Za "svetového policajta" sú síce považované Spojené štáty, ale v skutočnosti je ním organizácia zvaná GI Joe, ktorá používa najvyspelejšie technológie a najpreverenejšie ľudí k tomu, aby bojovala so zlom po celom svete. V hľadáčiku jej záujmu sa momentálne nachádza zbrojárska firma Destro, ktorá to bezostyšne hrá na viac strán, a hlavne záhadná organizácia zvaná Kobra, ktorej aktivity kormidlujú svet k čoraz väčšiemu chaosu. Situácia je o to vážnejšia, že členovia Kobry nie sú o nič horšie vybavení než príslušníci GI Joe.
Rovnako ako pri adaptácii predošlej hernej série spoločnosti Hasbro, akčných postavičiek Transformers, spočívala hlavná výzva pre filmárov vo vybalansovaní príbehu, ktorý by uspokojil nielen fanúšikov, ktorí s týmito figúrkami vyrástli, ale i divákov, čo ich nepoznajú. "Mohli sme jednoducho iba okopírovať charaktery, ktoré sa postupne z postavičiek premenili v hrdinov kreslených komiksov a animovaných seriálov, ale tým by sme stratili práve ony, nepoznamenané 'divákov," hovorí režisér, ktorý sa odvážne rozhodol ísť strednou cestou na pokraji klasickej komiksovej adaptácie a bondovsky ladeného dobrodružstva. Na rozdiel od iných "hrdinských" akčných filmov nestojí na strane dobra izolovaný jedinec ale skupinka rovnoprávnych špecialistov s rôznymi schopnosťami a vzájomnými väzbami. Do ich sveta vstupujeme prostredníctvom Dukea (Channing Tatum), ktorý je vodcom týmu, v ktorom sa okrem iného vyskytuje aj krásna, avšak citovo nezrelá špiónka, nemý vyznávač ázijských bojových umení alebo česká modelka Karolína Kurková v jednej z menších rolí. Okrem nej uvidíme vo filme i Dennisa Quaida, Siennu Millerovou alebo Christophera Ecclestona. (TV Markíza)

rakovnik

Příjemná oddychovka, která nenudí. Jinak ale obrovský pelmel postav, charakterů a zmateného děje. Dobře jsem se bavil, ale nadšený jsem nebyl. ()

kombajn

Čekal jsem průser a dostal jsem sice totálně přestřelený, ale co je přestřeleného v blízké budoucnosti, biják. Dějově chabé, díalogy daleko za hranou stupidity, zvraty příliš snadno rozklíčovatelné, ale rozhodně nelze snímku upřít jeho akčnost a líbivou kameru. P.S. Kvůli Karolíně Kůrkové na film nechoďte :D Film nelze ohodnotit jednou větou lépe, než jak to učinil jeden ze zdejších hodnotících: "Nejšílenější, nejneuvěřitelnější a nejzábavnější vysokorozpočtová demence". ()

Martin741 odpad!

Hodnotim ako cisty hollywoodsky vyplach, kde nic nesuvisi s nicim. Akcne sceny nudne a samoucelne, rozhovory blbe. Zucastnili sa filmu aspon mladi neznami lacni herci - alebo presnejsie "herci s nizsou svietivostou", triky su rusive, a mnohe sceny odporuju fyzikalno -chemickym zakonom. Proste konina. 0 % ()

shyster

To se nedá hodnotit ani jinak. To je tak hloupé, až to hraničí s tajným pomrkáváním režiséra. Bohužel Sommers to očividně myslel vážně, proto nemůžu dát lepší hodnocení, ikdyž na několika místech jsem se obstojně bavil (jak se patří na letní blockbuster). Samotné triky se pohybují od uspokojivých až po smrdící počítačem. ()

Rocky88

Na Gamera to sice nemá, ale i tak je to totální hovadina. Přepálenější než dvojka Transformerů, blbější než Den nezávislosti, avšak kupředu se žene rychlostí TGV. Nemá to hlavu ani patu, žádného charismatického hrdinu, pochopitelně nepostrádá dvě hezké prdelky (Rachel Nichols s culíčkem mě dostala do varu), které jako jediné z obou týmů nemusejí nosit helmy. Naštěstí. . . Mdlá zábava, u které se zasmějete její stupiditě a digitálnosti, a ihned zapomenete. ()

lebowski!

Byl jsem mile překvapen! Čekal jsem tuctovou klišovitou Ameriku, a ta přišla. Film opravdu striktně dodržuje všechna pravidla poctivého amerického popkornového blockbusteru. Nicméně sebou přináší řádnou dávku akce, ironie, akce, triků a zase akce. Jednoduše je to parádní jízda! Transformers suck! ()

bourec

Zase musim podotknout,že dost lidí tady na čsfd je zvláštních.Buď jsou tady narcistický onanisti,který píšou sto řádek,aby ukázali jak skvěle píšou,a jaký jsou inteligenti a odborníci do filmu.Pak věčný brumlalové,který i deseti slovama ukážou ,že jen to,co oni sledujou a co se JIM líbí,je to NEJ.Takže čest a sláva tomu zbytku.A teď k filmu.I přes ne příliš dobrý hodnocení je film solidní,akce dost,logika pokulhává,a protože ani comiksově to tak moc nevypadá a žádný velký nadpřirozený comicsový příšery tam nejsou,je film přesně pro mě.80%. ()

