Avengers: Pomstitelia

• USA The Avengers (viac)

Z nebies na Zem prichádza zlo a tajný agent Nick Fury musí zostaviť bojový tím Avengers, aby ochránil ľudstvo. Na pomoc mu prichádzajú najlepší z najlepších - superhrdinovia Iron Man, Hulk, Hawkeye, Čierna vdova, Kapitán Amerika a boh hromu Thor.
Na Zem sa zniesol Thorov nevlastný brat, neľútostný zločinec Loki, ktorý chce ovládnuť nebeskú ríšu bohov Asgard a zničiť ľudstvo. Jedine Avengers ho môžu zastaviť, teda, ak rozumne spoja svoje sily. Samoľúbi superhrdinovia však majú rozdielne nátury a chvíľu potrvá, kým zladia svoje egá, silu a inteligenciu, lebo inak než tímovou prácou nemôžu poraziť mocného nadpozemského nepriateľa, ktorý sa spriahol s najtemnejšími silami.
Superhrdina Iron Man je v súkromí milionár a playboy Tony Stark, zvyknutý byť sám sebe pánom. Legendárny hrdina Kapitán Amerika, v súkromí vojak Steve Rogers, je síce zvyknutý rozkazy poslušne vykonávať, ale ako človek z minulosti, ktorý strávil niekoľko dekád zamrznutý v ľade, má trochu problém zapadnúť do súčasného sveta. Thor je boh hromu z nebeskej ríše Asgard a najmocnejší člen tímu Avengers, tvrdohlavý a svojrázny chlapík s kladivom, ktorý nerád počúva rady či príkazy od iných autorít. Supermocný Hulk je v súkromí skromný vedec dr. Bruce Banner, ktorý sa vo chvíľach stresu mení na neovládateľné a ničivé zelené monštrum, čo z neho tiež nerobí dobrého tímového hráča. Zostavu dopĺňajú špiónka Natasha Romanoff ako Čierna vdova, lukostrelec Clint Barton - hrdina Hawkeye a agent Phil Coulson, ktorý síce nemá žiadne nadpozemské schopnosti, ale svojou autoritou si medzi hrdinami vydobyl slušné postavenie. Boj o záchranu Zeme a ľudstva sa môže začať. (TV JOJ)

Seti

Tak až Joss Whedon to dokázal. U všech marvelovských sólovek mi něco chybělo nebo mě něco sralo, ale Avengers jsou konečně trefa do černého a jednoznačně nejlepší počin komiksového studia. Skvěle vyvážený mix akce, humoru a superhrdinství s trochou patriotismu navrch, ve kterém se podařilo vyčlenit dostatek prostoru každému a nikdo nijak zásadně nevyčnívá (no možná trochu Tony Stark, ale naštěstí se nejedná o Iron Mana 2.5). Whedon se soustředil především na nesnadné budování týmu, složeného z povětšinou dost problematických individualit a podařilo se mu to setsakra dobře. Film i přes mohutnou stopáž šlape po celou dobu velmi svižně, a i když se s ničím moc nepárá, tak scénář není nikterak pitomý. Celé tohle komiksové divadlo vrcholí v akčně monstrózním finále, při kterém budou fanoušci letní popcornové zábavy chrochtat blahem (oni budou chrochtat celý film). Příště ještě trochu prohloubit a vyšperkovat záporáky a budu zcela spokojen. Joss ale každopádně zabodoval a jsem zvědav, kam tuhle partičku bude směřovat příště (o dalším dílu je myslím již rozhodnuto a že jím marveváci pověří Whedona je také víc než pravděpodobné). Jinak 3D bylo fajn, ale řekl bych, že by film fungoval dobře i bez něj. ()

Wicky

Zajímavé je že tak první půlhodinku mi to přišlo jako normální film od Marvelu, ale jak jde film dál a dál tak je to solidní akční podívaná. Když jsem slyšel že všichni hrdinové se mají sejít v jednom filmu věděl jsem že to bude trochu peklo. Některé upovídané scény byli hodně fajn ( Hlavně kvůli Iron Manovi ), ale některé byli až moc zdlouhavělé. Akce je tu požehnaně hodně a to je dobře. Všichni superhrdinové předvádí absolutně výborný výkon. Mě osobně se nejvíc líbil Hulk který tak poslední půlhodinu masakruje a šaškuje na výbornou, Iron Man a Thor. Překvapil mě i Captain America, Hawkey, Black Widow, záporáci a velitel Nick Furry. 80% ()

