Než sa stal Draculom bol Vladom III. (Luke Evans), vládcom malej zeme menom Transylvánia, ktorá sa krčila v tieni mocnej Osmanskej ríše. Dobre vedel, že akýkoľvek odpor proti silnému susedovi by znamenal jeho koniec. Keď ho však sultán "požiadal", aby mu poslal tisíc chlapcov vrátane jeho vlastného syna ako čerstvých regrútov do armády, rozhodol sa neposlúchnuť. Aby porazil zlo a odvrátil nevyhnuteľné, spojí sa so zlom omnoho väčším. Stane sa Draculom. Nezničiteľným démonom, ktorý je schopný porážať obrovské vojská, ale ktorý zároveň stráca tých, ktorých svojím zúfalým činom zachránil. Svojich najbližších. (TV Markíza)

iXtr3m3

Mne sa to teda náhodou páčilo. Určite lepšie ako Ja, Frankenstein, ktorý bol čistá béčkovina, dokonca až videofilmová, toto si viem predstaviť ako úvod do nového Monster Univerza. Evans je extrémne charizmatický herec a trhá v akomkoľvek filme každú scénu pre seba. Po technickej stránke to bolo taktiež skvelé, taká novodobá menej "okázalá" resp. čisto béčková Múmia. ()

Han22

Tak nevím, brácha byl spokojený, já se celkem těšil ale... V podstatě se jedná o béčko, které si vytírá zadek jak s historickou postavou Vlada Napichovače tak s mýtickou postavou Drákuly. Luke Evans není ani hrdinský bojovník, ani temný kníže, je zkrátka nezajímavý, stejně jako většina ostatní "herců". K tomu celkem laciná výprava, levné digitální efekty, mizerně sestříhané bitky odehrávající se v temnotě a spousta pitomých scén. SPOILER - například když hrdinova milá spadne asi z 500 metrů ze skály a přesto je na zemi vcelku, bez viditelných zranění a ještě se stihne dojemně rozloučit. No co to je? Většinu bych byl schopný odpustit, pokud by film obsahoval spoustu kulervoucích scén, ale tady toho moc nebylo. Slabota. ()

Corpsegrinder

Marně čekám na to kdy někdo vezme příběh o Drákulovi a přednese ho ve výpravě ala Castlevania. Tohle zpracování je jedno z nejhorších vůbec a nebejt poslední bitvy tak by film zasloužil cameo Ozzyho kterej by to včas utnul. Evans je ale OK a i atmosféra občas zamává. ()

HArna

Strašná splaška - tohle je trend. Ke každé pohádce nebo báji se v dnešní době dělá velkofilm ve stylu pána prstenů. Tohle jako ostatní pokusy není pán prstenů a stejně je o parník lepší Drákula od Coppoly. Vlastně se tento film dal svojí cestou a s Draculou jak ho známe nemá nic společného. Luke Evans mi moc nesedl v roli Dráculy, je asi pěknej a má hezký obličej, ale takový Charles Dance se mě v ryl do paměti daleko víc, bohužel není nejmladší. Nevím, jestli tvůrci zamýšlí pokračování, ten závěr byl otevřený....bohužel. ()

Merkin

Konečně někdo zabrousil hlouběji než k románu Brama Stokera a přinejmenším zčásti nabídl příběh Vlada Tepeše alias Napichovače. Vladův otec Dracul, tedy člen Dračího řádu krále Zikmunda, zasvětil svůj život obraně Balkánského poloostrova proti nevěřícím, načež odměnou mu bylo nucené odevzdání syna do tureckých rukou. Vlad ovšem na otce nezanevře a na jeho počest si nechá říkat Dracula. Bohužel, pro většinu lidí ve svém okolí svými krutými způsoby a tisíci obětmi, jež převážně naráží na kůl, působí jeho přízvisko spíš tak, že naplňuje svůj druhý význam, totiž Ďábel. Jak jinak má ale vládce Valašska a později Transylvánie udržet nepřátelská vojka na uzdě? Lidé se přeci nebojí mečů, ale nestvůr. A pro milovníky upírů Gary Shore připravil doslova krevsající závěr s dovětkem odkazujícím přece jen ke staré dobré knize (jmenuji se Mina). Neznámá legenda pro mě představuje rozhodně výpravné historicko-fantastické pokoukání a snímek doporučuji všem, kteří se nehroutí u zbortěných stereotypů :) ()

