Flynn Rider je najúspešnejší a zároveň najhľadanejší zlodej v kráľovstve. Na svojom poslednom úteku sa uchýli do tajomnej, osamelej a, ako sa domnieva, opustenej veže. Chyba! Zo sebavedomého suveréna sa stáva rukojemníkom najzvláštnejšieho stvorenia, aké kedy stretol. Vežu totiž obýva tajomná dievčina s predlhými zlatými kúzelnými vlasmi menom Rapunzel. Zlá starena Gothel ju ako dieťa uniesla z rodičovského hradu, aby z jej dlhých vlasov dlhých dvadsať metrov čerpala mladosť a krásu. Rapunzel celý svoj život strávila zamknutá vo veži s jediným spoločníkom – malým svojráznym chameleónikom. Dnes je vo veku tínedžerky s bujnou fantáziou a Flynnov vpád a následný zmätok je tak vítaným spestrením nudného života. Nečakaná zmena spôsobí, že Rapunzel po prvýkrát opustí svoje väzenie a vydáva sa aj s novými spoločníkmi na dramatický útek, plný dobrodružstva, zamotaných situácií a divokých zážitkov, pri ktorých ich životy visia doslova – na vlásku... (TV JOJ)

k4men

Naprostá dokonalost! Po prvním shlédnutí jsem si to chtěla pustit hned znovu. „Pusť tu holinu! Fuj je to! " Originální a plné vtipu. Navíc kdo by po shlédnutí nechtěl Pascala a Maxima domů. ()

rakovnik

Tato animovaná pohádka má vše, co správná pohádka má mít - souboj dobra se zlem na prvním místě. Hrdinové (ale i padouši) jsou velice sympatičtí, příběh má velice originální zápletku a i závěr mě nadchl. Sice nejsem fanda muzikálů, ale i předabované písně jsem skousl. Na první místo bych ale vyzdvihl, kromě již zmiňovaného hezkého příběhu, krásnou animaci, přemíru humoru a dostatek dojemnosti. ()

vydumnica

Velmi pekna rozpravka pre malych aj velkych. Dala by som aj 5*, ale nebolo by to celkom fer voci Frozen, tak davam velmi dobre 4 hviezdicky, mozno aj 4 a pol. Mandy Moore bola velmi dobra volba, ma krasny hlas. Pred rokmi som to pozerala sama, teraz druhykrat so svojimi detmi. 80%. ()

Sinn

Skvělá oddechovka, upravený klasický příběh, sympatické i nesympatické postavy, šarm, vtip a především předvídatelný, leč roztomilý (i když trochu zdlouhavý) konec. A povedená hudba i animace. A důležité poselství - blondýny už nejsou v kurzu, bičiz, brunety vládnou světu, říkal to i Evžen! A chci chameleona! ()

Elyssea

Disney těží ze své tradice a v Tangled nabízí mix toho nejlepšího. Ústřední dvojice je sympatická a vtipná (při sexy pohledu jsem si vzpomněla na Joeyho z Přátel), ale jako vždy vítězí vedlejší postavičky. Milého chameleona válcuje superkůň Maximus - nejvtipnější postava celé pohádky. Tangled nabízí moc hezkou animaci, svižný příběh, zdravou dávku romantiky a hodně vtipů. Jsem nadmíru spokojená. ()

Attta

Skvělý film, který mi připoměl že i animáky a pohádky jsou stále sledovatelné. Tak trochu jem si i zavzpomínal na děctví kdy Disney dělal ještě pěkné kousky. Jem fakt rád že jsem do toho pustil, protože tohle byl fakt pohodvý zážitek. Ze začátku mi trochu vadily ty muzikálové prvky, ale po první čtvrtině mi to přestalo vadit a zvykl jsem si na to. Fakt vyvážená a pěkně udělaná pohádka v rámci žánru jedna z těch lepších. Můžu jen doporučit. ()

Nach

Po delší době musím své hodnocení zvýšit na maximum. Na vlásku je opravdu jedním z toho nejlepšího animovaného, co jsem od dob Shreka viděl. Má naprosto vše, co správné Disneyovky mají mít. Charismatické hrdiny, kupu humoru, správné zvířecí očička i skvělé songy. Tohle každý milovník pohádek a animovaných filmů musí vidět. Já toto dílko s láskou oceňuji i po Xtém zhlédnutí. 85% ()

Streeper

Nádherná pohádka s krásnými písněmi a s velmi povedeným českým dabingem. Postava Maximuse se mi moc líbila, jelikož se postaral o většinu nejvtipnějších scén, stejně tak jako Pascal. Pohádka dojme, rozesměje i potěší. ()