Rozy

Tak jsem se včera konečně dostal do kina na tento velkolepý film, na který jsem se těšil již skoro rok. Všude se o něm mluví jako o největší kasovním trháku, kde samozřejmě padaly i rekordy. Mě ale spíš zajímalo jestli to není jen bublina, která se často kolem takových filmů vznáší a tak jsem se šel přesvědčit sám. Rozhodně ale nejde jen o bublinu. Děj filmu je celkem přímočarý a po stánce dějové linii tam není mhono věcí, co by mě překvapily, to jsem však ani od filmu nečekal. Jsem ale jen rád, že jsem si před filmem zopakoval několik předchozích Marveláckých snímků, zejména Thor, Cpt. Amerika a Iron many. Děj se občas odkazuje na tyto filmy a nebo předpokládá, že divák ví o čem se mluví, zejména když Bruce Banner mluví o tom "druhém". Pokud ne, tak je možná o to více je divák překvapen, když se Hulk probere. Co mě na filmu ale nejvíce zaujalo a to i více než velkolepé scény s efekty,je vtipnost celého filmu. Tvůrci rozhodně nešetřili hláškami ani vtipnými scénami a to je podle mě to, proč si film zašlouží 5*. Rozhodně si myslím, že se kino smálo častěji než např. u American Pie: Reunion a rozhodně nejde o trapné nebo uměle nasazené vtipy. Nakonec chci jen říct že se těším na další filmy s těmito superhrdiny a musím uznat, že po shlédnutí Avengers rozumím proč si Hulk získal srdce fanoušku a Marvel mu chce dát ve filmech opět více prostoru i přes to že Hulk (2003) byla katastrofa a Incredible Hulk (2008) obyčejný průměr. ()

TheNine

Úvodní část nudná. Jak se ale Avengers dají dohromady, je to takový nářez hlášek a akce, který v komiksovém světě ještě nikdo neviděl. Hulk tomu dává korunu. Dialog pamatováček: "My máme Hulka." Hodnocení 80% ()

Indy

Extra nadšené a nekritické reakcie na Avengers sú prehnané a režisér a scenárista v jednej osobe Joss Whedon, ktorý je pre mňa úplnou neznámou, nevytrieskal z potenciálu všetko, čo sa dalo. Najviac mi vadí absencia poriadneho príbehu a nejakého backroundu vo vzťahu k emzákom, ktorý chystajú inváziu. Ale zase vidieť marvelovských hrdinov spolu v jednom filme je unikát a tu tvorcovia zabodovali, pretože každý jeden Avenger má svoj priestor a minimálne jednu "svoju" scénu. Po slabšej druhej tretine film graduje v explozívne mega finále, ktoré je splnením sna každého comicsového fanúšika. Pri scéne bez strihu, kde sledujeme postupne bojovať všetkých 6tich Avengerov som mal zimomriavky. 8/10 ()

Rudinsky

Skvelo namiešaný kokteil superhrdinov, ktorým rezolútne kraľuje čerešnička v podobe nadupaného comebacku HULKA, ktorý sa z presladeného, trpiaceho a zakomplexovaného trtka konečne premenil na sarkastického zmrda, ktorého naozaj nechcete nasrať. K tomu veľmi slušne zrežírovaná priama akcia, ktorá servíruje Tysonovský direkt pätnásťročným nadšencom v každom z nás. ALE! Tých niekoľko skvelých replík, potencionálny Ruffalo (chce to individuálnu odbočku) a nevyužitý Hiddlestone ale nezakryjú fakt, že Whedon nie je až taký boss, ako sa zdá. Napriek tomu blockbuster sezóny - so všetkým, čo k tomu patrí. ()

