Vo filme si Denzel Washington zahral dispečéra newyorského metra Waltera Garbera, ktorého rutinný pracovný deň je neočakávane narušený odvážnym zločinom - únosom jedného z vlakov metra. To má na svedomí John Travolta ako Ryder, zločinec, ktorý hrozí popravovaním cestujúcich vlaku, pokiaľ mu do hodiny nezaplatia vysoké výkupné. Garber sa pomocou svojich dokonalých znalostí systémov podzemnej dopravy pokúsi o nemožné - dobehnúť Rydera a zachrániť rukojemníkov. Hlavou mu však stále vŕta jedna nevyriešiteľná otázka: ako sa zločinci hodlajú s výkupným z metra dostať? (TV Markíza)

B!shop

Tony si tentokrat vybral blbej namet. To je hlavni kamen urazu. Ze je to remake je fuk, jenze ta sablona je porad stejna a je to k videni v desitce filmu rocne. Takze i kdyz se snazil o par osvezeni, stejne je vam celej vyvoj pribehu jasnej od zacatku do konce a nicim neprekvapi. Navic tady ani nema podporu v nejaky ultra akci, takze je vysledek vcelku rozporuplnej. Tony se to sice snazil cely natocit silene cool, lita s kamerou a podobne, ale tak nak tohle uz je precejen okoukany a i kdyz kamera neni zas tak silena, aby vam bylo blbe, obcas to je stejne neprehledny a to je pri faktu, ze se vlastne nic moc nedeje a vetsinou jen keca, docela opruz. Nicmene aspon se podarilo do filmu nacpat docela napeti, ne ze by jste si hryzali nehty, jak to dopadne, ale napinavy to proste je. Nicmene film se poradne rozjede az v druhy polovine, v prvni se fakt jen keca a vetsinu akce obstaravaj blby flojdi vezouci prachy, ktery se kazdou chvily nekde vymaznou. Druha pulka uz je precejen trochu vic o akci a Denzel zavzpomina na stary dobry akcni casy. Navic je fajn, ze kdyz uz nekdo chcipne, je to vcelku krvavy. No a co se tyce Travolty, vypada jak nejvetsi drsnak pod sluncem, sem tam hodi nejakou hlasku a furt fuckuje, ale ze by predved neco extra, to ne. Takze proste jen lehce nadprumernej, dobre obsazenej a solidne natocenej akcni thriller, ale nic vic. A ze Tony ma na vic. ()

Lateef

Vlak, který vyjíždí ze stanice Pelham v 1:23 pm. Lateef, který vychází v 9:10 pm z kina a po cestě domů si vzpomene jenom na výbornou Money Run Harry Gregson-Williamse. Asi bude něco špatně. 50% 100 miliónů dolarů(rozpočet)/101 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

pan Hnědý

Denzel Washington je bezpochybně vynikající herec, který podepisuje "jen" silné scénáře, ale tu ho asi Tony Scott zbudil velmi pozdě v noci. John Travolta se vrátil už delší dobu do první ligy a tu zahrál velmi dobrého záporáka (skoro bych ho nepoznal). Akce tu nechyběla, ale v závěru jsem čekal daleko větší jízdu, protože jsem usednul k akčňáku, který má velkou diskuzi v mém okolí. Zatímco jsem čekal velkolepý závěr začínali závěrečné titulky. Scottův snímek Unstoppable měl vetší šťávu a chuť', kde jsem hltal zvuk a smrtící rychlost vlaku pod neustálým adrenalinem a napětí, ale pořád se držím pravidla - pokud bude v kině akční snímek s obalem Tonyho Scotta nebudu váhat ani chvilku. ()

Jara.Cimrman.jr

"Teď bych rád, abyste se mrknul na burzu a řekl mi, na kolik se dneska cení jedno newyorský rukojmí." Rukojmí uneseni, cena stanovena, prachy jsou na cestě a padouch si povídá s dispečerem. A o tom to je. O nepříliš vysokým napětí přenášeným po vysílačce. A o troše jalový akce. Akce jsem chtěl víc a povídání míň. Přesto jsem si to honění v metru celkem užil, ale určitě jsem chtěl zažít mnohem větší filmovej orgasmus. Navíc jsem trošku rozpolcenej. Celým příběhem se totiž line dilema, zda dlužíme Bohu svou smrt nebo svůj život. Já nerad něco dlužím, takže bych v tom chtěl mít jasno. ()

