Ocitáme se na zdánlivě opuštěné palubě vesmírné lodi. Dva členové posádky se právě probouzejí z hlubokého umělého spánku a s hrůzou zjišťují, že trpí podivnou ztrátou paměti. Nemají nejmenší ponětí, kdo jsou a co na palubě vesmírné lodi vůbec dělají. Jediným zvukem je skličující rachot a skřípot ozývající se z centra lodi. Jediný způsob, jak se dostat ven z této cely, je úzký a tmavý světlík. desátník Bower (Ben Foster), mladší z dvojice astronautů, vleze dovnitř, zatímco druhý, poručík Payton (Dennis Quaid), zůstává a snaží se navázat rádiové spojení. Bower proniká hlouběji a hlouběji do centra lodi a odhaluje děsivou realitu. Astronauti si brzy uvědomí, že oproti původnímu zdání nejsou jedinými pozůstalými na kosmické lodi a rozmotávají její šokující a strašlivé tajemství. Přežití lidstva záleží jen na nich. (HBO Europe)

Illy

tohle je prostě můj šálek kávy. Vetřelec + Horizont události + Sunshine + Mrtvý vesmír. Film samozřejmě není bez chyb, ale já se tetelil blahem při jeho sledování:-) ()

muoaner

Megamasakrsystém scifi podívaná s hutnou a klaustrofobickou atmosférou od dob vetřelce. Blikající zářivky, tísnivé prostředí, monstra, co skáčou do výšky víc jak Sergej Bubka. Prvotřídní obsazení s famózním Fosterem, kterej padá celej film furt do nějakejch blivajzů, ale hraje svojí roli opravdu do posledního dechu. Absolut povinost pro scifi přízněnce. 100% ()

tragicus

Cekal jsem horor, takze se neubranim mirnemu zklamani, ale odhlednu-li od teto skatulky, bez vahani 4 hvezdy. Skoda tech opravdu rychlych a obcas i snad zmatenych strihu, musel jsem si nektere sceny poustet vicekrat, abych pochopil, co se vlastne stalo. Ale jinak jsem vcelku potesen, pribehem, ktery sokuje svou absenci snahy po sokovani, Antjou, vybornym Fosterem a i Gagandetem. ()

laFei

Opravdu je velice těžké svůj komentář po shlédnutí filmu udržet slušný. Co to sakra mělo být?...Po pěkném začátku slibujícím příjemné psychotické drama přichází hodina a čtvrt absolutně vykrádačského filmu tak z kategorie C. Až na pár zajímavých okamžiků (např. boj poručíka sama se sebou) je to příšerné. Nebudu se tu dlouho rozčilovat, raději se přesvěčte sami. ()

JM87

Vetřelec, Vetřelci, Resident Evil, Bod Zlomu a možná i Tvor. Kdyby se tenhle film natočil před 30ti rokama, v době prvních dvou jmenovaných filmů, byl by to teď nezapomenutelnej kult. Tohle vesmírný sci-fi je tak dobrý, až se divím, že je skoro neznámý. Vlastně se nedivím, jak to nemá medialní masáž jako průměrnej District 9 a není nad produkcí podepsanej nějakej známej režiser, tak to muže jít do prdele. Jasně, bylo tam pár scén u kterých i já narazil na nepochopení, laciná etnická režba, občas blbej střih nebo představitelka hlavní ženské hrdinky, která musí být automaticky sexbomba a ještě napodobovat Millu Jovovich, ale to mrdat, do prdele, tohle je klenot sci-fi filmu. Napětí, otázky skoro až do konce filmu, charismatickej Ben Foster, paráda! ()

