Vo filme si Denzel Washington zahral dispečéra newyorského metra Waltera Garbera, ktorého rutinný pracovný deň je neočakávane narušený odvážnym zločinom - únosom jedného z vlakov metra. To má na svedomí John Travolta ako Ryder, zločinec, ktorý hrozí popravovaním cestujúcich vlaku, pokiaľ mu do hodiny nezaplatia vysoké výkupné. Garber sa pomocou svojich dokonalých znalostí systémov podzemnej dopravy pokúsi o nemožné - dobehnúť Rydera a zachrániť rukojemníkov. Hlavou mu však stále vŕta jedna nevyriešiteľná otázka: ako sa zločinci hodlajú s výkupným z metra dostať? (TV Markíza)

Pavew

Průměrný film, který neurazí, ale také nenadchne. Chvílemi zábavný, jak po stránce napětí, tak po stránce vtípků alá Smrtonosná past. Pouze na můj vkus příliš točení s třesení s kamerou. Dvě hodinky příjemně rychle uběhnou, takže pokud si odmyslím podivný závěr, je to z mé strany mírný nadprůměr. ()

Sierra88

No teda remake se nepovedl“! Originál zatím vede. Nechci tyhle dva filmy srovnávat, i když bylo by dost snadné najit protiklady. Třeba u originálu se mi víc líbil konec a to nebylo to jediné co se mi nelíbilo na tomto filmu. Walter Garber to byl tak cool chlápek že stého mohli využit jako klimatizaci ve smrduté, rozžhavené kanceláří. Jsem se až divil jak ten chlápek zvládá bez problému vyjednávání s únoscem, jako by to dělal každý den. A jak Garber jel domu potom všem s pohodovou tváří jako by řikal „zastřelil jsem únosce, držel jsem 10mega, zachránil jsem pasažéry a podal jsem si ruku ze starostou to teda zas byl obyčejnéj den že já tam vůbec chodil.John Travolta ze začátku byl dobréj, ale postupem času byl suchy a začal být nudnej, ale podal hustou hlášku na Garbera naměřenou na jeho hlas. Bylo mi ho lito že si nemohl užívat cca370melounum :-) S tou bankéřskou taktikou jak ze svého podílu cca3mega udělal mnohokrát věči úlovek se mi líbilo. Tony Scott nevím co si mám myslet otěch sekavých záběrech ale honě se mi líbilo jak zabíral kamerou NY. Par napínavých scén bylo, hlášky taky ale postavy mně velice s klamaly. Dávám 3 hvězdičky i když za čistě remake dal bych 2. ()

Cortesz

Sice jsem původní snímek neměl tu možnost shlédnout, ale toto dílko mě maximálně uspokojilo. Už jen proto, že v hlavní roli se objevili Washington a Travolta a režíroval Tony Scott, jehož osobitý styl je famózní a ikdyž to někdy s tou roztřepanou kamerou přehání, tak zde jí bylo tak akorát. Herci zahráli skvěle, dialogy byly zábavné a nenudily, ale občas měly na krajíčku. Poslední půlhodina typickej Scott - akce a sice předvídatelné finále, ale uvítal jsem ho. ()

Hollister

Od Denzela Washingtona standardně dobrý výkon. Zato, jak už tady někdo psal, Travolta se moc nevytáhl a jeho záporák není přesvědčivý ani za mák. Docela mi uniká závěr. Proč by dispečer metra měl zájem sám chytat nebezpečného zločince, když mu v zásadě nic strašného neudělal. Nějak tam chyběla pointa pro také hrdinství. ()

matusb

Nič, čo by sme tu už pred tým nemali, aj keď niektoré nápady sú dobré a zápletka viac-menej originálna. Tempo celkom slušné ale nakoniec sa to zbytočne naťahuje a možno by to chcelo niečo trochu iné než klasický happy end, pri ktorom zlý leží v kaluži krvi a dobrý sa ponáhľa domov k milujúcej žene. Travolta ukázal, že ešte nepatrí do starého železa, ale Denzel by si už mohol nacvičiť aj inú postavu, než len ukecaný vševed s tupým výrazom v tvári. Čo mi ale fakt vadilo bola neustále točiaca sa kamera, niekedy mi z toho už bolo fakt zle a pripadal som si ako na pokazenom kolotoči Na "rukojemnícke drámy" stále ostáva lepší Vyjednávač, alebo alternatívne opäť s Travoltom Mesto Šialencov. Dôležité že som z filmu neodchádzal so zlou náladou, ale príjemne som si oddýchol, takže 3* ()

Dinsberg

Celý natěšený a reklamou zpitomělý jsem si sednul do kinosálu s očekáváním skvělé thrillerové jízdy. Duo Washington-Travolta slibovalo mnohé. Moje očekávání a herecké přísliby však zůstaly na hony vzdáleny realitě. Travolta jako únosce je absolutně bez charismatu a Denzelovi naopak role neumožňuje něco hrát. Osobně mi to přišlo jako pitomá variace Nebezpečné rychlosti. Je to jako šumivý nápoj, chutná celkem dobře, ale brzo vyšumí. ()

gudlak1

Jedna ze slabších filmových rolí Denzela. Celkově tento film zapadá do průměru, jako typický americký film se šťasným americkým koncem vyřešený jediným člověkem. ()

