Avengers: Pomstitelia

• USA The Avengers (viac)

Z nebies na Zem prichádza zlo a tajný agent Nick Fury musí zostaviť bojový tím Avengers, aby ochránil ľudstvo. Na pomoc mu prichádzajú najlepší z najlepších - superhrdinovia Iron Man, Hulk, Hawkeye, Čierna vdova, Kapitán Amerika a boh hromu Thor.
Na Zem sa zniesol Thorov nevlastný brat, neľútostný zločinec Loki, ktorý chce ovládnuť nebeskú ríšu bohov Asgard a zničiť ľudstvo. Jedine Avengers ho môžu zastaviť, teda, ak rozumne spoja svoje sily. Samoľúbi superhrdinovia však majú rozdielne nátury a chvíľu potrvá, kým zladia svoje egá, silu a inteligenciu, lebo inak než tímovou prácou nemôžu poraziť mocného nadpozemského nepriateľa, ktorý sa spriahol s najtemnejšími silami.
Superhrdina Iron Man je v súkromí milionár a playboy Tony Stark, zvyknutý byť sám sebe pánom. Legendárny hrdina Kapitán Amerika, v súkromí vojak Steve Rogers, je síce zvyknutý rozkazy poslušne vykonávať, ale ako človek z minulosti, ktorý strávil niekoľko dekád zamrznutý v ľade, má trochu problém zapadnúť do súčasného sveta. Thor je boh hromu z nebeskej ríše Asgard a najmocnejší člen tímu Avengers, tvrdohlavý a svojrázny chlapík s kladivom, ktorý nerád počúva rady či príkazy od iných autorít. Supermocný Hulk je v súkromí skromný vedec dr. Bruce Banner, ktorý sa vo chvíľach stresu mení na neovládateľné a ničivé zelené monštrum, čo z neho tiež nerobí dobrého tímového hráča. Zostavu dopĺňajú špiónka Natasha Romanoff ako Čierna vdova, lukostrelec Clint Barton - hrdina Hawkeye a agent Phil Coulson, ktorý síce nemá žiadne nadpozemské schopnosti, ale svojou autoritou si medzi hrdinami vydobyl slušné postavenie. Boj o záchranu Zeme a ľudstva sa môže začať. (TV JOJ)

dedavena

Prvni posřech-tyn mimozemščan mjel fajnu hokejku na střylani. A dalši postřehy - blonďakove kladifko, zaflajstrovane oko černeho krasavca, obrovski sfaly a něpředstaviělna sila zelenača, fajny kladkovy luk (taki bysem chtěl vlastniť), sympatycka Nataška, Hajzelhof-vlastně ni tyn tu něhral... Ale rači už vic něprozradim. Počumtě na Avengersy a sami uviditě, jak se to robi. Bo oni pravja, že třeba ludi zachraniť. A ja pravim, esli si to ludi vubec zasluži. ()

JCross

Nejlepší by bylo, kdyby Marvel upustil od záplavy kin sólových příběhů o superhrdinech a místo toho vypouštěli do světa pouze Avengery, podobně jako je série Expendables - žádné sólové filmy, pouze velký týmový nářez. Škoda že se s touto skladbou hrdinů už nepočítá do Avengerů 3. Původně jsem snímku dal dvě hvězdičky, ale když se nad tím zamýšlím, zaslouží si to tři. I přes slabou první polovinu se závěr nakonec povedl. A když vezmeme, že scénáristé museli kloudně nacpat celý (hlavní) komiksový pantheon do necelých dvou a půl hodin, odvedli dobrou práci. Jak ale říkám, škoda, že se Marvel Cinematic Universe neubírá jednou lineární sérií Avengerů, ale je zaplaven řadou menších individuálních příběhů. Za to už tenhle snímek ale nemůže. ()

hofiktom

Skvělý film na to, že nemám sci-fi příliš rád. Ale příběh je svižný, postupné odkrývání Avengrů je skvěle zakomponováno. Film má spád a graduje v poslední půlhodině. Naprosto skvělý výkon Roberta Downeyho, jehož některé poznámky naprosto odrovnaly dramatičnost dané situace. 90% ()

OrelCop odpad!