JohnRambo

Pri niečom takomto sa nedá nič komentovať. Toto je jednoznačná záležitosť. Tak ako sa to páči malým, tak sa na tom bavia aj starší. Čo viac treba k tomu aby chlapci z Disney zarobili? Gratulujem a ďakujem za 'pěknou podívanou' Hodnotím na 90%+ Lebo čo ak príde niečo ešte lepšie?! :) ()

Crawler-D

Disney oprášil starou recepturu a vida, zjistil, že ono to vlastně funguje. Je rozhodně příjemné vidět film, kde vedlejší zábavné postavy jsou pořád jenom vedlejšími postavami a nekradou si pozornost reflektorů. Pominu-li problematiku vlasů, především jejich délku a praktkčnosti v normálním světě, vychází z toho povedený animák s příjemnými postavami, jejichž zkřížení osudů nepřipomíná nešikovné dohazovačství ze strany přátel. ()

DruidKarel

1038. hodnocený film: Určitě pro mě velikánské překvapení po té spoustě "pixarovek", které jsou svou kvalitou nedostižné. Nyní je tu krásný příběh o mladé dívce jménem Locika, jejíž zázračné a dlouhé vlasy mají moc léčit a omladit. Proto si ji již jako malou unelsla a přivlastnila stará čarodějnice, a tak jejím královským rodičům zbyly jen oči pro pláč. Pak se k ní ale náhodou dostane známý lapka a krasomil Flynn Rychlík (Evžen Houžvička), který jí dokáže dostat z jejího zajetí ven a ukázat jí, jak je svět krásný. 5* si tahle pohádka jistě zaslouží a jen bych prosil více takových. Navíc ta hudba je fakt chytlavá a člověka skutečně celý film chytne. 5* ()

nithiel

Graficky velmi pěkně zvládnuté, ale jinak zas až tolik nemám, co pochválit. Zápletka je vyloženě dětská a dospělý nemá tolik důvodů zůstat až do očekávaného konce. Náladu mu zvedne jen kůň Maxim, jediná postava s trochu lidským charakterem a naprosto úžasnými výrazy; souboj pánve a meče mezi člověkem a koněm byl pro mě jednou z nejvtipnějších scén loňských filmů. A body rozhodně přidává Amor v podání oplzlého staříka. ()

Pitam

Moc hezký pohádkový příběh s dějem ve svižném tempu a se sympatickými, roztomilými a vtipnými postavami. Po celou dobu sledování mi nezmizel úsměv z tváře... Naposled jsem měl tak dobrý pocit u "Jak vycvičit draka". Doporučuji všem, co mají rádi animáky a šťastné konce. Výborná volba pro zlepšení nálady. ()

C0r0ner

Že na Pixar nedám dopustit a vždy a všude ho upřednostňuji, tak se i dalším společnostem občas povede natočit skvost. Na vlásku pro mě bylo hodně příjemným překvapením a to dokonce i v muzikálové rovině (scéna z hospody rváčů), kterou obvykle nemusím. Že Disney zaboduje tak moc s tak "obyčejným" tématem, bylo opravdu nečekané. 90% ()

danecek24

68. Zlatý Glóbus za rok 2010 - nominace (2) - Nejlepší celovečerní animovaný film, Nejlepší filmová píseň - "I See The Light" - Hudba Alan Menken, text Glenn Slater ()

Larushka

Povedený, nijak přehnaný animáček. Hlas Mandy Moore je boží. Chamík roztomilej. Celkově se mi děj líbil moc, všechno okolo adoptivní matky mělo takovej děsivej nádech, zpívané scény byly příjemné, vtípky netlačily na pilu. Princezně i lotrovi to moc sluší. :) A líbilo se mi, že tam byl mikro záběr na Eugenovo zakrvácené triko. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Visí vám v pokojíčku plakát Jokera, v dětství jste vždycky fandili Darthu Vaderovi a Hans Gruber je podle vás pravý hrdina Smrtonosné pasti? Pak pro vás má studio Disney dobrou zprávu, po vzoru… (viac)

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

29.10.2017

Po seriálovém Chuckovi by člověk Zacharymu Levimu prorokoval velkou kariéru - zatím se k ní ale neodpíchnul. Jeho největším kinoúspěchem je animák Na vlásku, v němž namluvil zlodějíčka Flynna, a… (viac)

Raubíř Ralf hraje dál

Raubíř Ralf hraje dál

14.07.2015

Od premiéry disneyovského animáku Raubíř Ralf už uplynuly téměř tři roky. John C. Reilly (Strážci Galaxie) tehdy namluvil videoherního záporáka, který se chce stát hrdinou, a byla z toho téměř… (viac)