Za "svetového policajta" sú síce považované Spojené štáty, ale v skutočnosti je ním organizácia zvaná GI Joe, ktorá používa najvyspelejšie technológie a najpreverenejšie ľudí k tomu, aby bojovala so zlom po celom svete. V hľadáčiku jej záujmu sa momentálne nachádza zbrojárska firma Destro, ktorá to bezostyšne hrá na viac strán, a hlavne záhadná organizácia zvaná Kobra, ktorej aktivity kormidlujú svet k čoraz väčšiemu chaosu. Situácia je o to vážnejšia, že členovia Kobry nie sú o nič horšie vybavení než príslušníci GI Joe.
Rovnako ako pri adaptácii predošlej hernej série spoločnosti Hasbro, akčných postavičiek Transformers, spočívala hlavná výzva pre filmárov vo vybalansovaní príbehu, ktorý by uspokojil nielen fanúšikov, ktorí s týmito figúrkami vyrástli, ale i divákov, čo ich nepoznajú. "Mohli sme jednoducho iba okopírovať charaktery, ktoré sa postupne z postavičiek premenili v hrdinov kreslených komiksov a animovaných seriálov, ale tým by sme stratili práve ony, nepoznamenané 'divákov," hovorí režisér, ktorý sa odvážne rozhodol ísť strednou cestou na pokraji klasickej komiksovej adaptácie a bondovsky ladeného dobrodružstva. Na rozdiel od iných "hrdinských" akčných filmov nestojí na strane dobra izolovaný jedinec ale skupinka rovnoprávnych špecialistov s rôznymi schopnosťami a vzájomnými väzbami. Do ich sveta vstupujeme prostredníctvom Dukea (Channing Tatum), ktorý je vodcom týmu, v ktorom sa okrem iného vyskytuje aj krásna, avšak citovo nezrelá špiónka, nemý vyznávač ázijských bojových umení alebo česká modelka Karolína Kurková v jednej z menších rolí. Okrem nej uvidíme vo filme i Dennisa Quaida, Siennu Millerovou alebo Christophera Ecclestona. (TV Markíza)

Chermy

Jak už někdo zmínil asociaci s Hvězdnými válkami, nevšimnout si toho opravdu nešlo. Tedy abych byl přesný, nešlo si nevšimnout snahy zalíbit se masám a prodat co nejvíc panáčků, jako se to kdysi povedlo Lucasovi. Je to film pro kluky základní školy, kteří se mydlí klackama a očekávají cool černý bratry. A taky pro fanynky polonahých fešáků......ovšem těm postačí spíš plakát nad postelí. Ale přiznám se, že po těch ukázkách jsem čekal větší hrůzu! ()

JohnCZ

Předlohu neznám, ale tohle byl snad nejtupější a nejnudnější blockbuster, co jsem za dlouhou dobu viděl. Což o to, efekty by ještě šly, ale celé to (ne)drží pohromadě stupidní a za vlasy přitažený příběh, postavy jsou nezajímavé, humoru minimum. Obsazení luxusní, ale měl jsem pocit, že každý musel dostat trochu prostoru, že nakonec nikdo prostor pořádně neměl. Hodina představování, hodina nekončící mdlé akce. Hvězdu za efektní destrukci Eiffelovky. ()

Zeebonk

Všechno se samozřejmě odvíjí od očekávání, já chtěl prostě a jednoduše jako každý nějakou tu miloučkou akcičku na vybílení čelního laloku, abych zabil jeden podělaný večer ve vydýchaném sále, jenomže, světe div se, i ta sračkovitost má své meze. ()

Expendable

Hloupá akčnárna pro děti, bez jakéhokoliv poselství, akce pouze spočítačovaná a místa na, kterých se to odehrávalo ač to byla Paříš, nebo asi Gýza na mě moc nazapůsobilo.Hlášky herců, byly pěkně debilní, ale " Vážený pane Sommersi obsadtě do filmu kozatou holku,oblečte jí do sexy prádélka a to určitě zvedne hodnocení a vydělá vám miliony" Z toho už jsem vyrostl, když chci vidět pěkné holky jdu koukat na porno a rozhodně né na G.I.Joe. ()

