Nové dynamické stvárnenie najznámejších postáv Arthura Conana Doyla vo filme Sherlock Holmes, postaví Holmesa a jeho verného partnera Watsona pred novú výzvu. Holmes, ktorého bojové schopnosti sú rovnako nebezpečné ako jeho legendárny intelekt, musí kvôli porazeniu nového nepriateľa a odhaleniu hrozivých intríg na zničenie krajiny bojovať ako nikdy predtým. (TV Markíza)

akisha

Film jsem pořádně pobrala, až když jsem se podívala, kdo ho natočil. Pak už mi bylo všechno jasný. Původně jsem se dost bála akčního pojetí mého milovaného Sherlocka, ale to byl nakonec ten nejmenší problém. Dokonce bych řekla, že to příběhu prospělo. Co mi hodně vadilo, byl nepřehledný příběh, ve kterém jsem se orientovala jen s maximálním vyvinutým úsilím. A také, i přes přemíru akčních sekvencí, film někdy sklouzával do nudy. Typické Ritchieovské rozuzlení samozřejmě přišlo, ale nedosahuje kvalit např. Podfucku aspol. A teď z druhé strany. Jude Law je úžasný jako dr. Watson, Rachel McAdams je krásná, Mark Strong byl dobrý, ale všichni víme, že to zdaleka nebyl vrchol jeho schopností (viz Labyrint lží) a Robert Downey Jr. se s rolí popral velmi důstojně. Dalším obrovským pozitivem je skvělá hudba, té se nedá nic vytknout. Těším se na další díl, ale věrná zůstanu tomu starému Sherlockovi. ()

Eddard

Moderní, svižné, velice zábavné a většinou dokonce moc vtipné. Robert Downey je (jako obvykle) vynikající a proti jeho inkarnaci Sherlocka Holmese sice můžete mít akademické námitky pokud jste zakonzervované doylofilské papriky, pravdou však zůstává, že takhle šarmantní detektiv tady nebyl od dob speciálního agenta Coopera z Twin Peaks. Jude Law k němu v tomto smyslu jako Dr. Watson sedí dokonale - a jejich buddy chemie spolehlivě zastiňuje jakékoli náznaky heterosexuálních romancí, které se ve filmu mihnou. Dominantním prvkem filmu je pak jeho tempo - Ritchie jako obvykle přepudroval nos, roztočil detektivní snímek příběh rychlostí, kterou by mu mohl závidět kdejaká dnešní akce, aby se s ním nakonec zavřel do střižny a dal pásu pocítit, zač jsou toho podfu(c)kářské nůžky. Výsledek?Pokud patříte k lidem, kteří se chodí do kina bavit a nemají zvláštní potřebu hledat v dialozích a juxtapozici záběrů hluboké myšlenkové přesahy, je pro vás nová inkarnace Sherlocka Holmese sázkou na jistotu. 70% ()

Falko

Moj najoblubenejsi film od Guya Ritchieho ja zatial PODFU(C)K (2000) a Sherlock Holmes teda patri po dlhej dobe konecne k niecomu lepsiemu, co som od filmografie Guya Ritchieho ocakaval. Film ma svih, scenar je v pohode, hudba Hansa Zimmera tiez, akurat mi chybala ta krasna melodia, ktoru som si zapamätal z traileru. Robert Downey Jr. je ako vzdy skvely, spolu s Judeom Lawom. Premyslal som, odkial mi bola znama herecka Rachel McAdams, ktora si zahrala Irene Adler no a z jej filmografie som zistil, ze prvykrat som ju videl v thrilleri NOCNI LET (2005), kde bola terorizovana Cillianom Murphym a z toho isteho roku aj z romantickej komedie NESVATBOVI (2005), v ktorej sa do nej zalubil Owen Wilson. Takze Sherlock Holmes je zabavny blockbuster, ktoreho ulohou je divaka jednoducho pobavit a tu ulohu si tento film z mojho pohladu splnil. ________ Robert Downey Jr. - (Sherlock Holmes) +++ Jude Law - (Dr. John Watson) +++ Rachel McAdams - (Irene Adler) +++ Mark Strong - (Lord Blackwood) +++ Eddie Marsan - (Inspektor Lestrade) +++ Geraldine James - (Pani Hudsonová) +++ Kelly Reilly - (Mary Morstan) +++ James Fox - (Sir Thomas) +++ Produkcia: Joel Silver +++ (Videl v kine 09.02.2010) ()