Martinius

pandorum sa da povazovat za ctiziadostivy projekt s vynikajucim potencialom. reziser vsak tento potencial po pol hodine deja hodil do muciarne a tesne pred koncom ho ritualne popravil. v pripade miernych technicko-logickych nezrovnalosti kvalitneho sci-fi nametu je fanusik zanru ochotny prizmurit oko, kaskadu scenaristickych nezmyslov vsak dpusti nanajvys netykavec. a v pandorume sa to absurdnymi scenami a zvratmi len tak hemzi. z temneho, putaveho, hororovou atmosferou presiaknuteho putovania napriec zhasinajucim vesmirnym kolosom sa stava nieco na sposob spolocenstva prstena bojujuceho stylom kung-fu proti zmutovanym kozmickym orkom. nasleduje seria roztahanych plytkych dialogov ovencena slabomyselnymi monologmi (prezentacia kuchara-kanibala za pomoci doskrabanych stien). odflaknuty scenar si nedava ani naznak namahy vysvetlit pozadie znicenia zeme ci pricinu migracie na tanis, pandorum-paranoja (ktorej film vdaci za nazov) je v podstate dejovo vedlajsia a nie prilis vieryhodne premietnuta do postavy paytona/galla, ktoreho motivy a konanie do seba navzajom nezapadaju. vrcholom absurdnosti je rozbitie skla, ktore bezne vydrzi cestu vesmirom, nasledny naraz na vodnu hladinu i tlak z dna morskej hlbky. nehovoriac o tom, ze prud vody z takejto praskliny by protagonistu neospliechal, ale rozsekal na kusky. reziser tiez svoje remeslo nezvladol aj vdaka prilis unahlenym strihom zaberov. velkym plusom zostavaju fantasticke kulisy obrej vesmirnej lode, v nich vybudovana atmosfera (aj vdaka dobremu zvukovemu podmazu) a silny zaber na vrak tohto hviezdneho korabu, trciaceho z morskej hladiny. inak film patri do kategorie stroskotanych ocakavani. ()

El Loco

Uff, toto je strašná škoda...že z tak sľubne vyzerajúceho sci-fi psychohororu vznikla takáto priemernosť. Ohurujúci a zároveň lákavý námet (zjavne inšpirovaný EVENT HORIZON, SUNSHINE a ALIEN), skvelé obsadenie na čele s hereckým zjavom posledných rokov Benom Fosterom a horda zmutovaných monštier, sľubovali za plné priehrštie zábavy a napätia, no ostali len rozpaky a súcitné pohľady do prázdna...Sám neviem v čom to bolo, či neskúsenosťou režiséra (ktorý mohol práve naopak riadne vyťažiť zo svojej neokukanosti), prerastajúcou do akejsi „hanblivosti“, vyplývajúcej z prítomnosti „veľkého“ Paula W.S. Andersona v produkčnom tíme (a ktorého rukopis bol zjavný) alebo mojimi prílišnými očakávaniami...Tak či tak, sa tu vyskytli chyby, ktoré by sa na takejto úrovni nemuseli (a nemali) stávať, ako napr. strašne amatérsky zostrihané scény s „mutantmi“ (naposledy som takto neprehľadné scény zažil v RESIDENT EVIL : APOCALYPSE – čo poviete, náhodička?), ktorým scenár vnútil zbytočnú extrémnu rýchlosť a tak sa divák častokrát len nechápavo rozhliada, čo za modré svetielka to okolo neho preletujú. Mohlo to byť spracované oveľa prehľadnejšie a tým pádom aj viac zaujímavejšie, či hrôzostrašnejšie. Niektorým filmárom ale zjavne chýba aká-taká súdnosť...Rovnako sa kľudne mohla viac natiahnuť aj stopáž, čím by vznikol priestor pre hlbšie vykreslenie toho, čo sa vlastne udialo na lodi Elysium počas hibernácie desiatnika Bowera alebo pre znásobenie scén s mutantmi, ktorých sa zdalo byť málo...Keď tak vlastne beriem do úvahy tieto moje (subjektívne) negatívne pocity, oveľa jasnejšie kontúry naberá aj moje celkové hodnotenie, ktoré spočiatku oscilovalo medzi 60-80 %, ale teraz viem, že silné 3 hviezdy budú lepšie ako slabé 4...Ale určite tomu dám ešte jednu šancu... ()

