Za "svetového policajta" sú síce považované Spojené štáty, ale v skutočnosti je ním organizácia zvaná GI Joe, ktorá používa najvyspelejšie technológie a najpreverenejšie ľudí k tomu, aby bojovala so zlom po celom svete. V hľadáčiku jej záujmu sa momentálne nachádza zbrojárska firma Destro, ktorá to bezostyšne hrá na viac strán, a hlavne záhadná organizácia zvaná Kobra, ktorej aktivity kormidlujú svet k čoraz väčšiemu chaosu. Situácia je o to vážnejšia, že členovia Kobry nie sú o nič horšie vybavení než príslušníci GI Joe.
Rovnako ako pri adaptácii predošlej hernej série spoločnosti Hasbro, akčných postavičiek Transformers, spočívala hlavná výzva pre filmárov vo vybalansovaní príbehu, ktorý by uspokojil nielen fanúšikov, ktorí s týmito figúrkami vyrástli, ale i divákov, čo ich nepoznajú. "Mohli sme jednoducho iba okopírovať charaktery, ktoré sa postupne z postavičiek premenili v hrdinov kreslených komiksov a animovaných seriálov, ale tým by sme stratili práve ony, nepoznamenané 'divákov," hovorí režisér, ktorý sa odvážne rozhodol ísť strednou cestou na pokraji klasickej komiksovej adaptácie a bondovsky ladeného dobrodružstva. Na rozdiel od iných "hrdinských" akčných filmov nestojí na strane dobra izolovaný jedinec ale skupinka rovnoprávnych špecialistov s rôznymi schopnosťami a vzájomnými väzbami. Do ich sveta vstupujeme prostredníctvom Dukea (Channing Tatum), ktorý je vodcom týmu, v ktorom sa okrem iného vyskytuje aj krásna, avšak citovo nezrelá špiónka, nemý vyznávač ázijských bojových umení alebo česká modelka Karolína Kurková v jednej z menších rolí. Okrem nej uvidíme vo filme i Dennisa Quaida, Siennu Millerovou alebo Christophera Ecclestona. (TV Markíza)

de_FACTO

"Říkejte mi....KOMANDÉR!". Nějaký sociální dramata dneska zvládá skoro každej. Dobrý béčka už pomalu nikdo. Takže konečně konečnej nátěr. ()

MATADOR

G. I. Joe parta drsnejch týpků, bojující s nehodnými lumpy, od Hasbra. Z G. I. Joe jde na první pohled vidět jediné a to, že se jedná o vysokorozpočtovou zábavu, která je spíše pro dospělejší. Těm se ale může zdát G. I. Joe jako pěkná blbina, zrovna tak jako mě. G. I. Joe totiž jdou docela jednoduchou cestou, kdy se po celou dobu se svými nepřáteli přetahují o rakety (jak jinak). Bratříček Transformeráků prostě nedokáže zaujmout pozici a vyplnit tak čeká na svého sourozence, i když k tomu má docela našlápnuto, po celou dobu jsem se nudil, což je u takových filmů typické. Vysoký rozpočet zaručuje, že to všude bude překypovat efekty (scéna s Hummveem v Praze) atd., ale to bude jediné. G. I. Joe jsou styloví, ale nudní zároveň. Z tohohle se dalo vymáčknout, sakra, víc! Netypická zábava s coolovými scénami, ale zatraceně primitivním dějem. ()

Thomassi

G.I. Joe je nejvíce destruktivní komando, jaké jsem kdy viděl. Při sledování tohoto filmu se nesmí dbát na logičnost. Proto jedině tak si užijete ohromnou jízdu ve stylu Transformers. Takové filmy jsou točeny čistě pro zábavu a já jsem si jí užil požehnaně. A ta scéna s Eiffelovkou je prostě parádní. ()

m@rz

Obyčejná akce. Na příběhu to rozhodně nestojí. Efekty solidní, i když občas by jim taky neuškodilo ještě trochu práce. Perfektní hudba, to se musí nechat. Je škoda, že nedali trohcu více prostoru tomu rádoby Crysis obleku, což jsem hodně očekával. Ale celkově je to určitě těžké začínat s tématem, které hodně lidí nezná, ale už má tak zaběhnutou tradici v podobě seriálu, plno filmů a nějakých plastových postaviček. ()

FilmFan24

Hromada akce, spousta výbuchů, sem tam pořádná hláška, má to grády a...pro mě překvapení. Žasnu sám nad sebou, že při tak nebetyčné hlouposti se královsky bavím. Joe tým je parta skvělých týpků, která při akci v Paříži to rozbalí na víc jak sto procent. Zase to jednou Amíci nandali Frantíkům! A to parádně. Akce v Paříži nemá chybu. Je jasné, že nás nemine pokračování...už teď se těším. ()