Nevka

Sherlock Holmes s Robertem Downeym mladším a také konečně film o nejspíše nejslavnějším detektivovi všech dob na který se dá skvěle dívat a dovede vás zaujmout ( nic proti těm předchozím pokusům, ale byly vážně, ale vážně ubohé). Děj konečně dával smysl, až na to, že se mi Sherlock zdál tak trochu víc svým způsobem jako hotový blázen. Akce všude kam jsem se podíval a nejvíc si mi osobně líbil ten elektrický přístroj, se kterým potom Sherlock odpálil toho "obra". Naprosto skvělý film. Pět hvězdiček a jen to hvízdlo. ()

viperblade

Už když jsem před pár měsíci viděl trailer, tak mi bylo jasné, že tohle bude více jako Piráti z Karibiku (což není na škodu). První hodina je dokonalou ukázkou propojení akce s komediálními vsuvkami. Jenže najednou, z ničeho nic, se Sherlock přehoupne do své druhé poloviny, kde trochu ztrácí na tempu i vtipnosti. Řekl bych, že tohle je specifické pro Ritchieho (naposledy se mi něco podobného stalo u jeho RocknRolly) a proto nikdy nepochopím, kde nabral ten kultovní (?) status. Ale upřímně, tak špatná ta druhá půlka nebyla. Teda spíše, byla lepší, než v RocknRolle. Hlavní důvod vidím v bezvadné hudbě a skvělém obsazení. Myslel jsem si, že Law tady bude hrát druhé housle a hlavní hvězdou tu bude (opět skvělý, mimochodem) Downey Jr., ale to jsem se spletl. Law vymáčkl z Watsona to nejlepší a určitě se nenechal zastínit. A Rachel McAdams to moc slušelo a jo, taky pěkně zahrálo, to nemůžu říct… :-) Z mnou dosud viděných Ritchieho filmů řadím Sherlocka k jeho nelepším kouskům, přesto nemůžu dát lepší hodnocení, než 4 hvězdy. Ale na druhou stranu, určitě si někdy Sherlocka rád pustím a kdo ví, možná to napodruhé bude ještě lepší. P. S. Mark Strong byl skvělý záporák. ()

castor

Auu.. tak tohle bolelo.. Sherlock Holmes je filmem znovuzrozeného Roberta Downeyho Jr. To on mu svým břitkým a ironickým nadhledem vládne!! Zbytek je už jiné kafe. Ritchiemu jsem nikdy na chuť nepřišel (nesdílím obecné nadšení z jeho prvních snímků) a podle všeho ani nepřijdu. Jeho zběsilé akční sekvence jsou nezajímavé, přeplácané, těžce stylizované, neodsýpají a mnohdy i nudí (analytické schopnosti v boxerském zápase jsou sice super, ale ne, když je režisér o několik minut později zopakuje v jiné scéně – navíc podobně zábavných momentů nabízí pohříchu málo). Příběh je předvídatelná nuda na druhou, slovní přestřelky jsou na pár výjimek laciné a velkolepé finále (včetně nutně dementního klasického dovysvětlování) už toho příliš nezachrání. Opět se tu ukazuje, že co je na první pohled efektní, nemusí být efektivní. Výsledkem je přeceňovaný snímek, z něhož ze všeho nejvíc prýští pocit, že jsem tohle už někdy viděl a bavil se u toho o poznání lépe.. na druhý díl se netěším!! Slabé tři * ()

