Fringe

• Česko Hranice nemožného (viac)
Z nakrúcania 11
Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller / Horor
USA, (2008–2013), 74 h 31 min (Minutáž: 43–81 min)

Anna Torv, Joshua Jackson, Lance Reddick, Blair Brown, Jasika Nicole, John Noble, Kirk Acevedo, Seth Gabel, Michael Cerveris, Mark Valley, Leonard Nimoy (viac)

Příběh se točí kolem tří nepravděpodobných spojenců – půvabné a odhodlané agentky FBI, geniálního, ale duševně chorého vědce a jeho jízlivého syna s poněkud bouřlivou minulostí – kteří vyšetřují sérii bizarních úmrtí a katastrof, známých jako "Vzorec". (Warner Bros. CZ)

Mr.Lordi

Po dlouhé době zase přínosný seriál... Edit: Tak po shlédnutí všech epizod musím poupravit svůj komentář i hodnocení - sice celá 4. sezona byla hodně předvídatelná, ale celkově musím uznat, že toto jest velice zdařilý a kvalitní seriál, kde zvrat střídá zvrat a to co člvoěk myslí an začátku je nakonec úplně jinak... doporučuji všem. 95% ()

Infantility

Tak tohle prostě můžu. Pro mě originální, překvapive, drsné a uvěřitelné. Některé díly jsou na víc než pět hvězd, některé hodně zaostávají. Joshua Jackson a John Noble táhnou celý seriál výš, hlavně doktor Bishop tomu dává šťávu a dávku originality. Občas se ztrácím, ale to je odpustitelný. 5* a myslím to vážně. ()

jony5

Neviem ci sa to dá zrovnať z Akty-X, v každej časti je "záhada" vedecky vysvetlená. Trochu toho tajomna nevysvetliteľného tam chyba . Prelínanie dvoch svetov do samostatných "častí" vnieslo do deja viac. Pozerať sa na to rozhodne dá 80% zaslúžene. ()

Rigo

Skutečně je nemožné nemožné? Výborný námět, kterému člověk chce místy uvěřit. Známe případy z historie, kdy géniové překonali svou dobu. Jules Verne - téměř vše co napsal, se stalo realitou nebo Leonardo da Vinci, co je dnes scifi, může být za pár desetiletí skutečností. Pamatujte na Clarkovo pravidlo vztahující se na souputníky a kolegy: 1. To není možné! 2. Asi by to bylo možné, ale prakticky k ničemu ... 3. Vždycky jsem říkal, že je to skvělý nápad!!! Mimo výborný námět a je potřeba ocenit scénáristy, kteří dosahují toho, že ani po 3 sezonách se člověk nenudí a stále ho něco překvapí. Ač se to nemusí na první pohled zdát, téměř vše tu má hlubší smysl a postupně do sebe zapadá, stačí vytrvat.. ()

LucyZ

Podle mně výborný seriál. škoda, že ho asi zruší - tohle dílko si to opravdu nezaslouží. Já dávám 5 hvězdiček - jedna speciálně navíc patří Walterovi :-) ()

Peenugirl

Ty kokos!!! Niečo neuveritelne kvalitné, efekty, príbehy a rozuzlenia... Pyrokynéza, alternatívne dimenzie,... celkom mi vyhovuje fikcia až mystická neistota príbehov. 75% ()

Barlog951

Po Lost-tu 2 serial ktory ma nieco viac ako samotny pribeh ... zahady odkazi ... a zas priniesol nieco nove ... A obsadenie ... jedna basen ... mame tu najsexi agentku a najblaznivejsieho profesora :D "I like LSD " :) ()

sue2008

Přidávám se k pozitivnímu hodnocení. V dnešní přeplněné době je těžko vytvořít něco originálního a zajimavého a ve Fringe se to tvůrcům i hercům povedlo. Postavy jsou příjemně přesvědčivé v obou charakterech. A na začátku 4. serie se nemůžu dočkat, až bude J. Jackson na plno zpátky. A taky pořád přemýšlím nad tím, jak by asi vypadalo mé druhé 'já'. ()

