Za "svetového policajta" sú síce považované Spojené štáty, ale v skutočnosti je ním organizácia zvaná GI Joe, ktorá používa najvyspelejšie technológie a najpreverenejšie ľudí k tomu, aby bojovala so zlom po celom svete. V hľadáčiku jej záujmu sa momentálne nachádza zbrojárska firma Destro, ktorá to bezostyšne hrá na viac strán, a hlavne záhadná organizácia zvaná Kobra, ktorej aktivity kormidlujú svet k čoraz väčšiemu chaosu. Situácia je o to vážnejšia, že členovia Kobry nie sú o nič horšie vybavení než príslušníci GI Joe.
Rovnako ako pri adaptácii predošlej hernej série spoločnosti Hasbro, akčných postavičiek Transformers, spočívala hlavná výzva pre filmárov vo vybalansovaní príbehu, ktorý by uspokojil nielen fanúšikov, ktorí s týmito figúrkami vyrástli, ale i divákov, čo ich nepoznajú. "Mohli sme jednoducho iba okopírovať charaktery, ktoré sa postupne z postavičiek premenili v hrdinov kreslených komiksov a animovaných seriálov, ale tým by sme stratili práve ony, nepoznamenané 'divákov," hovorí režisér, ktorý sa odvážne rozhodol ísť strednou cestou na pokraji klasickej komiksovej adaptácie a bondovsky ladeného dobrodružstva. Na rozdiel od iných "hrdinských" akčných filmov nestojí na strane dobra izolovaný jedinec ale skupinka rovnoprávnych špecialistov s rôznymi schopnosťami a vzájomnými väzbami. Do ich sveta vstupujeme prostredníctvom Dukea (Channing Tatum), ktorý je vodcom týmu, v ktorom sa okrem iného vyskytuje aj krásna, avšak citovo nezrelá špiónka, nemý vyznávač ázijských bojových umení alebo česká modelka Karolína Kurková v jednej z menších rolí. Okrem nej uvidíme vo filme i Dennisa Quaida, Siennu Millerovou alebo Christophera Ecclestona. (TV Markíza)

mcb

Léto ještě nekončí. Hraček je pořád dost. Sám sobě bych před nějakým časem nevěřil, že za blockbuster léta (Star Trek nepočítaje) upřednostním před dvojitou dávkou plechu výplach podle plastových hraček. O to víc jsem překvapen, že patlal Sommers dokázal ukuchtit tuto úctyhodnou variaci na akční blockbustery, která je nejen nesmírně zábavná, ale také v ní všechno funguje, tak jak má být. Žádná velká očekávání, jen nepřetržitě plynoucí sen desetiletého kluka, který měl peníze a smysl pro akci a dobrodružství. Je zajímavé, že všechna cheesy látka zde funguje naprosto nenásilně a už vůbec ne vyumělkovaně. Jistě, každý z nás umí vypnout mozek, ale film ho musí na té frekvenci pobavit. A to se právě povedlo G.I.Joe. Akce, výbuchy, adrenalin, humor, hlášky, ženy, zbraně, to je přesně to, co jde návštěvník najít do kina. Je jedno, že postavy jsou příliš dvojrozměrné (i když někdy obohacené flashbacky), triky místy příšerné, twisty hloupé a vykrádačky nestoudné. Scénář je ale dobrý a dává do kupy to nejžádanější, po čem divakovo oko prahne. Pozor, aby nezůstalo suché. Překvapivě a jednoznačně: Thumbs up! P.S. "Seriózní" kritika je stejně hloupá jako pojetí filmu samotné. ()

Yardak

Už od začátku bylo jasné, co natočí Sommers - jednoduché béčko, které se bude tvářit jako áčková jízda a bude to velmi cool a funny:-)). Ano, ono to tak dopadlo, i když to má své mouchy, tak je to opravdu jednoduché a zábavné, prostě letní oddychovka. Herecky mě to teda netáhlo (i když casting mě pobavil - například hulič ze Scary Movie či minimální využití Frasera a Kurkové, i ten Quaid nedostal moc prostoru), kromě zlé holky - Sienna Miller, která byla velmi sexy. Celkově film mezi 3-4 hvězdami, slabé 4. ()

heyda

Strašně rozkolísaný. Jako fakt brutálně. Chvílemi to vypadá, že rozpočet filmu byl stamilionový, chvílemi naopak, že ty akční scény programovalo malý děcko v MS DOSu. Když ale koukám na to, že reálný rozpočet byl skutečně obrovský (175 milionů dollarů), tak je to jen neschopnost režiséra udělat z filmu větší trhák. Hvězdné obsazení nemá šanci s tak primitivním příběhem pohnout. Za pozitivní zmínku stojí krátké scény z minulosti, které obohacují trochu děj a ty krásný ženský včetně české modelky Karolíny Kurkové. Já jsem se ale zamiloval do Rachel Nichols. Tato láska mě však nezaslepí... slabší průměr (45%) ()