Mathew55

Nikdy nevěřte trailerům! Tenhle film pro mě byl největším zklamáním snad celé mé filmové kariéry. Děj buďto nedával smysl, nebo byl úplně stupidní. Jediným pozitivem byl Luke Evans, který se do své role hodil, ale svým výkonem nemohl zachránit katastrofální scénář. A přitom příběh Draculy má podle mě takový potenciál. Ostuda! ()

ti88na

Rozprávka pre dospelých, ktorá ma aj po druhýkrát veľmi slušne pobavila, dokonca v mojich očiach o niečo stúpla. Po tých pubertálno-romantických hovadinách, ktoré tak dehonestovali legendu o upíroch to bolo viac ako osviežujúce a Luke Evans bol v úlohe pána noci príťažlivý a charizmatický, dokonca aj herecky to potiahol bez väčších problémov. Obrazová stránka uchádzajúca, sklamali ma vedľajšie postavy, hlavne Dominic Cooper bol nevýrazný a viac mi utkvelo v pamäti to jeho blýskajúce sa brnenie. Mimochodom kostýmy boli luxusné a stredoveká atmosféra tiež hrala filmu do karát. 75 % ()

Hanys_

Fain nápad podat tenhle zajímavý příběh zrovna tímhle způsobem. Charismatickému Vladovi člověk prostě fandit musí, ale ta tuna béčkových digitálních s.aček dojem dost kazí. ()

vander19

Upíri, vlkodlaci a podobná háveď ma fascinovala už od malička. A keď som nedávno sedel v bare a neviem prečo tam mali zapnutú rumuskú tv, ale tá mi šlahla trailer na Draculu skoro som dostal filmový orgazmus. O Draculovy bolo popísané a natočené toľko, že možno jeden HDD by mi nestačil na zozbieranie všetkého ohľadom tohto kniežaťa. Tu, ale tvorcovia slubovali a resp. som čítal, že bude iný. A začína to fakt krásnou vizualnou bombou. Vlad ešte ako človek mláti všetko čo mu príde pod ruku, aby ochránil Transylvániu. Miesto, ktoré dodnes priťahuje pozornosť ľudí z celého sveta, ako magnet klince. A práve to nádherné zobrazenie Transylvánie, bojové scény a aj príbeh ma naprosto dostali. Škoda, že film je len taký krátky. Keďže fantasy veci dokážem sledovať kludne aj dvojnásobný čas aký má Dracula. Málo kedy sa mi stane, že sa v kine zľaknem, ale tu hneď na začiatku som skoro dostal infarkt. Je to taká zmes fantasy horroru s akčnými scénami pripomínajúcimi mi tak trochu 300. Len je tu pri tých súbojoch fakt málo krvy. Možno je na škodu, že film bol ukončený takým spôsobom ako bol. Východ slnka by bol kolosálnejší záver, ale predpokladám, že zrejme bude mať pokračovanie, keďze: "Hra sa len začala"....Ale verím, že nie všetkým sa tento film bude lúbiť. ()

Harapes

Bohužel film se veze na úspěchu Pána Prstenů a Hobita.Dost podobná scénografie.Alespoň mě potěšila účast britského herce Charlese Dance(Vetřelec 3).Příjemný film na nedělní večer doma v tv.Jinak to nevidím. ()

