Vo filme si Denzel Washington zahral dispečéra newyorského metra Waltera Garbera, ktorého rutinný pracovný deň je neočakávane narušený odvážnym zločinom - únosom jedného z vlakov metra. To má na svedomí John Travolta ako Ryder, zločinec, ktorý hrozí popravovaním cestujúcich vlaku, pokiaľ mu do hodiny nezaplatia vysoké výkupné. Garber sa pomocou svojich dokonalých znalostí systémov podzemnej dopravy pokúsi o nemožné - dobehnúť Rydera a zachrániť rukojemníkov. Hlavou mu však stále vŕta jedna nevyriešiteľná otázka: ako sa zločinci hodlajú s výkupným z metra dostať? (TV Markíza)

mzss1

Velmi podařený Thriller s výborným Johnem Travoltou. FIlm je napínavý od začátku do konce. Denzel Washington zde předvádí také dobrý herecký výkon. Akce je spíš na konci, o to ani tak v tomhle filmu nejde. Travolta zvládá šíleneckého záporáka skvěle. Hudba je dobrá.Film nemůže moc nudit, hluchých míst je málo, je to pouze v žánru. Kdo má rád vyloženě akční či od tohoto filmu očekává akci, bude možná zklamán. Konec filmu je trošku horší, přesto pro mě dobrých 85% = **** ()

kingik

Walter Garber byl za údajné braní úplatků sesazen z vyšší pozice na dispečera newyorské podzemky, ale tahle rozporuplnost jeho postavy je zde zhola zbytečná, neboť Denzel Washington je ve filmu zosobnění spravedlnosti. To oproti němu je Ryder Johna Travolty skutečný záporák, který jednoho dne přepadne spolu se svými kumpány vlak v podzemce, a pokud nebudou striktně plněny jeho požadavky a vyplacena tučná sumička peněz, tak neváhá zabít jedno rukojmí po druhém. Situace je jasně daná, proběhne nějaké to vyjednávání, a pak to skončí úplně nepřekvapivě a celkem unyle. Mírně unyle a zcela předvídatelně plyne i tento akční thriller ve schopné, ale daleko méně zběsilé režii Tonnyho Scotta, než jsme u něj zvyklí, ani té akce tu není tolik, ale neznamená to, že by film nějak výrazně nudil. Travolta podává schopný herecký výkon (ačkoliv je vzhledově trošku směšný) a potvrzuje to, že mu záporáci jdou. To Denzel Washington, který je tu za hlavní hvězdu, předvádí svůj běžný a nijak urážející standard a potvrzuje to, že poslední dobou hraje všechny svoje postavy stále stejně. Je to místy celkem napínavá, nicméně v motivaci i logice postav méně přesvědčivá, v konečném verdiktu, v ničem výjimečná podívaná. ()

Webb

Neškodná a předvídatelná jednohubka s padouchem Johnem Travoltou a hrdinou Denzelem Washingtonem. Nic originálního v tom nehledejte. ()

Sobis87

Nový film Tonyho Scotta mi nabídl značně rozporuplný zážitek. Na jedné straně je zde vidět snaha o chytrý konverzační film s důrazem na dvě postavy stojící na opačné straně barikády (i když to je s postupným vývojem děje trochu diskutabilní...ne, že by se Washingtonova postava přidala k únoscům, ale spíše co se ideologie týče), na té druhé se zde projevuje režisérův videoklipový styl a kořeny v akčním žánru, přičemž tyto dva světy v některých chvílích tak nešťastně kolidují, až se mi zdálo, že ta akce, které není ve filmu mnoho, je ve filmu tak nějak navíc, aby byly naplněny předpoklady žánru akčního filmu. Bohužel i ta konverzační část v některých momentech doplácí na nevyvážený scénář, a tak se povedené a celkem úderné dialogy střídají s těmi doslova pitomými a vyprázdněnými. Film tak zachraňuje především příjemně civilní Denzel Washington, sympatický a zároveň nekompromisní padouch John Travolta, ve vedlejších rolích pak James Gandolfini jako politická karikatura a John Torturro jako snaživý federál. 65% ()

