Rýchlo a zbesilo 4

• Slovensko Rýchli a zbesilí 4 (viac)

Automobilový pretekársky gang Dominica Toretta (Vin Diesel) sa zabáva v Dominikánskej republike a počas divokej jazdy kradne benzín z idúceho konvoja cisterien. Stratený syn Torettovho gangu Brian O´ Conner (Paul Walker) zostal verný policajnému odznaku a pôsobí v Los Angeles ako agent v utajení. V súčasnosti sa snaží odhaliť drogový kartel, ktorého členovia pašujú drogy do Spojených štátov cez mexickú hranicu nebezpečnými spanilými jazdami v podzemných tuneloch. Majster volantu O´Conner získa od nadriadených oficiálne povolenie, aby oprášil svoje vodičské umenie a prenikol do tohto gangu ako jeden zo šoférov. Rovnaký zámer, ale oveľa osobnejší cieľ, má aj Dominic Toretto. A tak sa obaja starí známi zídu na štarte nelegálnych pretekov, ktorých víťazi získajú pochybné právo stať sa členmi gangu a pracovať v ňom ako nájomní šoféri. Znova budú revať motory, pneumatiky trhať asfalt a preleje sa aj zopár litrov krvi. Táto jazda nebude pre padavky! (TV JOJ)

gogos

Po průměrné jedničce a eště o krapet horší dvojce jsem neviděl důvod, proč se podívat na trojku... Ovšem nyní, po mnoha letech, se k nám vrací Rychle a zběsile v původní sestavě. Vin Diesel je 2x tak nabušenější a syrovější, Paul Walker správnější a akčnější, Michelle Rodriguez, ač se objeví jen na chvilku také nezklamala a Jordana Brewster nám vyrostla do neskutečné krásy. Ze všech dílů má tento asi nejiteligentnější scénář a zápletku. Jediná zklamání jsou tak pro mě tradičně příšerný hudební doprovod a někdy možná až více, než je zdrávo, levně vypadající efekty a animace. Verdikt je tudíž jednoduchý, čtvrtý díl vytuněné série je jednoznačně nejlepší a s přehledem předčil jedničku... Těším se na chystaný pátý díl.... 4* ()

Makky

Opäť staré známe tváre a s nimi aj pozerateľný príbeh. Škoda, že z už štvrtého dielu Rýchlo a zbesilo je toto len druhý kvalitatívne aspoň priemerný diel. Akcia bola slušná hlavne v prvej polovici a aj toho zbytočného naťahovania a trepania oničom nebolo až toľko. Nebyť tupého výrazu každého jedného herca (za niečo stál asi len Walker), všetko by vyznelo aj trochu dôstojne. Rozhodne som však nebol sklamaný, takýto klasický priemer som čakal. ()

blackrain

Jo, jo, s vytuněnou károu se dají dělat divy. Jen musíte mít citlivou nohu na plynovém pedálu, přesné řazení a dostatek šťávy v nádrži. Takže si o takovém řádění můžu nechat zdát a na víc nejsem šílenec, i když jízda po našich silnicích mě často přivádí k šílenství. Barrandovský most mi bohatě stačí. Pro Jordaniny uhrančivé oči by můj brácha vraždil. Ovšem, ta se ve filmu příliš často neobjevuje. Za to Vina jsem si hodně užila. Na konci dostal slušivý oranžový obleček, ve kterém zřejmě dlouho nezůstal. ()

kaylin

Počtvrté a... No, není to úplně ono. Kromě toho, že se vrátil Vin Disel, který měl už malé cameo na konci třetího dílu, vrací se i můj neoblíbenec Paul Waker, který trochu zestárnul, ale ženám se přesto pořád musí líbit. Takový ten hollywoodksý kocour, který si na něco smysluplnějšího moc nesáhne. Tohle rozhodně není Brad Pitt, který se dokázal ze škatulky vymanit. Proměnil se v charakterního herce. Paul Walker je ale přesně ten typ, který se hodí pro "Rychle a zběsile". Spolu s Vinem Dieselem tvoří osvědčenou dvojici, která si to musí ve čtvrtém filmu vyříkat a vyřešit problémy s minulostí. Koho vlastně hraje Paul Walker, to není jasné. I když se postava jmenuje pořád stejně - Brian O'Conner - pokaždé je za někoho jiného. V prvním filmu policista, ve druhém osoba, která stojí na hranici zákona, aby se ve čtvrtém filmu proměnil v agenta FBI. Nebuduřešit, jak se k práci dostal, co je důležitější, to je fakt, že má spadeno na drogového barona, jehož může dostat pouze za pomoci Vina Diesela a hlavně rychlých aut. Líbí se mi, jak se pořád daří tvůrcům omlouvat, že vlastně aut není potřeba, problémy by se daly řešit jinak, ale očividně v Americe jsou závody velmi populární, a když má průměrný Američan konflikt s jiným průměrným Američanem, prostě si dají závod, a kdo vyhraje, ten má v konfliktu také pravdu. Asi jsme ještě sto let za opicemi, že tohle u nás doposud ve větším nemáme. Příběh mě hodně zklamal, ale když dojde a závody, Justin Lin prostě jede na raketě. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/08/warrior-x-ms-1-sibir-5x-rychle-zbesile.html ()

