Avengers: Pomstitelia

• USA The Avengers (viac)

Z nebies na Zem prichádza zlo a tajný agent Nick Fury musí zostaviť bojový tím Avengers, aby ochránil ľudstvo. Na pomoc mu prichádzajú najlepší z najlepších - superhrdinovia Iron Man, Hulk, Hawkeye, Čierna vdova, Kapitán Amerika a boh hromu Thor.
Na Zem sa zniesol Thorov nevlastný brat, neľútostný zločinec Loki, ktorý chce ovládnuť nebeskú ríšu bohov Asgard a zničiť ľudstvo. Jedine Avengers ho môžu zastaviť, teda, ak rozumne spoja svoje sily. Samoľúbi superhrdinovia však majú rozdielne nátury a chvíľu potrvá, kým zladia svoje egá, silu a inteligenciu, lebo inak než tímovou prácou nemôžu poraziť mocného nadpozemského nepriateľa, ktorý sa spriahol s najtemnejšími silami.
Superhrdina Iron Man je v súkromí milionár a playboy Tony Stark, zvyknutý byť sám sebe pánom. Legendárny hrdina Kapitán Amerika, v súkromí vojak Steve Rogers, je síce zvyknutý rozkazy poslušne vykonávať, ale ako človek z minulosti, ktorý strávil niekoľko dekád zamrznutý v ľade, má trochu problém zapadnúť do súčasného sveta. Thor je boh hromu z nebeskej ríše Asgard a najmocnejší člen tímu Avengers, tvrdohlavý a svojrázny chlapík s kladivom, ktorý nerád počúva rady či príkazy od iných autorít. Supermocný Hulk je v súkromí skromný vedec dr. Bruce Banner, ktorý sa vo chvíľach stresu mení na neovládateľné a ničivé zelené monštrum, čo z neho tiež nerobí dobrého tímového hráča. Zostavu dopĺňajú špiónka Natasha Romanoff ako Čierna vdova, lukostrelec Clint Barton - hrdina Hawkeye a agent Phil Coulson, ktorý síce nemá žiadne nadpozemské schopnosti, ale svojou autoritou si medzi hrdinami vydobyl slušné postavenie. Boj o záchranu Zeme a ľudstva sa môže začať. (TV JOJ)

Gurtha

Všechny gagy, co za to stály, jsem znala předem a z letní oddychovky se tak rázem stala neuvěřitelně ukecaná (a dlouhá) mlátička plná chlapců v roztodivných kostýmech - znám lepší/hezčí z tohoto žánru. ()

Ravi

Perfektně zvládnutá popcornovka, která má hlavu a patu. Stačí říct to takhle? Myslim, že vzhledem k popcornovkám, které se dneska točí, tak ano. Dávám spokojeně 80% = 4/5 ()

MI-380

Velkolepá a také příjemná podívaná na skupinku individualistů, kteří několik hodin táhnou za jeden provaz. V první půli je poměr hlášek a potyček 50/50, ve druhé se rozpoutá boj, který se jen tak nevidí. 90%. ()

Mr.KarlAdler

Nojo, Avengers. Skvělé hlášky, perfektní akce, známí superhrdinové. Mimochodem, Iron Man všechny dost znatelně válcuje. Z mé strany ale není úplně nejrozumnější hodnotit tenhle typ filmu, nebyl bych moc objektivní. Pro mě je to zábavná podívaná - nic víc, nic míň. (Ale je tam Robin - to nejde neocenit.) ()

vyfuk

Režisér seriálů Joss Whedon se uchopil šance zfilmovat příběh o nejmocnějších hrdinech od Marvela (jestli na celém světě budu posuzovat příchodem dvojky a Justice League). A víte co - ta nálož akčnosti, komedie, napětí a superhrdinů mě bavilo na tolik, že nebylo jiné východisko než pětihvězdové ocenění. Je fakt, že se ve filmu objevuje to, že nikdo z hrdinů nesmí umřít, ale tak to prostě je! A musíme si na to zvyknout :-). Efekty - perfektní, příběh - perfektní, hudba - perfektní. Když Avengers milujete není co řešit. ()