H34D

Čistá žánrovka, která nevěnuje expozici ani minutu a vztahy s okolnostmi vykresluje až v průběhu, čímž si udržuje svižné tempo, napětí a správně thrillerovou atmosféru po celou dobu stopáže, aniž by přitom ošidila film o fungující interakční vztah jeden na jednoho mezi překvapivě excelujícím Travoltou a Washingtonem. Tím však končí výčet kladů, neboť scénář je nepříjemně shématický a to téměř v každém detailu + Tonyho režii bych přirovnal možná až k nevkusné exhibici. Přehnaně cool styl, ošklivé zpomalovačky, přílišné záběry na detail, postradatelná akce, která mimochodem společně se všemi výstupy mužů zákona dělá z policie idioty... Mno, brácha to prostě umí líp :) 5/10 ()

igi B.

Ach Tony, tohle né... Na stará kolena takto vstupovat mezi povrchní a pitomé >klipařiny< nějakých mladých a neklidných nýmandů, to si od takového mistra akce myslím divácké stádo nezaslouží... %-o . . . Třeba takové stylově podobné "Domino" mělo pointu a nadsázkový šmrnc, adoroval jsem a tleskal, pět hvězd s rozkoší, ale tady už jen kuckám a šklebím se a nechápu proč?!? Vývar z o(d)varu nadupaný nejpodbízivějšími klišé a ještě tak hloupé herecké (re)kreace - Travoltu chápu, Washingtona ne a u Tortura mám chuť na torturu - a celé je to nejen formou tak pitomé a ten >the happyend< , to bolí... - - - P.S. Ne, nemá to cenu, dvě hvizdičky s naprosto bezmeznou tolerancí, snad jen proto, že jednu jsem dal "Expozituře" a to je přeci jen ještě pořád o řád větší neřád... °-/ - - - P.P.S. Ale tak aspoň člověk při protrpění podobných spektáklů chápe, kam si chodí pro inspiraci a rozumy ta naša nýmandská čudlárna. A víc už se mi to ani nechce pitvat. - - - - - (Poprvé viděno s notným zklamáním 15.1.2011 na dvd /s původní zvukovou stopou a v orig. formátu obrazu/, hodnocení 6218., komentář zde rozmrzelý jako pětistýdevětatřicátý - 16.1.2011) ()

dobytek

Docela zábavnej film s tradičně průměrnym Washingtonem a tradičně přehrávajícim Travoltou v hlavních rolích. S originálem ze 70. let se to nedá vůbec srovnávat. Na originál je tu sice spousta odkazů, ale oba filmy jsou v podstatě úplně jiný. Tohle má chvílema blízko k nějaký bezduchý akční blbině. Dost mě sral občasnej zběsilej střih a různý rádoby akční nájezdy kamer ála Uwe Boll. Holt zase jeden remake, kterej zůstal ve stínu originálu. Kdo originál neviděl, možná bude hodnotit líp než já. 55% ()

Arx

Po nemastné naslané půl hodině přichází Tony Scott s celkem svižným a napínavým thrillerem. Skvělý herci, duo Travolta, Washington výborně funguje a Únos vlaku 123 je pro mě hlavně díky druhé půlce a hercům lehce nadprůměrný snímek na jedno zkouknutí. Tony Scott nic nepokazil ale je pravda, že od takového velikána by člověk čekal větší filmový zážitek. 70% ()

Skejpr

Zbytečné a nezajímavé, i když nudit to naštěstí nestihne. Harry Gregson Williams vykrádá sám sebe tak okatě, až to bolí (todle bylo skutečně Déja Vu), Travolta se démonicky směje a řve na všechny okolo a Denzela jsem snad ještě neviděl tak unylého, jako tady. K tomu přemíra nechtěně směšného patosu a až zoufalá lineárnost vyprávění... Takhle ne, Tony, takhle ne... ()

flanker.27

Tak to dopadá, když chce Tony Scott natočit něco civilního a dramatickýho. Jenže jakmile mu ve filmu nemá co vybuchovat a nemá dost pohybu, kterej by mohl sestříhat do ultrakrátkejch záběrů, je bezradnej. Ve výsledku si pak musí pomáhat právě berličkama v podobě nelogickejch akčních vsuvek a jiskřivě líbivejch záběrů, který naprosto bouraj tu trochu komorní civilnosti, která se tam nesměle přišla podívat. Ve výsledku to pak neni ani akční záležitost ani drama. Bez chuti, bez zápachu. ()

choze

Mám rád filmy, kde je jednou z postav město, zde prodávané na třech úrovních (metro-ulice-obloha). Silná herecká skvadra Washington-Travolta-Turturro-Gandolfini sice kvůli průměrnému scénáři nemá moc co hrát, ale aspoň to túruje Scott svým dravým vizuálem. A tak to celkem rychle uteče až k uondanému finále. Takže za stejnou známečku jako originál. ()

