Vo filme si Denzel Washington zahral dispečéra newyorského metra Waltera Garbera, ktorého rutinný pracovný deň je neočakávane narušený odvážnym zločinom - únosom jedného z vlakov metra. To má na svedomí John Travolta ako Ryder, zločinec, ktorý hrozí popravovaním cestujúcich vlaku, pokiaľ mu do hodiny nezaplatia vysoké výkupné. Garber sa pomocou svojich dokonalých znalostí systémov podzemnej dopravy pokúsi o nemožné - dobehnúť Rydera a zachrániť rukojemníkov. Hlavou mu však stále vŕta jedna nevyriešiteľná otázka: ako sa zločinci hodlajú s výkupným z metra dostať? (TV Markíza)

Arachneuss

Denzel Washington jako prošedivělý hrdina z lidu vs. namachrovaný John Travolta ve filmu, kde si první hodinu a půl člověk přeje aby už skončil a posledních třicet minut lituje, že na to vůbec šel do kina. Badass "pomáďák" je ale k nezaplacení. ()

3DD!3

Tak jiné jak jen remake může být. Jinak film do pohody. Tony a Denzel přibrali do party Johna a svezli se metrem. Když člověk čeká co dostane musí být spokojený no ne? Záporný Travolta má vždycky něco do sebe a tady hláškuje jako o život. Doufám, že se povede dabing protože tohle by mohl být zase jednou film, který jde díky němu citovat. Sice mě mrzelo že scéna s panem Modrým na kolejích byla změněna, ale co nadělám tady by to asi nepůsobilo tak dobře. Potěšil John Turturro, který hrál tak obyčejně a "normálně" až jsem nevěřil vlastním očím. No a rád bych na závěr poděkoval ČSFD a Falconu za předpremiéru zdarma. Doufám, že se můžeme i v Ostravě těšit na další podobné projekce. ()

Hitman_47

Původní kousek jsem neviděl, ale tohle mě opravdu thrillovalo do poslední minuty. Tenhle film je nasáklý atmosférou a naprosto nekompromisníma hláškama. Pokud se líbilo Deja Vu, mělo by se líbit i toto... akorát tu není žáden scifi element a konec není až tak moc gay. ()

Le_Chuck

Hollywoodsky blábol o belzebubovi z Wallstreetu a počestnom čiernom mliekarovi. Matroš jasný direct-to-recycle bin, ale ... ale pre mladšieho Scotta mám slabosť a veľkú. Hltám každý záber, každy strih, každý švenk. Chalan vizuálne zraje každým filmom a ja si to užívam sním. 85% ()

Kaka

Nejvíce zdaleka nadchne práce Briana Helgelanda. Na minimu prostoru staví výtečný scénář s kupou strhujících dialogů a explozivními výměnami názorů a myšlenek mezi hlavními protagonisty. Washington je jedním z nejtaletovanějších herců současnosti a travolta si záporáka užívá s chutí sobě vlastní. Dynamika a drajv díkybohu nechybějí a když už se zdá, že se vše až příliš zamotává a film ztrácí počáteční silný tah na branku, Scott zařadí další rychlost. Nechybí samozřejmě nezaměnitelný vizuál. Jednoduchá, ovšem kvalitně udělaná jednohubka. ()

Falko

Uznavam, ze Tony Scott natocil aj lepsie filmy, ale bavil ma aj napriek tomu, ze je to vlastne akoby dialogovy film medzi zlocincom a dispecerom, pricom az v druhej polovici filmu postupne pridaval reziser Tony Scott na plyn. Travolta uz ma dost zapornych uloh, spomeniem napriklad OPERACIA: ZLOMENY SIP (1996), TVAROU V TVAR / FACE/OFF (1997) kde si ale skutocneho zloducha zahral Nicolas Cage, SWORDFISH: OPERACIA HACKER (2001) alebo KAT / PUNISHER (2004), takze si zaporaka v tomto filme zahral lavou zadnou:-) Denzelovi sa tieto ulohy dobrakov proste hodia a este o nieco viac sa mi pacil NEZASTAVITELNY (VLAK) (2010), myslim ze tymto filmom to uz bola piata spolupraca s reziserom Tonym Scottom. Unos vlaku som si pozrel po druhykrat s Madison a tym sa potvrdilo moje hodnotenie na 4 hviezdicky. ________ Denzel Washington - (Walter Garber) +++ John Travolta - (Ryder) +++ John Turturro - (Camonetti) +++ James Gandolfini - (Primátor) +++ Luis Guzmán - (Phil Ramos) +++ Victor Gojcaj - (Bashkim) +++ Michael Rispoli - (John Johnson) +++ Ramon Rodriguez - (Delgado) +++ Produkcia: Tony Scott +++ (Videl v kine 29.09.2009) +++ ()

