Iron Man 2

• USA Iron Man 2

Tony Stark, majiteľ veľkej zbrojárske firmy a vynálezca špeciálneho obleku Iron Mana, odmieta snahy vlády o vydanie svojej technológie pre potreby armády a tvrdí, že nepriatelia štátu sú vo vývoji o desaťročia pozadu. Na jeho veľké prekvapenie sa na pretekoch v Monze objaví podivný muž, ktorý vo veľmi podobnom obleku vyvolá najskôr autonehodu pretekárskych áut, a následne napadne Starka. Útočníkom je potetovaný rabiát Ivan Vanko, zneuznaný potomok ruského vedca, ktorý kedysi pomáhal Tonyho otcovi založiť Stark Technologies. Keďže s ním má nevyrovnané účty, chce sa mu pomstiť na jeho synovi. Okrem toho si dobre rozumie s elektrinou, má dva elektrické biče, schopné čokoľvek a kohokoľvek preťať napoly. To vysvetľuje jeho prezývku Whiplash. Vanka z väzenia unesie Tonyho konkurent Justin Hammer, ktorý chce, aby mu tajne vyrobil obleky Iron Mana. Vanko však sleduje len svoje záujmy a začne pracovať na takzvaných drondoch - vojnových robotoch. Pre seba si vyrobí svoj vlastný oblek Iron Mana a na výstave technologických vojnových noviniek pomocou svojho tajného softvéru a robotov napadne divákov aj Tonyho Starka. Čeliť nepriateľom pomáha Tonymu jeho verná a zamilovaná bývalá asistentka Pepper Pottsová, ktorá sa medzitým stala riaditeľkou Stark Industries. Nová Tonyho asistentka Natalie Rushamanová dokáže viac, než dáva najavo a jej úmysly nemusia byť celkom čisté. Jej skutočné meno je totiž Natasha Romanoff a je to superhrdinka Čierna vdova. (TV JOJ)

Maica

Po celkém slušném Iron Manovi přichází pokračování, které se moc nepovedlo. Děj je roztříštěný, ve snaze propojit ho s ostatními superhrdiny se žene někam pryč od únosné roviny. Alespoň, že zůstalo stejně příjemné obsazení. ()

andysek88

Naprosto neuspokojivé pokračování, při kterém jste si nalhávali, jak se vám líbí, jen protože v něm byl Iron Man. Nejen, že film obsahuje nudné vládní komise, korporátní machinace, slabé baterky, alkoholismus, ale i nějakýho chlápka s papouškem. Čekáte boží příběh, který jě pak nahrazený nespočtem vedlejších linií, které si po zhlédnutí filmu nebudete pamatovat. ()

vitac.

+: Scarletta (jestli to čteš, tak promiň, že Ti mrším jméno... ale třeba si to u Tebe urovnám když ještě napíšu, že jsem Tě viděl hrát snad ve třech z posledních pěti filmů, vždy úplně odlišná role a vždy parádní:)), Ivan (to je aspoň záporňák... tak to dopadá, když někdo silně preferuje svého kérkaře před zubařem:)), sem tam humor (a to i po závěrečných titulcích) -: sem tam nechtěný humor (nicméně od jedničky posun k lepšímu), chabá akce (takhle si někdo představuje závěrečnou řež?) Dokola kolem, líbilo se mi to trošku víc než Iron Man první. ()

B_Dup

Podobně jako tomu bylo u Spidermana s Tobeym Maguierem jsem se obával, že rovněž zde půjde kvalita série dolů ruku v ruce s dalším pokračováním. U pavoučího muže to naštěstí nebylo tak viditelné, u železného muže však ano. Kolik že tam bylo vlastně akčních scén? Bojů? To je přeci na "marvelovštinu" žalostně málo... Jestli má film stát pouze na úsečných (i vtipných) dialozích a moderních efektech, pak to musí být hotová bomba, která vám při promítání otevře pusu. To se u mě ale nekonalo. I Rourkeho příběh se dal formulovat rozhodně zajímavěji, než nám ho scénáristé naservírovali. Pro mě částečně zklamání. ()

