Flynn Rider je najúspešnejší a zároveň najhľadanejší zlodej v kráľovstve. Na svojom poslednom úteku sa uchýli do tajomnej, osamelej a, ako sa domnieva, opustenej veže. Chyba! Zo sebavedomého suveréna sa stáva rukojemníkom najzvláštnejšieho stvorenia, aké kedy stretol. Vežu totiž obýva tajomná dievčina s predlhými zlatými kúzelnými vlasmi menom Rapunzel. Zlá starena Gothel ju ako dieťa uniesla z rodičovského hradu, aby z jej dlhých vlasov dlhých dvadsať metrov čerpala mladosť a krásu. Rapunzel celý svoj život strávila zamknutá vo veži s jediným spoločníkom – malým svojráznym chameleónikom. Dnes je vo veku tínedžerky s bujnou fantáziou a Flynnov vpád a následný zmätok je tak vítaným spestrením nudného života. Nečakaná zmena spôsobí, že Rapunzel po prvýkrát opustí svoje väzenie a vydáva sa aj s novými spoločníkmi na dramatický útek, plný dobrodružstva, zamotaných situácií a divokých zážitkov, pri ktorých ich životy visia doslova – na vlásku... (TV JOJ)

Allien.9

I když je film spíše lesklý než zářivý, pořád je to nadprůměr. Dojem mi trochu kazí vedlejší postavy (zloději, hrdlořezové), ale Locika s Rychlíkem a zvířátka jsou fajn. A ten duet! ♥ "Locika." - "Ne, dík, nedám si."xD ()

HAL

Klasika nejklasikovatější... a je to moc dobře. V dnešní záplavě popkulturně-parodujících-pro-děti-se-pitvořících animáků neustále dokola vyvařujících styl nastíněný už prvním Shrekem je něco takto cíleně oldschool velice příjemným osvěžením. Obzvlášť když i v čistokrevně pohádkovém příběhu (macecha, princezna, věž, vlasy, ...ehm, budoucí princ - zkrátka klasika) nechybí ani trochu koření v podobě sympaticky zábavných gagů a vtipů (pánvičky vládnou a psokůň je geniální). 8/10 ()

Adam Bernau

Na této sortě filmů nesnáším asi úplně všechno: animaci a výtvarné pojetí postav, muzikálové taneční vložky, podání jednotlivých motivů v zjednodušených recyklovaných klišé, zacílenost na šuntem odchovanou masu (pre)pubertálních děvčátek. Každá složka filmu je podřízena tomu, aby se cílová divačka mohla co nejpohodlněji ztotožnit s hlavní postavou. Bohužel tedy jem nucen konstatovat, že Tangled jakožto prokomerční adaptace klasické pohádky je film podařený, vtipný a svým způsobem trefný, ano i včetně animace mimiky a gestikulace postav. A tím jaký je, vlastně odhaluje hlubinnou podstatu této pohádky: Že ve skutečnosti jde o typické prožívání vztahu mezi teenagerkou a vlastní matkou. "Falešná čarodějnice", která dceru "ukradla", je jen zástěrka - ne-li dokonce metafora. Dosti jiný, nesporně zajímavý pohled na věc podává ve svém komentáři Arbiter. České dialogy celkem dobré, dabing taky, překvapivě velmi dobrá i při mluveném slově je Vondráčková starší. ()

Snorlax

Je to milé, je to vtipné, je to tedy přesně takové, jaká by měla pohádka pro děti i dospělé být. Navíc Maximus je skutečný miláček, kterého bych si moc přála mít za kamaráda. Jejda, jak hezky vrtěl ocáskem! ()

gilmore_girl

Prekvapive vtipna disneyovka! Kdyby se tam tolik nezpivalo, nevahala bych s plnym poctem. Zachary Levi a Mandy Moore odvedli skvelou praci. A nejlepsi byl chameleon Pascal! ()