Darneth

Kam se hrabe věčný sukničkář James Bond. Není to nic převratnýho, to ani nikdo nečekal, ale jsem si jistá, že G.I. Joe je perfektní popcornová zábava jakou má právě být. Co naplat...pro zrzky mám prostě slabost a uniformy takokovýho rázu mě rajcujou ;-) Mimochodem musím pochválit Siennu, jako hlavní ženská záporačka je neodolatelná. Trikový pasáže hýří nablištěností i dobrými nápady (jen na okraj-http://technet.idnes.cz/tec_technika.asp?c=A090923_115420_tec_technika_vse ...snad se spekulace nestanou skutečností). Lebedila jsem si ve videoherní atmosféře a pevně doufám, že se dočkáme pokračování ;-) ()

sharky

41% Já těmhle filmům říkám béčkový blockbuster. Na jedné straně spousta akce, rychlý spád, nápadité lokace a vysoký rozpočet. Na staraně druhé triky kterých je až moc a jejich kvalita je velmi kolísavá, vsadím se že tohle CGI bude za 20 let stejně směšné jako je dnes zadní projekce u starých filmů. Dále tu máme scénář plný těch nejprovařenějších klišé a postavy které jsou okopírované ze stovek podobných filmů. největším problémem mám ale s tím, že film je zcela sterilní a nevyvolal ve mě jedinou emoci, osud hrdinů mi byl zcela ukradený, i to jestli zachrání náš svět. Pro mě je G. I. Joe jen spousta vyhozených peněz. ()

Flego

Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou, ale oceňujen tento adrenalínom nadupaný biják 3 hviezdičkami. Som si plne vedomí, že sa to stalo jedine tým, že film je jedna neuveriteľne dlhá dobre zostrihaná akčná scéna a nedovolila mi čo len trošku premýšľať. Niekedy treba poďakovať aj za to. ()

honajz

Lepší 3*. Možná bych i dal 4, nevím... Taková hraně-počítačová verze Team America. S minimem nelogičností (když se v Paříži dějí zločinecký orgie, tak přijedou policajti, ne že celou dobu si ničeho nevšimnou jako v jiných filmech). Hlášky ušly, hlavní postavy taky. Triky hůř, ale ke štěstí člověk nepotřebuje u triků dokonalost, ale iluzi. Akce za akcí, bavilo mě to, nenudilo. Jen těch flashbacků fakt mohlo být míň. http://www.dvdextra.cz/dvd-recenze/g-i-joe.html ()

virus10

Pro mě až moc dlouhý!! Akčních scén požehnaně, občas se objeví nějaká ta hláška, ale jako by tomu chyběla jiskra. Ve filmu si zahrála i Karolína Kůrková, ale bohužel to nemělo dlouhýho trvání:-( ()

Kailo

Na mě to vše nepůsobilo moc pěknym dojmem. Až moc umělé. Akční scény se mohli, i přes svojí nereálnost natočit autentičtěji. To nemluvím o Dig. tricích, ale příjemné letní poblouznění :oP 50% ()

HellFire odpad!

Taky někdo musel nosit hodně švesteček z vlastní zahrádky, aby se dal do pohybu film za takové prachy s tupým scénářem (jehož autoři si mysleli, že když vykradou Transformers a Iron Mana, tak je úspěch zaručen). ()

jonyyy

Bylo to tak moc přeakčněné, že jsem se furt smál ale když u toho člověk nepřemýšlí, tak to na dvě hodiny zabaví výborně. 70% ()

