Iron Man 2

• USA Iron Man 2

Tony Stark, majiteľ veľkej zbrojárske firmy a vynálezca špeciálneho obleku Iron Mana, odmieta snahy vlády o vydanie svojej technológie pre potreby armády a tvrdí, že nepriatelia štátu sú vo vývoji o desaťročia pozadu. Na jeho veľké prekvapenie sa na pretekoch v Monze objaví podivný muž, ktorý vo veľmi podobnom obleku vyvolá najskôr autonehodu pretekárskych áut, a následne napadne Starka. Útočníkom je potetovaný rabiát Ivan Vanko, zneuznaný potomok ruského vedca, ktorý kedysi pomáhal Tonyho otcovi založiť Stark Technologies. Keďže s ním má nevyrovnané účty, chce sa mu pomstiť na jeho synovi. Okrem toho si dobre rozumie s elektrinou, má dva elektrické biče, schopné čokoľvek a kohokoľvek preťať napoly. To vysvetľuje jeho prezývku Whiplash. Vanka z väzenia unesie Tonyho konkurent Justin Hammer, ktorý chce, aby mu tajne vyrobil obleky Iron Mana. Vanko však sleduje len svoje záujmy a začne pracovať na takzvaných drondoch - vojnových robotoch. Pre seba si vyrobí svoj vlastný oblek Iron Mana a na výstave technologických vojnových noviniek pomocou svojho tajného softvéru a robotov napadne divákov aj Tonyho Starka. Čeliť nepriateľom pomáha Tonymu jeho verná a zamilovaná bývalá asistentka Pepper Pottsová, ktorá sa medzitým stala riaditeľkou Stark Industries. Nová Tonyho asistentka Natalie Rushamanová dokáže viac, než dáva najavo a jej úmysly nemusia byť celkom čisté. Jej skutočné meno je totiž Natasha Romanoff a je to superhrdinka Čierna vdova. (TV JOJ)

cogi

Rozhodovala jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale protože pokračování mi přišlo slabší, proto jsem se rozhodla snížit hodnocení, přesto doporučuji shlídnout snímek ()

LyBerion

Zábavný, akční, vtipný film s výbornou hudbou. Robert Downey je na tuhle roli jako dělaný, což nám dokazuje vždy při Starkových projevech. Jediné co filmu sráží hodnocení je asi celkem dobrá předvídatelnost a v první řadě dabing, se kterým se na to prostě koukat nedá. Celkově 90% ()

Cruchot

Dabovanou verzi jsem naštěstí neviděl, ale dokážu si představit, že to zážitek z filmu může výrazně ovlivnit. Akce není totiž tolik, jak by mnoho pravověrných fanoušků možná očekávalo, zato se hodně mluví. Ale není to na škodu, nenudil jsem se ani chvíli. Downey opět spolehlivě táhne celý film, máme tu supr záporáka v podání Mickeyho Rourka, k nakousnutí Gwyneth Paltrow a celou plejádu dalších zábavných vedlejších postav. Dostal jsem, co jsem očekával a těším se na další nášup. ()

MartX

Hmmmm, po skouknutí přemyšlím, jak nejlépe a nejstručněji vystihnout tento snímek, napadá mě jen skvělá hudba, skvělý děj, skvělí herci, prostě fajn na pět * ()

n3uro

Kdo očekával hloubku, bude zklamán. Iron Man i Iron Man 2 je o podívané a ta tady byl vskutku výsostná. Po titulkách: Jen trochu nechápu tu závěrečnou scénu, nejspí otevřené pokračování na třetí díl, ale... wtf? ()

guri

Iron Man 2 priniesol menej akcie, ovela viac kecov oproti prvej casti a niekolko velmi zaujimavych (i ked malo vyuzitych) postav. Napriek tomu je stale zabavny a pocas viac nez dvoch hodin ani nema kedy nudit (a odpustim mu aj tie digitalne formule v Monaku...). Vyborna zabava! ()