Dyas

Solidní akční fantasy béčko, které skvěle pobaví a Luke Evans dokáže, že zvládne utáhnout celý film na svých bedrech. Charles Dance je taková třešnička na dortu :) Mimochodem doufám v pokračování, které rozvine dál rozvine hru o nesmrtelné snaze pomstít se. To byla jedna z nejzajímavějších věcí na tomto filmu. ()

Asmodin

Parádní film, který by nebyl už zas tak parádní nebýt Lukea Evanse. Ale: je to skvělý film, který vidíte 1 možná 2x a nebudete si ho pouštět milionkrát. Dalo by se říct, že jediným osobním pojetím celého filmu je vytvoření upírá... konečně něco co si zaslouží potlesk - vytvoření upíra, který se rozpadne v prach při slunečním svitu a tolik řad Stmívání jsme museli strávit než někdo přišel na klasickou myšlenku ad fontes. ()

lucijelucije

Netradičně pojatý dracula v jeho zrodu. Proč ne. Sympatičtí herci L. Evans a S. Gadon a spoustu akce. Film uteče jako voda. Neříkám, že je Dracula něco exkluzivního, ale rozhodně je tohle fantasy na dobré hranici podívané. ()

dozana

Myslela jsem, že to bude horší ale vcelku příjemně strávených 90 minut....trochu méně krvavý než jsem čekala, ale odpustila jsem jim hned jak jsem viděla Luka Evanse bez košile. ()

Prochy38

L. Evans mě začíná dostávat každou svou rolí. Film jinak na 2-3*, ale díky němu šel celý snímek nahoru. každopádně to nemá ale ani zlý scénář. ono podívat se na tu legendu i z jiných úhlů nemůže nikdy nijak vadit. A tenhle snímek to podal moc sympaticky. Udělat z Draculy hrdinu byla sice dost hra s ohněm, ale tohle pojetí se mi moc líbilo. Nechybělo tomu skoro nic. ()

Mitin

Koukat se na to dalo, nijak to neurazilo, Chris Evans to herecky utáhnul a Charles Dance mě svojí přítomností ve filmu potěšil. Ale nic víc kladnýho o filmu neřeknu. Podprůměrné, špatné vizuální efekty, zápletka nafouknutá, ale vlastně o ničem a konec ani komentovat radši nebudu, to už podle mě bylo hodně přes čáru. ()

Vadriano

"Proč myslet odloučeně v tomto nebo příštím životě, když se člověk rodí znovu?" "To je má oblíbená báseň." "Je o tom, že jedna duše hledá druhou." "Jmenuji se Mina." "Vlad." Překrásné. ()

Luc Besson chystá vlastního Draculu

Luc Besson chystá vlastního Draculu

18.02.2024

Je tomu už pár měsíců, co do našich kin dorazil zatím poslední snímek režiséra Luca Bessona (Leon, Pátý element) pod názvem DogMan, v němž si hlavní roli zahrál americký herec Caleb Landry Jones.… (viac)

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

12.03.2020

Studia Blumhouse a Universal chystají nového Drákulu. Po nedávné minisérii od Netflixu a BBC a snímku Drákula: Neznámá legenda nebo dřívějších známých adaptacích se tak jedná již o několikáté… (viac)

Tvůrci Sherlocka chystají nového Drákulu

Tvůrci Sherlocka chystají nového Drákulu

18.10.2018

Steven Moffat a Mark Gatiss (Sherlock, Doctor Who) se plánují znovu spojit pro novou seriálovou adaptaci Drákuly na BBC One a Netflixu. Bude se jednat o třídílnou minisérii, kterou producentské duo… (viac)

Hororová monstra nebudou děsit

Hororová monstra nebudou děsit

16.11.2014

Šéfka studia Universal Donna Langley ví, jak vydělat peníze. Nejprve jsme se od ní dozvěděli, že nás čeká minimálně deset dílů Rychle a zběsile. A hned záhy dala na vědomí, že filmy z budovaného… (viac)