bolan

Nevím jestli jsem tak špatný divák, nebo jsou tak špatné filmy, ale Pandorum mě připomínalo nějaký film z televize, na který běží už měsíc reklama, jako že to bude fakt pecka. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .ale nebyla. ()

jacksax

Pandorum má docela solidní spád - což je dobře... alespoň divák nestíhá přemýšlet nad tím, co že je to za nesmysl. To začne v hlavě šrotovat v okamžiku, kdy naskočí finální titulky. Jednoznačným plus filmu jsou: prostředí (vypadá pěkně a účelně - do doby než nad ním začnete přemýšlet¨), Ben Foster - jak postava tak výkon se povedly, kuchař je taky dobrý - i když je to vykrádačka na n-tou, ti jakože zlí jsou taky fajn - ovšem celé to vyznívá jako velké klišé, jednání je šablonovité - ještě pár let to do nás páni režiséři perte, a začnem si myslet, že takhle se skutečně lidi chovají. ()

Kratoc

Musím ocenit, že málokdo se má odvahu pustit do podobného dílka. Celá atmosféra sice připomíná něco, co tady už víceméně několikrát bylo, ale tak nebudeme si nalhávat, že tenhle film si vytkl za cíl sbírat Oscary nebo rekordy v tržbách. Ben Foster hraje dobře a celé to vypadá jako Mad Max na kosmické lodi. Zombíci jsou správně zombíkovatí, lovci drsní (drsná ;)) a nikdo neřeší nějaké nelogičtnosti, hlavně, že to tak nějak odsýpá (i když někdy se to spíše vleče). Film neurazí, hlavně výběrem zaměření a prostředí, ale ani nenadchne. ()

Blue.Shark

Celkem zajímavé. Spoilery: Začátek vypadal jako ta nejhustší lekačka, kdy jeden chlap chodí po liduprázdné lodi a jen tak pro jistotu se schovává v každém tmavém rohu. Po pár minutách se to změnilo na boj o přežití a nakonec následoval takový polo-psychologický konec. Musím uznat, že myšlenka byla dobrá. Když by tlupa opic byla 800 let zavřená ve vesmírné lodi, asi by se po té době trochu změnila...stejně tak lidi. S myšlenkou tedy problém nemám. Co mi však vadilo, to byl střih, který to všechno celkem sráží dolů. Některé scény jsem si musel pouštět vícekrát, abych se v nich jakš takš zorientoval a vlastně i ten příběh mohl být podán trochu kulantněji. Až do poslední minuty mi vrtalo hlavou, co je to vlastně to Pandorum... Na několika místech to prostě skřípe. Dal bych 4*, ale za nelíbivý střih dám jen 3*. ()