Jeremiasz

veskrze komorni dramo, pribehove nic prevratneho, nic noveho, v podstate nic neprekvapi, presto me ten film bavil od zacatku do konce. Travoltuv hrdina mi hodne pripominal hlavniho padoucha ve Swordfish, operace hacker. Chova se tak, jak se na padoucha, co nema co ztratit, slusi a patri - zkratka kdyz slibi, ze nekoho oddela, tak to dodrzi. Jedine co mi na filmu pripadalo silne nerealne byl nahly prerod postavy Denzela - preci jen kdyz uz by se jednou podarilo cicmudovi z kanclu utect vsehoschopnymu nicemovi, tezko by asi pak vzal krochnu, kde stezi pozna, kde to ma hlaven, a sel si to na ferovku vyrikat. Ale stejne....suma sumarum Travolta nezklamal 3x* + krysa v nohavici 1x* ()

Pharlap

J.Travolta průměr. D.Washington průmer. Ostatní herci podprůměr. Jedná se o remake filmu z r.1974. První půlka filmu.. něco na způsob psychologického dramatu. Druhá půlka se rozjela.. Ale zas rychle zhasla, po trapné a snadno čitelné zápletce, resp. plánu Bé. U mne to jako akční krimi thriller rozhodně nefungovalo. Občas se prostě stane, že remake se nepovede. A že to nezachrání ani hvězdné obsazení. A tím pádem, platí obecné tvrzení, že všichni herci si občas zahrají v nějaké "blbině". ()

Romeroo

Od tohoto filmu jsem čekal daleko víc...nechci tvrdit, že je to film špatný, ale...duo Travolta a Washington...opakuji se - čekal jsem víc...herecké výkony...opakuji se....čekal jsem víc...Tony Scott...nezklamal...opakuji se...čekal jsem víc...ale v době dnešních s*acek...ale i přesto čekal jsem bohužel VÍC...takhle čekáte na hodnocení 55%...nevím jestli jste čekali víc??? : - ))) Slabé *** ()

ratpile

Perfektní jednohubka. Tenhle scénář, by se dal natočit mnohem, mnohem nezajímavěji, všedněji, ale Tony Scott prostě umí, já z obrazovky nemohl odtrhnout oči a celý sem mu to sežral. Nic originálního zde neuvidíme, tradiční souboj únosce a "vyjednavače", ale zatraceně sexy a s výbornými herci. Travolta je boží a žral sem mu každý slovo, Danzelovi to žeru vždycky a Torturro a Gandolfini mi do svých rolí sedli. Nečekané překvapení. ()

Elegnor

Zdejší hodnocení mě vážně zaráží. Není to zrovna klasický drama, ale ty dvě hodiny utekly, ani jsem se nenadál, Travolta i Washington jsou uvěřitelný a dost dobrý a navíc se mi taky dost líbil styl kamery. Navíc se mi zdá, že lidi kteří si stěžujou na nestřílející snipery nedávali pozor - snipeři mohli dostat tak maximálně ten pár zlounů v řidičský kabině, zbytek viděli jen přes malý okýnka na konci vlaku a nikdy by si nemohli bejt jistý že dostanou všechny, tak proč by si měli lajznout nějaký polozabíjení.. Dal bych 4*, ale mam pocit, že si film zaslouží větší hodnocení než tu má, tak to kompenzuju 5. ()

pekas

Zase ten namachrovanej styl, ve kterým se začal Scott vyžívat. Tentokrát umírněnej, ale je to tam. I přes účast mých dvou oblíbenců v hlavních rolích mi celý film ve výsledku přišel naprosto o ničem. Pomezí dvou a tří - 51%. ()

LukKon

Po Man on Fire a Déjà Vu prichádza ďalšia spolupráca Tonyho Scotta a Denzela Washingtona. Denzel je podobne ako v Inside Man vyjednávačom, ale tentoraz nedobrovoľným. Asi už 100-krát obohratý scenár s únosom vlaku neprináša nič nové a teda vyhráva forma nad obsahom. John Travolta, je podobne ako v Face/Off pekne vyšinutý záporák, ktorý sa nebojí zabíjať a neuveriteľne mu to svedčí. Príjemná stopáž 106 minút prakticky nenecháva miesto pre hluché miesta (aj keď sa jedná väčšinou o dialógový film a akcie je tam pomenej) a výborná kamera (hlavne pri prevoze peňazí) ma presvedčili dať 4*. ()

blacktomas

Akční krimi, bohatá na vizuál, která poměrně rychle uteče, jak před očima tak bohužel i z paměti. Děj se točí okolo únosu vlaku s několika rukojmími. Šéf bandy, jako bývalý mukl a burzovní makléř, chce zasadit celému systému ránu únosem, který má pěkně zamávat s burzou a vydělat nějaký ten dolar. Příběh klasického rozvržení, kde je klaďas, obyčejný chlapík jehož život je prostě metro, má samozřejmě rodinu, čestný jednání (Denzel Washington) a charizmatický záporák s kérkou a s cítěním chladnokrevného psa (John Travolta). Film stojí a padá právě na těchto dvou protagonistech a to je trochu málo. Průměrný průměr. ()

Asdas odpad!

Smiešny Travolta,smiešny Washington v nudnom filme ,ktorý som ani nemal síl dopozerať. Takto nejak vyzeral jeden z blokbasterov minulého roka?! ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky

19.07.2009

Tony Scott chce opravdové gangstery

Tony Scott chce opravdové gangstery

07.06.2009

Kam? K sobě domů asi ne. Ale do svého remaku drsňárny Waltera Hilla The Warriors rozhodně ano. Na filmu už prý intenzivně pracuje a v rámci příprav se osobně setkal s představiteli všech… (viac)

Nezastavitelný Tony Scott

Nezastavitelný Tony Scott

31.03.2009

Tentokrát doslova. Ridleyho mladší brácha a pořád jeden z nejlepších akčních režisérů na planetě natočí pro 20th Century Fox thriller Unstoppable. Možná si vzpomenete, že film původně dostal na… (viac)