Columbo

• Slovensko Columbo zasahuje (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (1971–2003), 93 h 41 min (Minutáž: 70–98 min)

Predloha:

Evan Hunter (kniha)

Peter Falk, Vito Scotti, Marshall R. Teague, Joel Beeson, Richard Dysart, Julie Newmar, Shelley Morrison, Carlene Watkins, Chad Willett, Louis Herthum (viac)

Recenzie používateľa cheyene k tomuto seriálu (68)

Vydať alebo zomrieť (1974) (S03E05)

Důmyslný plán, neprůstřelné alibi, ovšem stále je tu poručík Columbo! Zdařilý díl. ()

Dobrá povesť nadovšetko (1974) (S03E06)

Spíš průměrná epizoda, která má však tradičně výborné rozuzlení a velmi kladně hodnotím také to, že poručík ke konci neváhá zvýšit hlas, což je poměrně netypické. :) Najde se tu i několik úsměvných scén, což je také velké plus. 3* však dávám skrz prostředí, ve kterém se děj odehrával. Přetechnizovanost 70. let není můj šálek čaje. ()

Labutia pieseň (1974) (S03E07)

Tohle by byl nadprůměrný díl i bez Johnnyho Cashe. Když je ale zápornou postavou někdo tak charismatický, tak se jedná o naprostou chuťovku! Cash je můj oblíbenec už dlouho, ale teprve teď mi předvedl, že mohl být také dobrým hercem. "Někdo, kdo takhle zpívá, nemůže bejt zlej." ()

V núdzi poznáš priateľa (1974) (S03E08)

Epizoda, která by si možná zasloužila i plný počet..docela váhám. Výborné rozuzlení a usvědčení vraha. Copak by si LAPD počalo, kdyby nemělo poručíka v pomačkaném baloňáku, nedokouřeným doutníkem, poruchovým autem a ženou, kterou nikdo nikdy neviděl? :) ()

Osudné cvičenie (1974) (S04E01)

Tentokrát průměrný díl, který může nabídnout sympatického vraha, pár vtipných scén a tradičně skvělého Petera Falka. ()

Obrátený negatív (1974) (S04E02)

Další z epizod, která si zaslouží nejvyšší hodnocení. Paul Galesko zosnuje dokonalý plán, kdy policie najde oběť i vraha, avšak poručík má opět v některých otázkách problém a šťourá a šťourá, což je brzy velmi nemilé pro skutečného vraha a začne být značně odměřený ke Columbovi. Ten si však pro něj připraví parádní usvědčení, resp. situaci, kdy si vrah sám pod sebou podřízne větev. ()

Na úsvite (1974) (S04E03)

Atraktivní prostředí, ve kterém se brzy zabydlí i poručík Columbo. Řeší tu totiž slušně zapeklitý případ vraždy, který zpočátku vypadá jako nešťastná náhoda či nehoda z nedbalosti. ()

Rozbúrené vody (1975) (S04E04)

Tato epizoda se poněkud vymyká. Hned na začátku vidíme Columba, jak chvátá na loď (nikoliv člun, poručíku :-)) a vražda se odehraje za jeho přítomnosti. Ve stejný čas na stejném místě. Na lodi, která pluje do Mexika. Poručík odložil svůj typický baloňák, dokonce i sako zde svlíká a v nedopnuté košili (zejména té, kterou má na konci) vypadá neskutečně frajersky. Charismatický vrah Robert Vaughn si připravil dokonalý plán, ovšem Columbo je pozorný i na dovolené a jen tak něco mu neunikne. P.S. Susan Damante je v roli sestřičky velmi pěkná :) ()

Vražda na videu (1975) (S04E05)

Při vyšetřování vraždy je potřeba být velmi pozorný, protože i sebemenší detail může rozhodnout o vině či nevině. Poručík Columbo to moc dobře ví. ()

Vrah zavolá o desiatej (1975) (S04E06)

