Walt Kowalski je vdovec a nekompromisný vojnový veterán, ktorý sa tvrdošijne drží svojich názorov a predsudkov aj napriek tomu, že svet okolo neho sa mení. Tento nešťastný starnúci muž nevychádza dobre so svojimi deťmi ani svojimi susedmi. Jedným z nich je aj Thao, nepriebojný chlapec, ktorý sa pokúsi ukradnúť mu jeho milované auto Ford Gran Torino, aby tak zapôsobil na členov miestnych gangov, ktorí terorizujú okolie. (RTVS)

Tsuki

Ještě před pár týdny jsem vůbec netušila, o čem tento film je, a soudě pouze podle názvu a obalu jsem měla za to, že je to prostě jen nějaký film o autě (tudíž bych se na něj dobrovolně ani nepodívala, nebýt doporučení). Ó jak jsem se spletla. Tohle je dokonalý důkaz toho, že filmy se slepě podle obalu vybírat nedají. Není to pouze film o válečném veteránovi, jeho pistoli a autu, ale velmi lidský film o vztazích mezi lidmi, obvláště mezi lidmi rozdílné generace či rasy. A je podaný tak skvělým a místy zábavným způsobem, že jsem ho od začátku až do konce sledovala s maximálním zaujetím. Clint Eastwood zaválel jak jako herec, tak jako režisér. Bravo! ~(4,3)~ ()

Anderton

Aby ste si užili, respektíve plne pochopili Eastwoodov posledný herecký počin, mali byste mať napozeraných niekolko filmov z jeho minulosti.Príbeh nie je nijak originálny, to, čo je na ňom výnimočné, je práve Eastwoodova účasť v ňom a jeho správanie sa až do krásneho finále, ktorým pomrkáva na svoje najslávnejšie role a trochu si z nich uťahuje, trochu na ne s nostalgiou spomína. VIDENE ZNOVA: Opravujem, Eastwooda nemusíte mať vôbec napozeraného, tento film funguje dokonale aj sám o sebe. Jeden z najlepších amerických filmov nového tisícročia a pre mna ukážka, ako by mal americký film vyzerať. S prihliadnutím k jeho štylistickým a rozprávačským postupom, to znamená napríklad aj s akceptovaním doslovnosti ako právoplatnej zložky rozprávania. ()

giallo

Eastwoodův majstrštyk a zároveň nejlepší film roku 2008. Clint si vzal pro tenhle film to nejlepší z Drsného Harryho a ze všech těch tvrdáků, které kdy hrál a udělal za nimi tlustou čáru. Co k tomu tomu dodat, snad jen že Clint se nevezme příliš vážně a tohle není jeho poslední role. Tohle je přesně ten typ filmu na který se vyplatí jít do kina. Díky za to Clinte. ()

Hedka

Malé výhrady k tomu mám. Stotožniť sa s mužským pohľadom na svet dá niekedy zabrať, ale v každom prípade je to nadpriemerný film so silným posolstvom. Finále nemá chybu... ()

Frajer42

Wow. Tento film mě emočně zasáhl. Geniální Clint Eastwood - režisér. Geniální Clint Eastwood - herec. Nezapomenutelně skvělé hlášky. Chválím i opravdu velmi vydařený český dabing. Film má velmi pěkné tempo. Příběh nekomplikovaný, přesto velmi hluboký. Pointu netřeba vysvětlovat. Tu pochopí naprosto každý. Já byl při sledování v naprosté euforii. Závěr byl úžasný a soundtrack doprovázející závěrečné titulky to celé tučnou čarou podtrhl. Dechberoucí snímek....Dávám * * * * *, a to absolutně čistých. ()

boshke

Málokdy si mohu dovolit ten luxus, že k filmu přistupuji jako čistý, nepopsaný list. Ať už si o filmu něco sám předem zjistím nebo jen cosi zaslechnu, téměř vždy jsem už ovlivněn ("Fakt hustej film!", popř. "Sračka, vážně, ani na to nekoukej."). A přesně to jsem si dopřál u Gran Torina... Strašně se mi líbil sympaticky nesympatický Clint coby nerudný senior-zpátečník z předměstí nesnášející cokoli, co mu vběhne na pozemek. Přes celkovou tragičnost a veskrze smutný děj jsem se častokrát od srdce zasmál, hlavně při střetech Walta s vietnamskou kulturou a při "výchově" Thaa... Krásné drama, u kterého se i dobře pobavíte (a není to na úkor atmosféry)... 100% ()