Stíba

Iron Man je zpět! Bál jsem se, že už to nebude tak charismatická akce jako v prvním díle ale opak byl pravdou. Iron Man neztratil nic ze svého charisma a navíc ještě přidal pořádnou porci navíc v podobě Mickeyho Rourkea a Scarlet Johansson. Hlášek zejména zpočátku nebyl nedostatek, film měl na svojí délku neuvěřitelný spád a já si ho opravdu neskutečně užil. Mám samozřejmě i pár drobných výtek, například závěr mi přišel už trochu "přeironmanovaný" nicméně to je jen jeden z mála aspektů. No a ač klišé obvykle nemívám rád tak vzhledem k tomu jak to mezi Downeym a Gwyneth Palthrow od prvního dílu jiskřilo jsem rád, že ta pusa právě tady přišla. Lepší už to snad být nemohlo, dvojka u mě ještě asi o kousek překračuje jedničku. ()

foundation

Vsetkeho vela skodi. Uneseny pozitivnou kritikou prveho dielu Jon Favreau chcel urobit dvojku este viac cool. Downey opat srsi charizmou aj ked sa mi zdalo ze tentoraz ju reziser nasmeroval nie velmi stastnym smerom. Tony Stark ako neuveritelny narcis ktory rozhadzuje rukami okolo seba vsade kde pride bol sice uz aj v jednotke ale je rozdiel v slovach NENASILNE a NASILU. Mozte hadat ktore viac sedi na druheho Iron Mana. Rourke nemal cas na nic ine ako odvypravat tych par viet ktore mu dali do scenara a aj ked to urobil stylovo chcelo to nieco viac a Johansson v tom hrala len preto aby mohlo byt jej meno na plagate od filmu a prilakat tak viac divakov. Celkovo o triedu slabsie ako prvy diel pricom to nie je ale zasa ziadna katastrofa. Prvu hodinu a pol sa vela keca do vetra a aj ked to nie je vyslovene nuda tej slovnej vaty tam bolo az moc. Sem tam dobra scena, sem tam vyborna hlaska, sem tam nejaky ten vybuch, strelba, high-tech hracky. Najlepsich je potom poslednych 30 minut kde sa to vlastne najviac priblizuje jednotke. Favreau si tymto hanbu urcite neuribil, na druhej strane od neho vacsina cakala trochu viac. A okrem Downeyho a Paltrow ktori boli znova vyborni ma sklamali aj herecke prejavy ostatnych vedlajsich postav o ktorych som paradoxne cital ze su velmi dobre. Tak nejak sa mi proste zdalo ze to nasilu a na moc chcelo byt lepsie ako jednotka. Ale ktore pokracovanie by nechcelo ze? ()

Torgal

Priveľa kecania, primálo akcie. Tak by sa dal v skratke zhrnúť môj dojem z druhého Iron Mana. Nemôžem povedať, že by som sa nudil, no očakávania boli o dosť vyššie. Obzvlášť ma sklamala likvidácia hlavného záporáka, ktorá bola príliš ľahká a rýchla. Komixová jednohubka, ktorá svojmu predchodcovi nesiaha ani po kolená. 6+/10 ()

ZackSawyer

Narcističtější než jednička, a Downey se tím ani netají, prostě to k němu patří ale co je moc to je moc. Iron man 2 už jde do extrémů a tím se mi to místy hnusí. Zato jeho konkurent Rourke ten má aspoň zajímavej obleček. Plazmovej bič to bylo úctyhodné a asi nejvíc originální. Někdy méně sebestřednosti je více kvalitnějšího příběhu a filmu. ()

jurca

O chloupek slabší než jednička. I přes méně akce jsem se poměrně slušně bavil a nenudil ani okamžik. Myslím, že nebýt R. Downey, tak dvojka Iron Mana jde rychle ke dnu. On je ten, kdo tenhle film drží nahoře. Je jen pár herců, co tohle dokážou. ()

