Walt Kowalski je vdovec a nekompromisný vojnový veterán, ktorý sa tvrdošijne drží svojich názorov a predsudkov aj napriek tomu, že svet okolo neho sa mení. Tento nešťastný starnúci muž nevychádza dobre so svojimi deťmi ani svojimi susedmi. Jedným z nich je aj Thao, nepriebojný chlapec, ktorý sa pokúsi ukradnúť mu jeho milované auto Ford Gran Torino, aby tak zapôsobil na členov miestnych gangov, ktorí terorizujú okolie. (RTVS)

tomxxx

Po dlohé době film, který mě opravdu dostal. Clint si roli, ze začátku nevrlého staříka, užíval a nikdo by ho nezahrál lépe. Jen brutální druhá třetina filmu je trochu depresivní, ale stejě jsem si tento film zamiloval. ()

Cushing

FFF (A fast-forward film). Že ten kluk dostane fáro, bylo jasný. Že se Clint nechá vykoupit zastřelením od pouličních sígrů, to ani ne, ovšem mnoho nechybělo, aby je jako Dirty Harry všechny oddělal, dřív by to udělal, dnes už bilancuje a odebírá se pomalu na věčnost... Nic proti tomu, ale to má být biják?? Velké zklamání, brzké zapomnění. ()

mickyreed

Jednoduchý film. Ale naprosto mě uchvátil, protože má srdce. Clint je vynikající řežisér a herec. V některých scénách jsem se cítil, jako bych ten moment právě prožíval. V tom je kouzlo tohoto filmu. Mrzí mě, že tohle je Clintova zřejmě poslední role. Věřím, že si toto nadlidské dílo zamilujete stejně jako já. ()

Monoxid

Taková karikatura barevných pouličních gangů. A co se stane s tím autem je od začátku jasný. A co se stane s tím důchodcem je vlastně taky od začátku jasný. Ale stejně se na ten film dobře kouká. ()

_DAVE_

Teď nevím jestli vyzdvihnout režii, herecké výkony, příběh nebo třeba scénář. Vše je prostě geniální a Clint mě opět utvrdil v tom, že je to žijící legenda, na kterou se nezapomene ani několik desítek let po její smrti. ()

asirtes

Glorifikáciu z nejakého dôvodu väčšina už urobila. Takže mi neostáva nič len pochvalne potlapkať velkého chlapáka Clinta ako účinne a hlavne nenápadne všetkým ukázal svojho gigantického ftáka. ()

ywo666

Nechápal som ako taký film môže mať také vysoké hodnotenie. Dlho som odkladal jeho pozretie. Ale stál za to. Úplne jednoduchý a úplne dokonalý. Na nič sa nehrá a v tom je to čaro. A samnozrejme skvelí Clint či už ako herec alebo režisér. ()

kurcatovium

Výborná hudba. Dojemně ztvárněné stáří jednoho vlasteneckého morouse... Clint na stará kolena opět ukázal, že má víc než na tuctové westerny. ()

Tomasso001

Super film, Eastwood je borec.. Další film v řadě který nemá vůbec daleko k dokonalosti humor a životní pravda zde jdou ruku v ruce s poznáním podstatných věcí v životě a jaký vliv by měla mít starší generace na ty mladší. Krásný odraz současné společnosti v níž jeden stařík neřek ještě svoje poslední " Jdeme rákosko" ()