Petoss1

Od G.I. Joe som dostal to, čo som očakával. Nenáročnú dvojhodinovku na odreagovanie. Obsahuje plnú radu slušných efektov, samozrejme doplnenú o "cool" akciu a jednoduchý (až tak tupý zase nieje) príbeh. Ale čo, oddýchol som si, videl pekné herečky a futuristické zbrane. Pre mladšiu generáciu sa členovia tejto grupy stanú idolmi. 65% ()

Mefistofelle

Moc jsem od toho nečekala a moc jsem ani nedostala. Kde jsou to časy kdy jediný G. I. Joe byl plastový vojáček, se kterym jsem se hrála jako harant (jo, na panenky jsem moc nebyla). Tohle s ním nemá společného vůbec nic, ale to vem čert... nízké hodnocení dávám, protože je to přesně takový typ akčňáku, který opravdu nemusím. Debilní scénář se tvůrci snaží překrýt tunou počítačový akce, která rychle omrzí, a postavy jsou tak kýčovitě archetypální, až je z toho člověku šoufl (šílený profesor). ()

Nach

Jedna z těch příjemnějších oddechovek, vedená výborným a zábavným Stephenem Sommersem. Ten člověk snad neumí špatný akční film. Kamera, herci i příběh je správně akčně dávkován a klišé a patosu není zas tolik, aby to působilo trapně či nudně. Prostě skvělá jednohubka na sobotní odpoledne. 70% ()

Crawler-D

Celých pět let seděl Sommers doma na gauči a neustále sjížděl Ligu výjimečných, při čemž si říkal, jak to ten Norrington mohl tak zmrvit. Tudíž se vypravil se svým štábem taky do Prahy a rozpoutal příjemnou akční jízdu, která sice bere prvky ze všech možných úspěšných sérií (samozřejmě - dva Darth Vaderové, souboj Obi-Wana a Maula po smrti mistra a již zmíněná Hvězda smrti jsou jistoty), ale co do efektivity akce nemá letošního léta konkurenta. Blbé je to sice jak poleno, řešení problémů zásadně geniální a Channing Tatum to se svým plochým výrazem daleko nedotáhne, ale pořád to je lepší než Bayův nepřehledný mišmaš. ()

humanbeing

Dost slušná akční jízda, která si na nic nehraje. Rozhodně lepší než Transformers 2 (ne tedy, že by měly tyto filmy něco, krom pyramid, společného). 7 ()

TomikZlesa

Tak na tohle sem se hodně těšil ! a mám podobný pocit jako tombac. Pomineme li pár logický děr tohodle akčnáku (něco nekde je, pak neni a v dalšim záběru zase je..) máme tu nářez mnohem lepší než Transformers 2. Občas i nějaké ty ftipné hlášky..."kdo to je ?..on nemluví..a proč...to neřekl" tahle byla si nejvíc :-) a pak tu máme tu akci, a to přímo skvělou. Nemyslím tím jen když něco bouchá a padá, ale i akci fizickou co se týče přestřelek a hlavně fyzických bojů, ty se obzváště povedly...Film celkově má hodně slušný tempo a je po krk nabytou akcí..občas narušenou nějakým tím klišé, ale to už sem si u tohodle tipu filmů zvykl....No a na konec bych podtrhl jednu, asi největší vadu, vždycky sem si myslel, že když se do člověka střelí, píchne, nebo řízne tak z něj teče krev, no podle pana Sommerse tomu tak není ?! ()

wohna

Nejlepší film S. Sommerse, který doposud natočil. Filmy jako Van Helsing i Mumie byly super, ale G. I. Joe bylo fakt prvotřídní. Bavil jsem se celej film. Výborný scény (Eiffelovka,..), duchaplnné a vtipné hlášky, krásný ženský.. Herci taky super.. Agbaje z Lost byl boží.. Wayans zůstal u svý přednosti, vtipnosti,.. Tatum.. No to je celej on.. Tyhle filmy sou pro něj jako dělaný.. Moc toho nenamluví a to je dobře.. P5ídejte si k tomu kásky Siennu Miller a Rachel Nichols a dostanete G. I. Joe.. ()

cubajz

a pak že nejde podle hraček natočit smysluplný film! Narozdíl od, podle mě neskutečně vypatlaných, Transformers se mi na G.I. Joe i přes občasnou infantilnost, předvídatelnost a nedostatek krve koukalo moc pěkně. Cool nindžovské kousky, běh v kyberobleku po městě, rozežírací schopnosti nanobotů a latexové oblečky Sienny Miller jakoby mnohdy sváděli k onanii - vypadá to opravdu suprově, už se moc těším na další díl! ()

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

17.08.2023

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (viac)

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

15.10.2019

Kolem chystaného spin-offu akční série G. I. Joe Snake Eyes se dlouhou dobu nic nedělo, spousta lidí tak projekt považovala za mrtvý. Studio se ale v posledních měsících zdá být spokojené s dosavadní… (viac)

Nový G. I. Joe na obzoru

Nový G. I. Joe na obzoru

10.08.2019

Premisa značky G. I. Joe už by snad ani nemohla být jednodušší. Skupina drsných vojáků zachraňuje planetu. Na tom není co pokazit, že? No, soudě dle dosavadních filmových pokusů zjevně omyl.… (viac)