Iron Man 2

• USA Iron Man 2

Tony Stark, majiteľ veľkej zbrojárske firmy a vynálezca špeciálneho obleku Iron Mana, odmieta snahy vlády o vydanie svojej technológie pre potreby armády a tvrdí, že nepriatelia štátu sú vo vývoji o desaťročia pozadu. Na jeho veľké prekvapenie sa na pretekoch v Monze objaví podivný muž, ktorý vo veľmi podobnom obleku vyvolá najskôr autonehodu pretekárskych áut, a následne napadne Starka. Útočníkom je potetovaný rabiát Ivan Vanko, zneuznaný potomok ruského vedca, ktorý kedysi pomáhal Tonyho otcovi založiť Stark Technologies. Keďže s ním má nevyrovnané účty, chce sa mu pomstiť na jeho synovi. Okrem toho si dobre rozumie s elektrinou, má dva elektrické biče, schopné čokoľvek a kohokoľvek preťať napoly. To vysvetľuje jeho prezývku Whiplash. Vanka z väzenia unesie Tonyho konkurent Justin Hammer, ktorý chce, aby mu tajne vyrobil obleky Iron Mana. Vanko však sleduje len svoje záujmy a začne pracovať na takzvaných drondoch - vojnových robotoch. Pre seba si vyrobí svoj vlastný oblek Iron Mana a na výstave technologických vojnových noviniek pomocou svojho tajného softvéru a robotov napadne divákov aj Tonyho Starka. Čeliť nepriateľom pomáha Tonymu jeho verná a zamilovaná bývalá asistentka Pepper Pottsová, ktorá sa medzitým stala riaditeľkou Stark Industries. Nová Tonyho asistentka Natalie Rushamanová dokáže viac, než dáva najavo a jej úmysly nemusia byť celkom čisté. Jej skutočné meno je totiž Natasha Romanoff a je to superhrdinka Čierna vdova. (TV JOJ)

failik

Kouzlo prvního dílu je pryč, Favreau se už nedrží tolik při zemi a zkusil větší příběh. Ve výsledku to je trochu lepší než předchozí Hulk, ale první díl se znovu nekoná. Iron Man vyfasoval parťáky, nové záporáky a větší příběh, který se moc nepovedl. Mickey Rourke tu zahrál nového protivníka Whiplasha a byl poněkud nevýrazný, nudný. Film byl napěchován plno postavami, který tu nějak moc nefungovali a některý nedostali tolik prostoru, či naopak. Poprvé se zde objeví War Machine (Don Cheadle vystřídal Howarda), postava, která ještě spolu s Black Widow malinko film okořenila a klidně bych uvítal více prostoru. Ve výsledku je to furt celkem zábavný blockbuster, kde většina herců (Downey, Jackson, Cheadle) odvádí slušnou práci a většina (Rockwell, Rourke) tu nebyli moc výrazní, ani tak jejich chybou, ale díky nepříliš kvalitnímu scénáři. ()

Welington

Iron Man 2 je dokonalou ukázkou propadu kvality. Správně nadupaná a skvěle udělaná jednička zákonitě musela vést k dalšímu pokračování, jinak by to nešlo, avšak nebylo vůbec na co spěchat, což si tvůrci druhého dílu jaksi neuvědomili, a přesto se vrhli do projektu, který v závěru člověka nutí nasadit si trapně vyhlížející úsměv, aby se pak sám sebe ptal: „Pardon, ale co to jako bylo?“ A takových momentů, kdy se člověk sám sebe musí hloupě ptát, jaký to mělo smysl, se ve filmu najde spousty. Nelogičnost a uspěchanost jsou hlavními prvky. Záporná postava je spíše komická, až hanba a Downey Jr. to, jak se zdá, prostě taky neutáhne. Důkaz toho, jak by se to příště rozhodně dělat nemělo. A ačkoli jsem vyčetl snad všemožné chyby, které jsou prostě očividné, je to alespoň akční, průměrně zábavná záležitost, která sice stála za pár zhlédnutí, ale ne za velkou pozornost. ()

JaHlo

Inu, horsi nej jednicka, ale porad snesitelne zabavne a osvezujici. Navic Rourka nezklame jako hnusnej zaporad :-) Idealne protejsku pustit neco jako 9 a 1/2 týdne a pak Iron mana 2, uspokojeni budou oba :-)) ()

EYO EYO

Nemyslel som si že dokonalí film môže byť ešte dokonalejši ale nové postavy ako war machine ,black Widow a nick fury urobili svoje a tento film urobili ešte lepšim ,záporák sa mi u druhej časti páčil viac ako pri prvej ,zase musím pochváliť prácu kameramana a strihača lebo tie cgi boli neskutočne,zase humoru na rozdávanie a dosť sa bojím tretieho pokračovania že ako to dopadne /100% ()