johnsnow

Je to dosť naťahané, málo akčné ale Downey to opäť zachraňuje. Michael Rourke ušiel a Johanson no comment lebo by som musel hrešiť ako pohan. A čuranie do obleku bol výborný nápad ()

helrohir

O niečo slabšie než jednotka, aj keď zas nie o toľko, aby som tomu dal tri hviezdy. Chýbalo mi tu hlavne viac akcie, herecká zostava je naproti tomu vynikajúca a naplno využíva svoj potenciál. Najmä čudesný psycho-techno maniak Rourke si rolu strihol famózne. 70%. ()

applestar

Celý film je Roberta. On má všechno a s ničím nemá problém. Lidi ho obdivují pro to, že má stejnou moc a vůli jako celá americká vláda ale dělá si z toho prdel. Je to velikán, žádný film ho tak nezvětšil jako druhý díl Iron-Mana. Roberte jen tak dál! ()

Guran

Samozřejmě opět moc pěkné triky, ale příliš zdlouhavý začátek a Favreauovo způsob natáčení mi tu docela vydilo. Když už je nějaká vážná scéna, Favreau do toho přidá vtipné pojetí té scény a dodá k tomu ještě nějaký ten vtípek navíc. Iron Man 2 už proto není moc vážným filmem. Jednička na tom byla líp. Rád bych tomu dal víc hvězdiček, protože mám rád komiksové postavičky, ale zde bohužel. Aspoň ke konci už byla zase akce a pěkné napětí a opět efekty ()

Berty00

Takmer skvelé pokračovanie prvej časti no niektoré veci sa tam neuviedli na správnu mieru a mám pocit že tam bolo aj tej akcie pomenej a tipické správanie a vtipky Tonyho Starka tam taktiež pomerne ubudli...Čo ma ale teší je samozrejme Natasha Romanoff a teší ma tá spojitosť so S.H.I.E.L.D.-om...No ale až teraz som si konečne všimol ....Sakra,veď to je Mickey Rourke !!! Dokonca tu je myslim aj menšie nadviazanie na Thora |Kto pozorne sledoval tak vie o čom točím... | Takže bolo to trošičku slabšie ale stále skvelé...A plusový bod za AC/DC... ()

subic

Dvojka se nese v duchu Transformers dvojky, nové postavy, ale laťku, kterou nastavil první díl, zdaleka nepřesahuje. Robert Downey Jr. už není tam zábavný, Mickey Rourke je hodně slušný protivník, Samuel L. Jackson jako jednooký Nick Fury, Scarlett Johansson je nová budoucí černá vdova/black widow, Gwyneth Paltrow už není tak sexy a už tu nemá tolik prostoru a Sam Rockwell by mě unudil. Se slušnými triky se už tak nějak počítá dopředu, takže moc nevzpomínat, rychle vstříc Avengers a Iron Manovi 3. 6/10 ()

Brano

Po priemernej jednotke prišiel prepadák. Príbeh nestál za nič a po väčšinu filmu som sa neskutočne nudil. Akčné scény ma takisto nebavili a hlavný záporák Rourke mi zrovna dvakrát neprišiel ako nejaký programátorský expert. Downeyho postava už nebola tak zábavná ako v jednotke. A náhrada Cheadleho za Howarda sa mi nepáčila. Toto zaujme len skalných fanúšikov komixových adaptácii od Marvelu. /30%/ ()

imarvin

Proti Iron Manovi docela slabá akce a toho vtipu a šarmu Tonyho Starka taky nějak ubylo. Přesto si film podle mě drží vysokou kvalitu ve světě Marvelu a navíc dokonale funguje spojení Robert Downey Jr. a Gwyneth Paltrow, v každé společné scéně to neuvěřitelně jiskří a závěrečný polibek je toho celého vyvrcholení. Taky skvělí herci Samuel L. Jackson a Scarlett Johansson. No prostě i přes značné slabiny to nějak pro mě celé funguje a rozhodně to nejsou promarněné dvě hodiny života. ()

