Vo filme si Denzel Washington zahral dispečéra newyorského metra Waltera Garbera, ktorého rutinný pracovný deň je neočakávane narušený odvážnym zločinom - únosom jedného z vlakov metra. To má na svedomí John Travolta ako Ryder, zločinec, ktorý hrozí popravovaním cestujúcich vlaku, pokiaľ mu do hodiny nezaplatia vysoké výkupné. Garber sa pomocou svojich dokonalých znalostí systémov podzemnej dopravy pokúsi o nemožné - dobehnúť Rydera a zachrániť rukojemníkov. Hlavou mu však stále vŕta jedna nevyriešiteľná otázka: ako sa zločinci hodlajú s výkupným z metra dostať? (TV Markíza)

Kuzmik

Remake filmu z 80. let režisera Tonyho Scotta. Filmy Scotta zbožnuju ať už Nepřítel státu ( 1998 ) s Willem Smithem nebo Spy Game ( 2001 ) s Bradem Pittem, tak teď k těmto dvěma filmům patří i Únos vlaku 1 2 3. Excelentní výkon Johna Travolty, kde si zahrál zločince, který touží po vetším bohatství a jeho vtípky v originálním znění neměly chybu. V první třetině filmu jsem se začal nudit, kromě nejspíš dvou solidních scén až do snad druhé třetiny filmu, jenže to jsem nevěděl co mě čeká. Poslední třetina filmu byla totálně zaplněna akčními scény a upřímně jsem doufal, že se Travoltovi povede utéct, ale bohužel. Nakonec se mi film líbil a budu čekat na další bezvadný film Tonyho Scotta. ()

Ernie_13

No tvorcovia majú veľkú smolu, lebo asi mesiac pred zhliadnutím tohto remake-u som si pozrel pôvodnú klasiku zo 70-tych rokov Pelham 123. Tá je v každom smere lepšia. Úbohosť a chabosť zobrazenia prenesenia deja do dnešnej doby ma presviedčala hodnotiť najnižšie ako sa len dá, no po pár originálnych vsuvkách deja (wall street) a zvyknutí si na čudný vzhľad Johna Travoltu a chabý výkon (priestor?) Denzela Washingtona som sa rozhodol pre 2/5. ()

BoB.2

Pořad jsem čekal nějakou brilantní zápletku ,překvapivé rozuzlení, konečnou finesu,nečekaný zvrat bohužel nic z toho nepřišlo jen nudné finále. ()

gicous

Film, který sází hlavně na dvojici hlavních představitelů a jejich slovní duel přes vysílačky. Ve filmu není skoro žádná akce, ale i tak má film slušné tempo. Tohle je hlavně díky Scottovi, jehož klipová réžie znovu zachrańuje, co se dá. Dobrý průměr, který se mi líbil určítě více než Nezastavitelný. Jen doufám, že další Scottův film už nebude o vlacích. ()

Boudyy

Typická oddychovka s typickou režií Tonyho Scotta, typickým scénářem a netypicky zarostlým Denzelem Washingtonem. Travolta je zde typický psychouš bez špetky osobní invence, vše hraje tak, jak mu nepříliš povedený scénář říká. Ze spojení dispečer-zločinec by se dalo vytřískat mnohem víc, než jen hádky o tom, zda dispečer vzal či nevzal úplatek, což bylo pro zápletku filmu důležité, asi jako kolikrát jsem se šel během filmu vyčůrat (bylo to jednou). Závěrečná půlhodinka přinese klasické vyvrcholení, jak jej známe. A Denzel dokonce stihne koupit i to mlíko! ()

helrohir

Tento film by síce potreboval lepší scenár a trocha svižnejšiu réžiu, ale podstatné je, že hlavná dvojica predstaviteľov, teda Denzel Washington a Joht Travolta hrá svoje role vynikajúco, a to je v takýchto dilalógových typoch filmov najdôležitejšie. Okrem toho je film napínavý až do konca a záverečné vyvrcholenie je zaujímavé. 70%. ()

Kubi21

Z mého pohledu je to dosti slaboučké a od mistra akce Tonyho bych čekal větší bombu. Bohužel vůbec mě nic nebavilo a nezaujalo. Rozvleklé, utahané a nechci přímo říct nelogické, ale dosti nepochopitelných věcí a nesrovnalostí tam bylo. Hodil bych to vše za hlavu, kdyby to byla dechberoucí akční blbůstka, ale ono to chtělo být více navážno. Z hereckého ansámblu mne drobet pobavil akorát Travolta, který sice hrál x-tou variaci na své padouchy, ale jako jediný byl aspoň trochu zábavný. Díky němu dám ty dvě. ()

kubilov

Jeden z těch lepších filmů Tonyho Scotta. I když si neodpustí ani zde ty svoje wannabe cool střihy, dá se na to dívat. Travolta vypadá správně drsně a Washington jako neohrožený dobrák jsou naprosto skvělí! ()

borohub

Neřeknu k tomu více než průměr. Od první minuty bylo jasné jak to dopadne, jednou za čas to neurazí ale nějak často to asi ne. 55% ()

nula87

Obávám se, že tento subžánr je už dávno za svým zenitem, a tento film rozhodně nepřináší nic, co by jej mohlo pozvednout. 40% ()