M.Macho

Absolutní perverze!!! To se nedá jinak pojmenovat. Přihlouplé? Opulentní? Ale naprosto návykové. Taky je to film pro "kluky". Protože si myslím, že vizuálně a hlavně, co se týče barev je to zcela nedostižné. Prostě si to občas nemůžu odpustit - ty stylové vychytávky jako zvrhlé, zjizvené záporáky, obří základny pod ledem, super - hyper techniku a krásná děvčata v uniformách, spoustu pubertálního humoru, výbuchy... Ano. Jsem nachytán a po velkém oblouku jsem se vrátil do klukovských let, ne že bych je někdy opustil a byl jsem příjemně baven. A obsadit prezidenta Jonathanem Prycem, který nikde, nikdy nezklame jako pořádný úředník... Ach... *BOOOOM* ()

corpsy

Z reťazov odtrhnutá, nadupaná akčná jazda, ktorá je typickým produktom vysokorozpočtového, supermoderného, letného blockbusteru. A jeden z tých naozaj vydarených, na nič viac sa nehrajúcich. Proste profesionálna, špičková zábava. ()

joehot

Star Wars potkali Mumii a Bonda a filmy s Jean Claudem Van Dammem... Oddychová pohodička, spousta akce, humoru, nic, co by člověk extra pochválil nebo strhal. Vadila mi jen absence logiky (nejen) postav. ()

Marek1991

Vyhodené milióny, tak by som mohol charakterizovať tento dlhý akčný chaos, z ktorého som mal pocit, že sa snaží obsiahnuť všetko, čo dovtedy vo filmoch bolo. Troška tam šupli Rusko a Čínu, troška tajné podmorské základne pod severným polárnym kruhom, troška sa pohrali zo symbolmi ako Eiffelovou vežou, tajné zbrane, súboj bieleho a čierneho ako z Pána prsteňov, rozhádanú milujúcu dvojičku, ktorá sa dá opäť dokopy, znovuobjavenie človeka, čo bol oficiálne prehlásený za mŕtveho, letecké súboje, krycie mená, znetvorenia, hrubý hlas u zlých, trápneho černocha, ktorý sa stále snažil srandovať, potom do toho akože vhupol múdru myšlienku a zachránil si svoju bielu žienku a bum chaos bol na svete, samozrejme žienky v koženkách, obtiahnutom oblečení s výraznými výstrihmi, no bolo sa na čo pozerať, ale mám z toho guláš. Vyšší zmysel tam podľa mňa chýbal, bol to čisto akčný film od konvojov s obyčajnými vojačikmi až po lietajúce vesmírne koráby. Dennis Quaid a Channing Tatum sú mi sympatickí, oni boli fajn, lenže všetko naokolo nie, film je zmätočný, ale musím pochváliť hudbu, kde by tento film bez nej bol? To by asi pubertiaci nemali na čo pozerať. Vyzerá to tak, že pokračovanie bude, ale normálne si ho neželám. Takéto filmy podľa mňa len podporujú hyperaktivitu, zlú bláznivosť, šaškovanie so zbraňami, pachtenie po moci, zlú agresiu a pritom to je všetko tak predvídateľné a známe z iných filmov, ak sa započúvate do tých pár fráz, je to čistá trápnosť, milión a viackrát omieľané trápnosti, povrchné a bez hlbšieho zmyslu. Základný konflikt ako u omnoho starších hlúpostí, akurát moderné technológie potešia, ak sa nejedná o špehujúce, ubližujúce, či útočiace veci. Tento film naozaj nie, z tohto sa môžu radovať tak akurát zbrojárske firmy, inak sranda bola v tom ako povedali, nikdy sa nenechajte prichytiť ako predávate zbrane obom stranám konfliktu, okrem toho čistá reklama a nepriama podpora zbrojárskeho priemyslu. Nemám tieto filmy rád, nakoniec zisťujem, že tie väčšie škody a väčšie počty mŕtvych sú len následok toho, že niekomu to nestačilo vyriešiť v bitke zoči voči. Naviac akurát som to pozeral na Vianoce, sviatky oddychu a pokoja a tu to ešte viac zisťujem, aké je toto všetko zbytočné, len aby si pár samotárskych unudencov pohladkalo ego. Tento film mal opačný efekt než sa snažil dosiahnuť, u mňa určite, idem k podpriemernému hodnoteniu, lebo je to ozaj negatívna bláznivosť. ()