tnp101

Tomuto se říká bezchybná filmařina. Není tu žádná potřeba něco ztěžovat, vše je řečeno na rovinu a film se s ničím nepáře. Na konci si přeji, aby nikdy neskončil a to je myslím důkaz toho, že pět hvězdiček si toto mistrovské dílo ode mě zaslouží. Clintovi a samozřejmě i ostatním, co se na tomto snímku podíleli se kloním. RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: Nyní se podíváme na u nás prodávané Blu-ray Gran Torina. Vizuální prezentaci začněme jako vždy obrazem. Ten je sestřihnut do formátu 2:40:1 a vypadá dobře. Nejedná se sice o nic, co byste nikdy neviděli nebo o něco, nad čím byste slintali, ale určitě neurazí. Ostrost je uspokojivá, zrno skoro žádné, černá sice tak úplně černá není, ale nejedná se o chybu přepisu. Jde tu spíše o uměleckou stránku, než o technickou dokonalost. Ta umělecká je na první pohled znatelná z podání barev, které jsou lehce vybledlé a vytváří lehce ponurý tón, což byl samozřejmě tvůrcův záměr a atmosféře snímků hodně dobře dopomáhá. Zvuk (resp. anglická TrueHD 5.1), jelikož se nejedná o žádný akční film, není samozřejmě primárně určen pro domácí kino, ale lehce mě zaráží častá tichost, až nesrozumitelnost mluveného slova. Přitom by si právě na toto měli zodpovědní lidé dát pozor a to už jen z toho důvodu, že se tu hlavně mluví. Okolní ruchy, které by využívali zadní prostorové reproduktory, také nepředvádí zrovna něco slavného a to ani v situacích, kdy se jejich plné využití nabízí. Vše je primárně reprodukováno z předního repra. Český dabing je prezentován klasicky v DD 5.1. Nyní k bonusům, které bohužel patří asi k tomu nejslabšímu. Je zde obsažena BD exkluzivita „Eastwoodův styl“, což je 19 minutový „making of“, který tak nějak shrnuje celý proces natáčení filmu. Další je 9 minutový filmeček o Gran Torinu a americké automobilové kultuře obecně pojmenovaný „Muži za volantem“. Do třetice všeho dobrého tu máme poslední bonus pojmenovaný „Gran Torino: Víc než auto“, jehož stopáž činní 4 minuty a jedná se prakticky o doplnění předchozího dokumentu. Všechny bonusy jsou alespoň vybaveny českými titulky a jsou v HD. Toto je vše, co na disku najdete. Citelně tu chybí alespoň jeden komentář, který by chybějící bonusy určitě částečně nahradil. Technická stránka tedy, i když neurazí, není nějak ohromující a bonusů je zde pomálu. Nakonec se schyluji k 60%. I přesto však nejsem zklamán, jde zde hlavně o filmové kvality. Pokud máte snímek rádi, koupí neprohloupíte. Jen neočekávejte zázraky. ()

BoncheR

Clint Eastwood ako starý dedo, ktorý nevychádza príliš dobre so svojimi synmi a ostatnou rodinou. Nemá rád vietnamcov a iných šikmookých ľudí. Keď sa vedľa neho nasťahuje nová rodina musí sa naučiť vychádzať s ňou. Nakoniec sa s nimi spriatelí a bude im poskytovať príležitostnú ochranu. .Je len málo vecí, ktoré by som vytkol, v prvom rade to je asi (aspoň na môj vkus) príliš častý výskyt vulgarizmov. Preto aj 4 hviezdičky. A tým som asi aj s upozorňovaním na chyby skončil. Možno sa zdám príliš sentimentálny a nemoderný, no naozaj, toto neprekusnem. Čo viac dodať? Asi len že dúfam, že Eastwood neskončí tak ako tu... Hodnotenie: 70% ()

Bobik9

Ten film má koule! Eastwood je opravdu drsňák a je až hrozivej chvílema. Do žándrů bych kromě těch, co tam jsou ale i nadevší pochybnosti přidal komedii, protože já jsem se opravdu pobavil u Clintových keců. Jeho narážky, urážky a prostě vše co řekl mě skoro nadchlo. Sice bylo předem dost jasné, jak to dopadne, ale nemám k tomu žádné výhrady. Výborný filmový počin. ()

