Než sa stal Draculom bol Vladom III. (Luke Evans), vládcom malej zeme menom Transylvánia, ktorá sa krčila v tieni mocnej Osmanskej ríše. Dobre vedel, že akýkoľvek odpor proti silnému susedovi by znamenal jeho koniec. Keď ho však sultán "požiadal", aby mu poslal tisíc chlapcov vrátane jeho vlastného syna ako čerstvých regrútov do armády, rozhodol sa neposlúchnuť. Aby porazil zlo a odvrátil nevyhnuteľné, spojí sa so zlom omnoho väčším. Stane sa Draculom. Nezničiteľným démonom, ktorý je schopný porážať obrovské vojská, ale ktorý zároveň stráca tých, ktorých svojím zúfalým činom zachránil. Svojich najbližších. (TV Markíza)

Tribe odpad!

Neznámá legenda měla zůstat neznámou legendou, protože i dokumenty o netopýrech jsou 100x zábavnější než tohle. Nad vodou to drží jen celkem povedené herecké obsazení, ale to bohužel nestačí. Také jsem se utvrdil v tom, že jakýkoliv film / seriál / knížka o upírech smrdí od ho*en, teda kromě Van Helsinga, který se mi jako jediný film o upírech líbil a nesál mi krev z tepny. ()

esmoke

Očekával jsem hodně velkou kravinu, ale nakonec byl pro mne výsledek docela příjemným překvapením. (2D titulky) Rozpočet: $70 miliónů, Tržby: $215,52 miliónů ()

suboss

Príjemné prekvapenie v podobe veľmi dobre natočeného snímku, ktorý určite nesklame ani náročnejšieho diváka. Palec hore. ()

Scaevola

Hned na začátku bych zmínil tři bezsporné klady: Za prvé poetika byla výrazně inspirována Coppolovou versí z roku 1992 (kostýmy, brnění, barevná stylisace i aranžmá některých scén), za druhé Ch. Dance je omračující i jako "skutečně" nelidská nestvůra, za třetí je to krátké, takže zápory nestihnout zcela vyniknout. Zbytek už je o poznání horší, ale nijak nevyčnívá z řady fantasy snímků na jedno shlédnutí: Proměna hlavního hrdiny je nejdříve zbytečně zbrklá a emočně neopodstatěná, po samotném pokousání zdlouhavá a repetitivní a při konečném přijetí kletby vlastně nevidíme žádnou opravdovou změnu. Očekával bych spíše, že k proměně dojde někdy ke konci a nikoli hned v exposici příběhu. Vedle toho zajímavější postavy nemají dostatek prostoru, S. Gadon jako manželka a motivace jen nutkavě brečí a Cooperův sultán je redukován na potměšilé grimasy. A i efekty, byť technicky zvládnuté, pouze víří nedávajíce pocit skutečné převahy nebo osudové temnoty. Chybí tu totiž ona pravá atmosféra transylvánských příběhů, kterou tvůrci vyměnili za laciné dunění nesmyslných armád... Avšak musím dodat, že jsem se vskutku obával, že finální výsledek bude horší. - Po druhém shlédnutí ubírám na hodnocení, neboť hloupoučká naivnost celého spektáklu vysoce převažuje výše zmíněné klady. ()

andrewXx

Na reborn Drakulu ktorý je pre mňa vďačnou témou som sa tešil, no celé to dopadlo trošku inak než som si prial. Veľmi dobre obsadený Luke Evans, atmosferické trailery a pútavý vizuál bojuje s hlúpou voľbou neskúseného režiséra, stupídnym scenárom, nevýrazným a otravným záporákom, suchými dialógmi, neprehľadnými súbojmi a nudným dejom. Klady filmu prehrávajú nad presilou záporov keď sa stane niečo neočakávané, prichádza totiž najlepšia časť filmu- koniec. Nie, toto naozaj nemyslím ironicky. Koniec sa totiž z minulosti na pár minút presúva do súčasnosti a ukazuje Vlada Drakulu ako znovu stretáva svoju lásku o ktorú v minulosti prišiel. Tento zaujímavý nápad končí otvorene, čo nás nabáda k tomu, že by sme mali očakávať dvojku. Ak to tak bude, v tom prípade by tento film mal byť vnímaný skôr ako úvod do niečoho, čo bolo vyrozprávané a zrežírované síce úplne zle, no pri zmene a správnej voľbe režiséra a scenáristov by to mohol byť začiatok niečoho oveľa lepšieho. Snáď to vyjde. ()

Nyanka odpad!

Pro mě utrpení se dívat, nejdřív jsem si musela zakrývat oči studem a pak jsem se raděj přestala dívat. Asi mě nikdy nepřestane udivovat takové americké umění. Protože to musí být umění, vzít nějakou legendu, nacpat ji do dané historické doby, pak vzít h**** a rozmazat ho po celé délce filmu. ()

zodiak217

Veľmi príjemné prekvapený novým spracovaním Draculu. Neskutočne ma nadchla atmosféra filmu a efekty, kedy sa Dracula ako premieňal na stádo netopierov, no pritom bol stále v ľudskej podobe. Scéna keď obrovské množstvo netopierov rozpraši celý turecký nájazd a Dracula pritom stojí na veži a ovláda ich svojou rukou je priam epicka. Úplne ma to nadchlo, no som trochu zmeteny z konca lebo to vyzerá akoby bolo možné I pokračovanie a malo sa odohrávať v súčasnosti. Tvorcovia to mohli but definitívne ukončiť v závere keď Vladov syn rozprával o jeho legende, alebo naznačiť pokračovanie v tej istej dobe počas tureckého obliekania Európy. Nuž dočkáme sa má pokračovania? To neviem, ale v každom prípade som milo potešením týmto dobrodružno - fantasy spracovaním po toľkých hovoroch a komediach/paródiach, ktoré má vôbec neoslovili. ()