Revanx

Pred týmto filmom je skutočne nutné vypnúť mozog, pretože môže dôjsť k jeho prehriatiu v dôsledku všetkých tých hlúpostí, ktoré sa dejú na obrazovke. Ale ako komédia je to skvelé a Sienna Miller ako Baroness je neuveriteľne, ako to nazval Isherwood, mrdatelná. ()

liquido26

Typická Sommersovka - akce, zábava, skvělý triky, pěkný ženský, prostě pohodovej akční film. I když občas jsem musel vyprsknout smíchy a říkat si, že to snad nemyslí vážně ("You will call me ... - dramatická pauza -... COMMANDER":-))) no a o pár minut míň by taky prospělo. ()

Torision

Nízkej rating je sice dost znát, ale nic nemění na tom, že to byla dost solidní zábava. Má to nadstandardně rychlý tempo plný akčních blbůstek alá James Bond, výbuchů, akce, ženkejch fightů, který nedá vydechnout. Efekty minimálně na úrovni Transformers. A o to snad jde, ne?! Přece nás všechny, co si chtěl vychutnat akční jízdu, nebude zajímat, jestli "je to vlastně slátanina", "mělo to trhliny ve scénáři", "je to celé zaplněné nelogičnostmi"....a bla bla bla. U těhle filmů se tím nesmí nikdo zabejvat, jinak je dojem z celýho bijáku v hnoji. Jinak herci jsou fajn, Channing sice moc hrát neumí, ale pokud nechcete, nevšimnete si toho. :) Marlon je pro mě od Requiem for a dream skutečně herec a tady je i celkem vtipnej. Eccleston, Millerová, Gordon - Levitt taky cajk a menší role pro Quaida a Frasera potěší. Taky jsem si zase rád vychutnal pár obrázků Prahy v americkym filmu, jen mě udivilo, že ve scéně z Karlína nebyl jedinej cikán. ()

sidzej

Neskutocna akcna monstruozita a nech mi nikto nevravi ze toto stalo menej nez 6. Potter. Sommers by mal Yatesa naucit ako zuzitkovat rozpocet do posledneho centu. Ale spat k filmu. Pokial ide o akcne sceny nemam vyhrady- auta lietaju, sklo rinci a stihacky vybuchuju v takom tempe, ze oci nestihaju sledovat co sa na obrazovke deje. Problemom su vsak postavy, dialogy, emocie a dej. Cely film je tak zbesily a nadupany ze na vykreslenie postav skratka nebol cas v dosledku coho si divak k ziadnej z nich nedokaze vytvorit citovy vztah, nema sa o koho bat, nema s kym sucitit ci sympatizovat. A tak zostava len pekne nabliskane pozlatko bez hlbsieho zmyslu. Pozriet, pobavit sa a zabudnut. G.I. Joe neoplyva dobrym scenarom ako Temny rytier, Star Wars 3 ci novy Star Trek a nema ani srdce a atmosferu prvych dvoch Mumii. ()

F.man

Být mi 14 let, tak jsem naprosto unešený a valím si hned koupit kompletní sadu figurek. A o to Hasbru šlo takže v tomto ohledu - super. 14 mi ale už nějaký ten pátek není a proto jsem se docela nudil. Teda až na parádní Paříž. Dvě hvězdy Technically, GI Joe does not exist. But if it did, it would be comprised of the best men and women from the top military units in the world, the alpha dog's. When all else fails we don't. ()

