Za "svetového policajta" sú síce považované Spojené štáty, ale v skutočnosti je ním organizácia zvaná GI Joe, ktorá používa najvyspelejšie technológie a najpreverenejšie ľudí k tomu, aby bojovala so zlom po celom svete. V hľadáčiku jej záujmu sa momentálne nachádza zbrojárska firma Destro, ktorá to bezostyšne hrá na viac strán, a hlavne záhadná organizácia zvaná Kobra, ktorej aktivity kormidlujú svet k čoraz väčšiemu chaosu. Situácia je o to vážnejšia, že členovia Kobry nie sú o nič horšie vybavení než príslušníci GI Joe.
Rovnako ako pri adaptácii predošlej hernej série spoločnosti Hasbro, akčných postavičiek Transformers, spočívala hlavná výzva pre filmárov vo vybalansovaní príbehu, ktorý by uspokojil nielen fanúšikov, ktorí s týmito figúrkami vyrástli, ale i divákov, čo ich nepoznajú. "Mohli sme jednoducho iba okopírovať charaktery, ktoré sa postupne z postavičiek premenili v hrdinov kreslených komiksov a animovaných seriálov, ale tým by sme stratili práve ony, nepoznamenané 'divákov," hovorí režisér, ktorý sa odvážne rozhodol ísť strednou cestou na pokraji klasickej komiksovej adaptácie a bondovsky ladeného dobrodružstva. Na rozdiel od iných "hrdinských" akčných filmov nestojí na strane dobra izolovaný jedinec ale skupinka rovnoprávnych špecialistov s rôznymi schopnosťami a vzájomnými väzbami. Do ich sveta vstupujeme prostredníctvom Dukea (Channing Tatum), ktorý je vodcom týmu, v ktorom sa okrem iného vyskytuje aj krásna, avšak citovo nezrelá špiónka, nemý vyznávač ázijských bojových umení alebo česká modelka Karolína Kurková v jednej z menších rolí. Okrem nej uvidíme vo filme i Dennisa Quaida, Siennu Millerovou alebo Christophera Ecclestona. (TV Markíza)

sheen

Je to capina, je to přehnaná capina, ale sakra zábavná capina a o to Sommersovi určitě šlo, další z řady jeho popkornových zábav. Akci střídá zběsilá akce, podpořena ještě zběsilejší hudbou. V takovém filmu nesmí chybět krásné dámy a, že tady máme dvě luxusní samice xD Nejlepší jsou ty šermovačky toho japončíka a Snake. A ta zrzka je stějně pěknější:) ()

Disk

Jedno se musí Stephenu Sommersovi uznat. G. I. Joe: The Rise of Cobra má naprosto přehledné a perfektně sestříhané akční scény, jakkoliv jde jinak o nebetyčný blábol. ()

Deimos

KINO/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 10/10 Efekty 10/10/// +velice akční a svižné a přitom přehledné, moc hezky se na to kouká, hezčí obrázky jsem snad letos ještě neviděl, dokonce to v tomto směru překonává i Star Trek, výborné postavy, všichni mají dostatek prostoru a prefektní záporáci, parádní hudební doprovod -faktem je, že to opravdu neutíká a zdá se to být aspoň o půlhodinu delší, příběhovou línii tolik neznám/// Už jsem ani nevěřil. G. I. Joe patří mezi letošní trháky hned vedle Star Treku (který je výborný), Terminátora (který mírně zklamal) a Transformers (kteří nepřekvapili). No a já se bál i podle prvních ohlasů, že tohle dopadne španě. Musím sice přiznat, že se tohle asi nebude líbit každému, ale pro mě je tenhle film, něco, co mám rád. Něco co naprosto splňuje moji představu o akčním sci-fi snímku. Byl to neuvěřitelný zážitek, když se podívate do profilu, zjistéte, že vysoká hodnocení moc často nedávám, protože mě moc filmů nepřekvapí (neuspokojí), tomuhle se to ale podařilo./// Celkem 95%/// PS: uživatel Divočák to vystihl přesně. ()

666teen

Hele řediteli, u Hasbra maj film podle Transformerů! Fakt? Jo, dokoce dva! Kdo to točil? Nějakej Bay. Tak mu cinkni jestli by nechtěl natočit něco o těch našich Mattel hrdinech. Myslíš Barbie a Kena? Prej nechtěl.....Jo, a ještě maj něco o těch druhejch panácích. G.I.Joe. Prodeje bouraj stropy! Zase ten Bay? Ne, nějakej Sommers. Co je to zač? Nevim, prej natočil něco o mumiích. A ten by tu naší mumii Barbie nechtěl? Jedině, když uděláme Exterminátor Barbie, na Malibu nám sere. Tak to jsme namydlený. ()

