Než sa stal Draculom bol Vladom III. (Luke Evans), vládcom malej zeme menom Transylvánia, ktorá sa krčila v tieni mocnej Osmanskej ríše. Dobre vedel, že akýkoľvek odpor proti silnému susedovi by znamenal jeho koniec. Keď ho však sultán "požiadal", aby mu poslal tisíc chlapcov vrátane jeho vlastného syna ako čerstvých regrútov do armády, rozhodol sa neposlúchnuť. Aby porazil zlo a odvrátil nevyhnuteľné, spojí sa so zlom omnoho väčším. Stane sa Draculom. Nezničiteľným démonom, ktorý je schopný porážať obrovské vojská, ale ktorý zároveň stráca tých, ktorých svojím zúfalým činom zachránil. Svojich najbližších. (TV Markíza)

LadyPupu

"Co je to za člověka, který se plazí do hrobu a přitom hledá naději?" ptá se Nosferatu. "Co je to za člověka, který tohle natočil?" ptám se já. Jalové dialogy, jalový děj, jalové celé zpracování. Ve dvě ráno na nějakém tv kanálu s minimální sledovaností. Tam by se tohle dílo hodilo. ()

Lachtaan

Další z hrozivě shozených, přitom pekelně vyšperkovaných temných hororových dobrodružství, kterému jako bonus vévodí skvělý Luke Evans. Nedalo by se na to koukat pokaždé, kdy by člověk dostal chuť, kdysi to pro mě avšak bylo něco úplně nevídaného a bez jakýchkoli potřeb nejnovějšího Vlada shazovat jsem se jím nechal pohltit a užíval si každou sekvenci filmu, který mohl být snad klidně i o kousíček delší, aby rozvinul již tak tajuplný příběh. [viděno v Kino Šumava Klatovy 24.10.2014] ()

Ryuuhei

Pohodový, popcornový film recyklující známou legendu a utvářející z ní celkem přímočarou středověkou řežbu. Hlubší význam bych hledal těžko, je to celé takové hloupé, až naivní, ale překvapivě mě i tyto možné nekvality dokázaly zaujmout a udržet u obrazovky do samotného konce (který příjemně překvapil). ()

Quen11

Nový Dracula je fajn. Ak ho teda berieme ako brakovú akčnú zábavu s výborným obsadením, aj keď Dominic Cooper by už mohol hrať aj niečo iné ako záporáckych hajzlov. Efekty občas pochybné, ale stále to pôsobilo takým mohutným dojmom. Vďaka veľmi rozumnej stopáži a dobre dávkovanej akcii, ma ani chvíľu nestihol nudiť. Možno by som dal aj 4* nebyť absolútne dementného konca. ()

rockwoman

"Proč v tomto, nebo příštím životě myslet odloučeně, když se člověk rodí znovu? To je má oblíbená báseň. Je o tom, že jedna duše hledá druhou." ...Luke Evans je nepochybně fešák, ale to je tak asi všechno. Tento příběh Drákuly mě ničím neohromil, nevzrušil, neučaroval, takže tím nejpřitažlivějším Drákulou pro mě nadále zůstává Gary Oldman. ()

ywo666

Je to presne také isté ako trailer. Evans ako pohodový Drakula. Cooper ako rozmananý Sultán. Dance si zahral úlohy Billa Nighyho a moc som medzi nimi rozdiel nevidel. Film má kopec silných scén, ale dokopy je to hrozná blbosť. Občas som si fakt plieskal na čelo, že si zo mňa tvorcovia robia srandu. Pritom mňa zaujímalo ako sa dostal Vlad k upírovaniu. Ale chcel som vidieť niečo iné. Ja väčšinou ignorujem logické chyby. Ale tu si to tvorcovia ohýbali ako sa im zachcelo. Je to tak na 2 a pol. Dám teda slabé 3* ale nech už sa to neopakuje. ()

venison

Mám ráda brakoidní béčka založená především na hororových „faktech“.. Tenhle vampejr moc vtipu oproti „Van Helsingovi“ nepobral, některé scény byly hodně hodně hodně podobné freskoidním zpomaleným záběrům z „300“.. Bububu to moc nebylo, spíš trocha bitkaření na pozadí pseudohistorických událostí.. Jako slaboduchý relax = brilantní :-D ()

Pavlínka9

Několikastý film s tématem "Drákula", který je založen hlavně na krvi a masakrech a krásné ženě, která chce milovat svého muže co nejvíce a co nejdéle to jde a splodit další potomky...Ale ouha - on se nechá dobrovolně uvrhnout do zatracenmí a závěrečná scéna, kdy se objevíme v současnosti - nééééééééééé. To byla tečka na konec, kterou mohli oželet...Výhodobu tohoto filmu bylo, že se dalo aspoň na co koukat - Luke Evans a Dominic Cooper - hmm ;) Dobrá dvojice :) Touha zachovat rod a zachránit svůj lid - kdo by to nechtěl, ale jinak byl pro mě film prostě takový plytký a pak už mě ani nezajímalo, jak to skončí...Scéna ve skále s Charlesem Dancem byla fajn - to bylo krásně udělané, ale jinak byl film vytvořen tak, aby to člověka zaujalo asi jako - Hej! Teď se pořádně dívej! Ha! Tohle Tě prostě musí upoutat a musí se Ti to líbit!! Tohle na mě řvalo z filmu skoro celou dobu...Je to jen béčkový film, který tu bude ještě několikrát, jelikož jak bylo řečeno na konci - Hra začíná :D :D ()