castor

Pětašedesátiletý veterán Tony Scott o sobě dává po třech letech opět vědět, ale.. Navázání na poslední snímky Muž v ohni a Déjà Vu nefunguje dle představ, protože příběh, orámovaný údernou hudbou, tentokráte není natolik nosný jako v případě starších bratříčků a na vizuálních orgiích film stavět nelze. Řada scén nemá co říct, jen exhibuje v režisérově zběsilém tempu, nicméně musím uznat, že tentokrát mi Scottův styl tolik nevadil.. Lehce zaměnitelný remake snímku Josepha Sargenta z roku 1974 (poklona Walteru Matthauovi za jméno hlavního hrdiny) je tak jen nijakým obtiskem v nabídce akčního žánru letošního roku. Žádná přidaná hodnota předhozena není, každopádně alespoň potěší snaha o pečlivější vykreslení hlavního grázlíka (příjemně vyšinutý John Travolta) i nedobrovolné spojky pro policejní tým (usedlý dispečer Denzel Washington). Adrenalinová jízda se bohužel nekoná, rukojmí z vlaku newyorského metra jsou za pomoci vizuálních vychytávek osvobozeni a my můžeme jít v klidu na kutě. Kromě velmi slušného hereckého obsazení je těžké hledat důvod, proč to vidět. Ale zapomenout na to nebude až tak těžké. Scottovo nové videoklipové „maso“ je kupodivu špatně propečené.. ()

Rogue

Od doby, co začnou lítat auta vzduchem je to fajn plus srdceryvný rozhovor o galonu mléka a epilptický Tonny Scott s pokusem o hláškování, které je zároveň málo trapné a zároveň příliš over the top. Helgeland zklamal na plné čáře a Warriors jsou tak dost nejistí. ()

Rex Mundi

Neviem prečo som si myslela, že to bude film podľa skutočnej udalosti (možno som si to pomýlila s niečím iným), ale čím viac sa to prepracúvalo ku koncu, tým viac mi bolo jasné, že toto teda žiadny skutočný príbeh nie je. Kde bol najprv úsudok a kompetencia, tam odrazu odborníci robili neuveriteľne stupídne veci resp. neurobili nič (konkrétne po úteku zločincov z vlaku) a zdanlivo rozumný chlap sa hral na hrdinu z ľudu a plietol sa do cesty skúseným zloduchom... Ach jaj. Okrem za vlasy pritiahnutého záveru mi najčastejšie vadila šialene rozmykaná kamera, prípadne točiaca sa okolo starostu na ulici tak dlho, až som dostala závrat... Ale inak to bolo príjemne napínavé. Tri hviezdy sú akurát dosť. ()

D.Moore

Aniž bych chtěl nějak úmyslně plavat proti proudu, Pelham jsem všem spolknul i s navijákem a dávám čtyři. Film mě pobavil, i když je pravda, že překvapivých zvratů nebo logického jednání některých postav by se v něm člověk nedořezal, ale co. Pro Scottův styl mám slabost, Travolta (hlavně jeho proslov o psím spřežení mě dostal) válel, Washington spíš takový standard, Gandolfini jako starosta dost dobrý a Turturro, pravda, takřka zbytečný. Čekal jsem zábavu, ne oscarové drama, a dostal jsem ji. Spokojenost. ()

Niktorius

Nejslabší a nejobyčejnější Scottův film od doby, kdy na plátnech zářil reklamní úsměv Toma Cruise v ocelovém ptáku. Přehršel různých náhod, nehod, nedopatření, nesmyslů (neochvějné tvrzení, že v tunelu nemůže fungovat internet následuje poté, co všichni vidí záběry z webkamery) a minimum napětí. Občas to tak nějak funguje, občas je to sebeparodické (převoz peněz), ale nikdy to není hodno tvůrce Muže v ohni či Spy Game. ()

