Flynn Rider je najúspešnejší a zároveň najhľadanejší zlodej v kráľovstve. Na svojom poslednom úteku sa uchýli do tajomnej, osamelej a, ako sa domnieva, opustenej veže. Chyba! Zo sebavedomého suveréna sa stáva rukojemníkom najzvláštnejšieho stvorenia, aké kedy stretol. Vežu totiž obýva tajomná dievčina s predlhými zlatými kúzelnými vlasmi menom Rapunzel. Zlá starena Gothel ju ako dieťa uniesla z rodičovského hradu, aby z jej dlhých vlasov dlhých dvadsať metrov čerpala mladosť a krásu. Rapunzel celý svoj život strávila zamknutá vo veži s jediným spoločníkom – malým svojráznym chameleónikom. Dnes je vo veku tínedžerky s bujnou fantáziou a Flynnov vpád a následný zmätok je tak vítaným spestrením nudného života. Nečakaná zmena spôsobí, že Rapunzel po prvýkrát opustí svoje väzenie a vydáva sa aj s novými spoločníkmi na dramatický útek, plný dobrodružstva, zamotaných situácií a divokých zážitkov, pri ktorých ich životy visia doslova – na vlásku... (TV JOJ)

B!shop

Tak jsem se konecne dokopal k skouknuti tohohle vsema chvalenyho animaku a jednim slovem nuda. Bohuzel. Je tady sice vsechno, co dela Disneyho animaky tolik popularni, ale tentokrat to na me nefungovalo. Pribeh je samozrejme predvidatelnej a jednoduchej, ale to by nebyl ten hlavni problem. Problem je, ze ackoliv se to tvari desne cool a svizne, opak je pravdou a celej dej se silene tahne, ze jsem fakt casto koukal na hodiny. Hlavni dvojka je uprimne receno spis na pest a zachranujou to tak hlavne vedlejsi postavy - chameleon, kun, banda zlodeju z hospody. Co se tyce animace, ta je i po deviti letech porad na hodne dobry urovni. No a pak tu jsou pisnicky, je jich tu narvano fakt mega mnozstvi a snad ani jedna se mi bohuzel nijak zvlast nelibila, vetsinou jsou jen desne otravny a zdrzujou od uz tak dost utahanyho deje. Za me proste zklamani, par foru je fajn, ale jinak jsem mel problem u toho neusnout, slabsi 3*. ()

dO_od

// Disney vrací úder, a stejně jako Impériu se mu to celkem povedlo. Jak to dopadne ve třetím kole sice zatím nevím ale prozatím si moje sympatie získalo a to není zrovna nejlehčí úkol, zvlášť pro pohádky o princeznách. Jenže tahle je prostě tak cool, že nejde si ji nezamilovat. Sbohem Sněhurko, někdy příště Popelko, odteď mám Lociku, a Flynna Rychlíka, a Maxima, a Paskala, a partu vikingů, a hezkej vizuál, a pohodovej soundtrack, prostě dokonalou pohádku! Na Vlásku - 100% ()

Jara.Cimrman.jr

"Už jsem ti řekl, že jsem spíš na brunety?" Už léta mi žádný vlas nedorostl přes vysoké čelo a ač to bude znít neuvěřitelně, tak jsem se na svých vlasech nikdy nezhoupl přes hluboké údolí. A aby nebyl stesku konec, tak jsem si nikdy nehrál na schovávanou s chameleonem, v lese jsem ještě nenarazil na odhodlanou princeznu a ani jsem si nezašermoval s naštvaným koněm nadél. Když už jsem to nezažil, tak jsem to alespoň viděl. Bylo to docela hodně zábavné, ale na druhou stranu si nejsem zcela jist tím, jestli bych trval na svém tvrzení i v případě, kdybych se na to díval bez svých bavících se ratolestí. ()

CheGuevara

Pixar naučil Disneyho animovat a kousek té ďiblíkovské ironie, ale duši, hravost či skutečný vypravěčský um předat nedokázal, anebo Disney chtěl zůstat svůj. Zůstal. Bohužel. ()