IQ Tiqe

Kromě záplavy (originálního) humoru, krásných animací včetně dokonale emotivní mimiky (nejlepší, jaké jsem v animáku viděl) a geniálních postav chameleona a koně, mě uchválito moderní pojetí této pohádky, které zůstalo tak trochu napůl cesty a obsahuje něco současného a něco tradičně pohádkového a je (kruh se uzavírá) zdrojem dalšího humoru. Před pár dny jsem chálil Jak vycvičit draka a teď se hodí podobná slova chvály, protože překvapivě mi nevadily ani muzikální vstupy (obvykle je přetáčím), naopak vkusně dopňovaly děj. Rok 2010 je zkrátka rokem dvou skvělých animáků. 85% # Zapomněl jsem napsat, že film neobsahuje nic, co bych označil jako ptákovinu, trapnost, americké. # příběh 8 | hudba 8 | humor 6 | akce 5 | napětí 2 | pustil bych si znovu 8 ()

Sonnery

Bilo to neuvjeřitelňe a nepochopytelňe romantyckí a heskí, i gdiš nepřimňeřeňe ďeckí, aš se my s toho chťelo hledat vješ, kde bich mňel taki svojý prynceznu se spoustou vlasú, co bi chťela vyďet múj "lam"pyjón. ()

HoneyBunny

Silný archetypální příběh o ztracené princezně navrátivší se domů, šarmantním zloději, který jí ukradne srdce, a geniálním strážním koni, který si pro sebe ukradne skoro celý film. Opravdu, máte tu všechno, co v dobré romantické pohádce má být: zlo v podobě čarodějnice, roztomilou princeznu, polepšeného darebáka, dobře napsané vedlejší postavy, humor, boj, velkou lásku. A - jak je u Disneyho zvykem - taky písničky a roztomilá zvířátka. Ala ta zvířátka jsou tentokrát skvělá (o über-koníkovi už byla řeč, ale chameleon Pascal je taky vtipný) - a zlobte se, když vám ústy zloděje Flynna zpívá Zachary Levi aka Chuck :-). Být mi deset let, jsem naprosto unešená... Ale počkat, já vlastně unešená jsem. U Disneyho tu spojili to nejlepší z minulosti (celý film se vlastně odehrává v tom typickém disneyovském světě, který je mimochodem překrásně naanimovaný) s moderním přístupem (slovní vtípky, víc akce a emocí). A vyšlo jim to na sto procent. ()

Tsuki

Mezi animáky posledních let spadá Tangled určitě mezi ty lepší. Působí zábavně, svěže a roztomile. Jen je škoda toho konce, který se zdál i na animovaný film moc tuctový a nezajímavý. Že by na konci tvůrcům došel dech? Happy End se totiž obejde bez jakékoliv vtipnější scény nebo nějaké originality, což mě udivilo vzhledem k tomu, v jaké rovině se film od začátku táhl. I tak ale pěkný zážitek. ~(4,4)~ ()

Anderton

Na vlásku pripomenie staré disneyovské klasiky, kde ešte nebolo načo popkultúrne poukazovať. Pravdupovediac ak by som tu zaregistroval na začiatku nejaký matrixovský kopanec, asi by som hneď prepol. Od toho máme Shreka. Mimochodom nasratý kôň by oslíkovi dal čo preto. V niektorých momentoch je film kúzelný, vtipy sú nevtieravé a vtipné (u mňa vedie pantomíma), princeznina schizofrenická vsuvka tesne po úteku zamestná hlavy divákom psychiatrom a divák bude občas dojatý aj v prípade, že má vzhľad podobný dvom ústredným záporákom. Ako celok film neprináša nič nové, ale to sa za chybu pri rozprávke považovať snáď ani nedá. Tobôž pri animovanej. Mimochodom chameleón je čisto technicky zákerný vrah. ()

Hedka

Výnimočne krásna animácia. Žasnem, čo všetko už dnes technika dokáže a vôbec netuším, čím ďalším nás ešte filmový priemysel prekvapí. ()