Spooner

Čekal jsem sice malinko víc, ale jako žánrová jednohubka je to velice fajn. Oplácaný Denzel Washington je fajn, John Travolta je zase jednou cool a potěšej i vedlejší role v čele s hodně dobrým Johnem Turturrem. Tony Scott taky neodvedl nijak špatnou práci a stačil se z toho vymáčknout co se dá. A tempo si to drží opravdu celou dobu a ani na chvíli jsem se nenudil. Což je u filmu, u kterého se většinu spíše kecá, hodně dobře. Jenom škoda, že scénaristicky je to tak nedotažený a místy až blbý, že to místy fakt bije do očí. Hlavně ke konci už to jde dost do kopru. Ale kouknout se na to dá, i když jsem čekal trochu chytřejší podívanou. To si asi budu muset sehnat originál. ()

Wacoslav1

Ve světle repete prostředního remaku nedostižného originálu ze sedmdesátých let musím přehodnotit. Ta stísněná atmosféra prvních dvou zpracování se tady úplně vytrácí. Já chápu, že tak minimalistická zpracování jako nabídly první dvě verze už dnešní diváctvo neoslní, a všichni tam musí mít emoce a hrozně propracovanou psychologii postav, ale to já tam nepotřebuju. Nemluvě o tom, že Washington už nikdy nebude patřit mezi moje oblíbence a Travolta byť ho mám jinak rád, tak tady přehrává jako o život. Navíc ten prostý plán na kterém byla premisa původního filmu vystavěna se tu snažili tvůrci za každou cenu vyšperkovat, tak aby byl co nejvíc geniální a to už nepůsobí moc uvěřitelně. Kouzlo prvních dvou zpracování je v tom, že tohle se klidně mohlo stát i v reálu, ale tohle zpracování už je jenom pohádka pro děti. Nemluvě o tom, že Tonymu Scottovi (Ať odpočívá v pokoji) už ke konci jeho režisérské kariéry nepříjemně docházel dech a tahle konzumní a přeplácaná blbinka toho budiž důkazem.40% ()

Davies182

Tak to bolelo. Pesimismus jsem nechal před návštěvou kina (díky ČSFD za předpremiéru!) doma, a stejně se mi ke konci nezadařilo zbavit se pocitu, že podobný tuctový thriller jsem už nejméně desetkrát viděl jinde... Ono se to má tak: začátek se velmi pěkně rozjel, sliboval nadupanou atmosféru. V půlce se dostaví první totálně debilní dialogy a scénář, a ke konci jsem už začínal počítat ovečky. Po Deja vu bych navíc od Tonnyho očekával velkolepější akční scény, než jen pár záběrů na policisty na motorkách, kteří se na cestě při převážení peněz vymelou na dvacet způsobů. Jak vidno, NYPD má nejspíše řidičáky načerno. Suma sumárum je The Taking of Pelham 1 2 3 prachobyčejnou kriminálkou s jednou dvěma fajn scénami, neobvyklým Washingtonem a nadprůměrným Travoltou. Ale zase to uteklo, to jo... ()

gogo76

Filmu dominuje sympatický Travolta s bandou kumpánov, medzi ktorými je aj L.Guzmán, ktorého som premenoval na Pačangu. To meno mal ako bodyguard vo filme Carlitova cesta. Vo filme nedostal veľa priestoru, ale to málo čo má, ma utvrdilo v tom, že prezývka Pačanga mu sedí. D. Washington spolupracuje s T. Scottom až príliš často, ale chcelo by to lepšie prezerať scenáre. Rozhovory medzi Travoltom a Washingtonom sú zaujímavé a miestami aj vtipné, strašne ma pobavila hláška: " Pomyslel by si si ráno, keď si si naťahoval ponožky, že budeš....". Všetko funguje ako má až do záveru, kde Washington vezme do ruky zbrať a berie na seba to, čo by mal prenechať polícii. Celý čas je divák v tom, že keď má Travolta takú dobrú náladu, tak má určite všetko premyslené do posledného detailu.... a on si vykračuje pešo! s vozíkom po moste. Záver je skutočne nepodarený, stokrát prevarený a zhadzuje celkom dobré rozbehnutý thriller do priemerných hodnotení. Film 60%. ()