IllIlIlIIl

Příjemná akční popcornová podívaná. Po nechytlavém třetím dílu přichází opět pokračování, které nechává vzpomenout na výborný první díl. Příběh neurazí, dá se říci, že i potěší, ale o průlomovým se mluvit taktéž nedá. Akční scény s notnou dávkou hyperbolického nadéchu, až to chvílema praští... Stará známá dvojička P.Walker a Vin Diesel určitě potěší nejeden pár divákových očí vzpomínajících na první díl této série. ()

movieband

Nový model. Originální díly. Konečně úctyhodné pokračování prvního dílu. Justin Lin, režisér předchozí Tokijské jízdy fandům téhle série nachystal mix prvních dvou dílů a nasadil to do zbrusu nové akce, která se udržela, ba co víc, upgradovala v dalších dílech na vyšší level. Kdyby člověk počítal všechny ty nesmysly, které ve filmu jsou (v tomhle díle jsou lehce přehlédnutelné) tak by si tenhle díl asi těžko užil. Strašně se mi líbily odkazy na první díl. Co mě potěšilo snad nejvíc je návrat starej party. Mia je čím dál krásnější, Torreto nabral na svalech a je větší drsňák, O’Connor je v podstatě stejný jako v prvním díle a Letty je stejná, divoká kočka jak v prvním díle. Jen mi tam občas něco chybělo v ději. Lin zakončil starou trilogii průserem, ale novou začal velice dobře. 78% ()

Remedy

Bylo moudrým rozhodnutím navázat příběhově na jedničku, protože z prvních tří dílů byla jednoznačně nejpovedenější. Kvituji s povděkem, že se čtyřka (po školním intermezzu zvaném Tokijská jízda a dvojce v podivném „buddy movie“ stylu) vrátila k původnímu konceptu série, tj. ke skvostné testosteronové show plné nadupaných aut a spoře oděných žen. Pořád je ale čtvrtý díl o fous horší než jednička, proto to na čtyři hvězdy prostě není. 3,5* ()

Philcze

Solidní podívaná. Jen škoda, že Justin Lin vyplácal to nejzajímavější již v trailerech a tak jediná akční scéna ve filmu, která za něco stojí je (jediný!) automobilový závod. Diesel "hraje" jako vždycky, Paul Walker je fajn, ale ani ten nezachrání dialogové části od mizérie. 3* ()

decouble

Reklama na ženskou bisexualitu? Možná trochu, a pak tu jezdí auta a jsou tu fakt tvrdý kluci, co nejdou pro ránu daleko, ale vlastně jsou pod tvrdou slupkou správňáci. Jeden musí pomstít holku, druhej pomoc kámošovi. A vůbec ničím ten film nemůže překvapit a ještě ke všemu se velká část honiček odehrává za zeleným plátnem v nějakých tmavých tunelech. A to kazí dojem z toho, oč tu běží - z automobilových honiček. UPDATE po 14 letech: S ohlédnutím zpět se dá říct, že je to takový solidní intro k vrcholu série (F5) za časů, kdy byl Diesel ještě docela cool (nebo spíš míň komickej), (protože) nemluvil tolik o rodině a namísto trhání tunových řetězů točil volant a přidal pár menších overkill triků. Ale Brian to je takovej ten dobrej kámoš, co s ním chceš zajít na pivo, i když víš, že všechny holky stejně pojedou jen po něm. ()

MATADOR

Jsou tu počtvrté a jsou stále rychlí a zběsilí. Stará parta z jedničky je zpět, je tu o nový příběh, ale co mi tu sakra chybí jsou nějaké pouliční závody. Kouká se na to hezky, už jenom z toho důvodu, že rád koukám na ty samé lidi v těch samých rolích, po několika letech. Ale tímto asi končí, protože vše už je tak přetechnizované, až to nehorázně bije do očí, což je strašná chyba. Protože Rychlí a zběsilí měli navíc. První 1/2 hodinka je nabitá a člověku jen září oči blahem, že se série neutopila. Scénář se vyhl typických absudrit, které se objevují v každém filmu, ale výsledek je nemastný, neslaný. Možná popáté :-) Počtvrté se vrátili tam, kde začali. ()

Thomassi

Čtvrté Rychle a zběsile mi přišlo jako druhé, tedy pokračování původní jedničky. Dvojka měla pramálo společného a trojka se už vůbec neřadila jako pokračování. Pravdou ale je, že právě trojka má malinké souvislosti s tímto dílem. Rychlí a zběsilí se odehrávají dějově před trojkou a jsou stejně nadupaní a našláplí akcí jako díl první. Už to sice není čistě o tunění a pouličních závodech, i když i ty tady jsou. Ale je to spíš o řidičských dovednostech v klasických amerických kárách. Akce je tu opravdu hodně a je pořád na co se koukat. Navíc jsem byl rád, že se zde znovu objevili staří známí z jedničky, v čele s Vinem Dieselem a Michelle Rodriguez (zde mě ale mrzí, že v tomto díle zemřela, protože jsem ji jako drsnou řidičku měl rád). Pro mě je tento díl stejně kvalitní jako všechny předchozí, kromě dvojky a rozhodně má ve světě závodních filmů co nabídnout. ()

m@rz

Není to žádný zázrak, ale je to přesně to, co můžete očekávat - několik pěkných automobilových honiček. Několik přestřelek, mlátiček a pěkných holek. ()