JosefTomas

Dvojka má nevděčnou pozici. Přišla po skvělém dílu a přes velké snažení má slabšího záporáka. Ve výsledku má ale famózní akční závěr, který to do těch 75 dožene. ()

johnny01

Ivan s řetězy je příjemně originální, jinak je to ale podobné jako u jedničky – příběh pokulhává a jmenování asistentky ředitelkou se zdá jako náhlé zatmění mysli, což se u takového geniální fyzika zdá neuvěřitelné. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,0/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 73%, Audience Score - 71% | FDb.cz - 78,6% | IM Vol. 2 má po technické stránce vše, co jednička, ale ohledně příběhu je to již (výrazně) horší....... Ne že by protagonista nehláškoval, ne že by film neměl dost dobrou akci, ale když se vám chce zvracet, pokaždé když se padouch objeví na scéně (a není to jenom vzhledem, že Mickey :), je něco špatně..... Tentokrát museli jít na posilu i Black Widow a War Machine, ale přesto jen nadprůměr :( 65% ()

savatage

Po první Iron manovi, docela veliké vystřízlivění. Mickey Rouke byl skvělý, Robert Downey Jr. jakbysmet, ale Jon Fevreau, pokračování nezvládl a kvalitou jedničky, to nesahalo ani po kotníky. Herecký výkon Sama Rockwella, byl hodný snad do pokračování Alvina a Chipmuků a oblek Iron mana mi přišel víc plastový a natolik úzký, že by do něj nevešel člověk. Druhý díl mě vůbec nepřesvědčil a jsem rád, že jsem návštěvu kina na poslední chvíli zrušil. O nic jsem nepřišel. ()

donnovann

Jedním slovem zklamání. Nastavená kaše, ve které stačilo shlédnout jak se Tony Stark dostal k novému prvku (jediná část příběhu, která za něco stála) a mohl jsem to vypnout a přejít na dalším snímek. Některé akční scény jsou bizár největšího kalibru, vlastně tento snímek ukazuje přesný důvod proč jsem všechny ty Marvelovky tak dlouho odkládal. Neuvěřitelně hloupá postava Mickey Rourka to vše jen podtrhla. ()

maoc

Bavilo více než jednička a objevila se témata, která nejsou u politicky vykleštěných filmů jakými americké blockbustery obvykle jsou běžná (kritika zbraňového průmyslu, prorůstání zbraňové lobby do politiky, ne-kontrola nad velkými společnostmi, které jsou vlastně takovými kočujícími státy s mnoha územími a vlastní politikou, atd.). A to píšu jako pravičák a zastánce zbraní - ale bavím se o zbraních k obraně a obzvláště osobní obraně, ne k rozpoutávání válek a zisku z nich, zatímco náklady privatizují daňoví poplatníci. Navíc scény v Monte Carlu jsou úchvatné a Gwyn je zhruba můj ročník a pořád kočka. Takže vlastně lepší než jednička a to o dost. Dabing mi nevadil, kvůli synovi zatím ani jinak nemohu. ()

PAVLIS

Jako kdyby dvojku točil kompletně jiný tým. Je ukecaná, ale nic zajímavého neřekne. Je dětinská jako jednička, ale neumí dětsky potěšit. Jednička byla také mnohem vtipnější. Jednoduše rozvleklá nuda, u které stojí za řeč jen první akční výskyt Black Widow. ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

U filmových sérií platí jednoduchá matematika - pokud je další díl úspěšnější než ten předchozí, jede se dál, pokud ne, místo pokračování se dá chvíli pauza a potom ideálně reboot. Letos takhle… (viac)

Olivia Munn u X-Menů

Olivia Munn u X-Menů

15.04.2015

V Iron Manovi 2 se mihly hned dvě herečky, které čeká superhrdinská budoucnost u konkurence. Nejdřív se studiu 20th Century Fox zalíbila Kate Mara, která poslala Tonyho Starka na slyšení do… (viac)