Walt Kowalski je vdovec a nekompromisný vojnový veterán, ktorý sa tvrdošijne drží svojich názorov a predsudkov aj napriek tomu, že svet okolo neho sa mení. Tento nešťastný starnúci muž nevychádza dobre so svojimi deťmi ani svojimi susedmi. Jedným z nich je aj Thao, nepriebojný chlapec, ktorý sa pokúsi ukradnúť mu jeho milované auto Ford Gran Torino, aby tak zapôsobil na členov miestnych gangov, ktorí terorizujú okolie. (RTVS)

Vitow

Kurva! Tohle mělo takový potenciál být špatný, ale naštěstí to dělal schopný člověk. Takhle jsem se dlouho dobře nezasmál a nesledoval něco se zájmem. ()

Motinski

Nebavilo ma to. Áno, Gran Torino má 90% a ako takú fanúškovskú základňu čo na neho nedá dopustiť. Ja som ale tú genialitu nevidel. Priamočiarý, jednoduchý, uťahaný príbeh o ktorom všetci hovoria že je emočne vyzretý, no na mňa pôsobil prázdno. Vzťah k postavám som mal takmer nulový a keď bol koniec necítil som nič tak úžasné ako ostatní. Clinta mám rád ako režiséra, Tajomná rieka je môj obľúbený film, takže som sa fakt čudoval čo to vlastne sledujem. Komorné, prvoplánove v útokoch na city diváka a ako celok sklamanie ktorému nedokážem dať ani priemerné hodnotenie. Chyba bude možno vo mne, ale vrátiť sa k tomu nechystám ajkeď by to možno bolo férové. ()

LiborGondek

Velmi podařený film Clinta Eastwooda. I když jsem tohoto herce nikdy příliš nemusel, zdá se mi, že se s přibývající věkem stále zlepšuje. No uvidíme, co ještě vymyslí... ()

Sonnik

Myslel jsem si, že v Million Dollar Baby byl Clint protivnej. Ale na fuckujícího dědu Walta z Gran Torina to nemá. Hned po traileru přesně víte co ve filmu bude, jak to bude probíhat a taky si domyslíte, jak to skončí. Někoho konec potěší, někdo by radši možná trochu klasiky (mě vyhovuje oboje). I přes tohle nalinkování působí Gran Torino autenticky, Walt je tvrďak a děcka nejsou co bývaly. "Get off my lawn!" ()

adams89

Clint Eastwood je učiněný génius, jiný titul mě pro něj prostě nenapadá. Z představitele drsných chlapíků 60. a 70. let se zrodil uznávaný režisér, který bezpečně ví, jak u diváků zabodovat. Názory pějící ódy na Gran Torino jsem registroval, nečekal jsem ale, že až tak dokáže zastínit skvělou Výměnu! Ústřední postava je kapitolou samou. Walt Kowalski je veterán z války v Koreji, dnes zestárlý mrzout, co nesnáší celou společnost a marně vzpomíná na staré časy, všechny žluté i černé by nejraději postřílel a jeho rodina mu je absolutně cizí. Zkrátka chlápek, kterého když potkáte na ulici, tak raději přecházíte na druhý chodník. Jenže z klidného dožití stáří sejde, jakmile se do jeho sousedství přistěhuje početná asijská rodina a na ulici začínají mít hlavní slovo gangsteři. Spřátelení s mladým vietnamským chlapcem od sousedů vyústí až se střety s gangem, proto je Walt nucen oprášit pušku z války a bojovat... Inu dívat se na Gran Torino je téměř jako hrát GTAčko, to se mnou musí kde kdo souhlasit. Eastwood se se svým chraplákem do role starého morouse vžil dokonale a jestliže je to jeho poslední herecké vystoupení, tak se rozloučil fakt se vší parádou. Celý film hláškuje jako o život, že jsem si ani pořádně vydechnout nemohl. Po neočekávaném vynikajícím konci jsem při závěrečné písni neměl daleko k slzám. To jen potvrzuje fakt, že po Temném rytíři je Gran Torino zatím nejlepším natočeným filmem.100% ()

st.jim

Clint Eastwood by jsi měl asi založit školu, jak se točí filmy. Co tenhle pán ve svém věku předvádí je neuvěřitelné. On do toho nedává jen hlavu a patu, nebo svoje srdce ale snad celý svůj život. Film mě chytnul hned na startu a pustil až cílové metě. Kdybych tu psal delší komentář, tak budu jenom opakovat, co tu už bylo napsáno. Napíšu snad jenom to, že to musíte vidět aby jste uvěřili. ()