Mer-Em

Hodnotit seriál po pěti epizodách by byla hloupost. Ale nazývat to uvěřitelnějšími Akty X, to teda těžko, všechna témata nejen stěží balancují na hranici uvěřitelnosti, ale většina přepadá přes okraj. Abrams stejný jako ve ztracených, na konci jednoho dílu položí šokující otázku, aby jí v dalším úplně zazdil nebo popřel, ovšem sem ochoten dokoukat serii a pak se uvidí....... Update: Sem někde v půlce čtvrtý serie a je to supr, samozřejmě některé díly jsou nic moc, ale to u každého seriálu. Kromě dalších otázek přicházejí i nějaké odpovědi a hlavní příběhová linie se mi líbí ikdyž se nemůžu zbavit pocitu že tvůrci jakoby ani nepočítali s tím že budou dělat další a další řady a každá má svůj příběh který je na konci více či méně ukončený. 1.serie: 80%, 2.serie: 90%, 3.serie: 98%, 4.serie: 80%. btw, první dvě serie sem měl s dabingem a není špatný ()

Naranyan

Jsem s Fringe od samého počátku a přesto čirou náhodou na něj narazím tady a vidím, nehodnoceno. Třeba napravit. Jako u drtivé většiny seriálů, i u Fringe platí klišé o stoupající, klesající kvalitě jednotlivých dílů. Zásadní pro mě ale je, nakolik jsem schopen se do děje vžít. A tady se to povedlo velmi dobře. Skutečně ve mě nakonec Anna Torv probudila hluboké sympatie a Joshua celkem zdatně sekunduje. Perfektní part podává Lance Reddick, kterého jednání a pohnutky ve svých důsledcích na mě působí velice přesvědčivě. Bez debat ale nejzásadnější ze všech postav je John Noble, který si z Fringe udělal "soukromé divadlo". Nepamatuju díl, bez výjimky, kdy by mě alespoň jedinkrát nerozesmál. Většinou mě ale dostával často smíchy do kolen, proto by popisu velice slušel dodatek - komedie. Tady se opravdu hýří vtipem mnohem více než v mnoha komedicíh. Jediné výtky bych mohl mít ohledně některých fyzikálních nesrovnalostí, ale hnidopyšství mi na mysl v případě Fringe přicházelo jen výjimečně. Málo se točí kvalitních sci-fi seriálů v poslědní době (a i z toho mála jich démon sledovanosti pohřbí většinu) a Fringe je jedním z nich. ()

macoslavek

hranice nemožného, to je docela dobrá volba pro český název - protože to opravdu překračuje hranici nemožnosti!! seriál ze sebe vydal maximum už v prvním díle první řady.. zbytečně to natáhli, mohli mít opravdu kvalitní seriál a místo toho se spokojili s klasickou průměrnou oddechovkou.. škoda, Denethor je výborný ve své roli, dokud má, co hrát.. ()

logosi

Cestování časem,paralelní reality,psychokineze,mutace,konspirační teorie,LSD,pozorovatelé....tak tohle je rozhodně můj šálek kávy.První série mi sice až tak dobrá nepřišla(a navíc silně připomínala Akta x),ale pak už se to jen a jen zlepšovalo a ostatní řady jsou skvělé.Mezi největší přednosti seriálu patří jak velmi zajímavé postavy,tak i jejich herečtí představitelé:John Noble skvělý jako vždy,Anna Torv má zvláštní kouzlo a sympaták Joshua Jackson po několika kvalitních rolích v nezávislých filmech prokazuje,že se umí dobře zabydlet i v komerčnějším trháku.A to jsem vyjmenovala jen ty nejhlavnější postavy....ostatní jsou také výborní. ()

zjs odpad!