Rex Mundi

Málo čitateľov A.C. Doyla by si asi takto predstavovalo Sherlocka Holmesa. Ale keď si spomeniem na knižného Sherlocka, ten akčný potenciál tam bol a filmári z neho vyťažili, čo sa dalo. Aj originálny Sherlock sa správal podobne dobrodružne, len pritom lietalo menej guliek a pästí. Nie je to teda prznenie predlohy, len moderné okorenenie. Predvídateľná, no príjemná zábava na očakávanej úrovni a s pekne filtrovanou atmosférou steampunku. Keby písal Sherlocka Doyle dnes, bol by takýto. ()

D.Moore

Pátá hvězda po domácím DVD "promítání".__Sherlock Holmes je prvotřídně zábavná věc, která od začátku do konce šlape jako hodinky, je napínavá a přitom hravá a nepolevuje ani na minutu. Downey a Law sehráli ústřední dvojici výborně, Strongův Blackwood je jako záporák velice dobrý, nicméně mohl dostat trochu více prostoru, Rachel McAdams si také ostudu nedělá. Vyzdvihnout je třeba Ritchieho režii, která v některých momentech (box, bitka Holmes+Watson proti masu a bramborám, exploze v docích) vážně bere dech. Zmínit musím rozhodně i Zimmerovu hudbu - nejnávykovější soundtrack roku - a originální zápletku. Film je samozřejmě plný hlášek, bezkonkurenčně nejlepší je Watsonova "Relax... I´m a doctor". Těším se na druhý díl a na profesora Moriartyho! ()

MM_Ramone

Detektíva Sherlocka Holmesa mám zafixovaného ako svojrázneho, noblesného, distingovaného anglického gentlemana. Preto som si zo začiatku filmu len ťažko zvykal, na to že ho režisér Guy Ritchie prezentuje ako rozgajdaného, zarasteného dobrodruha. Postupom času, v priebehu deja, mi to však prestalo byť rušivé a sústredil som sa na mysteriózny krimi príbeh a na miestami fakt dynamickú, divokú akciu. Napriek mojim prvotným rozpakom som sa nakoniec pri tomto snímku celkom dobre pobavil. Sherlock Holmes ako popkornový akčný hrdina. No prečo nie? Môže byť. *** ()

ripo

Šok .... špinavý, neupravený, drzý ....proste úplne iný Sherlock, ako sme ho poznali doteraz. Guy Ritchie sa tu obrazovo odbavil podobne, ako v Snatch. Krásne strihy, detilné zábery, rýchle švenky a brutálna akcia! Netradičné - a preto skvelé! ()

troufalka

Nepřidávám recenzi. Recenze pochází z latinského re-censeó, což znamená posoudit nebo zhodnotit. Má jít o písemný kritický posudek uměleckého nebo vědeckého díla. Což o to, kritika tu v komentářích často převládá. Já ale spíš glosuji, píšu postřehy bez toho, že bych chtěla nějak hodnotit. Tady bych řekla, že je to vcelku zbytečné, vše podstatné velmi výstižně vyjádžila Filomena 1. a fragre. ()

Spooner

Ritchiemu se přechod do popcornové ligy povedl. Na jeho nejlepší filmy to sice vůbec nemá, ale pořád mu člověk neupře ten šmrnc a talent. Sherlock tak uteče velice rychle a člověk se až na pár pasáží nenudí. Moderní zpracování Sherlocka se mi zamlouvá velmi a u Watsona mě ta přeměna zaujala ještě více. Taky to vlastně koneckonců závisí na těchto dvou postavách a jejich představitelích. A zde to nemohlo dopadnout lépe. Downey s Lawem si náramně sednou, chemie mezi nima je vynikající a lítá mezi nimi jedna hláška za druhou. Škoda, že neměli sobě odpovídajícího záporáka, protože Mark Strong jednak neměl příliš prostoru a také si vybral zrovna svojí slabší chvilku. Bohužel, příběh je docela slabý. S tím si místy neporadil ani Ritchie (závěrečný souboj byl fakt blbě zabitej haldou vysvětlovaček). Proto má člověk dojem, že nebýt dvou hlavních představitelů, tak je to film poloviční. Jako dobrodružná jednohubka to ale potěší velmi a druhému dílu se nebráním.70% ()