Mrkvič

Eastwood je fakt ďábel. V 80ti chrlí jeden výborný film za druhým. Pro mě je tohle po Tajemné řece asi jeho nejlepší film, který režíroval. Je to vtipný, je to správný, není to nikde přehnaný, je to prostě úžasný. ()

baruss

Filmy o vojnových veteránoch niesú ničím novým. Takisto bolo veľmi veľa filmoch o zatrplých ľuďoch, o susedských vzťahoch či o ľuďoch čo nosia v sebe ťarchu. Boli filmy o obmäkčení všelijakých zatvrdlých sŕdc. Ale poviem vám Walter Kowalski je jedna z najcharizmatickejších postáv v dejinách... Osobitý film. Vystihuje to čo sa iným filmom snažiacim sa o to isté nedarí... Clint Eastwood vo svojej role famózny a v réžii ani nehovorím... o chlp silnejší záver a má tento film absolutórium.. Akadémia si snáď sedela na očiach keď tento klenot nechala bez povšimnutia.. Ale hovorí to za všetko.. oscary podstatné niesú, tento film si nájde svojich fanúšikov aj bez nich. ()

plechulka

Pan Eastwood postavil pomník snad ani ne sobě, ale svým postavám drsňáků a kovbojů... takhle by zřejmě reagovali všichni ti "drsní" "hodní", "zlí", "oškliví"... kdyby zestárli v domku nad předměstí. Je to zajímavé třeba ve srovnání s rovněž pozdním snímkem Jacka Nicholsona "O SCHMIDTOVI" (2002) - oba dva zůstávají po smrti manželek sami, rodina je odcizená nebo daleko a musí se nějak vyrovnat se svou smrtelností.... Nicholsonův Schmidt navenek stejně nevrlý jako Eastwoodův Kowalski, ale uvnitř je každý jiný. Proto má Schmidt-Nicholson ještě šanci, zatímco Kowalski-Eastwood svůj život dobrovolně vymění za potrestání "záporáků". ()

markuc

Tak jsem po dlouhe dobe shledl nejaky ten film a hned takto kvalitni. Clint Eastwood je vazne nestarnouci, dechberouci a vubec proste uzasny herec-reziser. Jako reziser si vybira kvalitni latku a i se skvele natocil jako herec :-D Nektere momenty filmu jsou trosku slabsi, ale jako celek pusobi velmi kultivovane a uhlazene, Eastwood si vzal na paskal zase jedno mirne kontroverzni tema (jak se obyvatel USA uz dlouho vyrovnana s novymi obyvateli USA) a zpracoval ho na vybornou. ()

Sokkk_y

Jestliže jsem u Changeling psal, že Clint ještě nepatří do starého hollywoodského železa, tak u Gran Torina musím dodat, že Clint stále ještě patří mezi do nej ze Západního pobřeží. Jeho role nevraživého a protivného patriotického dědka, který se postupně (zpočátku i proti své vůli) sblíží se "šikmookými rákosníky", byla pro Clinta a jeho úžasný charismatický hlas prostě dělaná. Chvílemi se Clint do Walta, ehm, promiňte - pana Kowalskiho, vžil tak dokonale, že mi chvílemi připadalo, jakoby Clint byl doopravdy samotný veterán (což tedy de facto je - filmový veterýn). Když pominu poněkud drsné, nýbrž nezbytné bitkařské scény a nervy drásající strach o Gran Torino, jedná se o naprosto dokonalý film, na jehož konci možná kdekomu ukápne slza. Můžu jen prohlásit, že se těším na příští Eastwoodovo dílo, které, jak očekávám, bude mít ještě větší grády než Changeling s Gran Torinem dohromady. ()

capák

Clint Eastwood je člověk u kterého platí čím starší, tím lepší, a to jak režisér, tak herec. Se svou hereckou tvorbou se rozloučil navýsost dobře. Jeho Walt Kowalski je postava, která se vám navždy vreje do paměti. Režijně rovněž velmi dobře podaný snímek také funguje jako reflexe nad problémy rasismu, pouličních gangů a přistěhovalců ve Spojených státech. ()

Týnkaa

Nejlepší film, co jsem za poslední dobu viděla. Vážně nenapadá mě nic, co mu vytknout... Výborný zážitek, prožitek, pocit po dodívání filmu. Jedním slovem GENIÁLNÍ... A jako bonus zjištění co je to vlastně to Gran Torino :D:D ()

rodo

Čistých pět hvězdiček bez jakýchkoli připomínek. Tento film je příkladem, že i ve své podstatě ke klišé svádějící námět nemusí vždy skončit moralizující americkou sračkou. Clint Eastwood je prostě třída! ()

SG_ever

Gran Torino je skvělý film - od začátku až do konce. Clint Eastwood jako tvrdý, stárnoucí chlap, který zjišťuje, že má radši "šikmooké" sousedy než svojí vlastní rodinu. Realisticky natočená podívaná, která umí být vtipná, krutá a především smutná. (95%) ()

01.01.2012

Clint Eastwood – návrat k herectví?

Clint Eastwood – návrat k herectví?

08.10.2011

Tvrdil, že Gran Torino je poslední film, ve kterém se objevil před kamerou a už bude stát výhradně za ní. Jenže muzikál A Star Is Born, který hodlal natočit po eposu o vzniku FBI J. Edgar, byl… (viac)

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

20.02.2011

Zatímco napjatě čekáme na X-Men: Elitu (trailer vypadá lákavě), Matthew Vaughn už plánuje další projekt. A opět by mělo jít o komiksovou adaptaci. Předlohu nazvanou The Golden Age napsal Jonathan… (viac)

01.01.2011