Pavlínka9

:D :D Tak tohle byl opravdu zážitek :D Ta jeho nasranost na začátku filmu byla prostě bombastická :) Clint dokázal být nepříjemný takovým způsobem, že bych mu osobně v tu chvíli asi omlátila něco o hlavu :) A bylo by mi jedno, kolik mu je :D Téma, které si pohrává s příběhem člověka, který má určité rasové předsudky ;) a postupem času mizí, ale dává stále patřičně najevo, jak se tomu silně brání a protestuje, ale je to silnější než on, tak to se mi moc líbilo. Walt se neustále snažil držet výraz a postoj takový, jaký měl celý život a změna, která naruší jeho život, což začíná už smrtí jeho ženy, je pro něj sice ztráta, ale nehodlá nic měnit. Přesto - sblížení s mladou dívkou a celým jejím "klanem", ho donutí přehodnotit svůj život, vyrovnat se se svou situací a jelikož už stejně moc dobře ví, že to, co chtěl, má již v životě za sebou a toho, čeho chtěl a bylo v jeho silách, dosáhl, sáhne po rozhodnutí, které nakonci zamrazí, ale zároveň přímo omámí silou toho činu, který pošle několik lidí za mříže....Tedy snad. ()

Nihlathak

Je to naprosto přesně, jak píše Superpero. Samej negr, bambusák, narážky na původ, a přesto si ani na chvilku nebudete myslet, že je snad Walt Kowalski nějakej primitivní rasista. Nebo vlastně budete, ale pak tomu přijdete na kloub. Clint je prostě parádní a z jeho bonmotů, které nejsou nikterak květnaté ani rozvité, ale o to říznější, jsem se nejednou zakuckal smíchy. Parádně (ne)xenofobní Eastwood vám musí přirůst k srdci. Ve filmu je snad jasně naznačeno, že Američan je nikdo a každý z nich. Dovolím si výjimečně nesouhlasit s jinak téměř neomylným uživatelem paascha - ten konec nebyl trapný, ale moc povedený. A já se cejtim jako morous už teď, všechny ty hrozný děti vidím taky. GT nastupuje do mé TOP10 filmů a rád si ho zopakuju. A jestli z něj neuřízne střechu jako nějaký mexický uzenáči... a tak dále, potom to auto asi nakonec "něčí" bude, že? ()

progression

Opět Clint Eastwood v nezapomenutelném hereckém i režisérském "koncertu". Tentokrát v roli stárnoucího a cynického a osamoceného válečného veterána, který je alergický na všechno kolem sebe. Tak mne napadlo, že postupem času se "drsný Harry" přeměnil v o dvě generace staršího "drsného Walta" navíc s životními zkušenostmi i srdcem (i když to "srdce" se projeví až později). Nevěřitelně perfektně gradující příběh i vývoj hlavní postavy vás nenápadně vtáhne do děje a až do konce (i díky způsobu vyprávění a vtipným i sarkastickým hláškám) nepustí. Seznámíte se jak s kulturou Hmongů, tak i s rostoucími problémy s rasismem. Jak příznačné pro dnešní dobu ... Ale nad tím vším vévodí "drsný Walt" (právě tím, jak se s průběhem událostí jeho postava vyvíjí) i s Gran Torinem a výstižnou hudbou v pozadí ... Celá druhá polovina filmu je nesmírně působivá a garantuji vám, že na ni jen tak nezapomenete. Škoda jen, že zapomněli akademici při vyhlašování nominací. Hodně zajímavá byla i postava mladého faráře, tak trošku mi připomněl faráře Czendlika v mladším vydání ()

Mihail123

Wow! Clint na staré kolená zreje ako víno. Je to síce predvídateľné, tak trocha oldschoolové... ale komu by to vadilo keď ide o film, pri ktorom 2 hodiny utečú ako voda. Ak by sa jednalo o jeho poslený film, určite by sa zaň nemal hanbiť. Geniálne. ()

01.01.2012

Clint Eastwood – návrat k herectví?

Clint Eastwood – návrat k herectví?

08.10.2011

Tvrdil, že Gran Torino je poslední film, ve kterém se objevil před kamerou a už bude stát výhradně za ní. Jenže muzikál A Star Is Born, který hodlal natočit po eposu o vzniku FBI J. Edgar, byl… (viac)

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

20.02.2011

Zatímco napjatě čekáme na X-Men: Elitu (trailer vypadá lákavě), Matthew Vaughn už plánuje další projekt. A opět by mělo jít o komiksovou adaptaci. Předlohu nazvanou The Golden Age napsal Jonathan… (viac)

01.01.2011