Pethushka

Oh, Disney ještě něco takového umí? Tááák krásné vlasy, tááák krásné oči, tááák krásná princezna a tááák krásný děj! Film se motal kolem vlasů a přesto to bylo kouzelné. Ta 5.* unikla opravdu jen o vlásek. ()

xxmartinxx

Morálně naprosto zdrcující prohra studia Disney a zaprodání sebe sama prvoplánové zábavě. Ne že by to byla novinka, ale Na vlásku je extrémně prázdná hromada klišé bez nápadu. Jako taková - prvoplánová zábava - ale jistě funkční. ()

Zíza

Pohodová pohádka s animací, která se pro mě moc neliší od ostatní, ale to nevadí. Co mě štvalo, byly písničky, kdyby to bylo bez nich, dala bych vyšší hodnocení. Nejlepší z celého filmu byl kůň a ohnivák. Dobře, ona i ta pánvička měla něco do sebe. Jinak známý průměr. Slabší 4*. ()

Skejpr

To nejlepší ze starého, klasického Disneyho v nejmodernějším kabátku. Skvělé písničky (a dabing obecně - Vondráčková UMÍ!), sympatický hrdina a slaďounká Locika a navrch nejlepší zvířecí sidekickové od supů z Knihy džunglí... Tak, jako vloni začal animákovou sezónu precizní Dráček, tak letos nastoupilo Na vlásku. ()

Shit

Disney zase boduje, sice to neni jako za starých časů, ta atmosféra je asi nevratná, ale přesto skvělá zábava, pěkný písničky a super postavy, kdy nejúžasnější byl malej věčně nalitej dědek a kůň hradní stráže, kterej se snažil dopadnout zloděje. Už je to fakt dlouho, co jsem viděl takovou pěknou animovanou pohádku, snad naposled první Shrek byl podobnýho ražení.a i proto se musim přiklonit k 5*. ()

M.a.t.t.

Žiadna pixarovská rutina v disneyovskom duchu, Tangled je presne ten Disney akého som si obľúbil za mlada, akurát v modernejšom duchu. Ale nejde len o nádherné vizuálne spracovanie a príjemné, náladu dotvárajúce piesne, je to hlavne príbeh preplnený emóciami, jemne strešteným humorom a napätím, ktorý ma vrátil do mladých čias a to len tak hociktorému animovanému filmu nepodarí. Tak sympatickej zostave však nejde nefandiť a vyčítať neoriginalitu, či nedostatok humoru pre dospelých je nezmysel, pričom dojmy nekazí ani dabing. ()

flanker.27

Nojono, tak já se teda přiznám, že občas těm holkám se zamilovanou knížkou a baterkou pod polštářem trochu závidím ten jejich svět, kde všechno dobře dopadne, každá holka je princezna a každá princezna je krásná s bohatým šatníkem... ()

Segrestor

Pokaždé když Flynn Rider A.K.A. Evžen Houžvička otevřel ústa a vysypal z nich nějakou čupr dupr cool hlášku, bylo to strašnější, než když začaly ostatní postavy zpívat. Rapunzel A.K.A Locika po zbytek filmu tak nějak táhla celý příběh, ale to mě za srdce moc nebralo, ale mou sedmiletou neteř rozhodně ano. Velmi mě šokoval koňopes a jeho nepromyšlené včlenění do příběhu. Přišlo mi to, jakoby tvůrci během malování zjistili, že vlastně mají další komickou postavu, kterou budou moci narvat do dalšího dílu a navíc budou moci říct: "Heč, vy máte užvaněného Oslíka, my máme charakterního koňopsa," a kterou si určitě děti zamilují. V záplavě komických animáků je tohle slabší průměr bez skrytých humorů pro dospěláka, o to víc ale takové pro děti. Budiž to tedy ctností tohoto filmu. Mám-li hodnotit ale subjektivně, lepší dvě hvězdy. Za zmínku ovšem stojí dokonalá animace. Zvlášť ty vlasy byly kouzelné, checht. Každopádně, dílo je to přeceňované. Docela ale dobrý podklad pro muzikál na ledě s Kamilem Střihavkou v roli Lociky. Bohužel, dovedu si to úplně představit. ()