Osobně nechápu, jak tato slátanina všech blbostí v jednom filmu může tady mít tolik procent. Film tak pro kluky ve věku do deseti let. Za mě ODPAD !!! ()

Stamkos91

Ikdyž se muj komentář zřejmě nikým číst nebude tak podle mě by se mělo zrušit ukazování jmen jen těch největších řízků co prosedí denně u csfd jen aby okomentovali a zkritizovali nejake filmy a hlavně že prý jejich komentáře jsou nejzajímavější.. protože člověk příjde na csfd a podívá se na hodnocení které je 83% přičemž to komentovalo 45k lidí ... jenže tá první desítka nebo kolik ... když se podíváte na ta hodnocení tak je to celkem bída ..a některé lidi to přiměje k zamyšlení jestli má dát opravdu plnou palbu ... a hlavně tihle lidé mají okomentováno a ohodnoceno snad všechny filmy které tady jsou a proto jsou taky nejvíce vidět jejjich většinou netrefné komentáře (dobrým příkladem je verbal ... neříkám že se občas nepobavím nad tím co vytvoří ale když se mu film nelíbí tak vám neuděla představu o fillmu ale přímo řekne at na to nikdy radši nekoukáte) každopádně jsou i výjimky jako například Enšpígl nebo tak nějak .. pak POMO, Douglas kOCOUR či kevspra ...a menší požnámka verbal je myslím kvůli tomu takhle vždy vidět a má hodně bodů protože baví jenom tím jak je sprostej a humornej .. ...doháje verbále.. musím ale říct že jednou si mě fakt rozesmál :D řezal jsem se smíchy .. takže sorry za tu menší kritiku na tebe :D ..jo bylo to u filmu Ranhojič (kterej mimochodem doporučuji všem) ()

killerfromcz

Tento film jsem nedočkavě vyhlížel v programu kina dobrého půl roku a mé motlidby byly vyslyšeny.Film je alespoň dle mého názoru dokonalý : jak po řemeslné stránce tak co se kvality scénáře týče bezchybný. ()

Artien

Dobré ale již tuctové efekty, vhodně podbarvující hudba, příšerná kamera, hrozné dialogy, šablonový příběh. Ani dětem bych to nepustil. Další tak nepotřebný film, u kterého není potřeba myslet a který nic nepřinese, odnáší jen dvě hodiny času. Prošel mi jedním okem tam a kéž by mohl i druhým ven, abych si nemusel pamatovat, že jsem ho viděl... Nikdy víc. ()

JamesR

"Avengeři, spojte se!" Inu, pravda je, že tuto hlášku, která je pro Marvel legendární ve filmu neuslyšíte, ale její poselství je jasné. První Avenger - Kapitán Amerika, Kovový muž Tony Stark, zelený Hulk, mocný Thor, černá vdova nebo naše jestřábí oko "Legolas" se musí postavit proti ambicióznímu a megalomanskému, ale zároveň lstivému polobohu Lokimu, který povolává na Zemi partu mimozemšťanů, které Hulk může zmlátit. SHIELD a jeho hlava Samuel L. Jackson krásně dávají tým dohromady, ale ten má jistý vnitřní konflikt. Joss Whedon stmelil tým ránou do srdce v podobě Phila Coulsona. Ale co film obecně? Co ale říct? Je to prostě hodinka vtipů a všeho, co na Tonym Starkovi milujeme nejvíce a pak hodinka mlácení "emzáků". První velký společný snímek všech marvelovských hrdinů, ke kterému mířil příběh již dlouho, je jedním z nejlepších akčních, sci-fi i fantasy filmů nového století a ne nadarmo je to zatím třetí nejvýdělečnější film historie. ()

Kat_u_lik

Musím se přiznat, že i když mám tyto komiksové filmy ráda, zrovna Avengers mě moc nezaujali. Tento Marvelovský boom, začal když zfilmovali X-Men a od té doby jako, když se s nimi roztrhl pytel... Na mě v tomto filmu bylo moc střílení, výbuchů, efektů (i když velmi podařených), a prakticky nikde žádný příběh který bych hltala. U filmu jsem se spíše zasmála vtípkům Roberta, a 3* dávám za herecký výkon postavy Lockiho. ()

Bajerys

80% Film složen ze super hrdinů, aby ochránili svět. Další film od Marvelu, který má trochu posunout děj a více nás seznámit se super hrdiny, musím uznat, že filmu se to celkem dobře daří. Ve filmu opět září skvělý Robert Downey Jr. se svojí rolí Iron Mana, která prostě jen tak nezklame... Důležité ,ale je jak jsme se kurva dobře bavili. ()

kyslicek23

Né nadarmo se říká že marvel umí diváka nalákat a namotat na film, Avengers je vynikájící vizuálně natočený komiksový filmový akčňák pro všechny fandy buď iron mana hulka a nebo třeba thora zde najdete všechny!!! a to pospolu kde bojuje dobro proti zlu ... film se nese zlehka ale po delší době na vás uvalí porci plnou akčních přestřelek , rvaček a všeho a hlavně uchvátí dalo by se říci všechny věkové kategorie .. akce **** napětí *** humor *** ()