Gilmour93

Tony, 1 2 3, to sem nepatří, 4 5 honorář vrátíš zpět.. Preventivně jsem se před začátkem zakousl do dřeveného klacíku, ale blikající hračička Scott se tentokrát vcelku mírnil, tak jsem si ho zase vydělal, ať můžu nerušeně zívat. Pokud máte ploché postavy, plytké dialogy a nulové napětí, tak i jindy silně osobitý režisérský styl se náhle může státi slabinou a nepomůžou ani nabraný Denzel s mlíkem v igelitce a uřvaný Travolta, který kdyby za každé slovo "fuck" zhubnul jedno kilo, tak se ještě možná nasouká do svých kalhot z Horečky sobotní noci. Mimochodem Johne, zkus si toto v Praze mezi stanicemi Muzeum a I.P.Pavlova a primátor z Pamíru Pája ti v rámci ochrany pražských voličů.., pardon občanů, jedním mocným máchnutím cepínem rozpoltí lebku.. ()

Psema

Helgelandův scénář by strašně rád uháněl kupředu, ale bohužel je jedinou součástkou, která se tím směrem výrazněji pohybuje. Scott, Washington, Travolta... dokonce i Harry Gregson-Williams jedou na setrvačník a doufají, že vagón plný rukojmí dorazí do poslední zastávky pouze za pomoci provařených trademarků, přebytečného "madrfakrování" a siláckých gest. Což se dá promíjet u bezmozkového akčňáku postávajícího na rovině sci-fi a čisté fantasmagorie, ale ne v papírově chytrém thrilleru, v němž se přes pokusy o sociální přesah těžko hledá čas na všechno ostatní. Zbytečný film... pro všechny. ()

somnar

Washington se vykecává s Travoltou, Travolta postřílí pár lidí, Washington předává výkupné, Travolta a Washington se nahánějí ve spleti podzemních tratí a v ulicích New Yorku. Vyšší smysl jsem hledal, nenašel. Za ekvivalent pro otravnou filmovou rutinu odedneška dosazuji Únos vlaku 1 2 3. Cool vizuály a vtípek na účet Rudyho Giulianiho to vážně nezachrání... 50% ()

TheDarKnig

videno vcera, takze muzu lip posoudit, jak rychle se tohle vykouri z hlavy. Reknu na rovinu: Deja Vu byl o dost lepsi. Tony Scott vsadil na velmi, velmi videoklipove zpracovani ale zadny wow efekt se nekona. Spis je to kvuli tomu jeste horsi. Film je sice thriller, ale jelikoz je to prumerny thriller, potreboval vice akce a vice hlaskujiciho Travolty. Ten je mozna myslen jako hlavni opora filmu, ale ty jeho neustale zmeny nalad po chvilce zacnou lezt na nervy a celkove tu roli nezvadl jak by mel. Takze opravdova opora filmu je jako vzdy skvely Denzel, ktery sice jemne pribral, ale ma stale poradne charisma, jeho pocity mu verite a takovej hrdina jako on byste chteli byt. Takze asi tak. Jelikoz mam thrillery Scotta rad, davam lepsi 3. Ale doufam ze pristi film se vyrovna Deja Vu a Man on Fire dohromady :-) ()

Aluska88

*** a půl. Tony Scott očividně vlaky a metra zbožňuje:) Únos vlaku 123 mohl být parádní nářez ve "Scottovském" stylu. Tomu však docela úspěšně bránilo hned několik faktorů. Což o to, snímek je poměrně napínavý, vizuálně podmanivý, patřičně dynamický se zběsilými střihy, takže mistr střihač si také užil své:) Jenže... a těch "jenže" je tu poměrně hodně. Je tu natolik velké množství nelogičností, nevěrohodných situací i chování postav, stejně jako podivných dialogů či proslovů, že toto vše dokáže zdatně přebít onen vybroušený vizuál, který se tak postupem děje a kupením se těchto "nonsenses" stává docela nepodstatným a divák jej začne téměř přehlížet či nevnímat. Tím pádem postupně z příběhu nezůstává téměř nic, co by jej dokázalo zachránit před pádem do hlubin, do nichž jej tvůrci sami uvrhli. Ať (ne)úmyslně. Travolta je drsňák, jak se patří, Washington v roli (ne tak úplně:) poctivého pracovníka, James Gandolfini coby docela slušná osoba politicky činná. Film má velký potenciál k tomu, aby z něj byl parádní snímek, který by patřil ke špičce žánru. Bohužel scénáristická zahálčivost vykonala své dílo a rozhodla tak, že Únos vlaku 123 nebude příliš precizním a promyšleným kouskem. ()

