Romantický dobrodružný príbeh sa odohráva v 14. storočí a rozpráva o túžbe človeka zmeniť vlastný osud. Neurodzený William Thatcher (Heath Ledger) sníva už od detstva sen o rytierskom živote, rytiermi sa však môžu stať iba muži šľachtického pôvodu. William a jeho priatelia - dobrosrdečný Roland a Wat sú svedkami smrti svojho pána, rytiera Hectora, tesne pred víťazstvom v turnaji. William sa navzdory hroziacemu trestu rozhodne obliecť brnenie mŕtveho bojovníka a v mene prežitia dokončiť boj. Tým začne Williamova premena na urodzeného sira Ulricha von Lichtensteina z Gelderlandu. Cestou na prvý rytiersky turnaj stretnú čudáckeho spisovateľa Geoffa Chaucera, ktorý sfalšuje Williamov rodokmeň a dopomôže mu tak k urodzenosti. Geoff sa stane členom Williamovej spoločnosti. Pridá sa k nim aj Kate, mladá žena, ktorá po smrti svojho manžela prevzala jeho kováčske remeslo a dokáže Williamovi vyrobiť špeciálne ľahké, ale pevné brnenie. William stretne na turnaji  krásnu šľachtičnú Jocelyn a zamiluje sa do nej. Proti nemu však stojí nemilosrdný vojvoda Adhemar (Rufus Sewell), odhodlaný zničiť jeho sen... (TV Markíza)

forsythia

Hurá, vtip bez trapnosti ještě nevymřel! Citlivě skloubit historické prvky s moderními zdaleka neumí každý, většinou z toho vyleze právě trapný, blbý paskvil. Tohle bylo velmi citlivě provedené, fóry v situacích, které si je opravdu žádaly - což taky každý neumí - a přitom to příběh samotný nijak nedegraduje. Tomu říkám kumšt! ()

AdaMM odpad!

musím na počátek říct, že jsem šel do kina na něco úplně jiného (už ani nevím co), na poslední chvíli koupím lístky a utíkam si sednout - a pak nevěřícně zírám, co je to za divný trailer, který trvá tak dlouho. odporný příběh, znásilnění queeni, trapné fórky, sentimentální scény. nenašel jsem jediný důvod, proč nebušit hlavou do opěradla před sebou. ()

SeanLSD

Podivný mix, ale miestami hodne zábavný, to treba uznať. Zvyšok tvorí praštená americká rozprávka, v ktorej si ku koncu mohli odpustiť ten lacný sklz do sentimentalty a prázdneho hrdinstva. Brian Helgeland je fantastický scenárista a schopný režisér, čo dokázal už v ODPLATE, toto mi však pripadalo ako prostý úlet, akoby sa ten film zrodil len tak akoby mimochodom zo zábavy a všetci ( možno okrem hlavného hrdinu ) sa na natáčaní ohromne bavili. Zvlášť kreácia Paula Bettanyho bola jedným slovom úchvatná a Rufus Sewell si záporáka strihol s poriadnym gustom. Princ Jamesa Purefoya bol v tých zopár záberoch skutočne mimoriadne pôsobivý a čo sa hercov týka, jediný problém bol s hlavným hrdinom, ktorý sa snažil, ale aj vďaka charakteru scenára sa s naivnou tvárou potácal medzi komickou a vážnou rovinou nevediac sa rozhodnúť kam sa prikloniť a už vôbec nie schopný zvládnuť tie prechody plynulo. No ale čo už - typovo sa tam hodil a jeho spoluhráči boli v zábere dosť často na to, aby som sa nestihol začať nudiť. ()

sir-dave

Pro Příběh rytíře mám velkou slabost :-) Dokonale provedené exteriéry, Heath Ledger v jedné z životních rolí a navíc v doprovodu příjemné hudby v čele s hitem We Will Rock You. Viděl mockrát a ještě se to neokoukalo. Uuuulrich von Lichtenstein ()

flyboyeda

Z nejakych duvodu je tahle rytirska pohadka moji osobni srdcovkou. Uz je to tolik let od vzniku a stejne si ji pokazde nadmiru uziju. Neni prave tohle ten nejlepsi duvod pro patou hvezdu? ()

Radiq

Pro teenagery film jako stvořenej. Nemá to totiž žádnou historickou hodnotu, ale zato tam najdete moderní zpěvy, tance a nejvíc asi makeupy a účesy. Celkově jsem si u toho připadal, že to je spíš než film jenom hrstka současnejch lidí navlečenejch do kostýmů ze středověku. Příběh šel bokem, protože má klasickou zápletku - hodnej, zlej, kráska, láska, čest a happy end. Zajimavy bylo účinkování několika českejch herců, z nichž nejvíc zaujal Upír Krejčí jako kovář. Ale jinak to byla fakt docela jednoduchá blbost... i když docela i pobavila - vim, že jsem se i několikrát zasmál... ()

StanislachKo

Ok. Mimo to, že Tudyk je asi najotravnejší herec na svete, tento film je inak BOMBA! Síce mi to trvalo pár zhliadnutí ale po každej dotknutej dramaturgickej stránke to funguje nadmieru. Super akcia, super otcovsko-synovská línia typu "môžeš zmeniť svoj osud", ale hlavne ten Bromance! Je skoro až dojimavy. ()

Columbus odpad!

Pri prvnich snimcich jsem byl prekvapen, po pul hodine zmaten a konec uz jsem nevidel.... nejde vydrzet a volam Freddieho do hrobu: vstan a vytres z tech bidaku, co zneuzili tvou muziku posledni gros, kterej si nezaslouzili.... jeden z nejvetsich zlocinu kinematografie! ()

Decker

Pohodovy a s nadsazkou natoceny dobrodruzny film s dobrymi sermirskymi souboji a kaskaderskymi vykony. Jde opravdu pouze o cistou zabavu, kterou nelze brat moc vazne. ()

fantoci

Myslím, že se podařilo spojit všechny složky, které má mít film o středověku. Hrdinství, slávu, lásku, touhu, bolest, zradu a spravedlnost. Navíc výborný Heath v hlavní roli. ()

Motinski

Súboje rytierov sú veľmi efektne natočené, herecké obsadenie sympatické (hlavne Ledger a Bettany) a ajkeď neviem či sa k filmu niekedy vrátim (skôr nie) tak som sa dobre zasmial a rýchlo mi bežal čas. ()

PeterNet

Překvapení. Od tohoto filmu jsem nic nečekal. Vyklubala se výborná historická komedie. Náramné výkony všech účinkujících, Ledger přesto vyčníval. Vtipné, velmi vtipné. Je to tak 4 a půl hvězdičky. ()

Mrkvič

Příběh rytíře má svoje kouzlo. Hraje si s tématem a halí ho do moderního roucha. Hudbou, humorem nebo stylem soubojů a chování. Komu to nesedne, když čeká nějaký historický film, tomu to nesedne. Ostatní se mohou bavit hezky zabaleným dobrodružstvím. ()