Dudek

Návrat do časů, kdy Disney ještě byl zárukou kvality animovaných snímků. Na vlásku krásně spojuje aktuální témata s odlehčeným dětským příběhem a umně pracuje se všemi proporcemi, které animace nabízí. Být dítě, asi si mnohem víc užiji spoustu hravých atrakcí a nebude mi ani vadit uspěchaný a jen těžko uvěřitelný závěr. Je příjemné, že se tento snímek dostává do kin právě v době, kdy leckteří rodiče uvažují o umístění svých ratolestí do kamerami sledované školky, a na ruku mu pro jistotu ještě přimontují hodinky s GPS. ()

Psema

"Pánev? Tak to je nejvíc!" Výtečný upgrade "plochých" Disneyovek. Sice mu chybí chytlavější songy, ale jejich absenci bohatě vyvažuje štědrá nálož vtipů, popkulturních odkazů (doufám, že záběr s koněm, přeskakujícím křičící holčinu, byla vědomá vykrádačka Transformerů) a výtečných akčních scén, které doslova přetékají nápady. "A nakonec se týden slavilo... rád bych vám pověděl víc, ale moc si z toho nepamatuju." P.S.: Český dabing zase jednou geniální. ()

Hal_Moore

Pohádku o Rapunzel od bratří Grimmů jsem nečetl, ale přibližně jsem věděl, o co v příběhu jde. Disney to pojal tentokrát trochu jinak a velkolepěji než je jeho zvykem, za což můžu přičíst jedině body k dobru. Co bych ubral - muzikálová čísla, ty mi nikdy u Disneyho filmů nešmakovaly. Upoutávky slibovaly divokou dobrodružou zábavu, výsledek je trochu jiný, ale i romantické a "dramatické" složky ve výsledku neuškodily. Navíc, vrcholem filmu je podle mě vypouštění lampionů, což má do divokého dobrodružství daleko. Nebýt tolik místy i opakujících se písní, dávám maximální hodnocení. Takhle pátá hvězdička utekla jen o vlásek. PS: Jestliže DreamWorks dali kocourovi v botách ze Shreka vlastní spin-off, nezlobil bych se, kdyby Disney věnoval vlastní film Maximusovi. ()

Kryšpín

Jak jen to ten Disney dělá? V tom svém zámku musí mít nějakého prošedivělého mudrce, který vymýšlí hromadu zvláštních postav, které si zamilujete. Ty postavy zařadí do klasického disney stylu pohádek a máte hotový animák, který si získá srdce dětí a milovníků pohádek. Dvě hlavní postavy, mezi kterýma to jiskří a pak je tu hromada vedlejších postav (zvířat), která tuto dvojici doplňuje humorem, že vám na tváři zamrzne úsměv. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Visí vám v pokojíčku plakát Jokera, v dětství jste vždycky fandili Darthu Vaderovi a Hans Gruber je podle vás pravý hrdina Smrtonosné pasti? Pak pro vás má studio Disney dobrou zprávu, po vzoru… (viac)

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

29.10.2017

Po seriálovém Chuckovi by člověk Zacharymu Levimu prorokoval velkou kariéru - zatím se k ní ale neodpíchnul. Jeho největším kinoúspěchem je animák Na vlásku, v němž namluvil zlodějíčka Flynna, a… (viac)

Raubíř Ralf hraje dál

Raubíř Ralf hraje dál

14.07.2015

Od premiéry disneyovského animáku Raubíř Ralf už uplynuly téměř tři roky. John C. Reilly (Strážci Galaxie) tehdy namluvil videoherního záporáka, který se chce stát hrdinou, a byla z toho téměř… (viac)