Chipsonator

Kulervoucí! Kulervoucí! Kulervoucí a ještě jednou Kulervoucí! Avengers jsou nadupanou akcí od úvodních minut až do těch závěrečných. Akce v tomhle nadupaném komixovém filmu, strčí hravě a s jedním prstem v nose Michala Baye do kapsy. Nádherný vizuál! Skvělý audiovizuál! Skvěle na sebe všechny předchozí filmy navazují! Bezchybní herci, hodně mě překvapil nováček hereckého uskupení a to Mark Ruffalo. Díky němu se konečně z Hulka stalo něco víc než zelená nestvůra! Josh Whedon skloubil dohromady akci, vtip a zároveň vážnost a lehkost! /95% Edit: Tak jsem si Avengers vychutnal doma a nutno říct že je to vážně kulervouc a to ikdyž to není na velkém plátně! Joss Whedon je génius komixové zábavy. Každé postavě dopřál dost prostoru na to abychom si je mohli vychutnat co nejlépe ať už se jednalo o rebela Tonyho Starka, Thora který má vždy dokonalý účes, Kapitána Ameriku který se může s hrdostí nazývat pravím američanem, Jakyla a Hayda v podání Bannera a Hulka, novodobého Legolasa Hawkaye, jednookého černošského velitele Nicka Furyho a nebo sexy rusky Black Widow. Všech si užijete dosyta. A ještě jednu věc musím na Avengerech pochválit. Kamera. Jak moc mě kamera srala například u Hunger Games, tak tady stojí přikovaná na místě, netřese se jak kdyby měla parkinsna, takže si můžeme dokonale s přehledem vychutnat akci. PS: Po opakovatelných shlédnutí z 95% zvyšuji na rovných 100% a věřím že fáze dvě bude tak 2x kulervoucnější než ta první!. ()

Mistickzz

Od Avengers som pred kinom fakt netušil, čo môžem očakávať. Rozhodol som sa nestrhnúť davom a nevytvárať si pred pozretím samotného snímku nejaké falošné ilúzie. Ani jeden film v ktorých vystupovali samotný hrdinovia samostatne ma nejak zvlášť nenadchol, ale musím uznať, že spojenie všetkých do jedného filmu sa parádne vydarilo a herci sa skvelo dopĺňali. Najviac pre mňa vyčnieval Robert Downey Jr. a jeho postava. Prvá polovica filmu síce mala slabšiu kvalitu, ale poslednú hodinku som sledoval s otvorenými ústami a priam si to užíval. Nie len efekty, ale aj skvelú hudbu a zaujímavú réžiu Jossa Whedona, od ktorého som nevidel v podstate nič. Nebolo to plytké, nebolo to fádne, malo to skvel hlášky a nadupanú akciu. Tých pár kliše som dokázal prekúsnuť a za tú prehnanú cenu lístka mi to rozhodne stálo. No plné hodnotenie dať nemôžem, pretože film v konečnom dôsledku vplýval ako len dych berúca popcornovka, ktorú si treba užiť a umrieť. Ale ináč silné štyri. 84% ()

dj-chrosto

Genialne spraveny film, kazda postava dostala dostatok vlastneho priestoru, krasne poprepletane ulohy postav, vtipne sceny boli vtipne, akcne sceny boli akcne, vyborne vybrane postavy a Ruffalo sa perfektne hodil na Hulka. Konecne som prisiel na chut Scarlettke, aj ked oci som nechaval ovela radsej na Cobie Smulders, ktora tu vyzerala neskutocne sexy! Najgenialnejsia scena je pre mna stretnutie Lokiho s Hulkom :D Nemam co vytknut, pre mna zatial najlepsi film roku 2012. Videne v kine 3D (100%) ()

Kuny27

A už dost... víte kdo já jsem, já se váma nenechám zastrašovat jasný ? !!! BOOM Bum a Bác, Hulk má ničit , bombové :) No a Tony Stark? ten stírá jednoho za druhým. efekty naprosto uchvacující. Doporučuji ! ()

Herráček

Vzhledem k tomu, že jde zrovna o Avengers, tak si dovolím být i trošku neobjektivní... Všechno je parádní nášup, od počátečních rozpaků ze společné práce až po zelenáčovo velké finále... Typický blockbuster se vším všudy, banda kladných superklaďasů, žádný velký otálení a tak... A protože Marvel strašně žeru, tak odpustím i to, že to celé vyznělo trošičku dětsky a to, že postavy bez vlastního filmu opravdu byly trošku nepochopené... ()