FilmFan24

Nový model. Původní součástky! Výstižný slogan, který provází čtvrtý film rychlé a zběsilé série, který ovšem dějově předchází třetímu, podle mě velice nepovedému filmu. Ani se mi nechce věřit, že za volantem obou posledních počinů seděl stejný řidič Justin Lin. Jak napovídá reklamní slogan, na plátna kin se vrátila původní parta a dlužno dodat, vede si skvěle. Po zběsile akčním úvodu na silnici kdesi v Dominikánské republice, kde se představí Vin Diesel (Dom) , Michelle Rodriguez (Letty) a Sung Kang (Han) při loupeži kamionu se děj stejně rychle a zběsile přesune do Města andělů, kde pro změnu zase Paul Walker (Brian), který má sakra dobrou kondičku a boží modré oči, honí podezřelého po místních ulicích a střechách. Nic nevadí, že to vše tak trochu (hodně) připomene jednu z vrcholných akčních sekvencí "Bourneova ultimáta". Místy sice brzdy zaskřípou, ale v rámci akčního žánru se jedná o počin mírně nadprůměrný. K regulérním 3* jedna*. Za co? No přece za ty klasické americké bouráky ze sedmdesátých let. ()

mae-geri

No, toto by mel byt druhy dil a bylo by to nejlepsi.. Dvojka byla takova jina a trojku jsem pro jistotu jeste nevidel.. Pribeh tady se odehrava 5 let po prvnim dilu a zase se vratil Vin, takze super. Dej neni nejslozitejsi, ale jsou tam dobre auta, pekne holky a zaporaci, co zas dostanou na prdel. Proste pohodovy film pro vsechny fanousky.. btw. Nenechte se odradit prvnimi par minutami, kde to bylo fakt hodne ujete. Pak uz je to ok :) ()

grogodil

Silácke žvatlanie pri natunených kárach predsa len pasuje do huby podstatne viac tuberácky zachrípnutému Dieselovi a mne v podobných úlohách veľmi sympatickému Walkerovi, než nejakej 18 ročnej rákosničke, ktorá rozjímala o dávnych časoch driftingu v trojke....no inak je to stále rovnako tupučká kravinka so stupídnym scenárom a na môj vkus prepálenými akčnými scenámi aj na akčný žáner....50% ()

Dexter1

Lin sa vracia k sérií a tentoraz sa mu podarilo zohnať i ústredné herecké duo z prvej časti, čo je len dobre. Keď sa povie Rýchlo a zbesilo vidím proste Vina a nie Paula. Tentoraz je koncept postavený trošku inač než by som očakával. Ten bol vždy postavený na autá-ženy-dej, teraz je to dej-trochu áut. Nie je to vyložene zlé, len vždy keď ma Lin navnadil na sledovanie akcie, tak sa do mňa pustila nejaká veľmi pomalá, citová a nudná linka. Séria sa mení a ja sa nedočkavo už trasiem na piatu časť, lebo čo sa načrtlo tu, sa zjavne krásne rozvinie v nadchádzajúcej časti. A áno pozeral som to len preto aby z päťky nechýbali nejaké logické vodítka k "deju" (lebo podľa traileru a tunajšieho hodnotenia, ten film musím vidieť). ()

Singerovy fazole, Highlander pro dorostence

Singerovy fazole, Highlander pro dorostence

24.09.2009

Dvakrát fantasy, pokaždé jinak. A podle jmen režisérů i v různorodé kvalitě. Bryan Singer v poslední době zvažoval několik zajímavých projektů, nakonec ale podepsal smlouvu na fantasy Jack the Giant… (viac)

Vin Diesel a rychlá kola

Vin Diesel a rychlá kola

10.05.2009

Ne, tohle není novinka o pátém pokračování série Fast & Furious (ačkoli scénárista Chris Morgan už byl studiem Universal oficiálně pověřen napsáním dalšího dílu a umístěním děje do Brazílie).… (viac)

Rorschach z Elm Street

Rorschach z Elm Street

06.04.2009

Přes 100 miliónů dolarů na celosvětových tržbách, to je víkendové skóre Rychlých a zběsilých. Znamená to snad, že duben se pozvolna stává součástí letní blockbusterové sezóny? Možná. Zhruba za rok,… (viac)

Čtyřky útočí

Čtyřky útočí

17.03.2009

Ať už vás napadlo cokoli, následující řádky jsou samozřejmě o možných pokračováních úspěšných trilogií. Matt Damon potvrdil, že se s Paulem Greengrassem opravdu chystají na dalšího Bournea, ale že… (viac)