noriaki

A nakonec proč ne. Klasický Drákula byl zfilmovaný už několikrát a to včetně různých variací a roztodivných vykrádaček. Tahle verze si na nic nehrála, psychologii jen lehce naťukla a o atmosféru strachu se ani nepokusila. Scénář sice nějakou invenci obsahuje a Luke Evans ji i zahrál, jenže režisér jeho snahu zarytě ignoroval. Vypadá to, že mu záleželo jen na akčních scénách a efektních bitvách. O moc víc film nenabídl. Abych byl upřímný, podle námětu jsem víc nečekal a tak jako tak své minimální ambice naplnil víc než uspokojivě. ()

mikestiff

Námět je originální, ale scénář je každých pět minut tak nelogický, až to bolí. Všechno je podáno strašně zjednodušeně, zkratkovitě a povrchně. Vedlejší postavy jsou jen do počtu aby měl kdo umírat. Veliká škoda. ()

skretik

hm, trocha sklamanie... vyborne efektny, mierne divna story... a hlavne hlavna hrdinka, no ble... a ten gandalfsky 'trik' s netopiermi ma desne pobavil (fakt desne) ()

Angelic-77

Nového Drákulu stoprocentně nejde hodnotit lépe než průměrně - film je totiž naprosto průměrný ve všech ohledech. Spíš než v kině bych ho tak viděl rovnou na DVD, případně jako TV film. Doporučuji pouze v případě, že (stejně jako já) nebudete vědět, jak zabít dlouhé a chladné víkendové odpoledne. ()

Sany33

Najskôr začnem tým za čo som strhával hodnotiace body. V prvom rade je to množstvo hluchých miest, plytkých dialógov a siláckych rečí, ale čo už asi to tak muselo byť. Za druhé a to je vec, ktorá mne osobne vadila asi najviac na celom filme je totálna absencia krvi. Keď sa rozhodnem natočiť film o Drakulovi a vynechám z neho krv môžem si rovno hodiť mašľu. Našťastie pre nich sa objavil rytier v žiarivej zbroji menom Luke Evans aby ich s týchto portfóliových sračiek vyviedol a nastolil poriadok na place. Áno, Evans to zahral naozaj výborne. Ale čo by bol herec bez všetkých moderných serepetičiek a vychytávok v podobe vizuálnych efektov. Predovšetkým grošový fight na konci sa mi obzvlášť páčil. Dokonca aj Tyvin Lenister v úlohe satanáša celkom dobre vymyslené na prípadné pokračovanie. Klady prevládajú nad zápormi, aj keď tá krv, no nič. 70% ()

hroubek

Ani nevím co jsem vlastně čekal. Trailery byly správně béčkové, ale tak nějak jsem si říkal, že bych u toho krásně mohl vypnout. To se mně bohužel nepovedlo, a proto jsem dost zklamaný. Nevadí mě, když je nějaký film hloupý, nebo trochu zkratkovitý, ale vadí mě, když tvůrci nedokážou prodat příběh a natož pak hlavního hrdinu. Z celého filmu mě zajímala jen jedna postava to postava Charlese Dance, který má obrovské charisma a je radost na něho koukat. Luke Evans se snaží, ale scénář mu dává doslova hloupé dialogy. Sarah Gadon je na tom podobně. Nejhůř je na tom ovšem Dominic Cooper, který je tady naprosto otravný. Film má několik fajn momentů a akční scény nejsou nejhorší, jen kdyby nebyly, tak zběsile sestříhané. Drákula: Neznámá legenda mě moc nebavil, ale pořád to není zas tak hrozný, aby se to nedalo dokoukat. ()

Trustme

Zbytečná kravina a smysl něco takovýho točit, zaplatit a cpát na světlo světa. Ale chápu, že Zlatá malina potřebuje z něčeho vybírat. ()

VanTom

Dle očekávání velmi komiksový origin nemusel mít s Drákulou nic společného, nejspíš nastejno by v tomto historickém fantasy vyšel jakýkoliv "kajícný a milující" superhrdina (a že si Luke Evans své četné superschopnosti vychutnává, úplný netopýří muž), který by se postavil (sto)tisícihlavé armádě Turků ze své temné krvavé minulosti. No, krvavé, kvůli ratingu se meče opět vytahují z těl dokonale čisté a naleštěné. :-( 5/10 ()

Luc Besson chystá vlastního Draculu

Luc Besson chystá vlastního Draculu

18.02.2024

Je tomu už pár měsíců, co do našich kin dorazil zatím poslední snímek režiséra Luca Bessona (Leon, Pátý element) pod názvem DogMan, v němž si hlavní roli zahrál americký herec Caleb Landry Jones.… (viac)

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

12.03.2020

Studia Blumhouse a Universal chystají nového Drákulu. Po nedávné minisérii od Netflixu a BBC a snímku Drákula: Neznámá legenda nebo dřívějších známých adaptacích se tak jedná již o několikáté… (viac)

Tvůrci Sherlocka chystají nového Drákulu

Tvůrci Sherlocka chystají nového Drákulu

18.10.2018

Steven Moffat a Mark Gatiss (Sherlock, Doctor Who) se plánují znovu spojit pro novou seriálovou adaptaci Drákuly na BBC One a Netflixu. Bude se jednat o třídílnou minisérii, kterou producentské duo… (viac)

Hororová monstra nebudou děsit

Hororová monstra nebudou děsit

16.11.2014

Šéfka studia Universal Donna Langley ví, jak vydělat peníze. Nejprve jsme se od ní dozvěděli, že nás čeká minimálně deset dílů Rychle a zběsile. A hned záhy dala na vědomí, že filmy z budovaného… (viac)