Duotone28

Uz tomu chyba len sk dabing...a filmik ako vysity do TV a inych komercnych sracociek. Len skoda tych peknych vizualnych efektikov...ze museli byt spojene s takymto bezduchym hovienkom. Nazdar ()

dawe04

Spatlaná i vypatlaná akční umělotina, kde je všechno příšerně nevybalancované. Vypracovaný Tatum, kterému se jeho "zelený mozek" nedá věřit ani minutu, zbraně vypadající cool i jako z výprodeje Pompa, Praha, kde je na každé budově francouzská vlajka, to aby bylo jasno, že jsem v Paříži (a vedle Eiffelovky se tyčí Pražský hrad), ultrasexy Sienna Miller, jež jaksi zapomněla, že je i herečka a česká supermodelka jako pravá ruka generála. Pár akčních scén bylo zábavných a padající kovová chlouba Paříže má též něco do sebe, ale tohle je typ filmu, u kterého nestačí jen vypnout mozek, ale rovnou ho poslat na Mars. A to jsem nemohl udělat už jen proto, že jsem polovinu filmu přemýšlel, kde jsem sakra byl, když Byeong-heon Lee natáčel v Praze. ()

dom156

Tolik peněz to stálo a jen slabě nadprůměrný film za to dostanu, kam ty zbylé peníze asi utekly, že by někomu do kapsičky?? Teď už vážně, vidíme zde, klasický průměrný akčnák. Nic víc, nic míň. ()

grogodil

Prvý Sommersov film, ktorému nedokážem tu jeho donebavolajúcu blbosť vyčítať a pozastavovať sa nad tými kravinami, čo postavám lezú z huby ("napichujem sa na jeho mozgovú kôru" a pod. perličky), pretože asi prvý krát mi to prišlo, že sa Sommers nesnažil o nič serióznejšie, než o bombastickú našlapanú popcornovú zábavu, pri ktorej sa treba vyprdnúť na nejaký príbeh a užiť si každý cent z rozpočtu, ktorý Sommers za tie dve hodinky vyhodí komplet do luftu... veď za tú krásnu spúšť, čo za sebou nechala Sommersova partička v hi-tech brnení v Paríži by sa nemuseli hanbiť ani Bayovi Transformeri s Emmerichovou Godzillou :-) ()

Dexter1

G.I. JOE je zaujímavý len akčnými sekvenciami. Ostatné "nepotrebné" veci ako logika, dej či hlbší zmysel ani nehľadajte. Film by mohol byť o takých 20 minút kratších aby to rýchlejšie plynulo. Ale ako oddychovka po ťažkom dni rozhodne poteší. ()

Vědma

Vcelku jsem nevěděla, kdo proti komu bojuje a ze začátku mě to ani nebavilo. Potom už to bylo lepší nebo co, ale v podstatě vůbec nevím, proč jsem se na to dívala. Tohle nebyl film pro mě. ()

kajas

Typický akční výplach divákového mozku, který ale ani na chvilku nenudí. Plusový bodík udílím za sympatické herce (až na Wayanse, ten docela otravoval). ()

Dubro

Byť trénerom, tak Dennisa Quaida a Chá Tatuma stiahnem z ihriska za mizernú hru už v prvom polčase a murkovi, zodpovednému za počítačovú animáciu, by som kládol bejzbolkou po prstoch od začiatku zápasu. Samozrejme za prítomnosti scenáristov, aby tí škrabáci videli, čo ich čaká. Dnes by si už Stuartík s Dávidkom neškrtli, aj keď musím uznať, že Snake Eyes mal celkom dobré hlášky. No hrozný guláš, v ktorom by sa dalo nájsť hádam aj kakao. P.S. Pražákům, těm je hej, majú z Dejvíc k Eiffelovke nepríjemne blízko. ()

Fanucci

Až strašidelně prosté a tupé...a bohužel neukončené. Čeká nás řada jistě neméně zajímavých pokračování skupiny vedené mimořádně komicky působícím velitelem Hawkem. Quaid a drsňák...to prostě nejde dohromady:-) ()

Kopik

V první řadě film až po okraj natřískaný akcí, která vám nedá ani chvíli vedechnout. Na druhé straně trochu strnulý příběh, ale u takovýchto superakčních béček mi to zase až tak nevadí. Slušné efekty, hlášky, co mi dost kazí dojem byla honička mezi loděma v ledovci. Naopak co mě velice pobavilo, tak finální bitva Snake-Eyese jakoby vystřižená ze Star-Wars Episode I, s pouze obměněnými postavami. Prostě od tohoto filmu nelze očekávát žádná větší myšlenka, ale pokud hledáte film absolutně natřískaný akcí, tak doporučuju. Na čtyři hvězdičky to u mě stačí. ()

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

17.08.2023

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (viac)

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

15.10.2019

Kolem chystaného spin-offu akční série G. I. Joe Snake Eyes se dlouhou dobu nic nedělo, spousta lidí tak projekt považovala za mrtvý. Studio se ale v posledních měsících zdá být spokojené s dosavadní… (viac)

Nový G. I. Joe na obzoru

Nový G. I. Joe na obzoru

10.08.2019

Premisa značky G. I. Joe už by snad ani nemohla být jednodušší. Skupina drsných vojáků zachraňuje planetu. Na tom není co pokazit, že? No, soudě dle dosavadních filmových pokusů zjevně omyl.… (viac)