PetGriDus

Dabing je opravdu příšernej :((((((( a pobavila mě automobilová honička, která byla natáčena asi v 50metrovém úseku Haštalské ulice v Praze 1, takže pro člověka, který tu ulici zná, je komické, když na počátku honičky se začíná na začátku 50metrového úseku a po ujetí několika km v honičce se střihem vrátíme na druhý konec 50metrového úseku. Počítačově dokreslená Eiffelovka za známou karlínskou budovou budí rozpaky, ale zas na druhou stranu kolik Američanů zná Prahu tak dobře, aby to poznali. ()

claudel

Akční bublina, která po hodině splaskne a promění se v přetechnizovaný brak plný amerických klišé. Těšil jsem se na Dennise Quaida a Siennu Miller, nakonec nejlepší ze všech jsou bílý a černý ninja a Rachel Nichols. Smysl obsazení Brendana Frasera a Karolíny Kurkové mi uniká. Ale tu hodinu jsem se přece jen dobře bavil, tak za tři. ()

Sofia

I když se považuju za poměrně inteligentního člověka, v této slátanině jsem marně hledala nějaký smysl...jedna hvězdička za good Ninju a jedna za bad Ninju - nebo jsem nepochopila ani ty dva? :-) ()

kajda.l

Tupá akce, tupé dialogy pro tupé lidi(čili pro mě)= zákaz vstupu intelektuálům. Solidní akční jízda u které si přijdou na své milovníci téměř "nonstop" akce, solidních digitálních triků, spousty výbuchů, hláškujících týpků a nádherných žen. Tudíž film, který nemá za úkol dovést člověka k zamyšlení, ale diváka s krabicí popcornu v ruce jednoduše pobavit a tento geniální relax na mě zapůsobil a po TF2 další velký blockbuster letošního léta, který naplnil moje "nulové" očekávání. ()

ARI50

Chcete fakt moderní nářez chcete se solidně bavit s příběhem a dostat fakt silnou dávku akce tak doporučuji nezklame. ()

Bauer

Na G.I. Joe: The Rise of Cobra jsem se těšil dlouho. První fotky naznačovali, že půjde o super akční nářez, pak to potvrdil trailer. Čekal jsem režisér, mé oblíbené Mumie Stephen Sommers někde zaškobrtne a udělá nějakou chybu a natočí nějakou kravinu. Samozřejmně, že jsem nemohl čekat nic vážného a svym způsobem jde o kravinu. Jenže letní filmy jsou takové přehnané a jejich hlavním cílem je pobavit. No a to se G.I. Joe daří skvěle. Je to taková sexy (k tomu se dostanu k tomu sexy) akční záležitost, která baví od začátku, až do konce. Akčních scén je zde opravdu mnoho a jsou dobře natočeny, i když jsou zcela nereálný. Jinak se mi zdálo, že tvůrcům se líbila asi hra Crysis a to díky těm oblekům, které nosili dva hlavní hrdinové. A nebo se tvůrci Crysis inspirovali od firmy Hasbro jejich hračkami Toys. Kdo ví? Je to akční, dobrodružné, sci-fi a vtipné. A sloučit akci s hláškama je vždy dobrá volba. Navíc obsazení je víc než dobré. Zvučná jména! Frajerský sympaťák Dennis Quaid. Cool Channig Tatum. Ve scéně, kdy jede na pohřeb na motorce je neuvěřitelně stylový. Vtipálek Marlon Wayans a Arnold Vosloo u kterého si nejsem jist, jak to s ním dopadlo. A teď proč jsem napsal sexy? To trio těch krásných hereček bylo až nebezpečně vražedné. Karolína Kurková, Rahcel Nichols a Sienna Miller! Ooooh!!! Na léto jak dělaný film s tím, že asi můžeme očekávát pokračování za které se nebudu zlobit, jelikož takhle si představuju akční oddychovku! ()

becki_tu

Stephen Sommers rozpoutal hotové audiovizuální digitální orgie, za které by se nemusel stydět ani Michael Bay. Jak je vidět, tak u Hasbra našli filmaři zlatý důl na inspirace a náměty a nutno říci, že zatím jim to vychází. G.I. Joe je zkrátka velice zábavná záležitost, kterou je ovšem nutno brát s určitou rezervou. Pak budete také spokojeni. 75% ()

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

17.08.2023

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (viac)

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

15.10.2019

Kolem chystaného spin-offu akční série G. I. Joe Snake Eyes se dlouhou dobu nic nedělo, spousta lidí tak projekt považovala za mrtvý. Studio se ale v posledních měsících zdá být spokojené s dosavadní… (viac)

Nový G. I. Joe na obzoru

Nový G. I. Joe na obzoru

10.08.2019

Premisa značky G. I. Joe už by snad ani nemohla být jednodušší. Skupina drsných vojáků zachraňuje planetu. Na tom není co pokazit, že? No, soudě dle dosavadních filmových pokusů zjevně omyl.… (viac)