Cappuccino

Popcornová, akčná piplanina bez sebamenšej štipky režisérskej krotkosti. Stephen Sommer natočil stoosemnásť minút akcie, popierajúcej snáď všetky fyzikálne zákony (gravitácia pŕs funguje na jedničku). Efekty striedajú efekty a niekde medzi nimi sa nachádza slabý náznak príbehu tajnej jednotky, ktorá zachraňuje svet pred "nanobotskou" skazou. Komerčný hit roku zožne svoj úspech najmä u mladého publika. Výbuchy - chlapci do trinásť, Channing Tatum - dievčatká do štrnásť. Ak hľadáte aspoň mierne inteligentnú akciu, obráťte prosím svoje kopýtka o stoosemdesiat stupňov a rýchlo preč. Snaha byť cool funguje maximálne tak u už vyššie spomínaného, mladého publika, ale mimo nich musí snáď každý uznať, že skrátenie stopáže o 1/3 by nebolo v žiadnom prípade na škodu. Skrz naskrz priemerne a odpusťte mi ten názov, ale aj.. bezduché. __ Zvýšenie na tri slabúčke hviezdy len kvôli Rachel Nichols, ktorej dve veľké prednosti nejdú uprieť. ()

Ruut

POZOR POZOR - TOHLE FAKT NENÍ, OPAKUJI NENÍ, FILM PRO DOSPĚLÉ. KONEC HLÁŠENÍ. Po G.I.Joe by se dalo vozit donekonečna. Není tu jedna jediná minuta, kdy by se někdo nechoval naprosto nesmyslně, kdy by neříkal šílené věci, kdy by si naprosto neodporovalo cokolv s čímkoliv - prostě není. Jenže je to určené primárně pro děcka do tak 14 roků, takže totální nelogičnost a debilitu všeho vynechám. Film má příběh promakaný asi jako Mortal Combat (ten počítačový :-D), dialogy na úrovni mudrování holek Olsenových. A je stejně přeplácaný akcí a digitálem jako Van Helsing nebo Transformers 2 či třetí Mumie. Fakt jsem nevěděl zda se mám víc smát parodii na Darth Vadera nebo na Fantomase (!!!) - samozřejmě nechtěným. Prckům kolem 6-8 let se to bude jistě zdát jako nářez z největších a i ti odrostlejší se budou bavit. Sommers si prostě natočil úplně to samé co pokaždé, s tím, že tentokrát je cílové publikum podpásově úplně jinde a nikdo vás dopředu nevaruje :-))). ------- jo a český dabing? já jsem zíral. Tam 50 postav mluví snad deset těch nejprovařenějších současných dabérů ... ()

mzss1

No, tenhle film mi dlouho unikal, dnes jsem ho shlédl hlavně proto, že jsem zvědavý na druhý díl, kde se těšim na Rocka a Willise. Jenže ted už se moc netěším, neboť toto mě moc nenadchlo teda. Dopadlo to celkem bídně. Začátek filmu začal slibně až do takové třicáté minuty zhruba. Pak začala zběsilá akce. Tak zběsilá, že tempo filmu bylo tak urychlené, tak bláznivé, že si divák sotva může vychutnat nějakou akční scénu. Film byl drahý, ano. Ale ty akční, bláznivé scény mi přeci jenom tak perfetkní nepřišli, byly dost počítačově upravené. A upřímně ? Hlavní hrdinové měly všechno snadné, auta odskakující od nich, žádná kulka je netrefila, bláznivé zbraně, sakra to bylo vše moc překombinované. Počítačoví žraloci, viry, zbraně všelijaké, proboha dyt tohle nemůže zapůsobit ani na malé děti, kteří mají rádi podobné dobrodružné sci-fi. Jedniným menším kladem je příběh, který zas tak špatný není. I herecké obsazení, respektive obsazení na kladné straně ve filmu je celkem solidní. Ale po půli filmu už mě nehorázně štvala skutečnost staršně nabité, bláznivé sci-fi akce. Nevím jak to mam celkem popsat, ale obrovské tempo a přeakčnělé a přehnané scény vše pokazili. Jinač by to moh být hodně slušný film. Potenciál byl ale využit úplně jinak. Hudba od Alana Silvestriho celkem dobrá, nezklamala. Celkově vidím podprůměrný film, který je velmi netradiční. Vysoký rozpočet, ale to bohužel není všechno. Celkově hodnotím jen na 30% = ** ()

