Než sa stal Draculom bol Vladom III. (Luke Evans), vládcom malej zeme menom Transylvánia, ktorá sa krčila v tieni mocnej Osmanskej ríše. Dobre vedel, že akýkoľvek odpor proti silnému susedovi by znamenal jeho koniec. Keď ho však sultán "požiadal", aby mu poslal tisíc chlapcov vrátane jeho vlastného syna ako čerstvých regrútov do armády, rozhodol sa neposlúchnuť. Aby porazil zlo a odvrátil nevyhnuteľné, spojí sa so zlom omnoho väčším. Stane sa Draculom. Nezničiteľným démonom, ktorý je schopný porážať obrovské vojská, ale ktorý zároveň stráca tých, ktorých svojím zúfalým činom zachránil. Svojich najbližších. (TV Markíza)

GOREGASM

Jen dobrý herec v hlavní roli už dlouhou dobu na úspěch nestačí. Luke Evans přitom působí dost neukotveně a jeho snaha o emocionální vyznění jeho postavy vyznívají v kontrastu s amatérským zbytkem přinejmenším komicky. Navíc kinobéčka už dávno netočí nadějní mladí režiséři, ale neumětelové jmenující se například Gary Shore, který neumí atmosféru, neumí akci, zato umí spolehlivě uspat. Většinu akce zastřešují mihotajícící se netopýři a je opravdu podivuhodné, že ve filmu o Draculovi se upíří akce dočkáte až v závěru a to v tak absurdní logické návaznosti, že už vám nezbude než ronit krvavé slzy ala True Blood, protože horším filmem byl z poslední doby snad jen I, Frankenstein. Těžká suchařina a ten rozpočet bych nechal všechny zodpovědné do posledního doláče splácet. 20% ()

BOURQUE

Zaujímavý pohľad na jedného z najznámejších príbehov. Celý film však je na priemernej (niekedy podpriemernej) úrovni. Niektoré scény sú moc efektívne (armáda netopierov), ale niektoré sú až moc prehnané (jeden proti celej armáde). L. Evans a S. Gadon však svoje úlohy zvládli. Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

Ombak▼Penari

Žádná bomba, ale relativně snesitelná jednohubka. Na budování nějakého hororového universa ale dost slabý start. Dracula se stále ještě nedočkal svého důstojného filmového zpracování, ačkoliv si ho bere do huby kde kdo... ()

Rockerman

Nevadilo mi, že je to na hony vzdálené Stokerově předloze, ale ten příběh mě moc nevzal. Proměna Vlada v upíra připomíná pohádku, kdy je třeba zakletého vysvobodit za cenu vlastní oběti. K smíchu bylo také zaslepení vojska šátky, aby neviděli démona a nebáli se ho. Naopak nápad na závěr, přenést děj do současnosti byl dobrý. Ale co, je to hloupé, ale dívatelné hlavně kvůli trikům. ()

Ben Nevis

Nedočkavě čekám na film Hitler: Untold o tom, jak Adi miloval zvířata (vegetarián), děti ukládal do postýlek a ze všeho nejvíc chtěl zachránit národ před ekonomickým krachem všemi dostupnými prostředky. Nebýt sympatického Luka Evanse, skončí film někde v odpadu. Podle tvůrců totiž byl středověk voňavé místo, kde princové "Nabodávači" opečovávají svého jediného neduživého synáčka a kde armády pochodují se zavázanýma očima divočinou, aby následně zažily horor Netopýři. ()

Heroine

Jak si asi všiml každý, nejlepší je na tomhle zpracování obsazení Luke Evanse. Jinak to stojí celkem z málo, ale aspoň si nedomýšlejí fůru blbostí, a radši pracují s klasikou. Doposud byl pro mně Evans takovým nevýrazným mixem Jamese McAvoye a Orlando Blooma, ale možná že už si ho teď budu pamatovat líp :-) ()

hEROic

nebylo to tak hrozné jak by se dalo čekat... zbytečně se to zvrtne v ujetou vybíjenou, ale jinak pro fanoušky žánru celkem v pohodě... 60% ()

Wargoo

Nebyť Evansa ako charismatického Draculu, tak je to aj za 2**. Výprava slušná, efekty tiež, a aj samotné trvanie len cca hodinu a pol je poľahčujúce, aby to bolo minimálne za 3*** Je viac "b-čkových" podobných filmov, no tento nieje opovrhnutia hodný. Odporúčam. PS: Cooper ako sultán sa mi tam moc nehodil, chcelo to vizuálne zaujímavejšieho "záporáka". Mne by sa tam páčil aj Adam Driver.. ()

Wallis3

Pochod slepých Turků byla kravina, útok netopýrů pod taktovkou Vlada byla píčovina, pád drahé polovičky z několikasetmetrové výšky a následně jejich rozhovor byla ultra kundovina filmaři si tvořili tmu podle toho, jak se jim to hodilo, samotné sebeobětování Drákuly, ať už prvotní nebo na konci, nuž dobrá, vyprávěli příběh po svém. Ať už to bylo, jak to bylo, stejně si to ty dva hryzance urvalo i přes svou zbytečnou zbrklost. ()

CyriC

Je to hovno. Velké hnědé hovno rozmazané po zdech vašeho pokoje. Ale představte si, že to hovno by bylo nehorázně zábavné a bylo cítit po krvi a oceli. ()

kkarx

Skvělé atmosférické scény jsou utopený v nudném akčním balastu. Škoda. Stojí vidět jen kvůli malé roli Charlese Dance. ()