Jeand´Boa

Dobré to je, ale s jedničkou se to pasovat zřejmě nemůže...každý z oněch dvou dílů má jiné přednosti, které se srovnávat moc nedají...jednička byla vystavěna na geniální Starkově postavě, která je středobodem sama pro sebe - z toho nám v dvojce zbyly pouhé střepy a náznaky, které jsou díky Downeymu také parádní, ale právě jeho talent by si zasloužil i více takového prostoru...dvojka se nám zase posunula více k akčnímu zaměření, což pro mne už není takovým lákadlem a tím tahounem, ale nemohu říci, že by to nefungoval. Snímek je dobře zpracován....Rourke je opět brilantním padouchem - jak jinak? Na něj a jeho herectví se člověk prostě rád dívá. A krátký vstup s Jacksonem také potěší...tvůrcům se povedlo poskládat opět vydařený komiksový snímek, který tlačí na diváky na jiných místech než jednička, ale stále převyšuje řadu jiných filmů podle komiksových předloh... ()

Mr.FreeZer

Druhé pokračování Iron Mana mě teda vůbec nenadchlo, ale tento snímek oproti jedničce spadl někam jinam. Všichni vědí kdo je ,,železný muž" a taky samé párty tomu moc nepomáhají. ()

bif

Jon Favreau je chlapík se smyslem pro humor a taky velice schopný režisér, který si s prdelním příběhem a scénářem dokáže velmi obstojně poradit. Robert Downey Jr. má pravdu, je to Iron Man. Mickey Rourke je průměrně sympatický protivník, ale to je tak vše. Bitka v parku vypadala v traileru strašně, ale ve filmu je velmi dobrá a dokonce (opravdu teď nepoužívám přlíliš silný výraz) dokonale ozvučená, zbytek filmu také snese ty nejpřísnější měřítka co se týče hudby a zvuku. Scény se Scarlett Johnassonovou (nejen ty bojové) jsou fantastické, tahle role jí prostě sedne. A nakonec Don Cheadle...důležitý otazník Iron Mana 2, který se proměnil ve zlato, Terence Howard může být rád, že jeho postava neztratila nic ze své sympatičnosti. Iron Man 2 se povedl, na rozdíl od Resident Evila. ()

Dimo

V rámci komiksových předloh je Iron Man lahodnou jedohubkou, akční a zábavnou, stejně, možná i drobek více, než díl první. Vůbec si nechci představit, jaký by byl Iron Man byl s někým jiným, než s Robertem Downeyem. V rámci chvalozpěvu přidám ještě fajn efekty a srandovní nótu po celé délce. A jinak, fajn reklama na Audiny. ()

Yojimbo

Iron Man 2 je nudný. Ne že by byl problém v tom, že obsahuje jen pár akčních scén, nebo že by nebyl oblek hlavního hrdiny dostatečně cool. On je problém v tom, že je natočen jako komiksový film, který snad ani nemá ambice být něčím víc. Všechny ty technické hračky a vymoženosti postrádají uvěřitelnost, protože nejsou zasazeny v reálném světě - ve světě, kde jde skutečně o život. Kde není bolest, ztráta a smrt, nejsou ani reálné emoce. Mám rád Downeyho, Rockwella a další, ale ruku na srdce - nevytvoříte plastické postavy v dvourozměrném světě. Můžete si na to jen hrát. A přesně to dělá Iron Man 2. Je to hra na emoce, psychologii, zajímavé postavy a jejich vývoj, nadupané akční scény atd., ale ani jedno z toho není uvěřitelné. A to je nuda. ()

Ponika

nemám ráda filmy, u kterých nedokážu fandit hlavnímu hrdinovi, který je sice objektivně klaďas, ale chová se jako debil ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

U filmových sérií platí jednoduchá matematika - pokud je další díl úspěšnější než ten předchozí, jede se dál, pokud ne, místo pokračování se dá chvíli pauza a potom ideálně reboot. Letos takhle… (viac)

Olivia Munn u X-Menů

Olivia Munn u X-Menů

15.04.2015

V Iron Manovi 2 se mihly hned dvě herečky, které čeká superhrdinská budoucnost u konkurence. Nejdřív se studiu 20th Century Fox zalíbila Kate Mara, která poslala Tonyho Starka na slyšení do… (viac)