MikeCool

TOP 10: Scenáristická a nenahraditelná lavina filmového orgasmu v podání geniálního Clinta Eastwooda, který v tomto kultu předvedl své úžasné schopnosti v oblasti filmu ve smyslu hereckém, ale zároveň i režijním. Zdánlivě prostoduchý příběh, který po obsahové stránce scénáře gradoval až k závěrečné nejoriginálnější zápletce všech dob. Gran Torino dominuje i několika vtipnými, hodně sarkastickými a hlavně nezapomenutelnými hláškami (např. "Co jí chcete bubáci?", "Rákosníci", apod.). Jelikož miluji psychologii a to nejen ve filmu, prožíval jsem u Gran Torina filmovou euforii. Pro studenty psychologie by Gran Torino mohlo posloužit jako učebnice. ()

Kothy

Trvalo mi dlouho, než jsem se k tomuto snímku dostal. Ale stálo to za to. Clintovi tato role opravdu sedla. Hraje tu starého veterána, kterému umřela žena a snaží se v klidu dožít svůj život. Vše se ale změní díky jeho novým sousedům. Je dost rasista, takže mu ze začátku lezou krkem. Nakonec si ale k nim najde cestu a vše se změní. Film se může zdát docela předvídatelný, ale konec mě docela dostal. Vážně pěkné. "Z těch chlapů v práci už mě dost bolí prdel." :D ()

AllShallFall

Z názvu Grand Torino mě hned napadlo, že se jedná o jakýsi film s autem. A tak jsem nějak nejevil zájem to shlédnout. Ovšem když jsem se dozvěděl, že ho režíroval Clint Eastwood a ještě si ve filmu zahrál, neváhal jsem a a podíval jsem se. Clint ještě pořád tu pověst drsňáka má a stejně tak i ten jeho výraz bez úsměvu. Sarkastický humor nesměl chybět. To mě těšilo nejvíce. Stejně tak i pocity, které ve filmu představoval. Země plná přistěhovalců a já s nimi mám žít!!... Perfektní. Nakonec naučil jednoho hmonga slušnému evropskému chování :-D. Zase Perfect!!! Konec filmu mi tady vyrazil dech, protože jsem čekal jak Clint nakope zadek těm bastardům. I když na jednu stranu jsem o tom pochyboval, vzhledem k jeho věku. No ale vzápětí mi opět zvedl náladu a to svou závětí. Clint Eastwood tak dokázal, že se na něj zkrátka bude hodně dlouho pamatovat. Skvělý herec, skvělý režisér zaslouží skvělé ohodnocení. ()

teutates

Vrchol tvorby pána Eastwooda... Gran Torino je snímok o cti, pokore, sebaobetovaní, vzájomnej úcte, nevraživosti, povrchnosti, rasizme... proste Clint chce vyjadriť nevyjadriteľné a musím uznať, že sa mu to "čiastočne" podarilo. Snímok zobrazuje muža na sklonku svojho života a poukazuje na rôzne aspekty daného časového intervalu. Veľmi poučné a dojemné dielo pri ktorom som sa zasmial, zamyslel a dokonca ma aj dojal - nestáva sa to často a preto 9/10 ()

swamp

Tak trochu jiný film. Clint ve svých osmasedmdesáti letech dokáže utáhnout film jakožto režisér a herec v jedné osobě. Vyvaruje se klišé s lehkostí sobě vlastní - jen ten šovinistický patriotismus / amerikanismus je pro mě tak trochu cizí záležitostí, tudíž proto ta hvězdička z plného hodnocení dolů, přestože vím, že pro film to bylo podstatné a prakticky je to celoamerický fenomén. ()