Michelle75

Avengers - nemám co bych vytkla. Jeden hrdina vedle druhého jsou hodně vyrovnaní. Samozřejmě sympatiemi mám k někomu blíže nebo naopak, ale i počáteční averze vůči Americovi nebo Nataši postupem děje odeznívá. Efekty, hudba, vesmírná monstra, to všechno je tam, kde má být. Vtípky, které jsou trefné a jakoby dvacet let staré taky potěší. Je to trošku větší řezba, než jsem čekala, ale Black Sabbath- Stárkovo tričko nebo Ruffalův neočekávaný příjezd na motorce to zmírní a odlehčí. Těším se na příště!!! :O) ()

sQelle

Asi všemi letos očekávaný film. A rychle vystřelený do výšin kvalitních filmů. Já jakožto fanoušek komiksových hrdinů a spousty dalších jsme se dočkali. A tohle se vážně povedlo. Spojení hlavních hrdinů Marvelu, byl ten nejlepší krok. Naprosto celý film s akčními scénami, s hláškami především Iron Mana a nečekanými akcemi Hulka (Slabý bůh, praštění Thora). ()

Chegi

Takhle vysoko si tento film být nezaslouží. Je to jen dějově rozbředlý snímek, bez charakterního záporáka a vlastně i bez charakterních hlavních hrdinů, kterých je zde příliš a není prostor pro jejich hlubší vlastní příběh. Město které se ničí je kupodivu New York. Spoiler: Socha Svobody zůstane tentokrát ušetřena. Příště ať natočí film jenom s Hulkem, zbytek Avengers byl stejně jen komparz a k němu možná Scarlett Johansson ať je na co koukat... ()

Pyth

Jsem velký fanda komixů a komixových filmů a snad ještě větší fanousek crossoveru, takže Avengers jsou pro mě jako stvoření. Dostal sem určitě super film s fungující kupou hlášek, ale po prvotním nadšení ze všech stran jsem čekal o něco málo víc. ()

DavidS.

Elegantní provázání jednotlivých marveláckých postaviček i obstojné využití rozdílnosti jejich charakterů...Nicméně boj o záchranu světa a rádoby velkolepost spočívající v plagiátorství, přerostlých červech s brněním a řítících se mrakodrapech mě nechala zcela bez emocí a poskytla mi dostatek prostoru na hnidopišské hodnocení, který trik byl ucházející a který měl do nějaké realističnosti daleko...Avengers jsou nejsilnější v nadhledu a sebeironii, i když mnohdy s tak nevhodným timingem, že papírově dobře napsaná hláška vyznívá násilně a nepatřičně...Sterilní studiovka hrající až příliš na jistotu a bez originality slučující styly předchozích hrdinských sólovek... ()

hefoo

Joss namiešal koktail s tými najlepšími ingredienciami, už veľmi dávno som nechrlil blahom ako teraz. AWESOME! Takýto film sa len tak nevídí, spička v rámci žánru a pre fanušikov komiksov je to druhé nebo. Už len kvôli scéne kde by som videl Thora, Captaina Ameriku, Starka, Čiernu vdovu, Hulka a Hawkeya tak by som tomu dal 5*. Dostal som čo som chcel, ani sekundu som sa nenudil, každá postava mala dostatok priestoru predviesť sa a to by sa dalo hodiny vravieť o tomto skvoste a vynášať do nebies všetky superlatívny atď. Film, ktorý si rozhodne chcem ešte pozrieť a určite v HD. [PS: Tiež by som uvítal viac Scarlett Johanssom, pretože je dosť uveriteľná a veľmi, veľmi krásna a sexy.] 100% ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Taylor Swift míří do kin

Taylor Swift míří do kin

01.09.2023

…a bude to velký! Pakliže jste zatím nestihli letošní obří turné zpěvačky a globální superstar Taylor Swift, máme pro vás skvělou zprávu. Kromě faktu, že se Eras Tour stále nachází teprve v půlce a… (viac)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nečekaný krok učinilo vedení studia Marvel, když de facto vyrazilo dlouholetou šéfku VFX oddělení Victorii Alonso. Ta ve studiu pracovala už od prvního Iron Mana a její zodpovědností v zásadě bylo… (viac)

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

19.03.2023

Ryan Reynolds (Deadpool) je jednou z nejznámějších tváří dnešního Hollywoodu. Dobře mu jde ale také marketing a byznys, právě díky nim si totiž přišel na zdaleka nejvyšší výplatu v životě,… (viac)