Iron Man 2

• USA Iron Man 2

Tony Stark, majiteľ veľkej zbrojárske firmy a vynálezca špeciálneho obleku Iron Mana, odmieta snahy vlády o vydanie svojej technológie pre potreby armády a tvrdí, že nepriatelia štátu sú vo vývoji o desaťročia pozadu. Na jeho veľké prekvapenie sa na pretekoch v Monze objaví podivný muž, ktorý vo veľmi podobnom obleku vyvolá najskôr autonehodu pretekárskych áut, a následne napadne Starka. Útočníkom je potetovaný rabiát Ivan Vanko, zneuznaný potomok ruského vedca, ktorý kedysi pomáhal Tonyho otcovi založiť Stark Technologies. Keďže s ním má nevyrovnané účty, chce sa mu pomstiť na jeho synovi. Okrem toho si dobre rozumie s elektrinou, má dva elektrické biče, schopné čokoľvek a kohokoľvek preťať napoly. To vysvetľuje jeho prezývku Whiplash. Vanka z väzenia unesie Tonyho konkurent Justin Hammer, ktorý chce, aby mu tajne vyrobil obleky Iron Mana. Vanko však sleduje len svoje záujmy a začne pracovať na takzvaných drondoch - vojnových robotoch. Pre seba si vyrobí svoj vlastný oblek Iron Mana a na výstave technologických vojnových noviniek pomocou svojho tajného softvéru a robotov napadne divákov aj Tonyho Starka. Čeliť nepriateľom pomáha Tonymu jeho verná a zamilovaná bývalá asistentka Pepper Pottsová, ktorá sa medzitým stala riaditeľkou Stark Industries. Nová Tonyho asistentka Natalie Rushamanová dokáže viac, než dáva najavo a jej úmysly nemusia byť celkom čisté. Jej skutočné meno je totiž Natasha Romanoff a je to superhrdinka Čierna vdova. (TV JOJ)

gumbo

Oproti jedičce se moc a zbytečně kecá, jinak se to hodně podobá jedničce. A Stark už taky není takovej frajer co bejval. 65% P.S. Už se těšim na zbytek Avengers ()

agassi68

Ďaľšia prehliadka moderných technológií, výbuchov, počítačových efektov a filmových hviezd. všetci správne zaškatulkovaní, s dokonalým makeupom, bojujú s bohatým obchodníkom so zbraňami a jeho akovždy ruským /zlým/ parťákom, ktorého mimochodom výborne zvládol Mickey Rourke. Na záver dobro zvíťazí napriek tomu, že ani pôvodne nechcelo. Nič proti tomu, ale koľkokrát už sme túto schému videli? ()

PDcz

3*** body Zfilmujte Saudkovo komiksy. Prosím. [X] Minus 1* bod Proti jedničce celkem slabší, nemyslíte? Zaplatíte! [X] Minus 1* bod Chybí mi ten song, něco výraznějšího. A stříbrný iron se mi moc nelíbil. [X] Prosím, ať už to nepokračuje :-( Zase... ()

optimus0s

Ano, horší než první díl, ale když se tam na pár minut objeví Scarlett Johansson a Downey Jr. pronese pár hlášek, tak stejnak jde poznat, že Iron man je opravdu drsňák a Downey a Jackson taky ()

Rokle

Kde začít? Zřejmě bych měl uvést, že první Iron Man byl pro mě velice vtipným comicsem, který táhl zejména perfektní Robert Downey Jr. Jeho hlášky měly neuvěřitelnou gradaci a vypadalo to jako kdyby ten člověk měl odpověď na všechno a to celé bylo dílem improvizace. Akční scény byly třešničkou na tomto dobře vystavěném dortu. Toť začátek... Druhý díl je ovšem značně nevtipný, Downey Jr. paroduje svoji postavu a hodně se přibližuje k hereckému výkonu, který byl viděn v Sherlocku Holmesovi. Mně se již začíná ta rádobyvtipnost přejídat. Problém také tkví v ostatních postavách. Scarlett tam je jenom jako pozlátko a její prostor je velice omezen. Co mě však mrzí je Gwyneth, která byla v jedničce strhující a protipólem Tonyho Starka. Připadalo mi, že i přes určité konfrontace zde byla Tonymu slabou "soupeřkou". (Viděno v originálním znění) 5/10 ()