Kroupa

Není možné se vyhnout srovnání s Horizont of event, a je fér přiznat si, že tahle podobnost není náhodná. Musím říct, že to mohlo být výborné - motiv vesmírné lodi ztracené kdesi ve vesmíru se mi neonosil, ani probouzení z kryospánku a objevování světa kolem sebe. Prázdná a tajuplná loď, skrývající děsivé tajemství. A pak nějaký to bububu a už se bojím, což je přesně to, proč na to koukám. Co se mi ale onosilo, je milion dalších žánrových klišé, které nejen že fanouška žánru nepotěší, ale nrušují pečlivě budovanou atmosféru. SPOILER mám na mysli např. hnízdo potvor - co to vůbec mělo bejt? - hned u reaktoru a to, že hrdina mezi ně prostě musel spadnout. Krom žánrových klišé jsou tu i nesmysly, které by mohly být cool, ale na mě nefungujou - skoro nesmrtelnost mutantů, jejich počet (čím se živili?), rychlost, scéna "vždyť je to jen dítě" - tak tady jsem, pánové a dámy, předstíral, že jsem to neviděl, protože jinak bych to snad musel vypnout. Zato kanibal byl super, i když se nevyjevilo, proč zrovna on byl ponechán naživu, ani to, jak to, že TO Bower věděl (což je zajímavější o to, že se na to sám zeptá, ale odpověď nedostane. To bych připsal vystřižení scény, kde se to vysvětluje). Co byla hrůza, byly akční sekvence. Mix HoE a Resident Evil nepatří mezi nejšťastnější nápady. I kdyby byly natočeny dobře, moc se nehodí. Co se obsazení týče, tak pánové byli výborní - Quaid byl velmi dobrý (v mých očích snese srovnání s Neilem z HoE), Foster je výtečný, i když oholený připomíná Goslinga (a proto nechť mu vousy rostou čím dál delší). Ovšem hrdinka vypadá jak holka od vedle, co si navlíkla halloweenský hadry. I když pominu, že Ripleyová je pouze jedna, i Mila strčí tuhle cácoru do kapsy. No ale celkově musím říct, že příjemný pocit rozrušení a temnoty v širém prostoru kolem cítím, takže zklamán navzdory nedostatkům nejsem. ()

DaeGurth

Dobré, velmi. Sice mě to nesložilo, ale opravdu se mi to líbilo. Konečně něco, co stojí za to - v porovnání s tím, co produkuje Hollywood to je nářez (tedy, až na triky) ()

masiko

Vyborna atmosfera, necekanej zaver a neuveritelne debilni kamera a strih. Ale za ten konec si dovolim dat 4 hvezdicky, vzdyt kdyz to tu nekteri srovnavaji se Sunshine, tak si musim rici: tohle me bavilo rozhodne vic. ()

LaGomme odpad!

Jako prosim? 70%? A já si říkal při sledování tohoto "filmu", že to bude mít tak 40%. CO NA TOM JE?! Scénář nejhorší, střih odpornej, herci nijaký, masky k poblití a celý to tak bylo vůbec neuvěřitelně špatný, že se mi ani nechtělo věřit, jak moc špatný to je. Normálně bych tomu dal tak 30% za grafické ztvárnění, ale když vidim těch 70% nemůžu jinak. ()

Thomm

Event Horizon 2.0. Když tak nad tím přemýšlím, tak doslova. Nejen, že se odehrává na vesmírné lodi a příběh je dost podobný, bohužel je to ale i věrná kopie v tom ohledu, že po kvalitním začátku a úvodní půlhodině se film zhroutí do nehorázných sraček. ()

JK-Stinger

Veliké překvapení hororového sci-fi žánru. Strach, tísnivá atmosféra, spousta otázek a zajímavý námět. Víc takových filmů rozhodně neuškodí. ()

Mortemiss

Jelikož mám dlouhé vedení, ještě několik minut po skončení filmu jsem nevěděla, kdo byli ti modří křováci a celkově jsem nechápala obsah filmu a doteď je mi velkou záhadou scénář. ()

Space opera vrací úder

Space opera vrací úder

22.03.2010

A to hned ve dvou zajímavých filmech. Mezigalaktický Interstellar je jedním z mnoha projektů, jejichž režii zvažuje Steven Spielberg. Někteří tvrdí, že se nakonec rozhodne právě pro vesmírné… (viac)

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

28.01.2010

Není snadné se v těchto dnech vyhnout narážkám na Avatara či přímému srovnávání s ním, ale dnes se ho pokusím nezmiňovat ;-). Budu dělat, že „lovestory ve vesmíru“ nazvanou Passengers považuji za… (viac)

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

14.05.2008

...otevřou dva muži, kteří se probudí v útrobách kosmické lodi a nemají nejmenší ponětí, odkud se tam vzali, ani co jsou vlastně zač. V temném, klaustrofobickém sci-fi thrilleru Pandorum je ztvární… (viac)