tahit

V tomto případě slavného detektiva a jeho nerozlučného přítele Watsona vytvořila fantazie tvůrců zcela jinak, než kdy kdokoli předtím. Viktoriánská doba s nepochybným citem pro dobové reálie, tak to sedí. Dokonalé efekty, paráda. Sherlock Holmes vypadajíc skoro jako socka, hm, trochu zvláštní, proč ne, vypadá neobvykle. Slavný detektiv pro ránu nejde daleko, budiž u Doyla se také o tom v knihách psalo. Anglický humor, jsou tu nápady, které zabraly, zasmál jsem se. Hudba, tak ta byla nádherná, tak co tedy vytknout? Když v tom hrají hvězdy zvučných jmen. Každým coulem výsledný dojem z filmu bude pro ty, kdo jsou naladěni přijmout akční styl, nepochybně zábavný. Ostatně mám-li tedy něco vytknout. Vpravdě skryté nostalgie mi zde chybí patřičně klasická dávka mysteriózního prostředí, které je nerozlučně spjato s četbou Doylových povídek. Avšak zatím nejlepší filmový Sherlock Holmes je v této verzi http://www.csfd.cz/film/12430-pes-baskervilsky/, která splňuje vrchovatě všechny požadavky tohoto žánru, alespoň pro mne. ()

JAn

Nový Guy Ritchie, ale tak nějak bez Guye Ritchieho. Jak vidno, Hollywood dokáže i sebevětší talent zadupat hluboko do země. Něco tak prvoplánového a bezduchého ´sem už dlouho neviděl. Unylost narativu nádherně koresponduje s neschopnou gradací či časováním gagů a naprostým odcizením všech hlavních postav, o (téměř) neexistující chemií mezi Holmesem a Watsonem nemluvě. Jediným doopravdy fungujícím prvkem je efektní nuda. Pouhými kladnými středobody filmu tak zůstávají jen fantastická výprava a příjemná formální stránka. I u uslintaného New Moon ´sem se bavil víc. Odporná sračka! ()

Davies182

Takže Guy Ritchie vážně udělal z charismatického muže Doylových románů akčního hrdinu, hm... Již úvodní sekvence plná bitek jasně ukazuje, kterým směrem se režisér rozhodl ubírat. Akce k Downeymu Jr. naštěstí dobře sedí, stejně jako jeho hlášky kombinované extrémním lékařsko-vědeckým žargonem. Zklamaný tedy rozhodně nejsem a z kina jsem díky poslední hodině odcházel víceméně spokojený, ovšem první půle mne z nějakého důvodu nudila k smrti. Měl jsem nemalé nutkání odejít ze sálu! Co mne překvapilo, je, že se Ritchie ve scénách "kočkování" mezi Watsonem a Holmesem občas nevyhne několika vyloženě trapným situacím (i když je na konci dialogu dobře zamaskuje). I tak je to ale sranda... Pro mne Sherlock Holmes zůstává průměrným akčně-komediálním snímkem (představte si Smrtonosnou zbraň ve viktoriánské Anglii), z něhož si odnáším výborné zpomalovačky soubojů v Holmesově hlavě, a asi nejlépe natočený "výbuch" na plátně za poslední měsíce, aneb skladiště můžeme vyhodit do vzduchu i poeticky. Pochvala patří také závěrečnému rozuzlení, které dělá slavnému detektivovi jméno. P.S. 18.01.2010 jsem se bohužel opět přesvědčil o tom, že Palace Cinemas na Andělu je opravdu HROZNÉ kino. Po trhlině jako Brno v plátně nebo promítání v rozlišení 4:3 v malé obrazovce jsem se včera "dočkal" i buď totálně vadného plátna, anebo dementního promítače: snímek byl neskutečně tmavý a rozostřený, kontrast snížený cca o 50%. Příště už jenom CineStar... ()