Henk123

Po grafické stránce - výborné ! Co se týče děje, jsem nebyl zcela uspokojen, ale špatné to není. Dáme dohromady bandu superhrdinů s egy, jak největší hotel v Dubaji a máme z toho zajímavou ''šou''. Co se dialogů týče, jsou brilantní, obvzlášť Tonyho Starka alias Iron Mana s ostatními superhrdiny. Občas to ve mě vyvolalo dojem, že schopnosti některých ''mstitelů'' zcela zastiňovaly schopnosti těch druhých. Každý, kdo má rád akci nebo sci-fi prvky komixových hrdinů si přijdou na své. Film se povedl a po celou dobu se na něj kouká příjemně i když bez určitého napětí, které mi chybí. Avšak jako fandovi akce a komixových hrdinů jsem byl uspokojen. Závěr: To co očekáváte, od toho patrně dostanete, tak to fungovalo alespoň u mě. PS: Sexy kočka Scarlett Johansson zajisté činí tento film velmi atraktivním ;)).... 25 nejoblíbenější film ( 20.12.2013 ) ??!! Chce sa mi grcať !!!! Takže tak. ()

dragon94

Tenhle film narozdíl od všech těch supermanů, batmanů, spidermanů, a všeho dalšího co kdy v poslední době vzniklo, vůbec nesnaží hrát si na co nejuvěřitelnější a co nejskutečnější pojetí... místo toho nám dává komiksovku jak z animáků .. vše funguje naprosto suprově .. Film nepostrádá vtip, napětí, akci, skvělou hudbu a ani skvělé herecké výkony. Nečekejte u tohoto filmu osudovost tipu Temný rytíř...Ale spíše odlehčenou vtipnou svěží zábavnou akční jízdu od začátku až do konce :-), Ikdyž je fakt, že v první polovině filmu tempo trošku pokulhává. .. Někomu ta komiksovost a neuvěřitelnost může vadit .. ale opravdové fanoušky komiksů a komiksových filmů a animáků tohle naprosto očaruje.. Nedovedu říct, kterej přístup k filmu se mi líbí víc jestli ten komiksovější .. nebo uvěřitelnější ... a ani to nebudu zjišťovat ... Protože to důležité je že jak Avengers tak Trilogie o Temném rytíři tak Muž z oceli mě neuvěřitelně bavili! A za to si zaslouží dokonalých 5*. 89% ()

TheRoller

"Suit up!" V rámci ľudských schopností máme Expendables. V rámci nadľudských Avengers. Marvel to dokázal, stvoril vizuálnu dokonalosť. Veľká vďaka Iron Manovi a Hulkovi, že som sa dokázal aj pobaviť. Škoda len, že ľudí delím na normálnych a tých s tvárou kričiacou "udri ma". Ešte väčšia škoda, že jednu z takýchto tvárí má pre mňa Scarlettka Johanssíková, lebo zvyšok tela - no, povedzme, že by som jej dal šancu, ale takto... Ešteže tam bola Robin Scherbatsky! A Loki je najlepší badass - ever. Thor 2 bude (s diabolským hlasom a predlženými samohláskami) pecka! 95% ()

Kosmik 1

Na jednu stranu prachsprostá slátanina z hrdinů, které nijak zvlášť nežeru (snad jen Thora trochu jo). Na druhou stranu epická a hlavně efektní bitva s mimozemšťany uprostřed velkoměsta se spoustou výborných triků. Z Avengers mám rozporuplné pocity a jedno vím jistě, nemůžu dát ani pět ani odpad, tak volím zlatou střední cestu. 50% ()

Bagr_007

Velké a ještě větší. Paráda, jak tu partu borců Whedon pěkně ukočíroval. A pod jeho suverénním vedením to není jen výbušné, ale i zatraceně vtipné. Pro komiksové fanoušky docela vlhký sen. ()

Autogram

Keď sa zíde partia pre mňa nesympatických superhrdinov, výsledok nemusí byť zákonite tragický. Dokonca bol miestami aj zaujímavý a tešilo ma, že sa nemusim zaoberať mnohými komiksovkami, keď tu mám všetkých hrdinov pokope. Niekedy dávno sme ako malí riešili dilemu, čo sa stane, keď sa stretne nepreraziteľný štít a všetkopreraziace kladivo. Tu sa toho stretlo oveľa viac až z toho vznikal guláš, ale nakoniec sa to v meste pri akcii celkom hodilo. Iron man náladu zlepšuje hláškami, iní ako riaditeľ zemegule Jackson sú skôr smiešni a Scarlett nevie behať. ()

horacko

Výborna bomba, ktorá svojim výbuchom odštartovala dlhoročnu Marvelskú jazdu, na ktorú sa ja ako milovník Marvel Comics, veľmi teším. Loki ako záporák je veľmi fajn výber pre začiatok. Ťažší kaliber, Ultrona, si tvorcovia pošetrili až do druhého pokračovania, čo naznačuje kvalitný rast a stupňovanie príbehu tejto partičky superhrdinov. Spojenie týchto osobností do kvalitnej akčnej dvojhodinovky vyšlo veľmi dobre. Teším sa na najbližších pár rokov...keď budem mať Marvelovského vyžitia naozaj bohato. ()