Richard.Seve

Klasicky nastavovaná kaše. Už jsme to uvařili, víme jak to chutná, a protože to bylo dobré, tak to zředíme, aby toho bylo víc. Veškerá témata vedlejších dějových linek byla zpracována halabala, nebo rovnou vyšuměla. -spoiler - (umírání Starka, dilema velké síly v ruce jednoho muže, potenciální soupeření o pozornost Starka dvou výrazných žen, souboj generací žen, rozkol s kamarádem). Ve filmu bylo pár silných momentů (i když předvídatelných), pár relativně neotřelých situací (třeba VC Monaka) to je vše. Tři hvězdy s odřenýma ušima. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: V marveláckém filmovém vesmíru film číslo 3: "Zhodnocení osobnosti. Pan Stark vykazuje kompulzivní chování.’ To se týkalo jen minulého týdne. ‚Má sebedestruktivní sklony.’ Umíral jsem. To je přeci... normální. ‚Ukázkový... narcista?’ To sedí." Robert Downey Jr. a všechno to, co fungovalo v prvním dílu hlásí návrat. Vše v rytmu nesmrtelných AC/DC. "Teď už vás zarážím, ano? Protože jestli ještě jednou začnete mluvit o sobě, tak vám už něco hodím na hlavu." Děj filmu začíná přesně tam, kde první díl skončil. Tony je šoumen a miluje obdiv lidí, tak odhalí svou identitu. Potetovaný Mickey Rourke tady má také své brnění a elektrické biče, které hladkým řezem rozkrojí i formuli. Především, ale má dost nevyřízených účtů se Starkovou rodinou. "Pane, musím vás požádat, abyste slezl z té koblihy." Scarlett Johansson a Samuel L. Jackson mají hezké kostýmy. Především neuvěřitelně svůdná Scarlett zachraňuje tento film, kde se hlavní hrdina chová jako přerostlé děcko. V jednom momentu jsou tady na něj naštvaní snad všichni. Ta scéna, kde Scarlett složí na zem několik týpků je zde top! Film jinak považuji za průměrný komiksový film, který je ukecanější než jeho předchůdce. "Iron Man je zbraň!" - "To v jeho popisu nestojí." - "Tak jak byste ho popsal?" - "Popsal bych to jaký doopravdy je... Jako... Je to high-tech protéza!" - 60%. ()

Sejkorka

Jednotka je lepší, tohle už není ono. No, alespoň, že nakonec konečně dostala Pepper vytouženou pusu. Jako ředitelka si ji určitě zasloužila. ()

Foltest

Po prvním Iron Manovi přichází úpadek. Film se nesnaží přinést vůbec nic nového a vzniká zde typická scénáristická lajna budoucích marvelovek. Tudíž odnikud se objeví jakýsi zloduch, kterého musí náš hrdina porazit. Krátce po půlce filmu je sražen na kolena a padouch dominuje. Na konci však hrdina dochází k morálnímu prozření, zesílí a zloducha překvapivě porazí. Hlavně k tomu použít hodně barviček a výbuchů. Rubání se mezi roboty je prakticky identické, jako v jedničce a narozdíl od ní už neoplývá oním svěžím dojmem. Robotů akorát přibylo a mají více zbraní, které jsou navíc zářivější. Takový ten příběh hlavního hrdiny, který je zde naplněn Starkovým umíráním zcela pohřbívá stupidní rozřešení. To že mu otec zanechal nový prvek je ohrmná krávovina. Stejně i způsob, jakým na to Tony přijde. Když začal zvětšovat a zmenšovat digitální projekci, byl to jediný okamžik, kdy jsem se u filmu opravdu zasmál. Stejně tak Iron Manův střet s kamarádem je obskurní a reálně k němu nebyl žádný důvod. Tvůrci akorát potřebovali tuto scénu do svého nalajnovaného scénáře k pádu protagonisty. Akční scény jsou vskutku prázdné a zcela postrádají syrovost a nějakou tvůrčí snaživost. Dá se říct, že Iron Man 2 je opravdu pouze znovu podojená jednička. Prakticky jedinou světlou stránkou snímku tak zůstává účinkování Shieldu, jehož jednání alespoň budí dojem jakéhosi zdání promyšlenosti. Nevím proč, ale scény s agentem Coulsonem jsem si zamiloval. Dalším kladem je, že se nám zde poprvé představuje Black Widow, a to ve své nejlepší formě. Její akční scény jsou z akce jednoznačně to nejlepší, co film nabízí. Nevím jestli je to tím, že jsem snímek už jednou ai před 9 lety viděl, ale nyní na musím říct, že Iron Man 2 je bohužel plytký film, který nebudu muset vidět znovu hodně dlouhou dobu. ()

