Vo filme si Denzel Washington zahral dispečéra newyorského metra Waltera Garbera, ktorého rutinný pracovný deň je neočakávane narušený odvážnym zločinom - únosom jedného z vlakov metra. To má na svedomí John Travolta ako Ryder, zločinec, ktorý hrozí popravovaním cestujúcich vlaku, pokiaľ mu do hodiny nezaplatia vysoké výkupné. Garber sa pomocou svojich dokonalých znalostí systémov podzemnej dopravy pokúsi o nemožné - dobehnúť Rydera a zachrániť rukojemníkov. Hlavou mu však stále vŕta jedna nevyriešiteľná otázka: ako sa zločinci hodlajú s výkupným z metra dostať? (TV Markíza)

patsandor

Kam zmizelo těch 100 mega a kde je "R" přístupnost? Za takový prachy bych od T. Scotta s "R" přístupností čekal mnohem větší akci a massacre. Překvapil mě Travolta, to Washington bohužel kvůli scénáři toho moc předvést nemohl. Škoda že jsem neviděl originál Pelham 123 s Matthauem, nikde není k sehnání. ()

Goodmen

Nuda. Žádná pořádná akce, vše je bez napětí a ze Scottova střihu bolí oči. Denzel je fajn jako vždy, ale podle scénáře nemá ani co hrát, Travolta jen fuckuje a hraje si na velkého drsňáka. Škoda je upozaděného Turturra. To vše podtrhuje debilní scénář a nelogické chování všech postav. Shrnutí: naprosto zbytečný remake. ()

Efreeti

Popravdě řečeno "The Taking of Pelham 1 2 3" pravděpodobně nejslabší snínek, jaký Tony Scott natočit. Až se mi nechce věřit, že v tom měl prsty. Travolta jakožto finančník/mexický gangster je naprosto nesmyslná a těžko uvěřitelná postava. Finále je strašně slabé...až nebudete mít doma v sobotu večer co napráci a v TV programu uvidíte tento televizní film s prvky napětí, dejte mu šanci. Alespoň kvůli Denzelovi Washingtonovi, jehož výkon má obvyklou kvalitu. ()

Blazis34

Akční krimi-drama o únosu vlaku s dobrým hereckým obsazením se mi docela líbilo, ačkoliv to byla klasická americká akce. Myslím, že herecký výkon Denzela Washingtona zastínil Johna Travoltu, který v některých chvílích jako tvrďák na mě moc nepůsobil, i když i jeho výkon byl chválihodný. Únos vlaku 1 2 3 je především o konverzacích a vyjednávání dvou hlavních postav. Tony Scott tyto dialogy dokázal zrežírovat a natočit velice dobře a utvořil tak docela koukatelná drama. Ale na mě je tam až moc "američnosti". ()

Paladin25

Tony Scott opäť ukázal že vie točiť skvelé filmy. K plnému hodnoteniu mi chýbalo lepšie dokreslenie osudov unesených ľudí. Trošku viac vykresliť tú atmosféru strachu čo musela medzi nimi panovať. Inak nemám vážnejšie námietky. Super zážitok. Vrelo odporúčam. ()

BradleyT

Průměrný snímek, ani moc nestojí zato s ním ztrácet čas. VYzvednout se dá snad jen herecký výkon Denzela Washingtna, Johna Travolty. Šablonovité, málo akční a místy klišovité - viz všecko až na poslední sekundu. Dále nechápu výběr hrdiny - z nikoho je najednou nejchytřejší a nejstatečnější se schopnostmi psychloga, vyjednavače a policajta - No comment. Nebrat. ()

jjimmy

ono by sa to dalo aj pozerať, keby ten čas nebol tak extrémne natiahnutý. Zbožňujem dlhé filmy, ale takéto umelé predlžovanie je veľa... Preto len 3*, a tiež za tú neuveriteľnú kameru, ktorá vyzerá ako keby ju dali do brucha niekomu kto ide zvracať a pri tom sa perie v práčke... ()

asader

Tomuto filmu musím vytknout několik věcí:1-Na co tam byl v tunelu ten sniper?Kdyby ho nekousla myš tak tam jen hodinu leží a míří.2-Těžko uvěřit,že se z chlapa,kterej byl zatknut pouze za finanční podvody stal chladnokrevný vrah a za 3-Proč na konci ho pronásleduje na most,když policajti ten most obklíčili a,už stejně neměl nikam utéct.Moje hodnocení je mezi 3-4,ale díky dobrému obsazení a taky proto,že mě to prostě bavilo sem se nakonec přiklonil ke 4hvězdičkám. ()

EVIM

celkový dojem je něco mezi 40 a 50 procenty. Nevím..., od T.Scotta bych čekal něco lepšího. Musím se přiznat, že jsem u tohoto filmu usnul, ikdyž tempo je služné, svižný střih, žádné zbytečné záběry, ale nenašel jsem nic co by mě tak zaujalo. ()

route60

Velké zklamáni očekával jsem mnohem více od tvůrce Posledního skauta, Travolta aď se snaží sebevíc mě absolutně nepřesvědčil Washington nezklamal a těch nelogičností je tam opravdu moc ()

honzic

Solidní film s jasným koncem, na podívání dobré, ale herecké výkony většiny herců ani dialogy mne moc nepřesvědčily. Působí trochu zmateně a nesmyslně. Celé je to dosti nereálné a málo skutečné. Původní verzi z roku 1974 jsem neviděl, tak nemám moc s čím porovnat, ale cítím, že tomuto filmu chyběla trochu šťáva, celé to bylo hodně tažené jasnou nití a očekávané, navíc s málo uvěřitelnými nudnějšími pasážemi. Hodnocení: 60 % ()

Saros

Začátek sliboval prima akční podívanou přesto zápletka potom upadla do obligátních dějových kolejí ;) Rozhodně jako plus musím přidat,že Denzel ani John nezklamali, dynamika a střih si udrželi úroveň po celou dobu.Takže lehký nadprůměr. ()

jirijo

Tony Scott light. Od filmaře Scottova formátu lze právem očekávat více než tenhle tuctový a v žádném ohledu nestrhující thriller. Se zkušeným scénáristou Brianem Helgelandem v zádech a veleslušným hereckým ansáblem na place převedl Scott rozhodně méně, než co umí a na co má. Denzel Washington je až příliš civilní a celou dobu marně čekáte, kdy to konečně rozbalí. Nerozbalí. John Travolta již zažil rozhodně lepší padoušské časy (Tváří v tvář) a je spíše nervní než charismatický. John Turturro je všechno, jenom ne elitní policejní vyjednavač. A James Gandolfini je vyloženě nesympatický. Scott se snaží ždímat tempo na maximum, ale nedaří se mu to ani v dialogových scénách a překvapivě ani v akčních. Jelikož mám pro trio Scott-Washington-Travolta slabost, dávám tři *, ale.. :-) ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky

19.07.2009

Tony Scott chce opravdové gangstery

Tony Scott chce opravdové gangstery

07.06.2009

Kam? K sobě domů asi ne. Ale do svého remaku drsňárny Waltera Hilla The Warriors rozhodně ano. Na filmu už prý intenzivně pracuje a v rámci příprav se osobně setkal s představiteli všech… (viac)

Nezastavitelný Tony Scott

Nezastavitelný Tony Scott

31.03.2009

Tentokrát doslova. Ridleyho mladší brácha a pořád jeden z nejlepších akčních režisérů na planetě natočí pro 20th Century Fox thriller Unstoppable. Možná si vzpomenete, že film původně dostal na… (viac)