Jimmoris

Tak jak jsem se bránil tomuto zpracování a chodil kolem něho cca 14 dní, mě nezklamal. Jistě pár výhrad mám, ale alespoň po dlouhých letech přišlo trochu historie z Vladovi doby - ještě by to chtělo natočit dokument o Vladově rodě a byl bych spokojený :-))). Rozhodně bych tento titul nezatracoval. ()

10marty10

Luke Evans a jeho herecký výkon = tři hvězdy, jinak by se snímek topil v hlubokých amerických stereotypních filmových vodách. Zaměřeno více na vykreslení atmosféry s řadou efektů na úkor kvalitnějšího scénáře. ()

brasek

Názov Dracula Year Zero dával tušiť, že niečo nebude v poriadku. Podpriemerný televízny snímok s niektorými peknými efektami, s odporne umelými emóciami a s fraškou na záver. Rozhovor medzi upírom a Vladom som pochopil tak, že ak sa Drakula napije ľudskej krvi tak na neho prejde prekliatie a on bude musieť trčať v jaskyni, nuž ale v príbehu nestalo sa tak. ()

Sathana odpad!

jen těžko seženete horší film, než je tahle slátanina vycucaná z prstu u nohy nebo ještě nějaké horší části těla.. Kdybych měla komentovat, co všechno bylo na tomhle filmu odpadové, byl by potřeba zhruba týden. Příšernost!!! ()

PatrikP4

Nevděl jsem jak to ohodnotit jestli 2 nebo 3 hvězdy. Nakonec sem se rozhodl pro ty tři. Je to koukatelné a má to celkem rychlej průběh, žádne hluché scény kde se nic neděje, nebo teda aspoň ne tak dlouhé. Jen jsem nemohl zaboha přijít na to co měl znamenat ten pád Mireny, to my přišlo jako hodně špatnej vtip. Na FDB 75%, ale zhruba o cca 8800 hodnocení méně. ()

Pavlosos

Na to, že se jedná o debut, tomu nemám takřka co vytknout - Luke Evans vynikající, digitální efekty tak akorát a samotný příběh mě bavil. Otevřený konec ve mě zanechal ten nejlepší pocit z dalšího pokračování. Hlavní je u těchto filmů moc nepřemýšlet a bavit se, což mi film poskytnul. A jak by řekl Milan Pitkin, v v v vo tom to je! 80% ()

Fantasy

Všichni známe lovestory mezi Drákulou a Mínou z roku 1992, ale jak se z hraběte Drákuly - normálního člověka stal krvežíznivý a děsivý vampír Drákula? To je vloženo do deseti, možná dvanácti minut prvního jmenovaného filmu a tím to hasne. Poodtáhněme tedy závěs historie a nahlédněme do minulosti. Drákula je tady vylíčen jako milující otec a manžel, který namísto, aby vydal svého syna šílenému sultánovi raději obětuje svůj život a svou duši Ďáblu, aby nabyl sílu a schopnosti, díky kterým by mohl zabít své nepřátele a zachránit svou vlast a rodinu. Úctyhodné plány. Evans se mi v historických filmech líbí víc než v nějaké moderně a tahle role je pro něj jako dělaná. Dance jako původní upír je vskutku ďábelský a krásná Sarah s Lukem tvoří na pohled moc pěkný pár. Prostředí na natáčen vybráno na jedničku. Z temných hororových scén (viz. jeskyně) čišela opravdu hrůza, ale jako protiklad, les a prostředí, kde Drákula dokončil svou proměnu na mě působilo jako z pohádky. Vizuální efekty byly příjemným překvapením a hudba rovněž. Scénář mohl být o špetku nápaditější a ohoz tureckých vojáků o něco lépe vyvedený, ale to jsou snad jediné minusové body, které filmu dávám. ()

blekekeke

Béčko áčko, je to jedno. Tady nejde o cenu Thálie, tady jde o akci a hlavně krev, o hodně krve. Že i dviák musí cítit její pach, a myslím, že cití ... prostě Drákula. ()

Luc Besson chystá vlastního Draculu

Luc Besson chystá vlastního Draculu

18.02.2024

Je tomu už pár měsíců, co do našich kin dorazil zatím poslední snímek režiséra Luca Bessona (Leon, Pátý element) pod názvem DogMan, v němž si hlavní roli zahrál americký herec Caleb Landry Jones.… (viac)

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

12.03.2020

Studia Blumhouse a Universal chystají nového Drákulu. Po nedávné minisérii od Netflixu a BBC a snímku Drákula: Neznámá legenda nebo dřívějších známých adaptacích se tak jedná již o několikáté… (viac)

Tvůrci Sherlocka chystají nového Drákulu

Tvůrci Sherlocka chystají nového Drákulu

18.10.2018

Steven Moffat a Mark Gatiss (Sherlock, Doctor Who) se plánují znovu spojit pro novou seriálovou adaptaci Drákuly na BBC One a Netflixu. Bude se jednat o třídílnou minisérii, kterou producentské duo… (viac)

Hororová monstra nebudou děsit

Hororová monstra nebudou děsit

16.11.2014

Šéfka studia Universal Donna Langley ví, jak vydělat peníze. Nejprve jsme se od ní dozvěděli, že nás čeká minimálně deset dílů Rychle a zběsile. A hned záhy dala na vědomí, že filmy z budovaného… (viac)