Walt Kowalski je vdovec a nekompromisný vojnový veterán, ktorý sa tvrdošijne drží svojich názorov a predsudkov aj napriek tomu, že svet okolo neho sa mení. Tento nešťastný starnúci muž nevychádza dobre so svojimi deťmi ani svojimi susedmi. Jedným z nich je aj Thao, nepriebojný chlapec, ktorý sa pokúsi ukradnúť mu jeho milované auto Ford Gran Torino, aby tak zapôsobil na členov miestnych gangov, ktorí terorizujú okolie. (RTVS)

Saku

Clinte, tohle sem ti neveril. To soc dokazal s MDB bylo vic pravdive nez tohle, z rezijniho kresla si to mozna zvladnul, ale ten zbytek je Gran Zklamani. Pribeh je snuzka otrepanych klise (drsnak-veteran-vdovec vs knez-rasismus-vztah otec a synove), poskladanych a hlavne sestrihanych nuzkami, ktere urcite nebyly z Clintovi dilny. Tak jak me prvni tretina nabudila, v druhe se stal naprosty opak a pri treti sem si pral at uz to "sakra" skonci. No, dlouho sem komentar nenapsal, tohle sem ale musel...dalsi HYPE film, dalsi Dark Knight, dalsi Milionar z chatrce. Zkusim si zpravit chut na Changeling, ten se zda pribehove daleko zajimavejsi. ()

Všivák

Clint Eastwood je i ve svých 78 opravdu drsný a mají z něho strach i mladý gangy. Neni divu, když pořád kouří, žere sušené hovězí i pije jedno pivo za druhým. K tomu ho ještě cepuje jeho povedená rodinka. Opravdu velký zážitek. ()

Ceres

Wow, po Million Dollar Baby jsem nečekal, že Clint Eastwood udělá ještě lepší snímek. Tohle je opravdu film pro fajnšmekry, zvlašť velice vyjímečný a zároveň bombastický konec, tohle se ti Clinte opravdu povedlo. Eastwood nenechal film sklouznout do již otřepaného kliše, kdy dojde vystřílení všech "bad guys" jako odplata, proto vyvrcholení filmu je prostě fantastické, které jsem opravdu nečekal. Skvělý opravdu skvělý film a ještě lepší nezapomenutelný konec a to vše ve stylovém balení - Clint Eastwood. 100%. ()

Natabar

Naprosto famózní komorní drama, ve kterém Clint potvrzuje své režisérské kvality (ty herecké už o trochu méně). Nádherně silné, lidské, uvěřitelné. ()

Tomatáš

Bravo!!!U této záležitosti asi škoda slov....I přes obligátní americkou vlajku v každém druhém záběru jsem unešen hlavní dějovou linkou a dynamikou hlavní role..Clinte, nikdy na tebe nezapomenu!!!!Top 10 ()

Trustme

Sukovitý dědek versus gang drzých klacků. Eastwood versus Asie. Na velmi jednoduchém příběhu jsou ukázány zásadní problémy doby: opovržení, neúcta mladých ku starým, expanze asijských obyvatel a xenofobie. Veterán Kowalski je mix snad všech drsných týpků co Eastwood zhmotnil a i ve svých takřka 80ti letech stále slouží vlasti ikdyž střílí už imaginárně jen prsty... Tenhle film by měl být povinně fasován všemi důchodci a zároveň mladými lidmi a nemusí to být jen etničtí Hmongové. Poznat člověka a potom soudit.... ()

Compadre

Eastwood je prostě maximální borec a nepochybuju o tom, že i na smrtelný posteli bude vypadat jako největší drsňák. Jeho postava Walt Kowalski je v Gran Torinu takový zapšklý, starý americký patriot, který vyyfasuje nové sousedy - nenáviděné korejce (nebo co to je) a jak napotvoru se mu jeden z nich jednou v noci pokusí ukrást jeho milovaný bourák. Walt si pak zbytek filmu bere šikookého kluka, který skluzává na šikmou plochu pořádně do prádla a ukazjuje mu, jak se má chovat chlap :) výbornej film. Eastwood prostě válí na všech frontách. ()

Andreas83

Opět Clint Eastwood a opět skvěle, můj obdiv k němu je čím dál větší, na co sáhne to se povede,neuvěřitelné. Tady to zvládl jako herec i jako režisér a to jako pozvánka k filmu musí stačit. ()