JetDryerFan

Pár doslova zkopírovaných scén z Hobita mě donutilo se pousmát a nebrat toto dílo zas až tak vážně a smířit se s tím, že se teď už všechny fantasy filmy budou asi točit podle předloh Pán Prstenů nebo Hobit. Každopádně obsazení vedlejších rolí mě nadchlo - Jakub Gierszal, kdo by čekal v US filmu polského herce? Díky za to. ()

Schlierkamp

Americký film, jenž má se Stokerovým románem společné pouze jméno. Jednoduchý příběh je umístěn do patnáctého století, kdy v té době neporazitelná osmanská armáda žádá výkupné od Valašska (ve snímku nesprávně Transylvánie) v podobě tisíce jinochů. V čele napadeného státu stál Vlad, obávaný válečník, od jisté doby však ochranitel míru a blahobytu své země. Vládce své říše zahrál L. Evans, pro jehož výkon mám slova uznání, pokud ovšem nebudeme přemýšlet nad srovnáním filmového Vlada se skutečným středověkým tyranem. Historka s upírem v jeskyni, dodání totální síly, pomocí níž je jeden muž schopen zničit celou armádu, efekty s mračny netopýrů a podivný upíří závěr pouze poukazují na skutečnost, že snímek nemá s literární předlohou pranic společného. Závěrečné přenesení příbehu do současnosti bylo nevysvětlitelné a vskutku nemám tušení, co tím bylo myšleno. Chápu, že příběh o hraběti Draculovi byl už zfilmován několikrát, avšak přesto jsem si jist, že bych mnohem více ocenil poctivé zpracování klasického románu, než tuto rádoby fantasy záležitost. ()

Dementra

Asi jsem zaujatá, ale holt...Připravte se na dobře zfilmovanou a zahranou romanťárnu, která sice trošku vybočuje z historických statistik o chlapech, co se uměli proměnit v tisíce netopýrů, a filmaři skutečnou rumunskou divočinu asi v životě neviděli, ale jinak film baví a pěkně utíká. A vůbec, kam se hrabe Starlord. ()

darkreider

Evans je charizmatický sympaťák, čo sa ale nedá tvrdiť o jeho sokovi Cooperovi, ten ešte potrebuje nabrať vek a vrásky, aby vzbudzoval nejaký ten rešpekt. Všetko mi to celkom pasoval až, kým malo prísť svitanie, ale armáda bola ešte ďaleko. Ja teda neviem, ale keď som rýchly ako padajúca hviezda a jednočlenne preriedim tisícovú armádu, tak pojem blitzkrieg má nový význam a je jedno ako ďaleko je nepriateľ. Ale chápem, že išlo o napätie a záver chceli mať epický. U mňa tým film degradovali na tupú lobotomickú popcornovku, ale verím, že cielené diváctvo bude híkať nadšením. Budiž. Úplný záver mi prekvapivo zdvihol náladu, pretože som mal pocit, že sa pomaly dostávam na underworld. ()

maciii

Další hollywoodský plivanec do tváře historickým faktům, fantastické legendě i ubohému divákovi, který se zase dočkal patetického, neoriginálního a ukňouraného lejna. ()

Torgal

Čakal som vskutku málo, o to príjemnejšie prekvapenie ma pri sledovaní filmu čakalo. Evans sa do role náramne hodí, upravená drakulovská mytológia pôsobí solídnym dojmom, mládeži prístupný rating je vydojený až na kosť a debutujúci režisér sa nebojí občas prísť aj s nejakou vizuálnou vychytávkou (boj v odraze čepele meča...). Vďaka úspornej stopáži nie je čas na zbytočnosti a nudu, skrátka solídne remeslo. Na tom, že je to film na jedno pozretie to síce nič nemení, ale poctivá práca si zaslúži poctivé hodnotenie. 7/10 ()

Luc Besson chystá vlastního Draculu

Luc Besson chystá vlastního Draculu

18.02.2024

Je tomu už pár měsíců, co do našich kin dorazil zatím poslední snímek režiséra Luca Bessona (Leon, Pátý element) pod názvem DogMan, v němž si hlavní roli zahrál americký herec Caleb Landry Jones.… (viac)

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

12.03.2020

Studia Blumhouse a Universal chystají nového Drákulu. Po nedávné minisérii od Netflixu a BBC a snímku Drákula: Neznámá legenda nebo dřívějších známých adaptacích se tak jedná již o několikáté… (viac)

Tvůrci Sherlocka chystají nového Drákulu

Tvůrci Sherlocka chystají nového Drákulu

18.10.2018

Steven Moffat a Mark Gatiss (Sherlock, Doctor Who) se plánují znovu spojit pro novou seriálovou adaptaci Drákuly na BBC One a Netflixu. Bude se jednat o třídílnou minisérii, kterou producentské duo… (viac)

Hororová monstra nebudou děsit

Hororová monstra nebudou děsit

16.11.2014

Šéfka studia Universal Donna Langley ví, jak vydělat peníze. Nejprve jsme se od ní dozvěděli, že nás čeká minimálně deset dílů Rychle a zběsile. A hned záhy dala na vědomí, že filmy z budovaného… (viac)