LizianShaw

Původně jsem první Avengers dost kritizoval, protože mi připadalo, že postavy mezi sebou nemají provázané vztahy a jen hláškují, chvástají se a bojujou, ale když jsem se na to podíval (skoro) po deseti letech, tak se pořád jedná o stylový snímek, který zaslouženě nakopl všechny následující superhrdinské žánrovky. Komu za to poděkovat? Whedonovi nebo Feigemu? O Whedonovi dnes neštěkne ani pes, kvůli jistému skandálu s Buffy, který zde nebudu rozebírat, ale určitě si zaslouží díky za zrežírování a scénář první nejúspěšnější týmovky na světě. Age of Ultron se už bohužel tak nepovedlo, ale viním spíš vedení Marvelu, které mu rozkázalo, aby udělal vše větší (což je kámen úrazu všech dnešních superhero movies, všechno se snaží být větší a epičtější, nikoliv menší a hlubší - škoda...). Je pravda, že členové Avengers jsou tady taková namachrovaná batolata, hlavně Thor a Captain, ale naštěstí si zrovna tyto dvě postavy v budoucnu projdou razantními změnami, se kterými jsem teď naprosto spokojen. Ještě se musím vrátit k Whedonovi, který (spolu s bratrem) dali vznik seriálu Agents of S.H.I.E.L.D., ze kterého se (pod vedením Coulsona) stal jeden z nejlepších superhero/spy/adventure seriálů vůbec. (Joss zřejmě napsal jen pilot, ale myšlenka zapojit do seriálu Coulsona zjevně vzešla i od něj a i přesto, že má každá série přes dvacet dílů, tak má stále tempo). Je škoda, že všechny dnešní filmy tlačí na akci a hlášky, já bych moc rád uvítal nějaké sólovky s hlubším příběhem, takže to je možná negativní stránka úspěchu tohoto filmu. I přesto jsem si film užil a to hlavně díky skvělým interakcím, vhodně vybraném padouchovi (který nemusí být ultra-silný, aby zaujmul - a  ano dodneška je pro mě Hiddlestonovo Loki tím nejlepším padouchem, kterého Marvel nabídl, asi také protože je to jediný padouch, který je ve vícero filmech, což mu umožňuje dostatečný vývoj...dneska už to takový padouch ani není), poutavé hudbě a dost dobré akci. Asi budu pořád naříkat a představovat si, jaké by to bylo, kdyby Edward Norton hrál dodnes Bruce Bannera, ale Mark Ruffalo je skvělá náhrada, a jeho scény se Starkem patří k nejlepším z filmu. 90% ()

iantomasik

Naprosto rutinérsky odvedená práce, která se úctyhodně vypořádává s napohled dosti problematickou látkou. Patos je smeten všudypřítomnou sebeironií, akce vypůjčená z toho nejlepšího z akčního žánru za poslední léta. Film skáče plynule mezi žánry v synchronizaci s hrdiny aktuálně v popředí, nepřehlednost akčních scén se snížuje úměrně s nárůstem počítačových triků v nich, Hulkovo charisma je rehabilitováno. Pro fanoušky naprostá nutnost, co jim neudělá ostudu. Mě osobně chyběla větší míra autorství, vadila klipovitost a občas na mě film působil dost televizně. To vše jsou ovšem nároky z kategorie výjimečných, žánr posunujících výšin. ()

blechy

Jdu z kina a jsem unesen... bylo to proste bozske... sice jsem to videl ve francouzkem Gaumont ve francouzstine... ale proste tolik skvelych efektu, vtipu Starka atd. je to presne to, co jsem ocekaval... zase me marvelovka nezklamala... Fakt diky!!!!!! ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Taylor Swift míří do kin

Taylor Swift míří do kin

01.09.2023

…a bude to velký! Pakliže jste zatím nestihli letošní obří turné zpěvačky a globální superstar Taylor Swift, máme pro vás skvělou zprávu. Kromě faktu, že se Eras Tour stále nachází teprve v půlce a… (viac)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nečekaný krok učinilo vedení studia Marvel, když de facto vyrazilo dlouholetou šéfku VFX oddělení Victorii Alonso. Ta ve studiu pracovala už od prvního Iron Mana a její zodpovědností v zásadě bylo… (viac)

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

19.03.2023

Ryan Reynolds (Deadpool) je jednou z nejznámějších tváří dnešního Hollywoodu. Dobře mu jde ale také marketing a byznys, právě díky nim si totiž přišel na zdaleka nejvyšší výplatu v životě,… (viac)