genetique

Scott-Washington štvrtýkrát a znova spokojnosť. Neviem čím to je, že tí dvaja na mňa vybalia vždy presne to, čo očakávam a uspokoja moje divácke potreby. Aj keď je pravda, že tentokrát nehral Denzel prvé husle a spolu s kilami navyše na seba nabral aj dosť nevýrazné vystupovanie a Travolta sa naopak chytil šance a doslova ho prevalcoval. Scott akoby niekedy nepochopil, že feeling komornejšieho thrilleru je niekedy viac ako nasilu do všetkého pchať hektickú akciu,no našťastie väčšinu času dbal na to, aby ma to všetko dokopy dokázalo nadchnúť. 80%. ()

Madison

Mám rada filmy, v ktorých sa mihá kriminalita, akcia, napätie (bez ohľadu na infantilný scenár) a všetky ostatné položky dôležité pre budovanie krimi-akčného thrileru. Samozrejme, že vás nič neprekvapí, samozrejme, že po prvých piatich minútach poznáte koniec, je jasné, že psychouš Travolta na vás vychrlí príval stupídnych fanatických rečičiek, ktorým nerozumie ani on sám. Zapla som si film, pri ktorý som nešla hľadať chyby a rozmýšľať nad tým, že už bolo natočených x takých filmov s podobnou tematikou, jednoducho som sa chcela baviť. Nie je to prvotriedny akčný film, ide skôr o vytváranie napätia súhrou dialógov, no Travoltovi tieto úlohy sedia a Scottove remeselné zručnosti zbožňujem. ()

Hellboy

Nudný "thriller", který se Scottovi fakt nevyvedl. Akce se nekoná, napětí neexistuje. Mnoho nechtěných vtipů, příšerně rozklepaná kamera... já nevim, asi jsem nějakej staromilec, ale fakt mám rád a dokážu ocenit, když se tempo filmu a atmosféra buduje i jinak, než jen rychlým střihem! Takle to vypadá, jako kdyby Tony Scott prostě nevěděl jak na to, jak filmu dodat požadované napětí a švih. Tak prostě zrychlil střih, dodal blbou hudbu a točil to s hnusnym vizuálem, jakoby digitálně. A to nemluvím o tom, že jsou do děje poněkud násilně vloženy automobilové honičky / bouračky, jen aby tam byla nějaká akce. Jinak tam není nic! V zásadě je to konverzační thriller, který mohl mít pekelně hustou atmosféru, kdyby si s tím režisér uměl poradit. Asi nemá cenu fantazírovat o tom, jak by to zmákl třeba Hitchcock:) A Travolta příšerně přehrává (vzpomněl jsem si na Operaci Hacker:), ale asi je to chyba i těch debilních dialogů, no a Washington to má v podstatě stejné. Hloupé motivace postav, blbé dialogy plné nevtipných vtipů a patosu. Asi to není dokonalé srovnání, ale vzpomněl jsem si na nadprůměrnou Telefonní budku, která má některé momenty skoro totožné, ale celkově je prostě...kdyby nic jiného, tak zábavnější. Což je možná dané i tím, že není od prvních minut naprosto předvídatelná, jako tento snímek, a také je výrazně kratší. Tady to vypadá, jako by se lidi báli tomu dát nízké hodnocení, protože to bylo řemeslně docela zvládnuté, ale tohle byl skutečně nepovedený film, na který divák velmi rychle zapomene. ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky

19.07.2009

Tony Scott chce opravdové gangstery

Tony Scott chce opravdové gangstery

07.06.2009

Kam? K sobě domů asi ne. Ale do svého remaku drsňárny Waltera Hilla The Warriors rozhodně ano. Na filmu už prý intenzivně pracuje a v rámci příprav se osobně setkal s představiteli všech… (viac)

Nezastavitelný Tony Scott

Nezastavitelný Tony Scott

31.03.2009

Tentokrát doslova. Ridleyho mladší brácha a pořád jeden z nejlepších akčních režisérů na planetě natočí pro 20th Century Fox thriller Unstoppable. Možná si vzpomenete, že film původně dostal na… (viac)