PauloZ

Ou jéé, totální krávovinka a šílenost, typický letní blockbuster! Nečekejte nic smysluplného ani rozumného, je to blbost! :) Děj je absolutní hovadina, ale kašlite na to a užite si to, protože se to dá. Pěkne to sype, žádné zbytečné keci, až na pár trapných románkú, které bych vystřihl. První půlka filmu je šupot (15 minutová honička za hammerem je cool) a snake je perlička filmu! Jen škoda, že ten konec se zvrhl do takového chumlajsu, kde jsem fakt chvílema nevědej vo co go a připadal si jak ve star treku. Samozřejmě první štaci od hasbra (Transformers) to konkurovat nemůže. Dávám 4 hvězdy ne za kvalitu filmu, ale za zábavnost! A já se prostě bavil, smál a jedl popcorn :-)) ()

Haluzz

Multižánrové, plytké pure-dobrodružství, které okázale ignoruje gravitaci, fyziku, kvalitu triků, horizontálnost vyprávění a střih - scény přecházející ze záběru do záběru dlouhým, předlouhým camera-movem( souboj v ponorce) nebo speedracerovskou montáží( flashbackové vlajky) čímž tvoří zcela nový filmový prostor a zároveň vykrádá vše tak okatě, že mu to nemůžete zazlívat. ()

pivo

Totálna pecka, totálna blbosť, absolútne guilty pleasure a lepšie ako druhí Transformeri. Stephen Sommers natočil absolútne pohodovú jazdu, ktorá však podľa mňa veľmi pre deti nie je (vzhľadom na všetko to zabíjanie a zohavovanie), takže ten dabing nechápem, ale nebol až taký zlý. Triky by občas možno ešte bolo dobré vyladiť, ale tie akčné scény sú super, tvrdé a hlavne prehľadné. A tá naháňačka po Paríži? Tak to som mal len dokorán otvorené ústa. A Rachel Nichols neskutočne, ale neskutočne totálne sexy. Sienna Miller sa môže ísť zahrabať (a to pritom tiež nevyzerala zle). ()

draggo

Dokonalý důkaz toho, že i bez sebemenší špetky originality se dá natočit slušný film, pokud máte dostatečně naditou peněženku. G.I.Joe totiž vykrádá snad všechno, co se v akčním a scifi žánru kdy urodilo. Příběh, postavy, technologie, ba i jednotlivé scény. Pokud se přes podobné věci nedokážete přenést, tak smůla, konec cesty. Jestli jo, tak vás čeká zručně natočený akčňák, ze kterého na první pohled čouhají ty stohy dolarů. Channing Tatum je sympaťák, všichni kolem něj jsou taky v pohodě, ve vrcholných scénách je to patřičně velkolepé, v soubojových patřičně vygradované. Příběh je sice extraktem z mnoha přísad, ale překvapivě docela funguje a ačkoli posouvá film po předem vyjetých kolejích, dokáže občas vyvolat i nějakou tu emoci. Bezduchá, ale zábavná oddechovka jako vyšitá. /viděno na BluRay: 75% a 4*/ ()

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

17.08.2023

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (viac)

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

15.10.2019

Kolem chystaného spin-offu akční série G. I. Joe Snake Eyes se dlouhou dobu nic nedělo, spousta lidí tak projekt považovala za mrtvý. Studio se ale v posledních měsících zdá být spokojené s dosavadní… (viac)

Nový G. I. Joe na obzoru

Nový G. I. Joe na obzoru

10.08.2019

Premisa značky G. I. Joe už by snad ani nemohla být jednodušší. Skupina drsných vojáků zachraňuje planetu. Na tom není co pokazit, že? No, soudě dle dosavadních filmových pokusů zjevně omyl.… (viac)