evita_

Iron Man je rozhodne jeden z mojich najobľúbenejších avengrov. Je to namyslený, drzý, prepnutý vedec, ale povedzme si, môže si to dovoliť. Nuž a potom je tu taký loser ako Justin Hammer, ktorého dokázal Tony ponížiť jedným slovom, či vetou. Rozhodne si to ale zaslúžil. A ešte tu máme tretiu postavičku stvárnenú svojským Miceym Rourkom. On sám o sebe je celkom čudesný, ale rola pomstou premotivovaného Rusa Ivana mu sadla dokonale. Som mu to verila, rovnako tak som verila jeho bičom - tie boli úprimne dosť husté. No áno, všetky tieto postavičky Tonyho nemálo potrápili a preto som ich samozrejme počas celého filmu neznášala. A to ani nehovorím koľko faciek by si zaslúžil ten stupidný Hammer. Ja som spokojná, veľmi... ()

Elanornegra

Pokračovanie, ktorého hlavnou chybou je, že zaporak mohol dostať viac priestoru, pretože to zahral Mickey Rourke veľmi dobre. Sám Rockwell slabší. Iron man sa určitú dobu hľadá, potenciálna smrť má nejak nepresvedčila, ale viac priestoru pre Samuela L Jacksona potešilo. Finále vizuálne výborne, ale slabšie skrz opäť minimálne priestoru pre zaporaka, ale stále spokojnosť....80% ()

darius1706

Hodnotím jedenáct let po vzniku a musím říci, že zpětně se řada věcí vysvětluje. Já si totiž před těmi cca 11ti lety v kině říkal "to jim tam fakt jeblo? To jako fakt?", aby se mi po letech potvrdilo, že to už prostě USA nabíraly svůj kurz a tenhle svěží politický vítr se krásně promítl do tohoto filmu - jen namátkou, vláda si řekne, že jsi vymyslel něco zajímavého a že se jí to šikne, tak ti to chce zabavit? Překvapivě nechceš? Nevadí - uděláme řízení, říkejme mu třeba obdoba soudu, kde se ti to snažíme vzít. Jo, tys to nějak ustál? Nevadí, přijde zfanatizovanej kámoš, vleze ti do baráku a ukradne ti to. A za to mu ještě představitelé státu a armády zatleskají. Dost to připomíná současnou ameriku, což? Ale nechme politiku, to sebralo jen pár hvězdiček. Hlavní problém byl, že to bylo celé utahané, užvaněné, postavy se chovaly jako parta debilů (ke každé by se dal napsat sáhodlouhý elaborát, co bylo špatně, ale na druhou stranu se všichni mají tvářit jako strašně uvědoměle, paradoxně nerozumněji se choval hlavní hrdina, který tu měl být ale za toho nejnezodpovědnějšího) a člověk by si řekl, že teď to musí zachránit nějaká akce - jenže ouha, z těch dvou hodin je jí tam po hříchu fakt málo, deset patnáct minut? Od odpadu to zachraňuje jen přehršel slušně vyvedených triků, Robert Downey Jr., Samuel L. Jackson a Scarlett, která v té době byla slušně ve formě. Chyběla i tomu ta lehkost a pár vtipů, jako to bylo v jedničce. Opravdu velmi nepovedené pokračování. ()

pistabaci

Nuž musím povedať, že toto síce bolo lepšie ako Hulk ale nevydalo to na to aby prekonalo part 1. Síce príbeh tu ma bavil viac ale Rourke ešte bez plastového ksichtu nie je tak super záporák ako Bridges (ale na pohodu) Akčné scény sú iba dve (tú bitku kde je Stark najebaný jak kokot nerátam za akčnú scénu ale za totál jeblý úlet ktorý bol úplne od piči) ale fakt majú super look. Akurát sa tu objaví tá piča vdova, hraje ju síce sexi herečka ale čo z toho keď tá postava je nesympatická ultra piča. A Rockwell to je už len záverečné hovienko na žumpe. Ale predsa len pozitíva prekrývajú tie negatíva. ()

Megahead

Postava Mickey Rourkea mi v príbehu akosi nepasovala a nedávala zmysel. Bola akoby nedotiahnutá do úspešného konca. Skôr blázon ako vedec, ktorý mal však obrovské schopnosti a vedel vyrobiť + vymyslieť "všetko". Ale ostatné bolo v pohode. ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

U filmových sérií platí jednoduchá matematika - pokud je další díl úspěšnější než ten předchozí, jede se dál, pokud ne, místo pokračování se dá chvíli pauza a potom ideálně reboot. Letos takhle… (viac)

Olivia Munn u X-Menů

Olivia Munn u X-Menů

15.04.2015

V Iron Manovi 2 se mihly hned dvě herečky, které čeká superhrdinská budoucnost u konkurence. Nejdřív se studiu 20th Century Fox zalíbila Kate Mara, která poslala Tonyho Starka na slyšení do… (viac)