petero

Guy Ritchie sa úspešne vymanil z gangsteriek a jeho znamenitý vizuálny štýl sa ku podivu výborne hodí aj do moderného dobového filmu akým nový zábavný a výborne obsadený Sherlock Holmes určite je. ()

gogo76

Guy Ritchiemu to posledné roky nejako nešlo, ale týmto si snáď napravil povesť. Je to podstatne akčnejší a humornejší Sherlock Holmes než na akých sme boli doposiaľ zvyknutí. Ritchie namiešal naozaj slušný koktail a ohlasovanému pokračovaniu by som sa ani nedivil. M. Strong opäť / po koľký krát už? / v úlohe záporáka, no táto poloha mu sedí, tak prečo nie. Demolačná scéna v lodenici mala slušné grády ako aj celá naháňačka a súboje s ľudským King kongom. Bitkárske scény určite pripomenú Ritchieho starší hit s B. Pittom. Podarených a vtipných scén je tu viac, navyše ten zvláštne namiešaný mix tvorí zaujímavý celok. 80%. ()

Mahalik

Má to koule!! Bál jsem se starého, pro dobrotu na žebrotu, a že já dojíždím na podobné věci více, než je zdrávo. Ale jelikož se mi perverzní postoj Juda Lawa na plakátu vcelku zamlouval, řekl jsem si, vem mě čert, jestli alespoň on nebude zdraví prospěšným elementem. Z obav se nakonec stalo samovznícení se a z páně Lawa herec jdoucí do sfér ad astra. Jakožto starý pardál v oblasti detektivních záhad, jsem si nemohl vynachválit preciznost vysvětlovacích scén, jež mě nakoply do té míry, že jsem zapojil své mozkové buňky ještě více a rozluštil dlouho zapeklitou kauzu, jež mi nedala spát po léta (za mé nechvalně proslulé klepání nohou může pan Friedkin a jeho film Exorcista!!). A když už mluvím o spojitostech, vpíšu sem malou tezi, pro generace budoucí: film dokáže nastartovat i hudba. A jelikož jsem si s výše publikovaným textem udělal faux pas nedozírných rozměrů, pozvedám buřinku svou a dýmku svou a se slovy: "Jude, jeď!" mizím v mlžném oparu českém... ()

Reiniš

I přes přehršel výbuchů a akčních scén, se Ritchiemu podařilo vytvořit tu správnou Holmesovskou atmosféru s napínavým detektivním případem. Atmosféra staré Anglie je znamenitá stejně jako herectví všech zúčastněných. Svižná podívaná, jež pobaví bez rozdílu věku, ortodoxní vyznavače předlohy i akce chtivé mlaďochy. Jen ten protivně otevřený konec působí krapet rušivě. ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (viac)

Třetí Sherlock je nyní prioritou

Třetí Sherlock je nyní prioritou

22.04.2023

Dlouhé roky fanoušci čekali, kdy a jestli vůbec se rozjede produkce na třetím Sherlocku Holmesovi s Downeym, Lawem a Ritchiem. Poslední zmiňovaný mezitím od projektu odešel, jelikož měl v poslední… (viac)

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

06.04.2022

Streamovací služba HBO Max do toho v posledních týdnech šlape a objednává jeden nový seriál za druhým. Nyní tak s posvěcením od studia Warner Bros. přichází zpráva, že se populární filmová série… (viac)

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

23.01.2021

Herec Hugh Grant (Mělas to vědět, Gentlemani) si nejspíš zopakuje spolupráci se slavným režisérem známých gangsterek Guyem Ritchiem (Podfu(c)k, Sherlock Holmes). Natočit by spolu pak měli akční… (viac)