CrashHP

Bravúrne zvládnutá akčná nálož s comiksovými superhrdinami, ktorá má v sebe všetko, čo k takémuto žánru patrí. Od úvodnej sekvencie až po posledný úder na konci filmu je to jedna akčná jazda, počas ktorej sa toho deje strašne veľa. P.S. záverečná scénka po titulkoch ma fakt pobavila :) ()

Rorschach_SK

"Superhrdinovia v New Yorku? Dajte pokoj." Spektakulárna týmovka a vlhký sen každého fanúšika Marvelu - plný zbesilej ale prehľadnej akcie, výborných hlášok a podpichovania i epickej záverečnej bitky o New York. Správne arogantný a hláškujúci Stark, hviezdy a pruhy serúci Kapitán Amerika, jeden severský boh s pocitom nadradenosti a až podozrivo fixovaný na svoje kladivo, jeden večne nasraný zelený vedec, jeden zmätený Legolas a sexi ruská nájomná vrahyňa - ktorým sa pokúša šéfovať poloslepý černoch lietajúci v oblakoch na obrovskej lietadlovej superlodi (prečo? pretože môže.). A tých všetkých nasral adoptovaný asgardský muflón, ktorý je pre zmenu fixovaný na svoje žezlo (nech mi nikto nehovorí, že spoločná výchova s Thorom na nich nezanechala stopy). Loki sa však dostal svojím výkonom na vrchné priečky môjho súkromného rebríčku filmových bastardov. Joss Whedon to zvládol asi najlepšie ako mohol, každá postava tu má svoj priestor na sebaprezentáciu a taktiež nejakú ikonickú scénu. Vskutku komiksový blockbuster ako sa patrí. PS: nezáleží na tom, akú máte armádu, pretože Avengers majú Hulka :-) ()

dj_p_j

Pripadalo mi to ako paralelne bežiaca súťaž o najkomickejšiu karnevalovú masku (u mňa je víťazom jednooký S.L.J) a o najväčšie gule, do ktorej sa pokúšala zapojiť dokonca aj "drsná ryšavka" skarlet. Preteky v trápnych hláškach, ktoré môžu brať vážne a nesmiať sa na nich možno tak fanúšikovia wrestlingu. Ani neviem za čo dávam tú jednu hviezdičku, povedzme že za skarletin zadok. ()

Pollini

Avengers jsou počin, který mě opravdu bavil. Invaze z jiné dimenze, nadlidé, co sami bojují proti celé armádě mimozemšťanů, užila jsem si efekty. ()

StaryMech

"Obstarožní otyloň z Ostravy nechává obě ruce na peřině", já jakbysmet. Na Mezinárodní filmové databázi 694 recenzí.... Pochválen buď komiks, rozptýlení naše mezi dvěma šichtami ! ()

Indominus

Pokud pomineme, že to je skutečně hovadina, tak musím kritizovat rozplizlou stopáž a blbá (nejen hluchá a zbytečná) místa. Skoro každého klaďase i záporáka známe z jiných filmu a v kontextu nevím, zda toto je hlavní film a z něj jako by odbočky, nebo naopak, prostě se to degradovalo na akčňák. Samotný Thor určitě fungoval lépe sám než v partě s Kapčou Amíkem (jehož film byl dost zklamáním) a s trapným zeleným monstrem (nezfilmovavatelný Hulk - co funguje v komiksu, nefunguje na plátně - stejně trapný a legrační je i The Thing) se objeví Iron man z úplně jiné dimenze - dohromady to je divný guláš s pompézními efekty ředěný blbým žvaněním v poměru 1 ku 4. Výsledek: 2,56 * ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Taylor Swift míří do kin

Taylor Swift míří do kin

01.09.2023

…a bude to velký! Pakliže jste zatím nestihli letošní obří turné zpěvačky a globální superstar Taylor Swift, máme pro vás skvělou zprávu. Kromě faktu, že se Eras Tour stále nachází teprve v půlce a… (viac)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nečekaný krok učinilo vedení studia Marvel, když de facto vyrazilo dlouholetou šéfku VFX oddělení Victorii Alonso. Ta ve studiu pracovala už od prvního Iron Mana a její zodpovědností v zásadě bylo… (viac)

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

19.03.2023

Ryan Reynolds (Deadpool) je jednou z nejznámějších tváří dnešního Hollywoodu. Dobře mu jde ale také marketing a byznys, právě díky nim si totiž přišel na zdaleka nejvyšší výplatu v životě,… (viac)