Jordan

1 2 3 . . . a na troch hviezdičkách sa moje hodnotenie zastavuje. viac si ten film nezaslúži - pretože je to už len v rámci scotta (a to nerozširujem na rámec žánru) stokrát videné a miestami aj stokrát počuté žánrové klišé. ale na druhej strane si ten film nezaslúži ani menej - pretože je to remeselne bezchybne zvládnuté žánrové klišé, takže je to stávka na istotu v tom zmysle, že sa nekoná nič svetoborné, no svoju dávku akcie, napätia, epilepsie, sympaťáka denzela a drsňáka travoltu dostanete zabalenú v tonyho klipovom baliacom papieri, ktorý šušťí dravým soundtrackom a oldschoolovou zápletkou - ostatne Helgeland práve takéto scenáre písať vie - vie totiž, kde ubrať a kde pridať, kde sa detail a logika žiada a kde naopak sú na programe dôležitejšie veci. Na konci som si povedal, že tentokrát to aj vďaka akcii 1+1 lístok zdarma duu Scott/Washington zožeriem, ale pod povrchom mojej diváckej spokojnosti sa už ozýva hlások splietajúci niečo v zmysle: "Kedy už prídu s niečím novým . . ." ()

Anderton

1 2 3 akcia: Únos vlaku je tak priemerný akčný triler, že sa mi o ňom ani nechce nič písať. Keď sa Scottovi nechcelo spolu so scenáristom vymyslieť a natočiť niečo poriadne, prečo by som sa mal namáhať ja jeho komentovaním. Takže v skratke iba toľko, že si film ukradol pre seba Johnny, Denzel je zase hyperkladný, každý príjazd vlaku je ultracool ako keby mal režisér 18 rokov a celkom sa na to dá aj pozerať. ()

AppleCore

Čím déle tady jsem, tím větší mám pocit, že je zde stále větší a větší horda (za následující výraz se omlouvam, ale já to tak vidim) debilů. 64%?! Né kdepak. Tohle dílo by i přes určitou "klišovitost" mělo bejt tak na 80%. Tohle je nekompromisní, drsná a pekelně svižná podívaná a ve svém žánru dost možná nejlepší, která se v posledních letech objevila. A že prej nuda?! Ten kdo to řek film asi nikdy neviděl. Jasně, hodně se tam mluví, pobíhá a tak podobně a mít film jinou vizáž, kameru či režiséra vážně by to nuda asi byla, ale sakra! Vždyť tohle je Tony Scott. Ten točí jedny z nejdynamičtějších filmů současnosti, ve kterých jsou i dialogy akcí. A konec? Jo, je předvídatelnej hned od začátku, ale což. Mohlo to skončit třemi způsoby a Scott si prostě jeden vybral. Perfektní, strhující a dynamická podívaná. ()

Kothy

Pěkná únoscovská podívaná s Denzelem Washingtonem a Johnem Travoltou. Travoltovi ten únosce opravdu sedne. A Washington je jako vyjednavač taky dobrý. Nakonec si přece jen porozumí. ()

Smok

Keďže niesom zaťažený pôvodným dielom a únosovo - výkupno - akčné thrillery môžem hoci aj tri krát denne po jedle, tak som si dosť dobre užíval. Pochvala aj pre Travoltu, ktorý sa vykašlal na napomádovaný preliv a konečne skrátil porast. Hneď mu toho drsného únoscu človek verí viac. ()

teutates

V prvom rade by som rád poďakoval za možnosť videnia predpremiery tohto snímku, vďaka... Teraz k filmu, môžem len poznamenať, že J. Travolta na to ešte stále má a že aj napriek z mojej strany nie privetivím očakávaniam niesom sklamaný. Samozrejme celé sa to točí vôkol slovných hračiek, "gagov", pár kulis, vtipných hlášok... popravde? na môj vkus málo akcie, ale čo už?! Snaživá krimi plná zvučných mien, dobre teda 6/10 ()

swamp

Ale, ale, ale.. Tony, ty nám snad stárneš. První půle se ještě dala, Denzel ucházející (a tlustý) a Travolta nadávající, ale potom se to vše zvrtne, postavy jednají divně a závěrečný patos s mlékem, no fuj. Už se těším, až se podívám na originál s Walterem Matthauem v hlavní roli. ()

dex2man

Asi největší zklamání za poslední rok.Po perfektním Deja Vu bych nečekal žeTony Scott natočí něco tak nudného a nijakého,že budu mít téměř problém to dokoukat.Ani Washington s Travoltou to nezachránili a to už je co říct:( ()

mil@n.fanatik

Super, super. Skvělý akční thiller pro mě stvořený.. Už před shlednutím tohoto filmu jsem od něho očekával, že mě chytne, protože vidím, že tam hraje D.Washington. Poslední film s ním co jsem nedávno viděl byl Muž v Ohni a ten se mi moc líbil a s ním D.Washington.. Teď koukám, že hraje v dalším podobném filmu (v takových hraje v podstatě pořád) Únos vlaku 1 2 3 a už ta fotka vypadala na film, co by mi mohl sedět. A taky že jo, skvělý D.Washington, (J. Travolta taktéž), skvělý thiller... Nebyl sice nějak extra akční, ale pořád jsem ho od začátku do konce "žral" a to doslova. Vyjednávání o penězích se zločinci je něco pro mě a akce kolem toho, paráda:-)) Co si vzpomínám, v podobném filmu hrál D.Washington, jmenoval se Spojenec. Taky to bylo o vyjednávání v bance se zločinci, taky skvělý film.... Moje hodnocení filmu Únos vlaku 1 2 3 - jasných 5* ()