kingik

Pozor, pozor! Elitní jednotka G.I.Joe vyráží pod velením generála Hawka (Dennis Quaid) na záchranou misi, jejímž úkolem je zmocnit se čtyř raketových hlavic dříve, než je ke svým nekalým plánům, spočívajících v odpálení na Washington, Peking, Moskvu a Paříž, zneužije teroristická organizace COBRA pod vedením sexy Ana De Cobray (neskutečná Sienna Miller), zlotřilý Destro (klasicky zlotřilý Christopher Eccleston) a Rex (zajímavě zlotřilý Joseph Gordon -Levitt). Figurky společnosti Hasbro ožívají pod režijním vedením Stephena Sommerse a život jim vdechují Channing Tatum, Sienna Miller, Rachel Nichols, Marlon Wayans, Joseph Gordon-Levitt, Christopher Ecclestone, Dennis Quaid aj.. A tenhle akční spektákl přišel nakopat zadky příliš vyumělkovanému pokračování Transformerů a nedotaženému čtvrtému Terminátorovi, protože je ze všech letošních akčních nářezů nejstylovější a nejdynamičtější a vizuálně nejpropracovanější. Zúčastníme se naháněčky v pařížských ulicích, staneme se svědky zničení Eiffelovy věže, navštívíme Severní pol a proletíme se v MACH6, a to vše bude završeno stylovým finále a napravením záporačky v hodnou holku, kterou byla i předtím, než ji naprogramovali být zlou mrchou, ale zlo nebude tak docela potrestáno. V souvislosti s tímto filmem se hodně mluví o tom, jak je velmi infantilní, ale aby to byla pravda, musel by to režírovat někdo jiný než je právě Sommers, protože ten to má od počátku zatraceně promyšlené a ona infantilita je zcela záměrná, aby se co nejvíc přiblížila svému předobrazu. A v tom to stoprocentně vychází. Chtěl jsem akci a dostal jsem precizně vycizelovanou akci, až mě to navnadilo k tomu jít si koupit do hračkářství nějaké figurky G.I.Joe, a začít si s nimi hrát. Takhle se mají točit akční filmy. ()

k212

Trendově přeplácané ( vizuálně i dějově) dobrodružství, v němž vlastně nemusí vystupovat herci, neb stačí do správné polohy natočit model (-áky, -ky), který se naučí pár nesmyslných vět, jako bonus. Zábavné - nikoliv, předvídatelné - jako křišťál, akční - za každou cenu, soudtrack - Alane kradeš neustále a ušatě! ()

Aknah

Nebyla to paráda, takže nemůžu dát čtyři hvězdičky, ale přesto jsem shlédla povedenou podívanou s efekty, akčností, která byla od začátku do konce svižná, tudíž jsem se nenudila. Líbily se mi ty oblečky, boje, vzpomínky a i všechny ty vztahy a dějové linie, které spolu souvisely, to dávalo určitě příběhu bod navíc. Siennu Miller sem tu skoro nepoznala, docela se na to hodila... a ostatní herci byli opravdu dobře vybráni. Fajn, některé věci byly lehce ujetý, ale třeba že Rex byl ten šílenej vědec, to jsem si myslela. Konec byl trošku předvídatelnej, jelikož se zase bavíme o armádě USA, která nikdy nezklame, takže nesestřelení těch hlavic je dost nepravděpodobný. Ale mělo to nápad, plno akce a rychle to uteklo, konec byl fakt napínavej a Channing to hrál opravdu přesvědčivě. Ale je jen jedním z dalších snímků, kde sme něco podobného viděli, tudíž si ode mě nezaslouží víc, i když já takovýto typ filmu mám fakt ráda. Takže pro mě průměrný akční filmek... :) ()

sochoking

Výborná relax oddychovka s ostro namakanými sekáčmi a ešte s ostrejšími kecami Marlona Wayansa , ktorým perfektne kontrujú dve luxusné kočičky ! " Jou , Džou ! " ()

InJo

Over-the-top snad v každém směru. Jak je to blbé a neoriginální ("půjčuje se" - a někdy i regulérně vykrádá - všechno od STAR WARS po bondovky), tak úplně stejně je to zábavné a neodolatelné... Takhle nějak měli vypadat TRANSFORMERS 2 aneb jak Sommers letos Baye řádně do prdele nakopal (a McG-ho taky). Vypadá to hodně draze, vše se děje v přiměřeně rychlém tempu a každá další akční scéna je větší a delší než ta předchozí (neskutečně velkolepé finále, ve kterém se bojuje na několika frontách v tradici těch nejslavnějších velkofilmů v čele s již zmiňovanými STAR WARS, má minimálně 20 minut), přičemž každá bere dech, je dostatečně přehledná, dynamická a šílená tak akorát na hranici snesitelnosti. Všechny důležité postavy (a že je jich pěkná hromada) jsou dobře představeny a srozumitelně motivovány (nezanedbatelné plus za výborné a velmi funkční flashbacky!). Mně osobně nejvíce sedli oba ninjové a "darthvaderovský" 'Doktor' (jeho hláška "Říkejte mi... Komandér!" je absolutně boží). Snad jen ty triky mohly být občas lepší (ale to je takřka nepodstatná výtka). Z mého pohledu prozatím možná nejzábavnější (bez ohledu na propracovanost a inteligenci látky a celkovou kvalitu) film roku (být mi deset nebo jedenáct, je to 5* bez sebemenšího zaváhání). 80 % ()