Midar

Hvězdné ústřední herecké duo naprosto zabité rutinním scénářem. I tak jde ale pořád o docela příjemné béčko. ()

Pitryx

Věčné vykecávání Rydera a Garbera mi silně lezlo krkem a přišlo mi to, jako že právě tyhle kecy jsou prioritou filmu. Tímto ztratil film úplně na tempu. Snímek mne dost zklamal, nečekal jsem, že tu bude o metru. A už vůbec ne zbytečné zdržování děje pitomými telefonáty. Ale protože jsem chtěl vědět, jak se Ryder dostane pryč, vydržel jsem až do konce. Chvilkami jsem čučel do stropu, chvilkami jinam. Statický snímek, který stačí po půlhodince v klidu jen poslouchat. A ten konec?? Tím celý film domrvili úplně. Za ten taky hodnocení dolů. 2015032210036/10329 ()

Guran

Tento film mě spíš naštval než pobavil, začneme od začátku. 1) Začátek byl moc rychlý, chtělo to ještě delší úvod. 2) Skoro celý film se odehrává ve vlaku. 3) Film není vůbec napínavý, vůbec jsem necítil s rukojmými ve vlaku, no jo pár jich John Travolta oddělal přišlo mi to nějaký zbytečný. 4) Když Washington šel do metra, čekal jsem, že v tom vlaku vypukne přestřelka a že se tam bude film dost dlouho odehrávat, ale ono ne, Washington potom zdrhnul, nechci říct jak a konec říkat nebudu. 5) Zkrátka tento film mě hodně zklamal. Zvlášť konec, kde Travolta jen tak stojí a... dál už to nebudu komentovat. Alespoň ty dialogy s Washingtonem a Travoltou stály za něco. ()

Nagi

Nasraný John Travolta v roly zkrachovalého burzovního makléře a Denzel Washington coby obyčejný pracovník New Yorského metra s Vámi rozjedou svižnou akci a času na vydechnutí bude jen poskromnu. Nečekejte žádné dlouhé oťukávání. Režisér Tony Scott Vás okamžitě vhodí do rozjetého děje. Travolta mě tentokrát opět mile překvapil. V roli únosce působí celkem přesvědčivě. Pozitivní je, že se nic neláme přes koleno. Žádné přehnané citové výlevy a zazní i pár dobrých vtipů. Film sice má pár chyb, ale stále je to dobrá volba na výběr při cestě do kina. ()

bosquete

Opět jeden film o únosu a milionovém výkupném. Přídech jejich zářijové tragédie v podobě cizojazyčně "mluvících" kumpánu pana Rydera mi do filmu neseděl, ačkoliv celou situaci zachránil charizmatický hlavní padouch Ryder. Také jsem, jako v případě jiného Travoltova filmu (Operace hacker), čekala poněkud jiný konec. Doufám že dvd bude mít alternativní konec bez zdlouhavého rozuzlení s dojímavým koncem:( Závěrečný "vítězný" několika kilometrový běh hlavního hrdiny (roky na zadku sedícího asi padesátiletého dispečera/vedoucího) bez zadýchání byl opravdu úlet. ()

ShotgunED

Washington a Travolta, charisma až na půdu, ze kterého by se dalo hodně vytěžit. Scottovi střihové hrátky mám také celkem v oblibě. Ale bohužel z tohle snímku jsem necítil absolutně nic. Travolta je jako únosce dost dobrej,ale obě hlavní postavy mi přišly jakoby moc vedené a nenechali moc prostoru hercům. Závěrečná honička mě také ničím nevtáhla,natož celkový závěr, prostě jen jsem tak ležel a tupě zíral. Na jedno shlédnutí ano,ale nevidím důvod proč to sledovat znovu. Ano uznávám, že jsem možná byl ovlivněn přílišným očekáváním spojení herců a režiséra, ale nakonec nejsem ničím alespoň uspokojen. ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky

19.07.2009

Tony Scott chce opravdové gangstery

Tony Scott chce opravdové gangstery

07.06.2009

Kam? K sobě domů asi ne. Ale do svého remaku drsňárny Waltera Hilla The Warriors rozhodně ano. Na filmu už prý intenzivně pracuje a v rámci příprav se osobně setkal s představiteli všech… (viac)

Nezastavitelný Tony Scott

Nezastavitelný Tony Scott

31.03.2009

Tentokrát doslova. Ridleyho mladší brácha a pořád jeden z nejlepších akčních režisérů na planetě natočí pro 20th Century Fox thriller Unstoppable. Možná si vzpomenete, že film původně dostal na… (viac)