predators

Po několika leté přestávce se nám opět představuje další "scottovina", tektokráte lehce odfláknutého a méně akčnějšího ražení. O to více se zde mluví, mluví a mluví, což je někdy utrpení. Oběma "matrosexuálním"??? :-) představitelům není co vytknout, což se bohužel nedá říct o práci kameramana, který dle mého názoru požil kapkou alkoholu a to nejednou :-) Na Tonyho Scotta dost špatné... 45% ()

Eawy

Nepovedala by som, že to bolo zlé. To v žiadnom prípade. No v niekoľkých miestach, to bolo dosť nudné. Aj keď herci zvládli úlohy na výbornú, skutočné príbehy asi nemajú takú veľkú dynamiku ako tie vymyslené. Ale je to jeden z tých lepších filmov, kde sú policajti za tých, čo všetko pokazia a bežný občan zachráni situáciu.Takže suma sumarum je to tak na 60% ()

Tomco

Ajjajááj, ešteže mi tu svietili Le_Chuckove štyri hviezdy.. asi by som sa inak na tento film neodhodlal.. Okrem toho, že sa môžem rovno podpísať pod jeho koment, dodám, že mám aj ja proste slabosť pre takéto filmy.. Tony Scott je šikovný chlapík a DW s JT mu to za žiadnych okolností nemohli pokaziť. Odhliadnuc od prehrávajúcej Denzelovej manželky a smiešnych scén, kedy sa banda fízlov rúti s prachmi, je to jedna super jazda so všetkým, ako sa patrí. Prehnanosť, pátos a predvídateľný scenár tu sedia, ako riť na šerbel. Páčilo sa mi to a nehanbím sa za to. 7,5/10 ()

Arsenal83

Je naozaj zaujímavé, že posledné dva filmy Tonyho Scotta boli spojené s vlakmi, po tomto nasledoval už len Nezastaviteľný vlak opäť s Denzelom. Nemôžem povedať, že tento kúsok bol zlým akčným filmom. Trochu mi ale vadili tie úmyselne robené sekané zábery. A prvá polovica je oveľa lepšia ako druhá. Kým na začiatku ste ako tak navnadený, ku koncu dochádzajú nápady. ()

iamek

Tonyho Scotta díky jeho akčním nářezům mám moc rád, ale The Taking of Pelham 1 2 3 nemá takové tempo jako jeho předešlé snímky a já hlavně od Tonyho Scotta tohle čekám. ()

Chrustyn

Tony Scott se na stará kolena, podobně jako jeho starší bratr Ridley ve své kariéře neskutečně rozjel a točí filmy jako o závod. Tentokrát si vzal na mušku nepříliš známý a více jak 30 let starý snímek o únosu metra.I když není téma kdovíjak atraktivní a Tony nemůže tolik rozjet svoje pověstné vizuální infrerno, natočil slušný thriller, který nestrhne ale uteče překvapivě rychle, aniž by diváka nudil. S původní verzí tento snímek mnoho společného nemá a je natočen pro dnešní publikum, tudíž nechybí ani menší akční scény a hodně rychlé tempo spojené s režisérovými pověstnými hyperrychlými střihy. K ruce si vzal svého oblíbence Washingtona a v záporné roli se po dlouhé době objevuje John Travolta, který si však touto rolí comeback nezajistil. Film rozhodně nemá čím překvapit a už vůbec ne strhnout ale na necelé dvě hodiny slušně pobaví. ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky

19.07.2009

Tony Scott chce opravdové gangstery

Tony Scott chce opravdové gangstery

07.06.2009

Kam? K sobě domů asi ne. Ale do svého remaku drsňárny Waltera Hilla The Warriors rozhodně ano. Na filmu už prý intenzivně pracuje a v rámci příprav se osobně setkal s představiteli všech… (viac)

Nezastavitelný Tony Scott

Nezastavitelný Tony Scott

31.03.2009

Tentokrát doslova. Ridleyho mladší brácha a pořád jeden z nejlepších akčních režisérů na planetě natočí pro 20th Century Fox thriller Unstoppable. Možná si vzpomenete, že film původně dostal na… (viac)