Marooned17

Nemám slov. Rozhodně jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděl. Byl to emoční nářez jak smutku tak radosti, jaký jsem dlouho nezažil. Naprostá dokonalost, co víc k tomu dodat, než za 100%? Eastwood je živá legenda a tímto si to u mne definitivně potvrdil. ()

MarekLucin

Pro mě svým způsobem zklamání.Čekal jsem opravdu hodně.Po úžasném Million Dollar Baby nešlo ani jinak.Nic to ale nemění na tom, že Eastwoodovi opusy mám moc rád. ()

sskrblik

Eastwoodovi nezapřete skvělou režii ať už dopadne film podle vašich představ nebo ne. V případě Gran Torina je už od počátků vidět, že to nebude jen tak nějaký film. Po herecké stránce ztvárnil Clint neurotického a rasistického válečného veterána dosti věrohodně. Trochu zvláštní, že během chvilky dokáže zahodit své předsudky a bambusáky příjme za své právoplatné sousedy, ale v každém je kus lidskosti. Závěrečná scéna, kdy vyběhne bránit bezbranné a ukáže jedno ze svých gest je dechberoucí. Drama na úrovni, které se ničím netají a nehraje se na nic, co není. ()

sheldonka.

Drsný postarší chlápek, co má srdce na pravém místě.. Možná se jedná o nejlepší Eastwoodův film vůbec. Celou dobu mě film opravdu bavil, protože Clint je bravurní herec a děj snímku má nápad a rozhodně Vás nezačne nudit. Jen jsem si přála, ať to všechno dopadne dobře, no ale nakonec si říkám, že život přeci taky není pohádka. ()

VanTom

Ze všech plakátů, upoutávek a reakcí jsem tak nějak čekal umělečtější verzi Přání smrti, dostal jsem ale umírněnou komedii o jednom osamělém, nevrlém, rasistickém a traumatem z války v Koreji poznamenaném dědkovi, který se postupně sbližuje se svými vietnamskými (přesněji hmongskými) sousedy. Toto provařené téma díky skvělému Eastwoodovi (herci i režisérovi) opravdu funguje a jeho proměna působí naprosto uvěřitelně. Díky temným podtónům a hlavně dramatickému a nevyhnutelnému vyústění se pak snímek dokáže člověku vypálit hluboko do paměti. ()

ravalah

zajimava sonda do zivota korejskeho veterana, kteremu se do sousedniho domu pristehuji zlutaci. nekdy velmi vtipne, nekdy smutne, takova vsehochut, u ktere to celkem zapada. konec bych radeji klasictejsi ve smyslu Harryho Browna, ale i takhle to ma svou pointu a smysl. 8/10 ()

Eleanor05

I kdyby měl Clint Eastwood sto let, pořád bude větší frajer, než 90% současných herců. Vezměte aktuální téma rasismu a soužití odlišných kultur, k tomu přidejte skvělý scénář s vypiplanou pointou a dostanete tohle dechberoucí a přitom vlastně zcela komorní drama. ()

Sany33

Myslíte si, že Gran Torino je model americkej automobilky Ford s prelomu rokov minulého storočia? To máte pravdu, ale je to aj úplne vymakaný film. Myslíte si, že Clint Eastwood je špičkový westernový herec? Opäť máte pravdu, ale nie len to je to aj špičkový režisér, ktorý sa nebojí pasovať sám seba do hlavnej úlohy a vykúzliť srdcervúcu drámu. 94% ()

01.01.2012

Clint Eastwood – návrat k herectví?

Clint Eastwood – návrat k herectví?

08.10.2011

Tvrdil, že Gran Torino je poslední film, ve kterém se objevil před kamerou a už bude stát výhradně za ní. Jenže muzikál A Star Is Born, který hodlal natočit po eposu o vzniku FBI J. Edgar, byl… (viac)

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

20.02.2011

Zatímco napjatě čekáme na X-Men: Elitu (trailer vypadá lákavě), Matthew Vaughn už plánuje další projekt. A opět by mělo jít o komiksovou adaptaci. Předlohu nazvanou The Golden Age napsal Jonathan… (viac)

01.01.2011