hazaba

Pokračování drží stejně vysoko laťku jako úvodní film. Robert Downey Jr. JE Iron Man a svou roli si očividně užívá, i když jsou okamžiky, ve kterých není takový macho, jako to bylo v případě jedničky. Gwyneth Paltrow je rovněž výborná. A samozřejmě oba hlavní záporáci. Jen jsem moc nepochopila, co měli představovat Scarlett Johansson a Samuel L. Jackson - zničeho nic se tam zjevili a jako co? ()

strikeman

Důstojné pokračování. Jestliže jsem jedničce dal 85%, tak dvojka si alespoň 75% zaslouží. Ovšem první díly mají vždy výhodu "wow" efektu;-) ()

Isomut

Stark Expo, závody na formulách, oslava opitého Iron Mana a iné zbytočné scény sprevádzali tento nezmyselný diel tak nudný, že filmový zážitok bol viac než slabý. Tvorcovia si mysleli, že to zachránia scénou v aute so Scarlett v podprsenke, no ani to nestačilo na záchranu. Nemám viac čo dodať k filmu, bolo to veľmi slabé. ()

Adm.Nelson

Prvý diel ma bavil o niečo viac, výčitky ostávajú prakticky tie isté. Je to solídny film podľa komiksu, ktorý ťahá Downeyho herectvo. Zápletka mi veľmi zaujímavá neprišla, pri vytváraní nového prvku som sa len usmieval (to už miestami hraničilo s paródiou), ani tej akcie nebolo veľa, čo som po málo akčnej ale záživnejšej jednotke očakával (na druhej strane, záverečná akcia bola veľmi fajn a oveľa lepšia ako v IM1). Potešili Mickey Rourke so svojou pticou a predovšetkým vynikajúci Sam Rockwell, toho som zle hrať ešte nevidel. Len tá režisérova menšia rola mi prišla ako zbytočné predvádzanie sa. 7/10 ()

Puol

Herecké obsadenie je síce sympatické, prepojenie na ďalšie marvelovské filmy poteší, ale to je asi tak všetko. Pre mňa osobne sklamania a dosť nuda. Prečo to zarobilo také prachy, keď iné-lepšie komiksové adaptácie paberkujú (Matthew Vaughn by mohol rozprávať)? Trochu mi to nabúralo moju teóriu, že pri komiksových adaptáciách sú najlepšie druhé diely (X-men 2, Spiderman 2, Batmanov návrat, Temný rytier). No uvidíme čo prinesie 3. diel a dúfajme že nebude príliš preplácaný (X-men 3, Spiderman 3..) ()

Heroine

Tohle už je na mne celkově trochu moc. V prvním díle to byli zlí Arabové, ve dvojce zlý rus. Všechno co se tu objeví je předpovídatelné, militantně založené, a místy i trochu trapné. Proč máme mít dojem, že high-tech zbraně znamenají světový mír? Je to přeci nesmysl. Čím více zbraní, tím více boje. A taky už mám plné zuby těch "drsných" tajných "sexy" agentek, které vyhladí půl armády bez toho, aby se jim narušil dokonalý účes. Už je to tak ohrané. Ale je tu i pár docela vtipných momentů, a vynikající Downey, takže za dvě. ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

U filmových sérií platí jednoduchá matematika - pokud je další díl úspěšnější než ten předchozí, jede se dál, pokud ne, místo pokračování se dá chvíli pauza a potom ideálně reboot. Letos takhle… (viac)

Olivia Munn u X-Menů

Olivia Munn u X-Menů

15.04.2015

V Iron Manovi 2 se mihly hned dvě herečky, které čeká superhrdinská budoucnost u konkurence. Nejdřív se studiu 20th Century Fox zalíbila Kate Mara, která poslala Tonyho Starka na slyšení do… (viac)