Na jednom z ostrovov v Karibskom mori, kde stojí základňa námornej pechoty, sa už dlhší čas dejú zvláštne veci – miznú tu totiž dobre vycvičení americkí vojaci priamo zo strážnych stanovísk! Práve preto sem prichádzajú na príkaz značne znepokojeného velenia mlčanlivý Joe Armstrong (Michael Dudikoff) so svojím čiernym parťákom Curtisom Jacksonom (Steve James), aby všetko vyšetrili. Zistia, že za únosmi sú tajomní ninjovia, ktorí pracujú pre nechutne bohatého a mocného obchodníka s drogami. Ten z nich vďaka neznámej látke vyrába poslušné, nemysliace stroje, perfektne ovládajúce kung-fu, ktoré rozširujú jeho súkromnú armádu. Zneužíva na to revolučný objav profesora Sanborna (Ralph Draper), ktorého drží vo svojom sídle ako rukojemníka a núti ho k spolupráci hrozbami. Joe a Curtis budú musieť pri svojom pátraní bojovať nielen s armádou preprogramovaných ninjov, ale aj s nepriateľskými a značne skorumpovanými miestnymi úradmi... (TV Markíza)

TERRORDROME

To čo platí o jednotke platí aj o dvojke. Manekín Dudikoff s čiernym kamošom Jamesom ( z ktorého je čoraz väčší frajer ) pozabíjajú ďalšie kvantá stupídnych ninjov čo si myslia že môžu vyskakovať ako sa im zachce a sem-tam hodia aj nejakú tú hlášku. Je to blbé, je to naivné, je to akčné a našťastie aj stále rovnako hovadným spôsobom zábavné. ()

Santino7

Typický akčný biják z osemdesiatych rokov. Výpovedná hodnota nulová, dej plytký, herci hrozní. Ale v tej dobe to naozaj malo štýl, bolo to proste in. Také filmy vtedy bežali, na týchto súbojoch vyrástla celá jedna generácia. Namakanému Dudikoffovi s jeho parťákom černochom ste v súbojoch s nindžami proste fandili - napriek tomu že tí nindžovia pôsobili viac ako paródia než na zastrašenie :-) Akokoľvek mi to dnes príde lacné a trápne, musím tomu dať aspoň aké také hodnotenie. Z nostalgie. Mimochodom Michael Dudikoff je neuveriteľný tragéd, čo sa týka herectva. Ale takí sú tu všetci, to je poznávacou značkou pre tieto lacné béčkové akčné hovadiny. 1/5 ()

Jayem

Mierny pokrok oproti jednotke. Dudikoff už sem-tam dostane aj ranu a niektoré súboje už aj vyzerajú ako súboje. Bojovníci, ktorí sa sami vrhali na Mišovu katanu sa už tiež zredukovali na každého tretieho. ()

zdeny99

Z počátku strhující podívaná, která ve velkém stylu navazuje na první díl. Ovšem v jedničce zabil Dudikoff vlastníma rukama tak 80 chlapů za celý film. Tady to stihne už tak v polovině filmu a rozhodně v té druhé na tempu neubral, a tak už mi to přišlo furt dokolečka stejný. Je to jen jedna velká řezničina, kde stojí nepřemožitelní Dudikoff s Jamesem proti armádě geneticky upravených nindžů. [2835. hodnocení, 150. komentář, 39%] ()

Bozvav

Je to děsně pitomé, ale je to srdcovka mého mládí, navíc James a michael byly fakt parádní kusy chlapa. Takže dávám neobjektivní tři hvězďule. ()

*Colorado

Ano ano ano, je to slabší než slabá jednička, ale je to prostě Americký ninja ;-) Já jsem ty hrozný akční slátaniny 80.let fakt žral, takže i dnes se na ně mohu podívat bez pocitu viny či nějakého znechucení a naopak se docela pobavim. ()

sadlokan

Já si celý intro myslel,že to je nějakej špatnej dvojník Dudukofa a on to byl jeho potencionální protivník.Až příjde čas!Universální Dudikof!FF. ()

crha

Ne tak ultimátní jako jednička, ale štěně si to drží kvalitu, kterou já očekávám. Dudikoff neumí z bojových umění skutečně zhola nic a když je na scéně Jackson s perfektním afrem, tak je o zábavu také postaráno. Samozřejmě, je to takové to nadhodnocení, kvůli té nechtěnné vtipnosti, ale i tak 80%. ()

zelda82

Po letech je to nehorazna psina, u ktere se clovek nasmeje vic nez u kdejake komedie...Dudikoff byl asi prukopnikem botoxu, protoze nema absolutne zadnou oblicejovou miminku:))Nejlepsi je ale Steve James, kterej se pokazdy nezapomene svliknout do pul tela, nez nekomu rozbije tlamu:)))) ()

MickeyStuma

Druhý snímek série o ´Americkém ninjovi´ se opět veze na jednoduchosti a jisté přímočarosti. Tvůrci jen přidali trochu více humoru a zaměřili se na větší množství akčních scén, neboť si to diváci vyžadovali. A tak se opět Michael Dudikoff setkal se Stevem Jamesem a společně se vrátili do svých rolí. Tentokrát mají co dělat se šílencem pohrávajícím si s lidskými geny, které upravoval tak, aby se z ninja bojovníků stali vyloženě zabijáci. Ale co si budeme povídat, pořád to byli břídilové. Spousta klišé a nelogičností, ale takové prostě osmdesátky byli a z nostalgického hlediska se stále jedná o jeden s povedených akčních videosnímků své doby. Zkrátka stará dobrá akční práce. ()

Torgal

Bože, tento film je tak zlý, že je vlastne dobrý. Hoci ani to nie je presné, je skôr neskutočne zábavný. Človek sa jednoducho nemôže nesmiať všetkým tým úžasne natočeným "ninja" kúskom, ktoré predvádza nezničiteľný Dudikoff spolu so svojím osvaleným parťákom. Stačí si prečítať obsah filmu a každému musí byť jasné, že dej je len ďalším zdrojom zábavy. Tento film sa mi hodnotí ťažko. Objektívne by si zaslúžil odpad, ale tej srandy som si pri ňom užil aspoň na štyri hviezdy. Dávam teda dve, ale odporúčam každému kto si vie takéto koniny poriadne užiť. 4/10 ()

Aditu

Tady to jen bojové scény zachrání od hodnocení "odpad". O hereckých výkonech se nedá ani mluvit, příběh ještě horší než v předchozím dílu a řeči, i když jsem měla za to, že nic horšího být nemůže...tak bohužel může. ()