Mahalik

Když jedu do Mariánek a průvodčí oznamuje opoždění vlaku o cca. 3O minut, nevytane mi v hlavě myšlenka, že by mohl bejt unesenej teroristickou skupinou. Spíš si tam kecnu na zem a ukazuje prostředníček směrem k sídlu ČD, byť třeba absolutně nemám páru, kde to je. Co na tom, že vlak je tady ve skutečnosti metro, že 1 2 3 my jsme bratři, tady jde o závod s časem, který by měl utíkat. Ne. On se vleče jako traktor John Deere při cestě na pole, který má sklon 12stupňů. Tony Scott umí nabrat tempo (Ahoj, Domino!), ale s vlaky a jinými dopravními prostředky má celkem problém. Možná to je hustý a bla bla, ale když vám už další rozhovor o Bohu a světové tragédii přijde jako nastavovaná kaše, pak pardon, ale na tomhle poli ti pšenka nepokvete, drahý Scotty. Smůla, ale tak už to s vlaky bývá! ()

FlyBoy

Uvedomelá, a zároveň ničím extra ozvláštňujúca, resp. ozvláštnená žánrovka. To, že sa tu zrkadlia a variujú udalosti po 9/11, komentuje sa multimediálny priestor čo by (žiaľ) novonadobudnutý primárny nástroj komunikácie a umne sa tu pracuje s deadlinom, určite za pozornosť stojí, ale pokiaľ beriem do úvahy Helgelandov nevýživný scenár a ono nešťastné "pravicové" finále, tak si proste toto Scottyho žánrové skotačenie - ktoré je mimochodom na rozdiel od tých predošlých odmeranejšie a nie-až-tak napadité - nedokážem užiť zrovna tak, ako by som chcel. ()

Xmilden

Žádné zklamání se nedostavilo, protože jsem si vědom faktu že s Tonym Scottem to začíná jít pomalu z kopce. Už jeho snímky Domino a Deja Vu mě moc neoslovily. Kde jsou doby Spy Game, Nepřítele státu nebo Muže v ohni. Tony Scott nám v Únosu vlaku servíruje dost nezvykle pomalou jízdu, která je založena na dialogu dvou mužů na opačných stranách barikády. John Travolta mi nepřipadal ani trošku charizmatický, jak by se na záporáka slušelo a tak se jeho návrat do první ligy na čas odkládá. Denzel Washington zase hraje pod Tonym Scottem tolikrát až z toho už začíná jít hlava kolem. Měl by si už taky Tony vybrat jiného dvorního herce. Ostatní postavy včetně Turturra jsou již krajně nezajímavé. Konec nám odpoví na otázku kdo z dua Denzel/John vyhraje. PS: Měl jsem možnost sledovat osekanější verzi, která trvala 105 minut, je možné že delší verze by v mém hodnocení dopadla hůře. 55% ()

Arbiter

Bylo to kůl, bylo to vtipný. Někdy to teda bylo cool, když to mělo bejt vtipný a jindy zase vtipný když to mělo bejt kůl, ale who cares. Rozhodně to ale nebylo napínavý. Já si doteď vlastně nejsem jistej, jestli se mi to líbilo a nebo jestli to byl fakt hroznej shit. Každopádně je dobře, že to po premiéře odcupitalo z červenejch čísel, páč tam to fakt nepatří.. 3.33 periodických hvězdiček ()

Real Tom Hardy

I GOT 99 PROBLEMS BUT A BITCH AIN'T ONE." ----------- Oproti predchádzajúcim Tonyho filmom, čo sa akcie, ako aj celkového dojmu týka, podstatne slabšie. Nebolo zrejme z toho všedného scenára čo vyťahať. Herecké duo veľmi dobré, Denzel po dlhej dobe zatienený výkonom svojho kolegu. Travoltovi tá naštvaná, psychopatická, ale zároveň inteligentná rola pekne sadla. O fúzikoch nehovoriac. Hudba slušná. 1 2 3 nič nové neponúkne. Nenadchne, ale ani neurazí. Čistý priemer. ---------- https://imgur.com/bbbfa15 ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky

19.07.2009

Tony Scott chce opravdové gangstery

Tony Scott chce opravdové gangstery

07.06.2009

Kam? K sobě domů asi ne. Ale do svého remaku drsňárny Waltera Hilla The Warriors rozhodně ano. Na filmu už prý intenzivně pracuje a v rámci příprav se osobně setkal s představiteli všech… (viac)

Nezastavitelný Tony Scott

Nezastavitelný Tony Scott

31.03.2009

Tentokrát doslova. Ridleyho mladší brácha a pořád jeden z nejlepších akčních režisérů na planetě natočí pro 20th Century Fox thriller Unstoppable. Možná si vzpomenete, že film původně dostal na… (viac)