj , jsou sexy i na sklonku 60. A to nejsem zas tak starej...Nevim sem divnej , jestli oči, nebo...prostě to tam je.. ()

Juto

Tento film je veľmi zábavný a má primeranú dávku akcie a napätia. Akčné sekvencie sú vynikajúce a interakcia medzi Stallonom a Banderasom je vynikajúca. 7/10 ()

Martrix

Papírově to měl být superfilm. Jenže kdybych vzal nůžky a nechal jen opravdu funkční scény, tak udělám asi deset velmi dobrých videoklipů o celkové délce max. 90 minut. Zbylá výplň by šla do skartovačky. A ta kritika jde za scénáristy a režisérem. Hercům nelze nic vyčíst. Bandaska byl dokonce vynikající. Ostatně byl u nejlepších momentů celého filmu....banka v Karibiku. Jenže při tak zhovadilé stopáži, je i dvacet minut suprkvalitky v kuse, jako když plivne. I kdybych nechtěl srovnávat s bestkou toho roku, jsou Nájemní vrazi sotva průměrným filmem. ()

Seag

Mne sa to páčilo. Banderas hraje (zloducha zrelého na psychiatriju) velmi dobre. A stallone sa mi páčil vždy. Bitky skoro žiadne ale strielania je tam dost. Dal by som tri a pol ale ked sa to zaokruhluje ne štyri tak davam štyri. ()

WolfR

Přinejmenším skvělý námět, ale provedení už je horší. Průměrná akční střílečka sice se Stallonem a Banderasem stojící proti sobě, ale zase ničím jiným zvlášť zajímá či šťavnatá, 3 hvězdy. ()

tom88

Mierne nadpriemerný thriller s dobrým obsadením, no malou originalitou. Klasika z Hollywoodu, ktorá celkom baví aj na to, že má dve hodiny, ale z odstupom času sa stáva naozaj iba priemerným filmíkom. Zopár scén je dobrých ( hlavne v závere v zchátralej budove ) , ale žiadna pamätná, kvôli ktorej by som si film pustil znovu. Donner je fajn režisér, ale z tohoto scenára sa asi viac vyťažiť nedalo. 65% ()

otík

Jeden z nejlepších filmů Sylvestra Stallona, který nestaví na jeho svalech, ale také trochu na hereckém umění a zároveň i jeho šarmu. Není mnoho filmů, ve kterých je Stallone tak sympatický, a to i přesto, že si zahrál nájemného vraha. Jenže toho „hodnějšího“, který se musí vypořádat s tím, že byl na něj najat mladší a „výkonnější“ zabiják. Jenže známe to, přání je jedna věc, zkušenosti a realita druhá. Výborné akční scény, napětí a výborné herecké výkony jsou devízou tohoto kvalitního snímku. Hudba: Marc Mancina ()

panMartin

Slyho mám rád zase super film. Ale za výkon "šíleného" Banderase, hrál fakt super. Těch 122 minut uteče celkem rychle. Když jsem to viděl poprvé tak se mi to moc nelíbilo, ale od té doby jsem to viděl x krát a fakt se na to těším když si to mohu pustit. ()

MJMilan

Dva skvělé herce postavit proti sobě jako dva kohouty bojující o peníze a nakonec i holý život. Hezký nápad, i když ne nijak převratný propojuje filmy z doby velkých akčních hrdinů a filmů dnešních. ()

hans500

Solidní akční film, Donner opět nezklamal, akční scény výborné, dobrý scénář, Banderas v roli psychopatického zabijáka exceluje. Slušná atmosféra a nechybý napětí. ()

eye candy

Stallonův standardní (mdlý) herecký projev je zde obnažen a vydán napospas španělské turbulenci. Zatímco si tvůrci marně lámali hlavu z jaké strany nasvítit Stalloneho kamennou tvář aby vypadala že se směje, stačil Banderas vyždímat z postavy Miguela Baina maximum, ukrást si celý film pro sebe a chudáka neozbrojeného Slye na poli herectví a charisma rozkrájet na knedlíčky. Postava horkokrevného assassina bez které by hlavní hrdina nejspíš popíjel čaj, čuměl patnáct minut do monitoru a pak usnul, je jeden z hlavních důvodů proč se k tomuto filmu rád vracím. Jinak námět v rámci možností taky celkem zajímavej, nechybí ani napětí a solidní akce, takže kol a kolem poctivej zábavnej akčňák 90tých let ()

Doudis19

Duel zabijáků s lidskou tváří je plný hlášek, mrtvol a příjemně oldschoolových akčních scén. Navíc přísloví Julianne Moore snad nikdy neomrzí :-D. ()

viperDavid

Příběh je tuctový, nečekejte žádný ohromný bojový scény s nabušenejma testosteronama. Děj je však naprosto dokonalej, dva vrazi proti sobě, k tomu dáma s kočkou. Jedné proč dávám o jednu hvězdičku dolu byl až příliš utahanej konec a finále by mělo být vždycky nejlepší 4* ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Legendární režisér Supermana, Smrtonosné zbraně nebo Spiknutí Richard Donner zemřel ve věku 91 let. Smutnou zprávu přinesla jeho manželka, producentka Lauren Shuler Donner. Slavný tvůrce pocházel z… (viac)