Frajer42

Hravé, roztomilé. Moc pěkný český dabing, a to včetně zpívaných textů, i když o jejich smysluplném obsahu by se dalo hodiny polemizovat. Ale textově to ladilo s melodií a víc asi nebyla potřeba řešit. Zajímavé postavy. Napříč tomu stojí velmi chabý příběh určený snad pouze dětem. Možná, že zde je pár gagů taky pro dospěláky. Ale tuhle pohádku bych doporučil výhradně dětem, a nebo těm kteří se jako děti cítí, a to právě díky své jednoduchosti. Jo a málem bych zapomněl na velmi pěknou, oku líbivou, animaci. Děti nezlobte se. Prostě se mi to příšerně táhlo. Jsem za to, že pohádka by měla být o poznání svižnější. * *. ()

boshke

Klasická Disneyovka je zpět. Se vším, co k ní patří. Kýčovitým příběhem (není míněno zle), zpěvy a tanci či zvířecími pomocníky. Co vytknout? 80% ()

Kothy

Pěkná kreslená podívaná od Pixaru. Představuje pánev jako netradiční zbraň. :D Vlasy princezny Lociky jsou kouzelné, ale nesmí se ustřihnout. Je však hlídaná ve věži zlou čarodějnicí, která díky jejím vlasům zůstává mladá. Hledaný zloděj na ni náhodou narazí a slíbí jí, že ji zavede do královského města. A tak se taky stane. I když jim čarodějnice háže klacky pod nohy, nakonec všechno dopadne dobře. ()

AllShallFall

Jsem skutečně překvapen. Sice malinko mi přijde, že to vychází ze Shreka, ale i tak byl příběh poutavý. Animace na výbornou. Hudebně také dobré. A i vtip byl na úrovni. Zvláště mě bavil kůň Maximus a to nejvíce když začal vrtět ocasem. To jsem myslel že spadnu z postele. Bezvadné. Není dál, co bych dodal. 90% ()

Mia...

Kristova noho, ten dědek Amor a kůn Max jsou naprosto dokonalí a já se směju ještě teď. Evžen je fešák a princezna prostě úchvatná. Naprosto jsem si to užila a musím říct, že jsem neskutečně překvapená, jak moc se to povedlo. Super humor.. ()

teutates

Jaká zlá čarodejnica... nesznášam jú, skoro prekazila ozaj-stnú lásku, brŕr... Na volosku to ale krásny princ prekazil, my hero. Aj morálne ponaučenie tam bolo, takže všetky mladé princess - treba vidieť! 6/10 ()

Dalda

Animák, který je bezpochyby jedním z těch, u kterých se dobře pobavíte. Současně je tu i několik zajímavých scén a film po celou dobu neztrácí tempo. Postavy jsou docela sympatické a animace je OK. Zkrátka fajn animák... ()

swamp

Já se docela královsky bavil - humor mi přišel hezky vyvážený - nenudí se ani děti ani dospělí. A jako každý dnešní animák - i tento má svou vedlejší vtipnou postavu.. tedy dokonce dvě. :) Kůň s chameleonem jsou skvělí! :P ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Visí vám v pokojíčku plakát Jokera, v dětství jste vždycky fandili Darthu Vaderovi a Hans Gruber je podle vás pravý hrdina Smrtonosné pasti? Pak pro vás má studio Disney dobrou zprávu, po vzoru… (viac)

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

29.10.2017

Po seriálovém Chuckovi by člověk Zacharymu Levimu prorokoval velkou kariéru - zatím se k ní ale neodpíchnul. Jeho největším kinoúspěchem je animák Na vlásku, v němž namluvil zlodějíčka Flynna, a… (viac)

Raubíř Ralf hraje dál

Raubíř Ralf hraje dál

14.07.2015

Od premiéry disneyovského animáku Raubíř Ralf už uplynuly téměř tři roky. John C. Reilly (Strážci Galaxie) tehdy namluvil videoherního záporáka, který se chce stát hrdinou, a byla z toho téměř… (viac)