Fingon

70%. Gran Torino na mě nedoléhalo tak tíživě jako Changeling, v první hodině jsem se dokonce i občas zasmál (jak dědek Clint naběhl na černochy), ovšem od momentu kdy začal z Hua nebo jak se jmenoval ten kluk dělat chlapa, tak nadšení poněkud opadlo. A ten konec... kdyby je prostě vystřílel, bylo by to sice stokrát ohrané, ale pro mně přesto lepší. ()

Okara

Clint Eastwood ví jak se zrežírovat film, to Vám řeknu! Zpočátku až uspávající příběh rasistického starce graduje a nabývá na dramatičnosti, až dochází k fenomenálnímu závěru nad kterým jsem naprosto zkoprněl a myslím, že každý tomuto filmečku podlehne. A když ne napoprvé, tak se raději podívejte ještě jednou, protože to za to určitě stojí. Nejlepší soundtrack z filmu: Arrested. 100 % ()

Ant

Po Wrestlerovi další lidský příběh, který ve mě ale ani zdaleka nezanechal takové pocity. Z Eastwooda bude drsňák se zbraní asi až do smrti. Sousedská a etnická nevraživost, přátelství a porozumění. Téma, které už tu bylo tolikrát, že už nemá čím překvapit. Nebo možná jen nemám pro Eastwooda takovou slabost. ()

pm

Otázky rasismu, stáří, svědomí a zase svědomí, dřív bych za podobně vystavěným dějem a závěrem hledala odporný kalkul, za zdánlivou proměnou cynického veterána jen a jen diváckou vstřícnost a u jiného tvůrce bych nad 3* nešla. Ano, je to jedno veliké klišé, tvářící se jako povedený televizní film, ale dávno mi není dvacet a dokážu si přiznat, že pokud v dnešní době někdo zaslouží respekt, tak je to starý moudrý muž, který nespoléhá na efekty, časové smyčky, flashbacky, hudbu nebo triky, ale na obyčejný příběh. Způsob, jakým se během posledních několika let a filmů jedna cool herecká ikona proměnila v přemýšlivého režiséra, mne svým způsobem dojímá. 85% ()

mil@n.fanatik

Super film, kdo neviděl, můžu doporučit, Skvělý Clint Eastwood. Nejvíc se mi asi líbila scénka, když chránil C.Eastwood kluka před gangy, (kteří ho v celém filmu pronásledovali), když chtěl na ně vytáhnout z bundy pistoli, ale vytáhl jen holou ruku, s prstem namířeným na ně, jako pistole. Frajeři z gangu si ťukali na čelo, co je to za blázna a řekli sejmem ho, ale v tu dobu C. Eastwood vytáhne z bundy pravou pistoli a chlapci najednou se začali trošku báti.. Tak se na to vykašlali a utekli.. Perfektní drama od začátku až do konce. I když konec by smutný:-( 90% ()

RUSSELL

Gran Torino je prakticky bezchybný film na své vlastní frontě. To, že je předvídatelný, je v jeho případě zcela nepodstatné. Ona by mu podvratnost neslušela, naopak by ho značně shazovala a devalvovala by vše, o co mu ve skutečnosti jde. Celý film je jedno velké životní moudro, které většina z nás zná, ale často na něj zapomíná. Největší silou filmu je to, jak je podaný – bez okolků, přímočaře, bez sebecenzury –, díky čemuž působí živelně, upřímně a opravdově, jako váš postarší, životem ostřílený soused z vesnice, se kterým si na zahradě pod pergolou vždycky rádi dáte pár vychlazených piv. ()

01.01.2012

Clint Eastwood – návrat k herectví?

Clint Eastwood – návrat k herectví?

08.10.2011

Tvrdil, že Gran Torino je poslední film, ve kterém se objevil před kamerou a už bude stát výhradně za ní. Jenže muzikál A Star Is Born, který hodlal natočit po eposu o vzniku FBI J. Edgar, byl… (viac)

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

20.02.2011

Zatímco napjatě čekáme na X-Men: Elitu (trailer vypadá lákavě), Matthew Vaughn už plánuje další projekt. A opět by mělo jít o komiksovou adaptaci. Předlohu nazvanou The Golden Age napsal Jonathan… (viac)

01.01.2011