Tentokrát poněkud slabší díl, zejména díky usvědčení, které mi příjde takové rozpačité. ()

Zabudnutá dáma (1975) (S05E01)

Rozhodně zajímavá epizoda s poněkud netradičním koncem.. ()

Prípad diplomatickej imunity (1975) (S05E02)

Charismatický záporňák + Columbo ve smokingu + úsměvné okamžiky + zajímavé prostředí + diplomatická imunita vraha + závěrečné usvědčení - nezajímavá vražda - nezajímavé alibi = 4* ()

Kríza identity (1975) (S05E03)

Poměrně komplikovanější děj, ne tak lehce průhledný a jasný, jak tomu většinou u Columba bývá, přesto však jde o povedenou epizodu s řadou skvělých momentů. ()

Smrť v aréne (1976) (S05E04)

Neřekl bych, že by byl tento Columbo slabší... sice se odehrává v netradičním prostředí, ale to vůbec nevadí, naopak nahrává na zdařilé scény a dialogy. Snad jen rozuzlení, resp. závěrečné usvědčení je takové mírně podprůměrné, což ovšem kompenzuje jinak poměrně zajímavý děj, přátelství a spolupráce mexického policisty s poručíkem, charismatický záporák a atmosféra ciziny. ()

Kúzelné alibi (1976) (S05E05)

Klasický Columbo. Neomylně si jde za usvědčením vraha, tentokráte úspěšného iluzionisty, bývalého a dnes inkognito nacisty. Vražedný plán je povedený, nikoliv nadprůměrný, protože mě napadlo, kde vrah udělal chybu. Přesto se však jedná o skvělou podívanou s výborným trikem o hádání čísel. Musím ho vyzkoušet. :) Škoda, že Columbo nedostal vraha s žádným hmatatelným důkazem, ale pouze objasnil, jak vražda proběhla a jaký k ní byl motiv. P. S. Nový kabát poručíka byl fajn zpestření. ()

Posledná pocta komodorovi (1976) (S05E06)

Konečně! Už jsem si myslel, že se to snad v žádném díle nestane, aby bylo více možností, kdo je vrah. Závěr tradičně výborný.. ()

Posvietiť si na vraždu (1976) (S06E01)

Za sympatického vraha a jeho dobře promyšlený plán dám přece jenom čtyři hvězdy. Poručík opět dokáže, že si umí dávat věci do souvislostí vskutku dokonale a že za přispění kluků z laborky najde i v precizně promyšlené vraždě chyby. ()

Staromódna vražda (1976) (S06E02)

Columbo si všimne i sebemenšího detailu a dokáže vrahům, že má stále navrch. ()

Prípad vysokého IQ (1977) (S06E03)

Dokáže Columbo vyluštit hádanky od nadprůměrně inteligentního vraha? Mohou mu být ostatní členové spolku s tímto obdařením nápomocni? A jak je na tom s IQ sám poručík? :) Tento díl mě nejvíce bavil svým humorem. Velmi zdařilá epizoda. ()

Skús ma chytiť (1977) (S07E01)

V tomhle případě nemohu jít s hodnocením níž. Zkus mě chytit je epizoda, která mi velmi rychle ubíhala, takže jsem se ani chvilku nenudil. Poručík Columbo zde má pár opravdu zdařilých hlášek, které už zmínili jiní uživatelé. Dokonalé je tu závěrečné rozuzlení. A právě za ně přihazuji poslední hvězdičku. ()

Zemřel herec Burt Young

09.11.2021

Zemřel americký herec Robert Vaughn

Zemřel americký herec Robert Vaughn

12.11.2016

Poslední ze Sedmi statečných se odebral na věčnost. Robert Vaughn, jehož minulostí trýzněný Lee se navždy zapsal do westernové historie, nás včera opustil ve věku 83 let. Ačkoliv ho znáte z řady… (viac)