IQ Tiqe

No, celkově žádný zázrak, první půlka filmu byla samá akce a spousta neznámých, pak už to byla akce s konkrétním cílem v klasickém stylu "zachránit svět". Ale i tak zůstává několik postav nejasných, celý příběh je jakoby vytržený z kontextu. ()

Sobis87

Vůbec bych to nečekal, ale G. I. Joe zvítězil nad druhými Transformery, co se zábavnosti týče. Ten film je tak neuvěřitelně pitomý, dialogy špatně napsané a celá mytologie přitažená za vlasy, přičemž se to vše bere smrtelně vážně, až je to neskutečně zábavné a vtipné. Jistě, druzí Transformeři měli nesrovnatelně lepší triky a vizuál celkově a Michael Bay je rozhodně lepší režisér než Stephen Sommers, přesto se ale Bayův druhý film s obřími roboty táhl jako smrad a za tu svou dvou a půl hodinovou stopáž mě dokázal pěkně utahat. Ne tak G. I. Joe, u kterého jsem se musel mnohdy nahlas smát, protože mi ten film chvílemi připomínal televizní reklamy na akční figurky Action Man, jindy něco, co se podobá tomu, kdyby se Michael Dudikoff vrátil k filmu a chtěl natočit poctu všem špatným filmům, ve kterých hrál (což budou asi úplně všechny jeho filmy...) a okořenil to pořádnou porcí kvalitativně velmi nevyvážených digitálních triků. Herci si natáčení téhle kraviny očividně užívali, což se jim povedlo přenést i do filmu a navzdory pitomému scénáři, který je nutil vést otřesné dialogy, své role ustáli se ctí. G. I. Joe rozhodně není nijak zvlášť dobrý film, z hlediska scénáře je mnohdy dokonce až příšerný, přesto anebo právě kvůli tomu mě dokázal bavit po celé dvě hodiny...ale asi ne tím způsobem, jak původně zamýšleli tvůrci, na dobrý akční výplach se v něm totiž vyskytuje až moc průměrné a nešťastně nasnímané akce 50% ()

Jordan

pán sommers - komu niet rady, tomu niet pomoci, však? alebo tiež: starého psa novým kúskom nenaučíš. aj keď pod van helsinga sa klesnúť nedá, digitálny "mág" stále kope za tú istú ligu. tu konkrétne som mal pocit, akoby som 2 hodiny sledoval, ako niekto iný hrá počítačovú hru - občas celkom efektnú, no v celku celkom priemernú. ten niekto je v hraní počítačových hier "dobrý" a hral ich asi až tak veľa, že hrať pre neho počítačovú hru je obyčajná rutina - splniť "quest" a humor, originalita a celá zábavu okolo experimentovania a skúšania niečoho nového ide mimo neho a jeho jasný cieľ - dohrať v čo najkratšom čase s čo najväčším skóre. a mňa tento štýl hrania neberie. v rodine céčkových akčných filmov 21. storočia pribudol rovnocenný braček. želajme mu, čo mu patrí: rýchle zapadnutie na spodné regály dvd-požičovní, medzi ostatných členov svojej rodinky. a verme, že "dvojka" tam pôjde rovno a priamou cestou. (jedna hviezdička za siennu a jedna za "snakea" a "rexa") ()

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

17.08.2023

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (viac)

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

15.10.2019

Kolem chystaného spin-offu akční série G. I. Joe Snake Eyes se dlouhou dobu nic nedělo, spousta lidí tak projekt považovala za mrtvý. Studio se ale v posledních měsících zdá být spokojené s dosavadní… (viac)

Nový G. I. Joe na obzoru

Nový G. I. Joe na obzoru

10.08.2019

Premisa značky G. I. Joe už by snad ani nemohla být jednodušší. Skupina drsných vojáků zachraňuje planetu. Na tom není co pokazit, že? No, soudě dle dosavadních filmových pokusů zjevně omyl.… (viac)