To nemyslíte vážně! Viděl jsem úvodní díl a když pominu vědu, tak celá věc kolem agentů a vědce je nehorázný nereálný nesmysl. Takhle žádní agenti nefungují. Herecké výkony žádný. Není to napínavý. Není to vtipný. Co je to? Totální paskvil, protože nic v tom nefunguje, je tam strašně chyb a blbostí a postrádá to myšlenku. Nikdo tam nejedná s mozkem. Zlatý Akta X. Je to stejně ubohý, jak nové díly Knight Rider. Možná další díly jsou lepší, ale jak jste někdo mohl snést první díl a chtít vidět další, to je mi záhadou. A konečně vidím, že kleopatře stačí, že ve filmu je pěkný herec :-). ()

mcclane412

Rada pro začínající scénáristy: nepokoušejte se napsat dialogy osoby jenž má mít IQ výrazně vyšší než máte Vy, protože pak bude jediným důkazem její údajné geniality pouze to, že bude přespříliš často opakovat frázi ve smyslu: „Víš považuju se za inteligentního člověka, ale tohle fakt nechápu." Tak nějak to totiž vypadá u Petera Bishopa, který má mít IQ jako 200 učitelů tělocviku. Když ale nad tímto nežitem přivřu oči, zbude supr seriál s fakt hustejma nevysvětlitelnejma událostmamama (nevysvětlitelnýma do doby než se vysvětlí - tady do konce každého dílu). A ačkoliv děj občas vypadá jako plácanice z dvaceti různobarevných plastelín, od dvaceti pacientů z Jedličkova ústavu, tak si mě seriál dokázal získat na tolik, že jsem viděl kompletně všech pět sérií. Taky je to zásluha Waltera Bishopa, což je ta nejoriginálnější seriálová postava, co jsem kdy viděl. PS: Pointa dílu s vědcem co se vrací v čase je bezchybná a je to pravděpodobně nejlepší díl celého seriálu. ()

neon13hc

Přirovnávání k Aktum X je tu právem na místě. Je to scifi, je to seriál, řada dobrých epizod, které jsou poctivou prací samostatně stojící a jedna spojitá dějová linka mýtického příběhu. J.J.Abrams si z Akt X vzal dobrou zkušenost/inspiraci, myslím. Nedělat 9 serií, protože to už se některé díly (obzvláště ty samostatně stojící) jako vata projevovali moc a kazí průměr. A taky, že už to vážně nemůže být o emzácích. Ve třetí sezóně Fringe jsem byl na vrcholu scifi blaha a ve čtvrté sérii už se místy únava materiálu nedala schovat. Ovšem, co mi nesedlo, že pátá série jako jedno velké grandfinále úplně změnila celkové vyznění seriálu, neb byla strašně natahovaná (finále na 2-3 díly, dobře. Ale 13 je moc) a celková aura naprosto brilantního originálního dílka sklouzla v závěru do klišé (v potemnělé budoucnosti jakýsi odpadlíci bojují o záchranu světa, i ta tmavá kamera tomu strašně moc přidala). U S05E05 jsem to už chtěl vzdát. Kdyby byl závěr na poslední 3 díly 4. sezóny, bylo by to na 5*, takhle dávám 4. I tak ale, velká spokojenost. DOBRÉ ELEMENTY: vtípky W. Bishopa, zpodobnění Pozorovatelů, ZTF a Jones. SLABŠÍ momenty: pasáže o rodině, několikeré zmrtvýchvstání Bella, překombinovaná věc s Olivií (je to moje Olivie? Není? Je! Není!) ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

12.12.2016

Režisér Star Treku a sedmých Star Wars zatím neoznámil svůj další celovečerák, na televizní scéně ale zůstává plně činný. Ačkoliv se o Westworld staral hlavně Jonathan Nolan, jednalo se o Abramsovu… (viac)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy

27.02.2015

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

29.01.2013

J.J. Abrams se oficiálně stal nejvytíženějším filmovým a televizním tvůrcem na planetě. Především: studio Disney oficiálně potvrdilo, že DžejDžej opravdu podepsal smlouvu na režii Star Wars: Epizody… (viac)